Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nagyon szép ez a beszélgetés itt a visszajelzések topicban, de most már ki kéne szervezni (átrakni) egy másik topicba. :D:D A beszélgető az jólenne erre ? :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 486
25 416
113
Én most vettem észre, ha lenyitom az illető hozzászóló adatait, akkor nem a korábban megszokott szélesvásznú ablak nyílik meg, hanem legördül ott helyben és a nyilacska csinoskán visszafordul.

Gratula! :)

/A legnagyobb tisztelettel és mélyen meghajolva gondolok a Fórum derék, gondos és nagyszerű vezetésére./
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 051
9 004
113
@Terminator gratulálok az új státuszhoz!
Nem tudom, hogy ez pontosan milyen jogokkal, kötelezettségekkel, és felelősséggel jár, de használd jóra!

A haditechnikai témájú topicok tartalmát segít majd mederben tartani. Hogy ne legyenek oldalakon keresztül off-topik hozzászólások, 1-1 eszköz ne egy másik eszköz topicjában legyen hosszasan tárgyalva, stb. Amikre lássuk be időnként van példa :) Elsődlegesen tehát hozzászólások, topikok áthelyezése optimális helyükre.

Szokásos pro tipp, csak mert épp kapcsolódik: használjátok a témák közti idézés lehetőségét :)

-----

Az egyéb típusú rendfenntartás marad ahogy eddig, azaz perpill a "piszkos munka" elvégzése marad nálam és Macknél. Pontosabban míg Mack a korábban említett tartós eltávon van, addig csak nálam.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 593
74 603
113
Modik.
A nyitott török haderőfejlesztés topik címében a gépelési hibát lszi korrigálni.

Köszi
Konkrét török haderőfejlesztési tervekről eddig még nem találtunk semmi információt. Ne nevezzük át inkább "Török hadiipar"-ra vagy "Török hadiipar fejlesztései"-re vagy "Török hadiipari fejlesztések és haderőreform"-ra?
 
Last edited:
M

molnibalage

Guest
Nekem ebből az egész tankos mókából és kb. már sárdobálásból egy összefoglaló evolúciós anyag hiányzik.
Ami bemutatná azt, hogy akkor hogyan alakultak az elvek és a termékek végül 1945 és 1990 között.

1990 óta lényegében nincs radikális változás az APS megjelenése és digitalizáció és data linkné, de a pc. és alap hk-k ugyanazok.

Jó lenne egy ilyen doksi.
Ha valaki megírná a szkriptet hozzá és ábra + képeket, akkor videó sorozat is lehetne belőle...
Hogy ne az elfnet "enyhe" tévedései létezzenek csak..
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
/pöfögés on
Biztos mótvá, de nem lehetne vhogy visszavenni a műszakinak tűnő, de személyes és világnézeti vitázási kedvből -- legalább a tech topikokban? Zsibbasztó, hogy a Chieftain témában mi zajlott le a napokban. :) Persze így is lehet belőle tanulni, a vita előrevisz, több a nézőpont stb., de némi úriemberi önfegyelem bevetése talán nem ártana.
/pöfögés off
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 479
31 902
113
Nekem ebből az egész tankos mókából és kb. már sárdobálásból egy összefoglaló evolúciós anyag hiányzik.
Ami bemutatná azt, hogy akkor hogyan alakultak az elvek és a termékek végül 1945 és 1990 között.

1990 óta lényegében nincs radikális változás az APS megjelenése és digitalizáció és data linkné, de a pc. és alap hk-k ugyanazok.

