[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Ha az oroszknak sikerül időben elfoglalni a laborokat Odessában és Harkovban, akkor kiderülhet mivel foglalkoztak . De erre kevés esélyt látok. Másik dolog én nem írtam semmilyen biológia vagy vegyifegyverek fejlesztéséről ezen laborokban-valakivel összekeversz! A posztom-a térkép az Ukrajna területén található 15 amerika által finanszírozott biológiai laboratóriumot szemléltette, hogy melyik városban vannak. Még a laborok is fel voltak osztva:
A: Tudományos kutaóintézetek
B: Egészségögyi és Járványügyi központokra

Tehát az A és B biológiai laboratóriumok voltak szemléltetve a térképen. Erre jöttek a tudatlanok és letámadtak, hogy ez nem igaz, nem léteznek semmilyen amerikai laborok Ukrajnában.

Aztán mindegyik pofára esett mikor Viktoria Nuland elismerte a laborok létezését. :)
Nono, azér nem támadunk meg országot, mert biológia laborja van (bárki is pénzelje azokat). Itt a sereg egyik szóvívője magyarázza, hogy mennyire veszélyesek is azok a laborok Oroszországra és az orosz népre nézve.
Tudod, genetikai alapon kihegyezett biofegyverek stb stb
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 330
113
Boki, az iskola amibe jártam. Annak is volt bilológia laborja. Sőt fizika is! Ukrajnába szerintem tőbb ezer iskolai biolabor lehet. Ne is beszéljünk az ottani ANTSZ-nek megfelelő laborokról. Csak míg eljutunk oda, hogy ezekben amerikai pénzeléssel biológiai fegyvereket fejlesszenek görönyös az út.
Értem, hogy Amerika pénzel biológiai kutatásokat szerte a világban, de ahogy látom a hozzáértők hozzáslásait, ezeket elég nehéz biofegyver fejesztésekhez kötni.
Hamarabb antibiotikum kutatásokhoz.
De az agitprop narratíva is eléggé önellentmondó. Mindent megsemmisítettek, de mi megtudtuk... Legalább valamilyen kémcsöveket le kéne videózni és azokat mutogatni.
Bár lehet jön majd ez is.
Akkor Nuland hazudott eskű alatt az US szenàtus kûlpolitikai tanàcsa előtt Rubio szenátor krdéseire?
 
W

Wilson

Guest
Csak a szubjektív véleményem.
1. viszonylag olcsó helyi munkaerő
2. könnyen "kezelhető" erőszakszervezetek
3. szövetségen kívüli terület, laza ellenőrzéssel
4. ténylegesen ellenőrizhetetlen a nemzetközi szervezeteknek
5. nem kell iszlamista, vagy más fundamentalistáktól tartani
6. korrupt helyi kormány védelme alá lehet vonni az egységeket
7. esetlegesen tiltott anyagtok, eszközök, könnyen beszerezhetőek,
8. kísérletek könnyen, észrevétlenül végrehajthatóak, nem kell bejelenteni és beszámolni helyi felettes szerveknek
9. nyilvánosság elöl elzárható, egy keleti, nagy területű országban
10. viszonylag megfelelő infrastruktúra

Egyébként simán el tudom képzelni, hogy fejlesztettek anyagokat, kísérleteztek vírusokkal, stb., de ha el is értek áttörést, azt megsemmisítették és elszállították az USA-ba az eredményeket, minden egyes esemény után.
Fegyvert ott nem állitana össze senki, pont a korrupció és az ellenőrizhetetlenség miatt.

