[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ezek közül Lázár, Varga, és Szijjártó is helyből sokkal több/magasabb nívó mint amit az ellenzék 30 év alatt valaha fel tudott mutatni, az az igazság hogy a Fidesz Orbán mögötti második, de még lehet hogy a harmadik vonala is minőségibb emberekből áll, mint az ellenzék első sora! Ezt mindenféle elfogultság nélkül állítom. Egyszerűen ott még mindig Gyurcsány és Dobrev a két legtehetségesebb ember, sajnos tele van alkesz Szanyikkal, suttyóprolihőbörgő 180 fokot forduló Jakabokkal, palimadár Karácsonyokkal, örökké csőbe húzható állandóan pártot váltó Demeter Mártákkal, fetrengő lukas zoknis Hadházikkal. Bohóckutyák ott még az első vonalasnak szánt emberek is, nívótlanok, vicc az egész :(. Aki ért valamit közülük mint egy pl. Schiffer, az már belátta hogy ezekkel nem érdemes csinálni semmit, és ott is hagyta őket a picsába...
Akiket felsoroltál azok közül Lázár és talán Varga jöhetne szóba O.V helyett, de Varga nem karizmatikus ember ő elsősorban pénzügyi szakember. Szerintem egyedül Lázár az aki valóban tehetséges politikus és ő szerintem képes lenne Viktor "örökébe" lépni. Szijjártó túl van hájpolva nem is értem miért tartják őt sokan nagyra, világosan látszik, hogy ő Orbán Viktor meghosszabbított külpolitikai jobb keze nem csinál mást csak végrehajtja Viktor külpolitikai utasításait, az hogy sokat repked és hangzatos és harsány nyilatkozatokat tesz az ne tévesszen meg senkit egy Fidesz pártelnöknek, ahhoz, hogy egy ilyen pártot egyben tartson ennél sokkal több kell.....
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 058
10 180
113
Bemásoltam ide a cikket, nem csinált semmilyen adómutatványt nem követett adócsalást annyira nem, hogy 4,5 milliárd forinttal több adót fizetett be,mint amit kellett volna neki és amit a NAV vissza is utalt neki.Én egy szóval sem mondtam, hogy ha más nincs Viktoron kívül akkor nekem jó MZP is ezt nem tudom honnan veszed én ilyet nem mondtam, de ha már így felhoztad, MZP-t ugyanolyan hatalom éhes a hatalomért mindenkin átgázolni képes politikusnak tartom mint O.V-t. Ha Gattyán pàrtja elindul a választáson akkor rá szavazok ha nem akkor jövő tavasszal én nem megyek szavazni, (annak ellenére, hogy a 98-s választások óta minden választáson szavaztam), mivel én sem az ellenzékre (MZP vezetésével) sem a Fideszre nem tudok most nyugodt szívvel szavazni....
Ugyanez nekem is a véleményem a pártokról. Előválasztáson MZP-re leszavaztam, ne legyen Gyurcsányné.
Kutyapárt lesz, tiltakozásként a jelenlegi pártok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
K

