A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Maróth Gáspár - Pesti Srácok.

Az első eredményekkel 2018-ban tudtunk előállni, ez volt a helikopterek megvétele, illetve szintén ekkor következett a nehéz páncélosok beszerzése. Ez az volt az a pont, amikor már egyértelműen ránk irányult a nemzetközi figyelem, hogy Magyarország valami teljesen újszerű programba kezdett bele újszerű megközelítéssel. Utána jött megint egy csöndesebb időszak, amikor át kellett gondolnunk az egész gazdasági háttérvilágát a magyar haderőfejlesztésnek. Addigra szembesültünk azzal, miszerint a szakmai program három-négyszerese lett annak, mint amire számítottunk 2016-ban. Világos volt, hogy mindez már komoly pénzügyi terhet fog jelenteni a társadalom egészére nézve is. Nem lehet egyszerűen a magyar emberektől elvárni, hogy ekkora pénzt áldozzanak a haditechnikai eszközökre, még akkor is, hogyha egyébként az ország szuverenitása és a védelmi képessége szempontjából kiemelten fontos is.

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

--- szóval a költségekkel is kicsit képben legyünk. Meg azzal, hogy Gáspár ebbe nem számolta be a hadsereg feladataihoz a kiképzést, szupportot, üzem és kenőanyagot, lőszert stb.. Ez csak a beszerzések ára..
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Maróth Gáspár - Pesti Srácok.

Az első eredményekkel 2018-ban tudtunk előállni, ez volt a helikopterek megvétele, illetve szintén ekkor következett a nehéz páncélosok beszerzése. Ez az volt az a pont, amikor már egyértelműen ránk irányult a nemzetközi figyelem, hogy Magyarország valami teljesen újszerű programba kezdett bele újszerű megközelítéssel. Utána jött megint egy csöndesebb időszak, amikor át kellett gondolnunk az egész gazdasági háttérvilágát a magyar haderőfejlesztésnek. Addigra szembesültünk azzal, miszerint a szakmai program három-négyszerese lett annak, mint amire számítottunk 2016-ban. Világos volt, hogy mindez már komoly pénzügyi terhet fog jelenteni a társadalom egészére nézve is. Nem lehet egyszerűen a magyar emberektől elvárni, hogy ekkora pénzt áldozzanak a haditechnikai eszközökre, még akkor is, hogyha egyébként az ország szuverenitása és a védelmi képessége szempontjából kiemelten fontos is.

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

--- szóval a költségekkel is kicsit képben legyünk. Meg azzal, hogy Gáspár ebbe nem számolta be a hadsereg feladataihoz a kiképzést, szupportot, üzem és kenőanyagot, lőszert stb.. Ez csak a beszerzések ára..
Simán beleszámolta szerintem, tekintve, hogy csomagban vásároltak.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Maróth Gáspár - Pesti Srácok.

Az első eredményekkel 2018-ban tudtunk előállni, ez volt a helikopterek megvétele, illetve szintén ekkor következett a nehéz páncélosok beszerzése. Ez az volt az a pont, amikor már egyértelműen ránk irányult a nemzetközi figyelem, hogy Magyarország valami teljesen újszerű programba kezdett bele újszerű megközelítéssel. Utána jött megint egy csöndesebb időszak, amikor át kellett gondolnunk az egész gazdasági háttérvilágát a magyar haderőfejlesztésnek. Addigra szembesültünk azzal, miszerint a szakmai program három-négyszerese lett annak, mint amire számítottunk 2016-ban. Világos volt, hogy mindez már komoly pénzügyi terhet fog jelenteni a társadalom egészére nézve is. Nem lehet egyszerűen a magyar emberektől elvárni, hogy ekkora pénzt áldozzanak a haditechnikai eszközökre, még akkor is, hogyha egyébként az ország szuverenitása és a védelmi képessége szempontjából kiemelten fontos is.

