Úgy tűnik az ukránok behúzódnak a városokba, urbánus területre terelve a harcok epicentrumát. Legsúlyosabb veszteségeiket az ukránok nyílt területen szenvedték el, míg az oroszokat városi területeken tudták feltartóztatni.
Megint csak ugyegye!
Megint csak ugyegye!
1995-ben Groznijt bevették az oroszok öt hét alatt, szóval az első ostrom győzelem volt, aztán jött a kéthetes csecsen ostrom, amikor elvesztették, majd a 2000-ben megint visszaszerezték. Egy több százezres város ostroma átlagosan egy hónapig is elhúzódik, támadják azt bármilyen felkészült reguláris erők. Ilyen városok Magyarországon Debrecen, Szeged, Pécs, Győr és Miskolc. Kisebbek is több hétig ki tudnak tartani, míg milliós nagyvárosok nagyon kemény diók! Mindazonáltal amióta vannak fallal körülvett települések, nagyjából elmondható, hogy azokat elfoglalják, ha nem jön a felmentő sereg. A város ostroma nem a falaknál, hanem azon kívül, a hátországban dől el, ahonnan felmenthetik azt! A kevés ellenpéldát nem érdemes idézni, csak ostoba képzelgésekre késztetné az arra fogékonyakat!
Az erődítést már megépítették a civilek. Úgy hívják város. Ha egy járási területvédelmi század beveszi magát mondjuk Berettyóújfalura, egy másik Püspökladányba, egy harmadik pedig Derecskére, akkor máris leköttöt egy dandárnyi erőt, csak a bekerítésük és e települések ostroma és az ellenség még csak ötven kilométert próbált benyomulni (egy zászlóalj egy századra, hogy meglegyen a támadók szükséges erőfölénye és egyáltalán bekeríthető legyen egy alföldi halmaztelepülés)! És az ostrom nem akadályozza érdemben ezeket a területvédelmi századokat abban, hogy serényen aknavetőzzék a felvonulási utakat, hiszen azok ott haladnak el a város mellett!