Jó lenne egy ilyen doksi.
Ha valaki megírná a szkriptet hozzá és ábra + képeket, akkor videó sorozat is lehetne belőle...
Hogy ne az elfnet "enyhe" tévedései létezzenek csak..
Az a gond,hogy a tipus ugyan ugyan az,de a páncélzat már nem-és halvány lila gőzünk sincs,hogy mi van most a kazamata betétben.
Elvek különben nem sokat változtak,pl az MBT szükségletét már Guderian és Tuhacsevszkij is felskiccelték,csak a technológiai lehetőség nem volt meg hozzá.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 593
74 603
113
A fórummotor a facebook, twitter és blogbejegyzéseket átalakítja, emiatt a fórum keresője nem találja meg őket. Ki lehet valahogy kapcsolni ezt a funkciót, hogy a facebook, twitter és blog linkje link maradjon és így megtalálja a kereső? Mást is zavar ez?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A fórummotor a facebook, twitter és blogbejegyzéseket átalakítja, emiatt a fórum keresője nem találja meg őket. Ki lehet valahogy kapcsolni ezt a funkciót, hogy a facebook, twitter és blog linkje link maradjon és így megtalálja a kereső? Mást is zavar ez?
Szerintem az lenne a jó, ha embeddelné a posztba a linkelt anyag címét is a motor, ezt már korábban írtam. Speciel engem a youtube linkek zavarnak, hogy téma alapján nem lehet keresni videót, hanem csak a youtube videóazonosító alapján, ha valaki nem írja külön mellé a témát.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@Terminator vagy @Tcat vagy @molnibalage vagy bárki más pld. @Wilson !

Postolással kapcsolatos kérdésem lenne !

Sok egymás után következő postot szeretnék közzétenni, lehetőleg egymás után drón témában. A kérdésem az lenne: hogyan tudom én megírni ezeket a háttérben majd egymás után postolni, hogy egyben legyen viszonylag az egész, ne legyen szétaprózódva mások postjai közt. Olyan maximum 10 postban akarom közzétenni a témát, ami várhatóan komoly témába vágó beszélgetéseket fog elindítani. Mivel a postjaim eléggé szélesen érintik ezt a ma toppon lévő témát, szeretném ha viszonylag egy kupacban lenne. Sok képet is szeretnék beszúrni az idézett linkelt cikkekből is. A várható nagy érdeklődés miatt (beindul mások között a beszélgetés a témáról) egészen biztosan szépaprózódnának a postjaim ha a topicban írom meg és közzéteszem mindig azt amelyik kész van, mert közben jönnek mások postjai egymással vagy még esetleg nekem is címezve amire válaszolnom kéne. Írtam már ilyen post sorozatot, @Wilson -tól láttam sokat. Én macerásan másik szerveren írtam meg őket, de itt szeretném.

Póbáltam én a "mentés vázlatként" szerkesztői funkciót használni, ami elvileg direkt erre való, nem találom hova tünteti el a motor a postokat. Minek a segítségével tudnám előre megírni és copy-paste-val rövid idő alatt közzétenni őket ??? Ha valaki tudja hogy működik a vázlat funkció szeretném ha elmondaná ! :)

Cikket nem szeretnék belőle írni több okból sem. Pld. hihetetlenül szerteágazó ez a téma manapság. Meg lehet próbálni később egy cikkben is összekovácsolni, teljesen átfogóra az lehetetlen, de legalább így jó hosszú lenne mint pld. az egyik linkelt átfogó téma ismertető cikk. (egyébként az mindenképp benne lesz mert az kiváló anyag a témáról, kihagyhatatlan) Talán egy hétbe is beletelik míg elég átfogóra médiafájlokkal linkekkel megírom a postokat, jelenleg csak készül, nem is látom még a befejezés idejét.

@Terminator -hoz lenne még két kérdésem: tudsz-e majd segíteni szöveg és linkek javításban ha az ellenőrzött anyagba mégis kerül ilyen hiba ? Mivel nekem csak 5 perc az időablakom egy post ilyen jellegű javítására ? A másik kérdésem: hova menjenek majd szerinted ezek a postok, melyik topicba ? A drónok témában típusokhoz nem mehet, mert ez tele lesz rengeteg típussal érintve őket a postokban ! A "Drónok elleni hadviselés" topicban ígértem a postokat korábban, egyenlőre nem találtam jobbat, ami átfogóan lefedné a témát, konkrét típus topicba nem mehet. Más átfogó "drón" témát nem találtam. Oda akkor majd mehetnek ? A cikkekből sem sikerült egy átfogó új topic címet beszerezni a témára, ott is mindenki idéz mindenféle típust a tenyérnyitől a több tonnásig bezárólag, a célfeladataik szerint sincsenek szétválogatva, mivel sokszor vegyesen is lesznek bevetve a feladatokra egy hadműveletben. És ez a jövőben várhatóan szinte kizárólagosan ebbe az irányba fog mozogni, kivétel a felderítés vagy speciális egyedi akciókat küldetéseket.