kamm

Guest
Igen, csak akkor megsertodni sem er. Szilvasiek meg hogy mire figyeltek addig ne menjunk vissza.
Szilvasy egy sunyi, moszkovita aljadek, amugy meg ugye a Fleto mindenese, az osszes sotet ugyet o intezi mar KISZes koruk ota, ahol amugy ez a senkihazi a Kozgaz egyetemi KISZ bizottsag titkarakent (!) dolgozott, mar boven diplomazas utan, majd az orszagos KISZ Kozponti Bizottsag szovivoje volt (a tobbit meg mar tudjuk, 20 ev exkomcsi-globalista-halozati karrier, az osszes MSZP kormany alatt, felesegestol, mindenestol.)
Egy igazi sopredek, a Halozat mindenese-takaritoja. Amugy van egy ddtabornok testvere, valami szakbeosztasban (orvos? mernok?) a Ho0nvedkorhaz fonoke volt, az is sikkasztott (kamuallasra millios kifizetet hagyott jova vagy ilyesmi), sok ev utan tavaly azt is eliteltek, mint a moszkovita testveret, de a katona valahogyan meguszta penzbirsaggal, ha jol emlekszem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ugyanez nekem is a véleményem a pártokról. Előválasztáson MZP-re leszavaztam, ne legyen Gyurcsányné.
Kutyapárt lesz, tiltakozásként a jelenlegi pártok ellen.
Most elvonatkoztatva a moslékkal szembeni ellenérzésemmel, azért ha választani kellene Klárika lenne a legértelmesebb és legjobb köztük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 034
113
Akiket felsoroltál azok közül Lázár és talán Varga jöhetne szóba O.V helyett, de Varga nem karizmatikus ember ő elsősorban pénzügyi szakember. Szerintem egyedül Lázár az aki valóban tehetséges politikus és ő szerintem képes lenne Viktor "örökébe" lépni. Szijjártó túl van hájpolva nem is értem miért tartják őt sokan nagyra, világosan látszik, hogy ő Orbán Viktor meghosszabbított külpolitikai jobb keze nem csinál mást csak végrehajtja Viktor külpolitikai utasításait, az hogy sokat repked és hangzatos és harsány nyilatkozatokat tesz az ne tévesszen meg senkit egy Fidesz pártelnöknek, ahhoz, hogy egy ilyen pártot egyben tartson ennél sokkal több kell.....
Félreértés van, Varga Juditra gondoltam, nem a pénzügyminiszter névrokonára. Mire Viktor leköszön, Varga Judit még jobban be fog érni. Egy csinos, intelligens, több nyelven beszélő(nem csak hiperpasszívan!) NŐ, aki mivel ismeri a Brüsszeli viszonyokat, nem egyszer brokira húzta már a kinti vízfejet, s még a kapcsolati hálója is elég jó nemzetközi szinten is. Jogász, nem is rossz, őt hülyeségekkel, kamu beszéddel nem forgatják meg, mert fejből mondja a paragrafust ha hülyeségekkel akarsz vakítani vele szemben egy vitában, elmagyarázza szépen diplomatikusan hogy miért vagy hülye... Mindez egy több gyerekes anyukától, aki még politikus mércével nézve nagyon fiatal, nem rossz!

Hasonlítsa nyugodtan össze bárki Varga Judittal mondjuk Kunhalmit, Bangónét, Szél Bernit, Donáth Annát, Cseh Katkát, Szabó Tímeát, aztán csodálkozzon!
Egyetlen egy NŐ van a túloldalon, aki hozza a hasonló kvalitást, az Dobrev Klára, neki viszont több nagy hibája is van: Gyurcsány felesége, úgy néz ki mint egy bojler/férfi, és jóval idősebb is. De Dobreven kívül a fasorban sincs egyetlen egy női politikus Vargához képest az ellenzéki oldalon, pedig náluk ugye nagyon erőlködnek rajta hogy legyen, mert hát ott muszáj a progresszív liberális eszmék miatt, és csak nyekenyóka díszpicsák vannak, akik néha több kárt okoznak mint hasznot, lásd pl. Demeter Mártikát, aki amihez nyúlt az szarrá vált azonnal!
 
K

kamm

Guest
Szilvasy egy sunyi, moszkovita aljadek, amugy meg ugye a Fleto mindenese, az osszes sotet ugyet o intezi mar KISZes koruk ota, ahol amugy ez a senkihazi a Kozgaz egyetemi KISZ bizottsag titkarakent (!) dolgozott, mar boven diplomazas utan, majd az orszagos KISZ Kozponti Bizottsag szovivoje volt (a tobbit meg mar tudjuk, 20 ev exkomcsi-globalista-halozati karrier, az osszes MSZP kormany alatt, felesegestol, mindenestol.)
Egy igazi sopredek, a Halozat mindenese-takaritoja. Amugy van egy ddtabornok testvere, valami szakbeosztasban (orvos? mernok?) a Ho0nvedkorhaz fonoke volt, az is sikkasztott (kamuallasra millios kifizetet hagyott jova vagy ilyesmi), sok ev utan tavaly azt is eliteltek, mint a moszkovita testveret, de a katona valahogyan meguszta penzbirsaggal, ha jol emlekszem.
Igen, csak akkor megsertodni sem er. Szilvasiek meg hogy mire figyeltek addig ne menjunk vissza.

