[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 987
27 055
113
Ghánai parlament jóváhagyta 6 db L-39NG kiképző és könnyű harci repülőgép vásárlását 111,4 millió euró értékben.

 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Azon már én is rágódtam, hogy jobb stratégia lenne számunkra is, ha csak bérelnénk tőlük gépeket. Közben meg ostoroznánk őket, hogy fejlesszenek ki valami használhatót is.
Az nálam már nem opció, hogy nem veszünk vagy bérlünk tőlük semmit, mert akkor minek lett volna az egész hűhó az akvizícióval, a cég viszont sztem bukásra van ítélve, ha már a többségi tulajdonost jegyző ország sem köt velük üzletet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Azon már én is rágódtam, hogy jobb stratégia lenne számunkra is, ha csak bérelnénk tőlük gépeket. Közben meg ostoroznánk őket, hogy fejlesszenek ki valami használhatót is.
Az nálam már nem opció, hogy nem veszünk vagy bérlünk tőlük semmit, mert akkor minek lett volna az egész hűhó az akvizícióval, a cég viszont sztem bukásra van ítélve, ha már a többségi tulajdonost jegyző ország sem köt velük üzletet.
A többségi tulajdonos mi vagyunk, lásd a topik címét. A fenti cikk kérdőjeles. A cseh rezsimváltás után alkudozás zajlik a helyi pártok és a magyarországinál sokkal erősebb, befolyásosabb és számosabb oligarchák közt. Meglátjuk, mi lesz a vége. A repülőgyártót nem fogják veszni hagyni, az komoly botrány lenne Csehországban. Ráadásul ilyen esetben öri-hari nélkül szépen elhozhatnánk haza, amit a kinti cégben értéknek látunk, a többit meg értékesíthetnénk.

Most nyerte el Prága, hogy egy többnemzetiségű NATO pilótakiképzőközpont lesz az olaszok mellett. Ez lesz a kanadai képzés utódja. 10-12 nemzet csatlakozott a progihoz. Szted ott nem hazai gépek fognak repülni??
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Ghánai parlament jóváhagyta 6 db L-39NG kiképző és könnyű harci repülőgép vásárlását 111,4 millió euró értékben.

Akkor nekünk is kb. 40 milliárdból kijönne 6 gép.nem vészes összeg.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A többségi tulajdonos mi vagyunk, lásd a topik címét. A fenti cikk kérdőjeles. A cseh rezsimváltás után alkudozás zajlik a helyi pártok és a magyarországinál sokkal erősebb, befolyásosabb és számosabb oligarchák közt. Meglátjuk, mi lesz a vége. A repülőgyártót nem fogják veszni hagyni, az komoly botrány lenne Csehországban. Ráadásul ilyen esetben öri-hari nélkül szépen elhozhatnánk haza, amit a kinti cégben értéknek látunk, a többit meg értékesíthetnénk.

Most nyerte el Prága, hogy egy többnemzetiségű NATO pilótakiképzőközpont lesz az olaszok mellett. Ez lesz a kanadai képzés utódja. 10-12 nemzet csatlakozott a progihoz. Szted ott nem hazai gépek fognak repülni??
ha többnemzetiségű, hogy nyomod le a vevők torkán a konkurrens iskolánál gyengébb kéepsségű oktagépeket?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113
Akkor nekünk is kb. 40 milliárdból kijönne 6 gép.nem vészes összeg.

de elvileg nem akarunk ilyet, nem de? :)

Az pont 40 milliárddal több mint amit erre a szarra kéne szánni.

"Kicsit" nem értek egyet, mert:
"Puha-pöcs" üzemmódban valóban sok.

"Tökös/F@sza-Gyerek" üzemmódban ennyiért még benne van hozzá --róluk is segíthető/irányítható-- egy-két tucat drón is.

Jó drága célpontnak, (nem)"kedves" és/vagy "át-állogató" szöviknek, a párosan indítandó -1-2-3 millió $-os-- Patriotoknak, vagy nem sokkal akciósabb keleti megfelelőinek, stb...