Köszönöm ha valaki valamelyik témában tud nekem segíteni, akár a szerkesztési rész kérdéseire vagy új topic cím nyitás témában, esetleg tud javasolni összevonásokat a drónos topicok között.
 
  • Hűha
Reactions: kamm

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
@Terminator vagy @Tcat vagy @molnibalage vagy bárki más pld. @Wilson !

Postolással kapcsolatos kérdésem lenne !

Sok egymás után következő postot szeretnék közzétenni, lehetőleg egymás után drón témában. A kérdésem az lenne: hogyan tudom én megírni ezeket a háttérben majd egymás után postolni, hogy egyben legyen viszonylag az egész, ne legyen szétaprózódva mások postjai közt. Olyan maximum 10 postban akarom közzétenni a témát, ami várhatóan komoly témába vágó beszélgetéseket fog elindítani. Mivel a postjaim eléggé szélesen érintik ezt a ma toppon lévő témát, szeretném ha viszonylag egy kupacban lenne. Sok képet is szeretnék beszúrni az idézett linkelt cikkekből is. A várható nagy érdeklődés miatt (beindul mások között a beszélgetés a témáról) egészen biztosan szépaprózódnának a postjaim ha a topicban írom meg és közzéteszem mindig azt amelyik kész van, mert közben jönnek mások postjai egymással vagy még esetleg nekem is címezve amire válaszolnom kéne. Írtam már ilyen post sorozatot, @Wilson -tól láttam sokat. Én macerásan másik szerveren írtam meg őket, de itt szeretném.

Póbáltam én a "mentés vázlatként" szerkesztői funkciót használni, ami elvileg direkt erre való, nem találom hova tünteti el a motor a postokat. Minek a segítségével tudnám előre megírni és copy-paste-val rövid idő alatt közzétenni őket ??? Ha valaki tudja hogy működik a vázlat funkció szeretném ha elmondaná ! :)

Cikket nem szeretnék belőle írni több okból sem. Pld. hihetetlenül szerteágazó ez a téma manapság. Meg lehet próbálni később egy cikkben is összekovácsolni, teljesen átfogóra az lehetetlen, de legalább így jó hosszú lenne mint pld. az egyik linkelt átfogó téma ismertető cikk. (egyébként az mindenképp benne lesz mert az kiváló anyag a témáról, kihagyhatatlan) Talán egy hétbe is beletelik míg elég átfogóra médiafájlokkal linkekkel megírom a postokat, jelenleg csak készül, nem is látom még a befejezés idejét.

@Terminator -hoz lenne még két kérdésem: tudsz-e majd segíteni szöveg és linkek javításban ha az ellenőrzött anyagba mégis kerül ilyen hiba ? Mivel nekem csak 5 perc az időablakom egy post ilyen jellegű javítására ? A másik kérdésem: hova menjenek majd szerinted ezek a postok, melyik topicba ? A drónok témában típusokhoz nem mehet, mert ez tele lesz rengeteg típussal érintve őket a postokban ! A "Drónok elleni hadviselés" topicban ígértem a postokat korábban, egyenlőre nem találtam jobbat, ami átfogóan lefedné a témát, konkrét típus topicba nem mehet. Más átfogó "drón" témát nem találtam. Oda akkor majd mehetnek ? A cikkekből sem sikerült egy átfogó új topic címet beszerezni a témára, ott is mindenki idéz mindenféle típust a tenyérnyitől a több tonnásig bezárólag, a célfeladataik szerint sincsenek szétválogatva, mivel sokszor vegyesen is lesznek bevetve a feladatokra egy hadműveletben. És ez a jövőben várhatóan szinte kizárólagosan ebbe az irányba fog mozogni, kivétel a felderítés vagy speciális egyedi akciókat küldetéseket.