12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

--- szóval a költségekkel is kicsit képben legyünk. Meg azzal, hogy Gáspár ebbe nem számolta be a hadsereg feladataihoz a kiképzést, szupportot, üzem és kenőanyagot, lőszert stb.. Ez csak a beszerzések ára..
És ez most sok vagy kevés akkor?
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
420
1 634
93
Kezdem Maróth művét egy hatalmas, a hadsereg újrafegyverzésének hátráltatása miatt a nemzetbiztonságunkat súlyosan veszélyeztető pénztemetőnek látni, ami semmivel nem vitte előrébb eddig a magyar haderő felszerelését, viszont irdatlanul megdrágítja a fegyverkezést. A gyár költségével együtt Zalaegerszegről három zászlóalj Lynx-et kapunk annyi pénzért, amennyiért a német gyárból négyet vehettünk volna. És ráadásul a fegyverek többsége sehol sincs, pedig most, azonnal, tegnapra lenne rá szükség a nemzetközi helyzet függvényében és belátható időn belül alapvető fegyverzetek se fognak rendszerbe kerülni, mert a hadiipari lobbi csak a távoli jövőben lesz képes produkálni őket. És akkor még ki tudja milyen minőségben, hiszen ismerjük a BM Heros tűzoltóautónak csúfolt járműveit, meg a Rába katonai produktumait!

A hadseregnek fegyver kell, nem hadiipar. A nemzetbiztonsághoz pedig nem harcjárműgyár kell, hanem lőszergyár, mert az mindegy ki gyártja az ágyút, a lőszert kell tudnunk nekünk gyártani hozzá. Nekünk üzemben tartanunk és javítanunk kell tudni a technikát, nem gyártani. Ilyen kis darabszámokban, mint nekünk kell csak csillagászati árakkal tudjuk gyártani. Olyan áron, hogy abból jóval több fegyverzetet vehetnénk (lásd: Lynx esetét a magyar gyártással!) A várpalotai lőszergyáron kívül majdhogynem teljesen feleslegesnek tűnik az egész hadiiparfejlesztés nemzetbiztonsági szempontból.
Mondjuk abból az 1 zlj lynx ből kiépül itthon egy karbantartó, javító, fejlesztő központ! Annyit megér! Abból semmi haszon nincs ha van 4 zlj lynx, és németbe kell minden fejlesztésért, javításért, karbantatrtásért kivinni. Hosszútávon ez így jobban megéri, mert könnyebb/olcsóbb lesz majd magunknak gyártani plusz példányokat amennyiben szükség lesz rá! Az meg hogy minden tegnapra kell, felejtsük el, ez a hajó elment! Most kezdünk éítkezni, be kell érnie!
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
12 ezer milliárd forintnál hagytam abba a számolást.. Akkor azt mondtam a kollégáimnak, hogy innentől kezdve nem érdemes tovább számolni, hiszen 12 ezer milliárd olyan brutális összeg, amit, hogyha még 20 évre is osztunk el adott esetben egy fejlesztési folyamatban, akkor is rendkívül nagy megterhelés.

--- szóval a költségekkel is kicsit képben legyünk. Meg azzal, hogy Gáspár ebbe nem számolta be a hadsereg feladataihoz a kiképzést, szupportot, üzem és kenőanyagot, lőszert stb.. Ez csak a beszerzések ára..
Mar korabban emlitettem, ki is szamoltuk, hogy ez 20 ev alatt $2B csak beszerzesekre.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
De te boxert mondtál azt pedig tudom, hogy ők marhára le vannak kötve.

Amúgy teljesen jó lenne a Patria. (nekikk nem tudom milyenek a kapacitásaik jelenleg hogy milyen gyorsan szállíthatnának)
A Patriánál ott van most kapacitás szerintem, legalábbis a 8x8-asok terén. Mert én mostanában nagy volumenű beszerzést nem hallottam.Na de mit akarunk mi, ha 40 db Gidran árát nem bírjuk ki köhögni.Mi mindenhol piacot kutatunk. M G bácsi nyilatkozta ,hogy a nagy fegyver gyártok 5-6 évre szállítanak,na de vannak kisebbek is ami jók.Ami még sose fért a fejembe aza szállítógépek ügye, jól tudom nem ez a legfontosabb 5 évre jönnek meg.Ugyanez C295-nél másfél év,C27-nél még kevesebb mivel talán már megrendelés sincs.A C130 -AS MAXIMUM 2 év. mert az a két darab KC390-eslepke fing.Benne vagyunk minden féle programba elég lett volna kisebbgép is.Mellesleg a belgáknál hamarosan felszabadulnak a Piranha-ák amelyek 2007és 2013 között gyártottak , szerintem ezen kivül még több piac van.mert 2030 igen messze van.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles