[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
A bezzegnyugati ember felsőbbrendű faj, übermensch, na.
.
.
Nem a "faj" a felsöbbrendu, hanem a tarsadalmi rendszerek voltak evszazadok ota fejlettebbek, es emiatt van, hogy az azonos erteku genetikabol több jött ki.
A "nyugati ember" vagy minek irod, az nem egy faj egyebkent sem, sokkal inkabb egy iskolazottsagi-kulturalis közeg.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: papajoe and migfun

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
688
1 907
93
Barangolj egy kicsit Detroit utcáin! Véletlenül se személyesen!
Nem kell bemutatni. Ismerem ezeket a videókat, illetve Londonban , Párzsbsn , stb stb megéltem jómagam is ezeket. Hidd el, az átlagnál jobban tisztában vagyok a nyugati fertővel is. Saját bőrömön tapasztaltam meg jópárszor. De ha jön véletlenűl a műhelyembe egy Lada, a szerelőkkel kínunkban röhögünk , hogy micsoda okádék szar. Vagy elmegyünk Hévízre , Sárvárra és megtapasztalom az Oroszok , Ukránok viselkedését, hááát…… ! Persze, inkább 10 orosz mint egy afgán! Ezt vallom! Szóval ha választanom kell, én inkább a nyugati civilizációt épitgetném mint bármi mást.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 710
55 627
113
Nonono.
Évezredek óta a casus belli-k forrása, hogy de facto csinálnak valamit, de de jure pont az ellenkezője van a papírokban.
Pl. a római birodalom sosem vívott területszerű háborút történelme során, de jure az összes önvédelem volt.

Kapásból Szevasztopol kényes téma, mert a Krím önálló köztársaságként vált ki a Szovjetunióból, ukránok egyszerűen megszállták, Jelcin meg széttárta a kezét, hogy akkor jól van.
A római birodalommal kapcsolatos kijelentèseden dolgozz mèg. De ne itt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 099
83 519
113
Aztakurva, ezt jól kitalálták!

Gyakorlatilag itt most feladták a leckét a "Nyugatnak" ezek ketten, mert VAGY az oroszok bevonulása volt most teljesen jogos, VAGY ha ezt elítélik, (ahogy megtették), akkor innentől KUSS legyen majd mikor holnap Kína tol egy erőszakos partraszállást Tajvan partjain. Logikailag ez perfekt, félremagyarázásnak helye nincs. Ez egy VAGY-VAGY szituáció, lehet választani melyik tetszik jobban a "szabad világ" véleményformálóinak, de keserű lesz ez a béka itt is, meg ott is.

Game, Set, Match...
Ilyen amikor a picsaszájú politikusoknak nincs agyuk és be van állva nekik egy panel, ami adott szitura is bullshit, de ha vki odakapcsol egy Koszovót, vagy most Kína Taiwant, azonnal hiperpasszívvá válik a szájmozgásuk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 099
83 519
113
Nonono.
Évezredek óta a casus belli-k forrása, hogy de facto csinálnak valamit, de de jure pont az ellenkezője van a papírokban.
Pl. a római birodalom sosem vívott területszerű háborút történelme során, de jure az összes önvédelem volt.

Kapásból Szevasztopol kényes téma, mert a Krím önálló köztársaságként vált ki a Szovjetunióból, ukránok egyszerűen megszállták, Jelcin meg széttárta a kezét, hogy akkor jól van.
Olyan ez, mint a dinasztikus okokból elkövetett esküvők, amelyeknél néha valamit direkt elbaxtak, hogy fel lehessen gyorsan bontani.
 
  • Vicces
Reactions: Capslock27

menroting

New Member
2015. február 14.
9
22
3
Most nem tudom hirtelen megtalálni hol láttam pár éve, de az alábbi videóban megtalálható az a kép, amit keresek (a nyitókép is ez).
Volt valami olyan hír/videó, amely arról szólt, hogyan képzelték el a jövőt, a 21. századot a Szovjetunióban.
Ha ez a kép, amely itt 4:00 perc körül látható, korabeli, és nem mai rajz, akkor gyerekek nagy baj van. Mert a hölgy felkarján pontosan úgy van felcsatolva az okostelefon (?) mint ahogyan ma a városban futók karján látható. Csakhát ha ez a kép mondjuk 1970 körülről származik - amikor még mobiltelefon sem volt -, akkor... valószínűleg ugyanaz az elit irányította mindkét nagyhatalmat, mert azóta ez megvalósult.