Köszönöm ha valaki valamelyik témában tud nekem segíteni, akár a szerkesztési rész kérdéseire vagy új topic cím nyitás témában, esetleg tud javasolni összevonásokat a drónos topicok között.
Csak személyi véleményem:

Hpasp Rózsaszín párducos hasonló tervére is rámordultam anno, hogy miért nem egyben publikálod, ha nagyobb anyagot akarsz posztolni? Ez fórum, nem erre való. Lehet csinálni, de probléma lesz a sorozat egybefüggő olvasása, és sokan le is fognak maradni róla. Megírod Wordben, print as pdf, beküldöd a szerkesztőségnek, megy fel cikknek.
Persze ha ragaszkodsz a fórumhoz, akkor minimum a második poszthoz linkeld az első poszt hardlinkjét, a harmadikhoz az előző kettőt, és az utolsóhoz legalább mindet hozzá tudod majd linkelni. Persze tartalomjegyzékkel lenne jó. Amúgy akár a profiloldalra is beteheted a "cikk" tartalomjegyzékét és oda belinkeled az összes vonatkozó posztodat. Így legalább a profiloldalon egyben megtalálja, akit érdekel az egész.
Gondolj bele, hogy nem mindenki olvas vissza minden új fórumoldalt pl a jobban pörgő topikokban, mert egyszerűen TLDR....
 
W

Wilson

Guest
@Terminator vagy @Tcat vagy @molnibalage vagy bárki más pld. @Wilson !

Postolással kapcsolatos kérdésem lenne !

Sok egymás után következő postot szeretnék közzétenni, lehetőleg egymás után drón témában. A kérdésem az lenne: hogyan tudom én megírni ezeket a háttérben majd egymás után postolni, hogy egyben legyen viszonylag az egész, ne legyen szétaprózódva mások postjai közt. Olyan maximum 10 postban akarom közzétenni a témát, ami várhatóan komoly témába vágó beszélgetéseket fog elindítani. Mivel a postjaim eléggé szélesen érintik ezt a ma toppon lévő témát, szeretném ha viszonylag egy kupacban lenne. Sok képet is szeretnék beszúrni az idézett linkelt cikkekből is. A várható nagy érdeklődés miatt (beindul mások között a beszélgetés a témáról) egészen biztosan szépaprózódnának a postjaim ha a topicban írom meg és közzéteszem mindig azt amelyik kész van, mert közben jönnek mások postjai egymással vagy még esetleg nekem is címezve amire válaszolnom kéne. Írtam már ilyen post sorozatot, @Wilson -tól láttam sokat. Én macerásan másik szerveren írtam meg őket, de itt szeretném.

Póbáltam én a "mentés vázlatként" szerkesztői funkciót használni, ami elvileg direkt erre való, nem találom hova tünteti el a motor a postokat. Minek a segítségével tudnám előre megírni és copy-paste-val rövid idő alatt közzétenni őket ??? Ha valaki tudja hogy működik a vázlat funkció szeretném ha elmondaná ! :)

Cikket nem szeretnék belőle írni több okból sem. Pld. hihetetlenül szerteágazó ez a téma manapság. Meg lehet próbálni később egy cikkben is összekovácsolni, teljesen átfogóra az lehetetlen, de legalább így jó hosszú lenne mint pld. az egyik linkelt átfogó téma ismertető cikk. (egyébként az mindenképp benne lesz mert az kiváló anyag a témáról, kihagyhatatlan) Talán egy hétbe is beletelik míg elég átfogóra médiafájlokkal linkekkel megírom a postokat, jelenleg csak készül, nem is látom még a befejezés idejét.

@Terminator -hoz lenne még két kérdésem: tudsz-e majd segíteni szöveg és linkek javításban ha az ellenőrzött anyagba mégis kerül ilyen hiba ? Mivel nekem csak 5 perc az időablakom egy post ilyen jellegű javítására ? A másik kérdésem: hova menjenek majd szerinted ezek a postok, melyik topicba ? A drónok témában típusokhoz nem mehet, mert ez tele lesz rengeteg típussal érintve őket a postokban ! A "Drónok elleni hadviselés" topicban ígértem a postokat korábban, egyenlőre nem találtam jobbat, ami átfogóan lefedné a témát, konkrét típus topicba nem mehet. Más átfogó "drón" témát nem találtam. Oda akkor majd mehetnek ? A cikkekből sem sikerült egy átfogó új topic címet beszerezni a témára, ott is mindenki idéz mindenféle típust a tenyérnyitől a több tonnásig bezárólag, a célfeladataik szerint sincsenek szétválogatva, mivel sokszor vegyesen is lesznek bevetve a feladatokra egy hadműveletben. És ez a jövőben várhatóan szinte kizárólagosan ebbe az irányba fog mozogni, kivétel a felderítés vagy speciális egyedi akciókat küldetéseket.