Erre jó, vagy megint díszszemlére valami amcsi/németet!!! ... arra viszont elég azt az 1-2 darabot! ....de azt Jóóóó drágán ám! ;) :oops:


...itt-ott irónia, alig elrejtve, remélhetőleg "nem jön be"! ;) :oops: :D :hadonaszos:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 597
113
"Kicsit" nem értek egyet, mert:
"Puha-pöcs" üzemmódban valóban sok.

"Tökös/F@sza-Gyerek" üzemmódban ennyiért még benne van hozzá --róluk is segíthető/irányítható-- egy-két tucat drón is.

Jó drága célpontnak, (nem)"kedves" és/vagy "át-állogató" szöviknek, a párosan indítandó -1-2-3 millió $-os-- Patriotoknak, vagy nem sokkal akciósabb keleti megfelelőinek, stb...

Erre jó, vagy megint díszszemlére valami amcsi/németet!!! ... arra viszont elég azt az 1-2 darabot! ....de azt Jóóóó drágán ám! ;) :oops:


...itt-ott irónia, alig elrejtve, remélhetőleg "nem jön be"! ;) :oops: :D :hadonaszos:
Célpontnak kicsit olcsóbb magnus aircraft bármelyik turboprop gépe.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113
Célpontnak kicsit olcsóbb magnus aircraft bármelyik turboprop gépe.
Jó lesz az is, egy szinttel lejjebb, de arra, hogy rakod a MiG-21 --ugyan 1-2 faék egyszerűségű-- zavaróját, ami ugyebár "gombok", van is szerintem még nekünk, de azzal szerelve --felrakható!!!-- használtból átépített L-39 drón már biztosan csak Patriot szintű eszközzel kapható el. A Magnus ehhez képest csúzlival/MANPADS-al...

...amit ha nem lónék le, lehet, hogy repteret, hidat, utánpótlást bombáz.
..."melyik rosszat válasszam?" helyzet az Ellen"-nek!

Ezt a "játékot", ezzel a "téttel" --reálisan-- ennyi "gombért" Magnus géppel nem tudod "eljátszani".


U.I.: A drón-elhárítás L-39 drón esetén 5-10x többe keról, mint a támadó eszköz, Magnus gép esetén fordítva, a támadó eszköz a jóval drágább(valami "gombos" zavaróval becsultem)!!
 
  • Vicces
Reactions: ms07

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 597
113
Jó lesz az is, egy szinttel lejjebb, de arra, hogy rakod a MiG-21 --ugyan 1-2 faék egyszerűségű-- zavaróját, ami ugyebár "gombok", van is szerintem még nekünk, de azzal szerelve --felrakható!!!-- használtból átépített L-39 drón már biztosan csak Patriot szintű eszközzel kapható el. A Magnus ehhez képest csúzlival/MANPADS-al...

...amit ha nem lónék le, lehet, hogy repteret, hidat, utánpótlást bombáz.
..."melyik rosszat válasszam?" helyzet az Ellen"-nek!

Ezt a "játékot", ezzel a "téttel" --reálisan-- ennyi "gombért" Magnus géppel nem tudod "eljátszani".


U.I.: A drón-elhárítás L-39 drón esetén 5-10x többe keról, mint a támadó eszköz, Magnus gép esetén fordítva, a támadó eszköz a jóval drágább(valami "gombos" zavaróval becsultem)!!
:rolleyes: :confused:
 
  • Imádom
Reactions: Aladeen

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113


Na ugye! Tudtam, hogy neked az érvek számítanak! ;):oops::D
A (szak)poli főnökök fejébe kéne kis (szak)tudást v̶e̶r̶n̶i̶ csepegtetni már végre, az EGO-juk felének a helyére.
...az úgy is maradna abból nekik elég! ;):D



U.I.: Azért a Magnus turbo-prop gépeit listázd nekem! Kösssssz!

...én is sajnálom, de asszem' egész rövid a lista! Szerintem! Pedig kár!!!