56264-tok-lg-g5-fedezze-futo-tornaterem-telefon-eseteben-az-lg-g5-h850-vs987-h820-ls992-h830-us992-taska-sport-kar-zenekar-tok-50-57-inch.jpg


Vagy akár nézzétek meg a Mézga család epizódjai miről szóltak, utólag ez nagyon durva futurizmus !

https://hu.wikipedia.org/wiki/Mézga_család
Nem biztos, hogy sikerült ezt most pontosan megfogalmaznom (reggeli sietség), de remélem átmegy, amit szeretnék mondani.
2015-ben készült egy pályázatra. http://2061.su/konkursy/devushka-s-zemli/?sort=-vote
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
A bezzegnyugati ember felsőbbrendű faj, übermensch, na.

Ilyen amikor a picsaszájú politikusoknak nincs agyuk és be van állva nekik egy panel, ami adott szitura is bullshit, de ha vki odakapcsol egy Koszovót, vagy most Kína Taiwant, azonnal hiperpasszívvá válik a szájmozgásuk.
Nagyjából amúgy lényegtelen sajnos ahogy nézem logikailag kinek van "igaza" mert a közvélemény nagy része ezeket nem látja át/nincs hozzá tárgyi tudása - érdektelen - és agya sem hogy lássa az összefüggéseket. A végén meg a fegyverek döntenek, és a győztes megmondja hogy mi kerül a törikönyvekbe.

Erő kell, és igazad van!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem éppen,de szerintem a NATO 1997 előtti határainak visszaállítását Putyin sem gondolja komolyan....
Valaki belinkelte ide az orosz követelések ide vágó részét angolul. Nekem abból az jött le, hogy Putyin azt akarja, hogy a régi tagállamok ne telepítsenek fegyvereket és csapatokat az új (97 utáni) tagállamok területére.
Ez nekem teljesíthetőnek tűnik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Nem kell bemutatni. Ismerem ezeket a videókat, illetve Londonban , Párzsbsn , stb stb megéltem jómagam is ezeket. Hidd el, az átlagnál jobban tisztában vagyok a nyugati fertővel is. Saját bőrömön tapasztaltam meg jópárszor. De ha jön véletlenűl a műhelyembe egy Lada, a szerelőkkel kínunkban röhögünk , hogy micsoda okádék szar. Vagy elmegyünk Hévízre , Sárvárra és megtapasztalom az Oroszok , Ukránok viselkedését, hááát…… ! Persze, inkább 10 orosz mint egy afgán! Ezt vallom! Szóval ha választanom kell, én inkább a nyugati civilizációt épitgetném mint bármi mást.
Gondolom sose találkoztál még szülinapozó/esküvős angolokkal :D!

Minden náció fiai - lányai tudnak barom állat módon viselkedni, főleg ha otthonról távol/olyan környezetben vannak ahol nem látják a szomszédai - munkatársai - ismerősei, és egy NEKI olcsó környezetben van, ahol neki fillérekért úgy érezheti hogy Ő az élet császára. Elárulok egy nagy titkot, a vendéglátós vonalon a legrosszabb híre az ANGOLOKNAK van, nem az oroszoknak... Az oroszok is csatak részegek jellemzően, csak nem egy fukar agresszív gyökér a nagy részük, az angolok viszont hordákban jönnek, szétbasznak - összehánynak mindent, a nagyvonalúság nem jellemző, de legalább még agresszív majom is a legtöbb... Van pár idegenforgalomban/éjszakában dolgozó ismerősöm, nem megálmodtam ezeket...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 363
113
Azt kiszámoltad, hogy a világ országai közül mennyinek van tele a töke a ruszkikkal,és mennyinek az amcsikkal?
Azoknak a katonai és gazdasági blokkoknak amelyeknek Magyarország a tagja jelenleg az oroszokkal van tele a hócipője.
Miért nem ilyen reálpolitikusok vezetik Európát ?!
Azért, mert az oroszok által tolt propagandával ellentétben az európaiak túlnyomó többsége nem epekedik a széljobber pártok uralmáért. Márpedig a szóban forgó Hervé Juvin a Rassemblement national (leánykori nevén Front Nationale) párt képviselője. Igen, azé a Front Nationaleé, amelyet az oroszok telenyomtak pénzzel.

Néha mikor vova kavarja a kulát, ezeket a jómadarakat aktiválják, hogy ugyan szólaljanak már fel a gazdájuk védelmében.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Valaki belinkelte ide az orosz követelések ide vágó részét angolul. Nekem abból az jött le, hogy Putyin azt akarja, hogy a régi tagállamok ne telepítsenek fegyvereket és csapatokat az új (97 utáni) tagállamok területére.
Ez nekem teljesíthetőnek tűnik.
Így van, ne a NATO-ból akar kiléptetni mondjuk minket akaratunk ellenére, hanem azt elérni hogy NE telepítsenek ide az amik a jövőben pl. AEGIS ASHORE rendszereket, a már telepített Román/Lengyel rendszereket meg vigyék vissza a picsába Nyugat EU-ba. S azok után hogy ez megtörtént, legyen leírva papírra, hogy Ukrajna SOHA nem lesz NATO tag.