Köszönöm ha valaki valamelyik témában tud nekem segíteni, akár a szerkesztési rész kérdéseire vagy új topic cím nyitás témában, esetleg tud javasolni összevonásokat a drónos topicok között.
Meg lehet oldani ha ragaszkodsz a fórumhoz akkor lehetőleg akkor töltsd fel amikor nincsenek sokan fennt a fórumon (pl éjszaka) ha betartod az egyes postokban lehetséges maximális (1000) karakter számát és maximális (10) képfeltöltési lehetőségét akkor egymás után fel tudod tölteni őket de azt kalkuláld be , hogy nem tudod rögtön egymás után feltölteni a posztokat ha jól emlékszem kb 20 másodperc szünet lesz a postok között, esetleg mielőtt elkezded feltölteni őket akkor udvariasan kiírva megkérheted az adott topikba a fórumtársakat , hogy amíg feltöltöd a tartalmat addig ne kommenteljenek... De az is megoldás, hogy két vagy három tömbben töltöd fel a tartalmat...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Meg lehet oldani ha ragaszkodsz a fórumhoz akkor lehetőleg akkor töltsd fel amikor nincsenek sokan fennt a fórumon (pl éjszaka) ha betartod az egyes postokban lehetséges maximális (1000) karakter számát és maximális (10) képfeltöltési lehetőségét akkor egymás után fel tudod tölteni őket de azt kalkuláld be , hogy nem tudod rögtön egymás után feltölteni a posztokat ha jól emlékszem kb 20 másodperc szünet lesz a postok között, esetleg mielőtt elkezded feltölteni őket akkor udvariasan kiírva megkérheted az adott topikba a fórumtársakat , hogy amíg feltöltöd a tartalmat addig ne kommenteljenek... De az is megoldás, hogy két vagy három tömbben töltöd fel a tartalmat...
És miért nem egyszerűbb egy dokumentumba összeszedni és egy tárhelyre feltölteni és onnan linkelni?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
És miért nem egyszerűbb egy dokumentumba összeszedni és egy tárhelyre feltölteni és onnan linkelni?
Ezt azzal kapcsolatban írtam ha Leonidas ragaszkodik ahhoz, hogy a fórumba hozzászólások formájába töltse fel a tartalmat...A linknek annyi hátránya van szerintem, hogy egy hozzászólásban beszúrva könnyen elsikkadhat az ember figyelme felette.....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Ezt azzal kapcsolatban írtam ha Leonidas ragaszkodik ahhoz, hogy a fórumba hozzászólások formájába töltse fel a tartalmat...A linknek annyi hátránya van szerintem, hogy egy hozzászólásban beszúrva könnyen elsikkadhat az ember figyelme felette.....
Aki akarja elolvassa, aki meg nem akarja az a 10 ezer karakteres hozzászólás-sorozatot sem fogja, csak átgörgetni. Ráadásul ha épp nem akkor akarja elolvasni az ember, akkor lementi és mikor kedve/ideje van, akár offline. Meg lehet írni hozzá egy ajánlót, tartalmat, vagy összefoglalót röviden, nem csak bedobni önnmagában.
 
W

Wilson

Guest
Aki akarja elolvassa, aki meg nem akarja az a 10 ezer karakteres hozzászólás-sorozatot sem fogja, csak átgörgetni. Ráadásul ha épp nem akkor akarja elolvasni az ember, akkor lementi és mikor kedve/ideje van, akár offline. Meg lehet írni hozzá egy ajánlót, tartalmat, vagy összefoglalót röviden, nem csak bedobni önnmagában.
Ez szerintem emberfüggő, de ez is egy megoldás:).
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
@Terminator vagy @Tcat vagy @molnibalage vagy bárki más pld. @Wilson !


Póbáltam én a "mentés vázlatként" szerkesztői funkciót használni, ami elvileg direkt erre való, nem találom hova tünteti el a motor a postokat. Minek a segítségével tudnám előre megírni és copy-paste-val rövid idő alatt közzétenni őket ??? Ha valaki tudja hogy működik a vázlat funkció szeretném ha elmondaná ! :)
Írd meg wordben előre az egészet, a feltöltött képek linkjeivel aztán szépen egymás után be lehet posztolni.
Nem egy fekete mágia.

Cikket nem szeretnék belőle írni több okból sem. Pld. hihetetlenül szerteágazó ez a téma manapság. Meg lehet próbálni később egy cikkben is összekovácsolni, teljesen átfogóra az lehetetlen, de legalább így jó hosszú lenne mint pld. az egyik linkelt átfogó téma ismertető cikk. (egyébként az mindenképp benne lesz mert az kiváló anyag a témáról, kihagyhatatlan) Talán egy hétbe is beletelik míg elég átfogóra médiafájlokkal linkekkel megírom a postokat, jelenleg csak készül, nem is látom még a befejezés idejét.
Hpasp szereti fórum kommentben is kitenni és aztán pdf-ben, neked is ezt ajánlom.
@Terminator -hoz lenne még két kérdésem: tudsz-e majd segíteni szöveg és linkek javításban ha az ellenőrzött anyagba mégis kerül ilyen hiba ? Mivel nekem csak 5 perc az időablakom egy post ilyen jellegű javítására ?
A wordben végtelen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 479
31 902
113
Csak személyi véleményem:

Hpasp Rózsaszín párducos hasonló tervére is rámordultam anno, hogy miért nem egyben publikálod, ha nagyobb anyagot akarsz posztolni? Ez fórum, nem erre való. Lehet csinálni, de probléma lesz a sorozat egybefüggő olvasása, és sokan le is fognak maradni róla. Megírod Wordben, print as pdf, beküldöd a szerkesztőségnek, megy fel cikknek.
Persze ha ragaszkodsz a fórumhoz, akkor minimum a második poszthoz linkeld az első poszt hardlinkjét, a harmadikhoz az előző kettőt, és az utolsóhoz legalább mindet hozzá tudod majd linkelni. Persze tartalomjegyzékkel lenne jó. Amúgy akár a profiloldalra is beteheted a "cikk" tartalomjegyzékét és oda belinkeled az összes vonatkozó posztodat. Így legalább a profiloldalon egyben megtalálja, akit érdekel az egész.
Gondolj bele, hogy nem mindenki olvas vissza minden új fórumoldalt pl a jobban pörgő topikokban, mert egyszerűen TLDR....
@Hpasp a végén egyberakja az ilyen dolgait PDF-be,lehet egybe olvasni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Köszönöm mindenkinek aki próbált nekem segíteni a kérdéseimre választ kapni.

Sajnos maradtak még teljesen érintetlen fehér foltok a kérdéseim között, ez a post "Mentés vázlatként" szerkesztöi ablak menüpont használata, majd az elmentett post(ok) ismételt előkerítése postoláshoz.

Mivel úgy látom hogy többen ellenzik az egymás utáni megjelenésben postolni egy nagyobb anyagot, ezért több kisebb post csomagra bontva fogom megírni a postokat. Ennek hátránya hogy egyes cikkek teljesen kieshetnek a későbbi postolásból, mivel élénk beszélgetések indulnak meg a megnyitott aktív témára, ami alapvetően nagyon jó, de elviszi a fókuszt és így később már esikkad a többi cikk, ami esetleg jelentősen szélesítette volna a téma tárgyalási keretét.

Az is eszembe jutott, hogyha lenne valahova írva egy átfogó ismertető a cikkírásról (több ember tollából összedolgozva), akkor jóval több érdekfeszítő cikk készülhetne a portálra. Javaslom a vezetőségnek ezen a kérdésen elgondolkodni, megoldható-e a hiánypótlás.

A topicok lényeges információinak növekményes naprakész és bővülő tartalomjegyzékének készítéséhez lenne egy javaslatom amit meg lehet nézni egy másik portálon, ha van érdeklődés az alkalmazására megpróbálom előkeresni hogy meg lehessen tekinteni a gyakorlatban is. Úgy emlékszem ezt a módszert a világ legnagyobb nemzetközi modellező fórumán alkalmazzák igen nagyon telepakolt témák topickjainál. A kivitelezése a következő: a topic első 5-10 postját lefogalják a tartalomjegyzék számára, majd a lényeges postok helyét és tartalmát a topicban ezekbe a postokba írják be utólag a téma felelősök, ahogy ezek megjelennek. A frissítés dátuma is mindig szerepel ezekbe az újra és újra frissített postokban a topic elején. Én ezt a módszert tudom javasolni, nekem tetszik. A felhasználók száma hozzánk képest óriási, és (szerintem jól) működik ez a rendszer.
 
Status
Not open for further replies.