Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 543
55 978
113
Nekem ebből az egész tankos mókából és kb. már sárdobálásból egy összefoglaló evolúciós anyag hiányzik.
Ami bemutatná azt, hogy akkor hogyan alakultak az elvek és a termékek végül 1945 és 1990 között.

1990 óta lényegében nincs radikális változás az APS megjelenése és digitalizáció és data linkné, de a pc. és alap hk-k ugyanazok.

Jó lenne egy ilyen doksi.
Ha valaki megírná a szkriptet hozzá és ábra + képeket, akkor videó sorozat is lehetne belőle...
Hogy ne az elfnet "enyhe" tévedései létezzenek csak..

Szívesen megcsinálná az ember,de semmi idő sincs rá.
Egy olyan szerte ágazó dologról beszélünk, hogy hónapokig tartó meló lenne több embernek is, csak a főbb típusokkal.
Ráadásul a tankokat gyakrabban mókolták, mint a repülőket, 2-3 évente volt valami változás.
 
M

molnibalage

Guest
Szívesen megcsinálná az ember,de semmi idő sincs rá.
Egy olyan szerte ágazó dologról beszélünk, hogy hónapokig tartó meló lenne több embernek is, csak a főbb típusokkal.
Ráadásul a tankokat gyakrabban mókolták, mint a repülőket, 2-3 évente volt valami változás.
A HTÖ mennyi ideig készült?
Az F-15 írás?

Elismerem, elszántság kell hozzá.
Csak, ha lenne ilyen, akkor mint "célpont" lehetne különkiadás a Militavián.
Én megcsinálnám a narrálást, rajzokat és minden mást, de a többi az túl van rajtam.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Szívesen megcsinálná az ember,de semmi idő sincs rá.
Egy olyan szerte ágazó dologról beszélünk, hogy hónapokig tartó meló lenne több embernek is, csak a főbb típusokkal.
Ráadásul a tankokat gyakrabban mókolták, mint a repülőket, 2-3 évente volt valami változás.

Szovjeteknél simán volt változás évente is, aztán úgy 5 évente adtak az addig átmorfolódó változatnak új típusjelzést...
... az írás meg lenne vagy ezer oldal, és senki sem olvasná a végén.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 543
55 978
113
az írás meg lenne vagy ezer oldal, és senki sem olvasná a végén.

Hát ez az. És kutatni is kell hozzá!
A páncélos cucc megírása is azért ment gyorsan, mert az évek alatt minden összegyűlt hozzá a gépemen, nem mentem részletesen bele semmibe, nem hivatkoztam egyesével szakirodalmat, meg nem idézgettem stb....
Az is végtelen hosszú lett volna akkor is ha csak az acéltípusokat precízen számításba veszem HB szám alapján stb....
Meg más a KE védelmi érték akkor is ha acéllal, WC-vel, WHA-val vagy Uránnal lősz rá valamire...
Élő ember nincs aki ezt olvasmányos formában megírja emberi nyelven, emberi időn belül, teljeskörűen.
És akkor ez még csak a páncél védelem, hol van a többi N+1 paraméter.
Például optika, hajtáslánc, alkalmazott lőszerek stb....
Jah, és mind ezt évszámmal, elterjedtséggel kontextusba helyezve.
Gigászi munka!
Van az a pénz amiért napi 12 órában ezt csinálnám a helyet amit most csinálok.
De utóbbiért jár pénz, és így arra megy az időm és a családomra, nem pedig erre.
És ezzel szerintem mindenki így van.

Elismerem, elszántság kell hozzá.
Csak, ha lenne ilyen, akkor mint "célpont" lehetne különkiadás a Militavián.
Én megcsinálnám a narrálást, rajzokat és minden mást, de a többi az túl van rajtam.

Én ezt tökre tisztelem benned!
De az alapján amit a témáról tudok "mellékállásban" ez nem megoldható.
Képzeld el azt a munkát amit az F-15-be raktál. És szorozd meg annyival ahány HH-s típus van.... :rolleyes:
Ha kicsit is komolyan vennénk a dolgot, akkor egy típusról simán tudnánk 1-1.5 órát beszélni, úgy, hogy igazán nem is ástunk mélyre.
Csak 15 perc mire elmondjuk a főbb altípusokat és mellékszálakat, 10-30 perc csak a páncélzat típusfüggően, 20 perc csak a lövedékek és a tűzvezetés kontextusba helyezve, 10-20 perc a hajtáslánc attól függően mennyire érdekes, 10-20 perc a tesztek/versenyek eredményei és a személyzetek vagy a főkonstruktőr sztorija a géppel kapcsolatban és 5-50 perc a harci alkalmazás és üzemeltetés adott típus/altípus és annak pontos felszerelése és a körülményei. Az uccsó pont egy Leopárd 1 esetén 5 perc, egy T-55 esetén meg 50 :D
Ha igényes munkát akarsz az kurva sok meló és idő.
Ha Elfneteset akkor meg neki se álljunk szerintem....

De viccet félre téve, én imádnám a legjobban, ha 2020 után mi írnánk meg egy ilyen könyvet:
2698385.jpg

A mai tudásunkkal elképesztő lenne! És ki tudja hány gyerek szeretne bele a haditechnikába miatta. De sajna nem vagyok millimos, hogy meló helyet erre legyen időm. :(
 
M

molnibalage

Guest
Szovjeteknél simán volt változás évente is, aztán úgy 5 évente adtak az addig átmorfolódó változatnak új típusjelzést...
... az írás meg lenne vagy ezer oldal, és senki sem olvasná a végén.
Mert "kicsit" azt hiszem túltolt lenne a műszaki tartalom.
Az tartalomkészítés művészete az, hogy lehetőleg úgy mondjál legtöbbet, hogy érhető is legyen az átlagembernek.
Lásd, amikor @ozymandias magyarázta a interstíciós rácsszerkezetet, ha narancs közé meggyet (asszem) dobálással.

Nem kell mindent túltolni, mert az egy ponton kontraproduktív lesz.
Lehet egy nagy összképet magyarázó vonal, ami mellé a HC részt is oda lehet pakolni.
A mostani új sorozatom első része is ilyen. Az egy váz, ami majd szépen fel lesz díszítve az említett dolgokkal.

Ez hk vonalon is pont felépíthető így.
Szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 467
31 889
113
Szovjeteknél simán volt változás évente is, aztán úgy 5 évente adtak az addig átmorfolódó változatnak új típusjelzést...
... az írás meg lenne vagy ezer oldal, és senki sem olvasná a végén.
Nana! Bástya elvtárs már szar?....Én egy senki vagyok?!?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 780
113
A HTÖ mennyi ideig készült?
Az F-15 írás?

Elismerem, elszántság kell hozzá.
Csak, ha lenne ilyen, akkor mint "célpont" lehetne különkiadás a Militavián.
Én megcsinálnám a narrálást, rajzokat és minden mást, de a többi az túl van rajtam.
Így van. Rengeteg idő könvyet írni, pláne úgy megírni, hogy nyomdaérett legyen. Az már nem nagyon működik word-ben.

A matekkönyvem így kukázódott. Írok mindent át LaTeX-be - bár ez is lassulni fog. Van néhány könyvötletem, de lassan itt hagyom az Öreg Kontinenst is...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
Így van. Rengeteg idő könvyet írni, pláne úgy megírni, hogy nyomdaérett legyen. Az már nem nagyon működik word-ben.

A matekkönyvem így kukázódott. Írok mindent át LaTeX-be - bár ez is lassulni fog. Van néhány könyvötletem, de lassan itt hagyom az Öreg Kontinenst is...
Ne már a magyar kormány téged választott űrhajósnak? :)A viccet félretéve ha publikus lehet tudni az okát, hogy miért hagyod el Európát és melyik kontinensre helyezed át a székhelyed?
 
K

kamm

Guest
Így van. Rengeteg idő könvyet írni, pláne úgy megírni, hogy nyomdaérett legyen. Az már nem nagyon működik word-ben.

A matekkönyvem így kukázódott. Írok mindent át LaTeX-be - bár ez is lassulni fog. Van néhány könyvötletem, de lassan itt hagyom az Öreg Kontinenst is...
Latex sok matekpelda miatt talan jo lehet, de ha research-heavy nonfictiont irsz, akkor javaslom Airstoryt: https://app.airstory.co/

Nemcsak qrva jol lehet benne osszerakni a vonatkozo research, kulso infot stb, de abbol irni is konnyu plusz ossze lehet benne dolgozni kulsokkel (en pl hagyomanyosan a Google Drivera dumpolok mindent, igy irgalmatlan mennyisegu szarom ucsorog ott mindenfele temaban, amit ide hirtelen be lehet rantani, kezelni stb, de nem okadja ossze magat a keziratot-szoveget), konnyen ugralsz az outline fobb pontok kozott stb stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 375
113
"Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
..
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
..
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre."

---
Legalább a saját szabályzatot tartsátok be (legközelebb)! :)
(Ha kijön a közérdekű adatigénylésre válaszul - vagy más miatt - a hazai adatsor, azt közzéteszem!)
ÁLDÁS!
 
  • Szomorú
Reactions: merleg

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 051
9 004
113
Na nézzük akkor.

  • Az utóbbi időben rendszeresen újraposztoltad a törölt hozzászólásaidat, amit tilt a fórum szabályzata topic házirendtől függetlenül.
  • A járványos topic házirend beveztése után is posztoltál covid kötődésű dolgokat más topicokba, erre kaptál is kérést, hogy ne. Ezt követően is így tettél.

Tehát mi is a baj? Hogy csak topic bant kaptál?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 375
113
Na nézzük akkor.

  • Az utóbbi időben rendszeresen újraposztoltad a törölt hozzászólásaidat, amit tilt a fórum szabályzata topic házirendtől függetlenül.
  • A járványos topic házirend beveztése után is posztoltál covid kötődésű dolgokat más topicokba, erre kaptál is kérést, hogy ne. Ezt követően is így tettél.

Tehát mi is a baj? Hogy csak topic bant kaptál?
Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás.
:) ;)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 051
9 004
113
Ez a topic ugye csak a legvégső esetekben moderált, de már megint bő 1 oldalnyi nagyobbrészt off-topic azért, na... Kicsit nagyobb önuralmat, mert nem lesz elég az egyesített amerikai és orosz atomarzenál sem, pedig az kellhet máshova is :)

Na Peace(keeper)

3.png
 
Status
Not open for further replies.