Amugy mar onmagaban az, hogy ez a csuszomaszo Szilvasy-Galambos-Laborc stb kulonitmeny NATOs (bolgar) szolgalat szakertoinek alcazott-hazudott (es ok hazudtak annak a sajat embereik fele!!!) orosz (!) ugynokoket hoztak be es a magyar szolgalatok allomanyat, a szolgalatok epuleteben, orosz ugynokok hazugsagvizsgaloztattak, az valami egeszen elkepeszto arulas es patkanysag. Az meg vegkepp hihetetlen, hogy vegul nemhogy megusztak a szaz ev fegyhazat, de sikerult a vegen addig huzni, amig felmentettek oket, fene sem erti, hogyan... Mezo amugy rendesen kivesezte egy cikksorozatban az egeszet: https://pestisracok.hu/gyurcsany-sz...a-regi-uj-hazugsagvizsgalat-titkos-tortenete/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 466
17 834
113
Gulyasba nincs ambíció. Én őt kicserélném egy másik Orbánra, akit az öreg most maga mellé vett strategiai tanácsadónak. Mar csak az a kérdés, ki ad tanácsot kinek. :D

247844343_524329855729055_4385220575163641761_n.jpg
Meg lehet érte kövezni, de minden pökhendisével, nagyképűségével és kivagyiságával együtt ezek közül az emberek közül Lázár a legalkalmasabb.
 
W

Wilson

Guest
Félreértés van, Varga Juditra gondoltam, nem a pénzügyminiszter névrokonára. Mire Viktor leköszön, Varga Judit még jobban be fog érni. Egy csinos, intelligens, több nyelven beszélő(nem csak hiperpasszívan!) NŐ, aki mivel ismeri a Brüsszeli viszonyokat, nem egyszer brokira húzta már a kinti vízfejet, s még a kapcsolati hálója is elég jó nemzetközi szinten is. Jogász, nem is rossz, őt hülyeségekkel, kamu beszéddel nem forgatják meg, mert fejből mondja a paragrafust ha hülyeségekkel akarsz vakítani vele szemben egy vitában, elmagyarázza szépen diplomatikusan hogy miért vagy hülye... Mindez egy több gyerekes anyukától, aki még politikus mércével nézve nagyon fiatal, nem rossz!

Hasonlítsa nyugodtan össze bárki Varga Judittal mondjuk Kunhalmit, Bangónét, Szél Bernit, Donáth Annát, Cseh Katkát, Szabó Tímeát, aztán csodálkozzon!
Egyetlen egy NŐ van a túloldalon, aki hozza a hasonló kvalitást, az Dobrev Klára, neki viszont több nagy hibája is van: Gyurcsány felesége, úgy néz ki mint egy bojler/férfi, és jóval idősebb is. De Dobreven kívül a fasorban sincs egyetlen egy női politikus Vargához képest az ellenzéki oldalon, pedig náluk ugye nagyon erőlködnek rajta hogy legyen, mert hát ott muszáj a progresszív liberális eszmék miatt, és csak nyekenyóka díszpicsák vannak, akik néha több kárt okoznak mint hasznot, lásd pl. Demeter Mártikát, aki amihez nyúlt az szarrá vált azonnal!
Tényleg félreértettem, de ha már Varga Judit nem hiszem, hogy nőként lenne esélye a Fidesz pártelnöki pozíciójára O.V után....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 034
113
Most elvonatkoztatva a moslékkal szembeni ellenérzésemmel, azért ha választani kellene Klárika lenne a legértelmesebb és legjobb köztük.
Egyértelműen Dobrev mint politikus 3 emelettel van feljebb az összes többitől, Ő felkészült, tanult, intelligens, nyelveket beszélő valaki, akit nem lehet egy partizánban úgy megforgatni, hogy 32X mondja azt hogy "nem tudom/nem emlékszem/utána kell nézzek", vagy mondja azt hogy hiperpasszív a nyelvtudása, esetleg eszik teátrálisan zsemlét parizerrel piros arannyal. Nekem a gondom vele kapcsolatban pont az, hogy szerintem Magyarország ellen dolgozna, a belső EUmag országok hasznát hajtva nyerészkedne, egy Brüsszeli helytartóként viselkedne.

MZP meg egyre inkább úgy tűnik, inkább az EU mag helyett majd az USA-t fogja kiszolgálni, ennek még annyira sem örülnék!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 034
113
Meg lehet érte kövezni, de minden pökhendisével, nagyképűségével és kivagyiságával együtt ezek közül az emberek közül Lázár a legalkalmasabb.
Egyértelműen. Jelenleg ez nem is lehet kérdés. Lázárról még akik nem szeretik/politikai ellenfelei, azok is elismerték folyamatosan hogy brutál gyors észjárású, hatalmas munkabírású, másokat vezetni tudó ember. Egy pökhendi fasz, de vezetőnek lett teremtve, és piszok tehetséges.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Marha sokan vannak most is így vele. Nálunk városon belül bármennyit lehet keresni JÓ szakmunkával, 5km-re délre feleannyit, 15km-re meg úgy rohad szét a ház ahogy megcsinálták ezer éve, mert nincs lóvé...
Én marha meg egy évtizedig keltem hajnalban és utaztam több mint egy órát, hogy normálisan keressek. Basszus martadhattam volna otthon a szétrohadósba.