Őszinte leszek, innen egy NATO és EU tag Magyarország hivatásos tűzoltó tisztjeként is azt gondolom, ezek JÓZAN követelések a részükről! HA nem dominálni akarna a nyugat, hanem tényleg MEGEGYEZNI, erre halkan biccentenünk kéne, és azt kérdezni hogy hol kell aláírni!

Ezt diktálja a józan ész! Persze tudom, én vagyok a Putyin seggnyaló...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 119
13 552
113
Eközben Kína köszöni jól van és egészen sajátosan értelmezi a konfliktust!

“A Global Times nevű, a kínai állam által felügyelt lap kedden a Donbaszéhoz hasonlította Tajvan helyzetét, és azt kérte a világ vezető gazdasági hatalmaitól, hogy támogassanak egy, a szigetország elleni inváziót.

A kínai lap azt írta a Twitteren közzétett kommentárjában, hogy a világ hét vezető gazdasági hatalma, a G7-ek támogatják az állam területi integritását. Ez után hozzátették, hogy a tajvani rezsim ugyanúgy „aláássa Kína kerületi integritását”, mint ahogy ezt Oroszország és a szakadárok teszik Ukrajnával, az utóbbi lépést pedig legutóbb elítélte a nemzetközi közösség.


– üzenték a G7-eknek.”

No, no, no! Ne hagyuk magunkat elvakítani a méretekkel, igazából itt is az a helyzet, hogy egy túlméretezet "népkoztársaság" fenyegeti a jelenleg Tajvanon székelo Kínai Koztársaság integritását, sot létét. A hatalmaknak inkább azt lehetne szemukre vetni, hogy miért fosztották meg az eredeti és legitim Kínát a jogos ENSZ képviseletétol (és vétojogától) és átruházták mindezt csak úgy 1971-ben (!) erre a "népkoztársaságra". Most pedig ugyan ezt fogja próbálni elérni Putyin Ukrajinával ... :oops:
 
W

Wilson

Guest
Valaki belinkelte ide az orosz követelések ide vágó részét angolul. Nekem abból az jött le, hogy Putyin azt akarja, hogy a régi tagállamok ne telepítsenek fegyvereket és csapatokat az új (97 utáni) tagállamok területére.
Ez nekem teljesíthetőnek tűnik.
Igen pontosan ezt kéri Putyin, teljesíthetőnek tűnik, de mégsem az, mivel gyakorlatilag beleszólna ezzel az új NATO tagállamok önrendelkezési jogába.....
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 639
113
Nem. Csak a legtöbb összevetésben hatékonyabb és eredményesebb. Ezért nyerte meg a hidegháborút, aminek a végén a SZU omlott össze, nem pedig az USA. De mindettől függetlenül az amerikaiak világelsősége nyilván nem fog örökké tartani, ahogy az angolok meg a rómaiak csillaga is leáldozott idővel
Ne aggódj, már nem sokáig. A woke ideológia és az affirmative action az egyetemeken megöli a természettudományos képzést, így nemsokára keresztet vethetnek az innovációra. Most még tudnak kutatókat venni, de ez sem fog már sokáig menni.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 626
9 021
113
Szerintem erről kérdezd meg az oroszokat, ők is oda szerettek volna menni, csak emberes misszióval nekik ez nem jött össze. :)
Az N1 hibáit végül kijavították. Már ki volt jelölve a személyzet és leutazott Bajkonurba. Leonov ténylegesen benne volt, innen vette később a "For All Mankind" sorozat alkotógárdája, hogy ő lett volna az első ember a Holdon. A politika mondott nemet az utazásra, mondván, hogy másodiknak már felesleges és drága odamenni. Inkább kitalálták helyette az űrállomásokat. Ennyi a történet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Látom jön a kommentem kiforgatása és félreértelmezése többfél felől...
1. Nem antiszemitizmusból írtam (távolról sem)... Nem vagyok az. :)
2. Pont arra céloztam, hogy pont ők milyen meghatározóak, legyen az USA, Oo., Németo. stb. Nem negatívumból írtam, tényből. Mert az. :)
Semmi sincs kiforgatva. Tényeket írtál , amit én tényekkel megerősítettem. Nem kell kimagyaraázni, hiszen nem írtál semmi rosszat és én sem.