[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 803
35 994
113
"Tömböl László nyugállományú vezérezredes, a kormánybiztos katonai és fejlesztési helyettese" https://index.hu/belfold/2021/02/05/a-vilag-legmodernebb-radarjai-vefik-magyarorszag-legteret/
Ettől függetlenül kicsit több tiszteletet az öregnek, kanyarban sem vagy hozzá képest lérak ismeretek tekintetében.
Itt senkinek nincs kint az életrajza...
Eddig annyit tudtam meg róla, hogy légvédelmi rakétás - de hogy csak sofőr volt a laktanyában vagy ő tervezte az S-300-ast vagy valahol a kettő között - az nem derült ki. Csak annyit látok belőle, hogy mindenen megsértődik...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 020
113
Itt senkinek nincs kint az életrajza...
Eddig annyit tudtam meg róla, hogy légvédelmi rakétás - de hogy csak sofőr volt a laktanyában vagy ő tervezte az S-300-ast vagy valahol a kettő között - az nem derült ki. Csak annyit látok belőle, hogy mindenen megsértődik...
Nos, ha odafigyelsz arra amit ír, gyorsan kiderül, hogy nem a konyhára volt beosztva. Egyébként valóban gyakran félreérti az ironikus megjegyzéseket és nem annyira érti a humorosnak szánt beszólásokat - de ez változóban van. Én értékelem a fickót (bár ez sem/nem érdekli szerintem).
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Itt senkinek nincs kint az életrajza...
Eddig annyit tudtam meg róla, hogy légvédelmi rakétás - de hogy csak sofőr volt a laktanyában vagy ő tervezte az S-300-ast vagy valahol a kettő között - az nem derült ki. Csak annyit látok belőle, hogy mindenen megsértődik...
Ez a válasz jellemző rád, ennyit tudsz.
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Az előzőekhez. Az elektrooptikai szenzor közvetlen kábelkapcsolatban van az FDC-vel, kisebb, mint 1 km távolságban, nam az indító állványokkal, nem relézünk ebben az esetben, a légvédelmi konzolról irányítja az FDC az eszközt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 803
35 994
113
Az előzőekhez. Az elektrooptikai szenzor közvetlen kábelkapcsolatban van az FDC-vel, kisebb, mint 1 km távolságban, nam az indító állványokkal, nem relézünk ebben az esetben, a légvédelmi konzolról irányítja az FDC az eszközt.
Oké, de ha a FDC viszonylag hátul van, akár 10 kilóméterre az indítóktól, akkor mi értelme az optikának, ami jó időben is csak 10-15 km-ről képes célt azonosítani?
Passzív kisugárzás mentes rakétaindítást tudná segíteni, akkor meg cél szerú lenne az indító vonalába tenni...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Oké, de ha a FDC viszonylag hátul van, akár 10 kilóméterre az indítóktól, akkor mi értelme az optikának, ami jó időben is csak 10-15 km-ről képes célt azonosítani?
Passzív kisugárzás mentes rakétaindítást tudná segíteni, akkor meg cél szerú lenne az indító vonalába tenni...

Te csak tolod ezt a 10km-es hülyeséget, anélkül hogy olvasnál?
:rolleyes:
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Oké, de ha a FDC viszonylag hátul van, akár 10 kilóméterre az indítóktól, akkor mi értelme az optikának, ami jó időben is csak 10-15 km-ről képes célt azonosítani?
Passzív kisugárzás mentes rakétaindítást tudná segíteni, akkor meg cél szerú lenne az indító vonalába tenni...
Érdeklődj a Norvégoktól.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Majd annak is eljön az ideje. :)
Érdekelt volna a véleményed - ha már ekkor légvédelmi rakétás szakinak tartanak itt, de látom még tart duzzogás...
Ez nem duzzogás, hanem unom a sértő hozzászólásokat. Ne tarts magad szakértőnek, amennyiben nem értesz hozzá.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 803
35 994
113
Ez nem duzzogás, hanem unom a sértő hozzászólásokat. Ne tarts magad szakértőnek, amennyiben nem értesz hozzá.
Ez már többször feljött szóval még egyszer: nem mondtam, hogy miben vagyok szakértő. A haditechnika csak hobbim...
Van egy pár terület amiben tényleg elég jó vagyok, de az titok hogy mi. :)

Javaslom "béküljünk ki"! :)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Van ugye ez az Ahti Lappi nevű pofa, aki a hidegháború alatt felelt a Finn légvédelmi rakéta komplexumok kiválasztásért, és beszerzésekért.

001.jpg


Miután nyugdíjba ment, írt egy könyvet az összes finn lérak komplexum kiválasztás és beszerzés menetéről, meg a kiválasztott komplexumok műszaki paramétereiről.
A finnek némileg nyíltabbak mint más, ott bárki megvehette ezt a könyvet.

002.jpg


Jó fej volt, mert küldött nekem egy dedikált példányt.
:cool:

003.jpg


Nos a 341-ik oldalon ezt írja (remélem tudsz finnül :D):

004.jpg


@rudi marhaságaira meg szerintem ne hallgass.
:hadonaszos:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 803
35 994
113
Van ugye ez az Ahti Lappi nevű pofa, aki a hidegháború alatt felelt a Finn légvédelmi rakéta komplexumok kiválasztásért, és beszerzésekért.

001.jpg


Miután nyugdíjba ment, írt egy könyvet az összes finn lérak komplexum kiválasztás és beszerzés menetéről, meg a kiválasztott komplexumok műszaki paramétereiről.
A finnek némileg nyíltabbak mint más, ott bárki megvehette ezt a könyvet.

002.jpg


Jó fej volt, mert küldött nekem egy dedikált példányt.
:cool:

003.jpg


Nos a 341-ik oldalon ezt írja (remélem tudsz finnül :D):

004.jpg


@rudi marhaságaira meg szerintem ne hallgass.
:hadonaszos:
Ez már valami. :)
Az 500-as meg a 600-as között nem tudom mi a különbség mondjuk...
A 40km mire vonatkozik pontosan?
 
K

kamm

Guest
Ez már valami. :)
Az 500-as meg a 600-as között nem tudom mi a különbség mondjuk...
A 40km mire vonatkozik pontosan?
Már 10+ éve is a 600-asra épült, nem tudom, honnan szeded ezt az 500-ast... a 40km a target detection range, ejjel-nappal (legalábbis a päivä meg pimeä az nappal meg éjjel finnul, úgy tudom.)
Persze mivel a fentiek szerint egy G (?) Mercin van, gondolom, nemigen lehet magasabban 6-8 meternel, ez valószínűleg kevesebb a gyakorlatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1945
T

Törölt tag 1945

Guest
Már 10+ éve is a 600-asra épült, nem tudom, honnan szeded ezt az 500-ast... a 40km a target detection range, ejjel-nappal (legalábbis a päivä meg pimeä az nappal meg éjjel finnul, úgy tudom.)
Persze mivel a fentiek szerint egy G (?) Mercin van, gondolom, nemigen lehet magasabban 6-8 meternel, ez valószínűleg kevesebb a gyakorlatban.

Igen, ők arra heftölték fel.

1288657056135.jpg