Ott kezdődik a gond, hogy már általánosban akkor foglalkoznak veled és nyomnak ha "valakinek" a gyereke vagy, a többit leszarják.
Ez pont így volt a komcsizmusba és a rendszerváltozás után. Csóringer szülők gyerekeként első kézből tudom ezt garantálni. Tisztelet annak a néhány tanárnak aki ezen túl tudott lépni és normálisan állni a tanításhoz. Sokat köszönhetek nekik és a mai napig csak tisztelettel és szeretettel tudok rájuk gondolni.

Az elit megy gimnáziumba, akit leszarnak megy szakközépbe, a leghülyébbek meg szakmunkásképzőbe.
Ahonnan nagyon szépen tovább lehet tanulni, ha van hozzá esze és akarata.

Nah erről kellene konzultáció,
És mi lenne a kérdés? Gondolkozzunk már. Amúgy családban én azt látom, hogy kis szorgalommal egész jól el lehet boldogulni az első diplomáig....ingyen. Sőt még a jogsiba és a nyelvvizsgába is beleszáll a kormány.
Konzultáció kérés: Akarja ön, hogy az összes idióta tanárt addig üssük amíg leszokik a piáról és normálisan áll a gyerekekhez?

nem kbaszott nem létező lmbtq-ról...
Tehát nem multinál dolgozol. Tök jó, a heti 1 érzékenyítő tréning. Gyere el hallgatni ahogy a zselézett hajú piperkőc manager a sejemingjében elcsukló hangon mondja, hogy őt mindenki bántja és milyen nehéz neki. Közben a háttérben látszik, hogy a lakása tele van designer cuccokkal.

A gyereked is azért nem árt ha érti is mit csinál/szereti, mert jól hangzik hogy most kánaán van, de hosszú távon csak az marad fent aki értékelhető teljesítményre képes.
Így van, és ez az ami pont a szülő felelőssége. Beszélgetni kell a a gyerekkel és belekóstoltatni dolgokba, hogy rájöjjön mi is tetszik neki.
Sajnos sokszor az van, hogy a szülő eldönti mi lesz a gyerekből, vagy teljesen leszarja és egy tininek kell eldöntenie segítség nélkül mit fog a következő 50 évben csinálni. Mindegyikre láttam példát bőven és egyik verzió sem szül jó eredményt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 034
113
Nem hiszem, hogy Lázár vagy Rogán nagy teret engedne neki akárhogy is nézem a Fidesz egy férfiak "uralta" párt....
Most még. Az idő Vargának dolgozik. Viktor meg ha az egészsége engedi, maradni akar pár kört ebben biztos vagyok. Varga olyan fiatal, hogy az is lehet hogy majd Lázárt váltja, de én nagyon nagy jövőt jósolok neki.
 
W

Wilson

Guest
Most még. Az idő Vargának dolgozik. Viktor meg ha az egészsége engedi, maradni akar pár kört ebben biztos vagyok. Varga olyan fiatal, hogy az is lehet hogy majd Lázárt váltja, de én nagyon nagy jövőt jósolok neki.
Majd kiderül, de a Fidesz pártelnöki pozícióját az fogja elfoglalni aki mögé felfog sorakozni a Fideszhez tartozó gazdasági holdudvar...
 
K

kamm

Guest
Egyértelműen. Jelenleg ez nem is lehet kérdés. Lázárról még akik nem szeretik/politikai ellenfelei, azok is elismerték folyamatosan hogy brutál gyors észjárású, hatalmas munkabírású, másokat vezetni tudó ember. Egy pökhendi fasz, de vezetőnek lett teremtve, és piszok tehetséges.
Viszont pokhendi faszkent nem lehet valaki jo vezeto, az biztos. Szerintem ennyibol meg jot is tett neki, hogy egy nagy fulessel kibasztak a kormanybol par evre, legalabbis remeljuk.