Szóval a helyben gyártott fegyver, SZERINTEM csak háborús PR, amit a laborokra lehet építeni, egy szinten van az Atlanti óceánig mennek PR-al.
A volt Szovjetunió víruskutatása a világ élvonalában volt így a volt szovjet tagköztársaságokba remek szakemberek illetve tudásbázis van...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Nono, azér nem támadunk meg országot, mert biológia laborja van (bárki is pénzelje azokat). Itt a sereg egyik szóvívője magyarázza, hogy mennyire veszélyesek is azok a laborok Oroszországra és az orosz népre nézve.
Tudod, genetikai alapon kihegyezett biofegyverek stb stb
Miért támadtak az oroszok? -úgy látom nem vagy vele tisztában.

 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 283
2 454
113
Akkor Nuland hazudott eskű alatt az US szenàtus kûlpolitikai tanàcsa előtt Rubio szenátor krdéseire?
Szerintem nem az a kérdés, h volt-e….
Volt.
Milyen szintű és mit csináltak….(?)

Nem az ukránoknak biológiai fegyvert az is biztos…

Saját részkutatásaikat vihettek ki.
Milyen szintű kutatásokat?
Ha katonai, annak vannak biztonsági igényei(technológiai és konspiratív), ezek közül a biztonsági igények közül reálisan mennyi volt teljesíthető? Nem sok.
Egy előttem szóló már csoportosított a őket.

Kb.: ennyit lehet valószínűsíteni
 
  • Imádom
Reactions: Törölt tag 523

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 682
8 660
113
Kreml: sosem látott gazdasági háború zajlik, sokkhatás alatt az orosz gazdaság

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 380
45 799
113
Boki, az iskola amibe jártam. Annak is volt bilológia laborja. Sőt fizika is! Ukrajnába szerintem tőbb ezer iskolai biolabor lehet. Ne is beszéljünk az ottani ANTSZ-nek megfelelő laborokról. Csak míg eljutunk oda, hogy ezekben amerikai pénzeléssel biológiai fegyvereket fejlesszenek görönyös az út.
Értem, hogy Amerika pénzel biológiai kutatásokat szerte a világban, de ahogy látom a hozzáértők hozzáslásait, ezeket elég nehéz biofegyver fejesztésekhez kötni.
Hamarabb antibiotikum kutatásokhoz.
De az agitprop narratíva is eléggé önellentmondó. Mindent megsemmisítettek, de mi megtudtuk... Legalább valamilyen kémcsöveket le kéne videózni és azokat mutogatni.
Bár lehet jön majd ez is.
Nagyon jó véleménnyel vagy az ukrán iskolaügyről, ha feltételezed, hogy több ezer iskolai biológiai laboratórium lehet náluk. Magyarországon teljesen leépültek az ilyen jellegű oktatási helyszínek és eszközök. Amikor még aktívan iskolában dolgozta (2007-ig), akkor kezdtek pályázatok megjelenni iskolai laborok létesítésére, felújítására. Most nem tudom, mi a helyzet, de meg lehet nézni az országos oktatási statisztikában.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nagyon jó véleménnyel vagy az ukrán iskolaügyről, ha feltételezed, hogy több ezer iskolai biológiai laboratórium lehet náluk. Magyarországon teljesen leépültek az ilyen jellegű oktatási helyszínek és eszközök. Amikor még aktívan iskolában dolgozta (2007-ig), akkor kezdtek pályázatok megjelenni iskolai laborok létesítésére, felújítására. Most nem tudom, mi a helyzet, de meg lehet nézni az országos oktatási statisztikában.
Nem akarnék ilyesmikbe belemenni. De iskolai biolabor az, az osztályterem, amit annak kineveznek. Ha akasztanak a falra néhány állatos képet, akkor már készen is vannak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 330
113
Tucker idézi Lugar US szenátort az US DD honlapjáról, ahol az ûnnepli egy odesszai Interim Central Reference Laboratory nyitàsát 2010-ben, ahol olyan veszélyes patogéneket kutatnak, amiket bioterroristàk hasznnálnak, mint pl. Antraxot, Q-lázt, tularémia és más veszélyes patogéneket.
Tehàt nem egészen antibiotikumok kutatàsáról van szó, Mac.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113