[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
arra nem gondolsz,hogy direkt nincsenek bevetve a modernebb cuccok ? (talán beszéltük már itt hogy hirtelen kellett menni és ezekkel a régi lomokal "vágtattak" be) ,mindenki hiányolta a modernebb orosz vasakat (nem ARMATA) ,azt meg ne tételezzük már fel,hogy a haderejük T-72-ből meg BMP-2ből áll mert ez megint nem igaz .. úgy tűnik mint ha várnának ezekkel valamire .. (NATO ellencsapás ? ) az is megvan nekem mielőtt írnád,hogy felbukkannak modernebb motyók a hadszintéren,de még mindig nem ez a jellemző .. tehát valamiért várnak velük,valamiért tartalékolják ezeket ..(nem a darabszám miatt!!)
Várnak a 'mindent eldöntő ütközetre', mint az OMM haditengerészet?
Csak aztán idő közben vége lett a háborúnak :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
De igaz az orosz haderő gerince T-72B3 áll....Nincs értékelhető számú Armata talán ha 20 db van már a csapatoknak..

BMP-3 ott van az ukrán hadszíntéren....



Itt a második része.....

Wilson kartárs, régóta figyelem a munkásságodat. Én azt gondolom, hogy leginkább, 90%-ban a Te általad képviselt nézetekkel tudok azonosulni. Nagyrészt miattad léptem itt be, mivel a sok feltétlen Putyin és oroszpárti ekézett Téged. Úgy éreztem, annak is hallatnia kell itt a hangját, aki veled egyet tud érteni, és téged támogat, erősít azzal, hogy kiáll virtuálisan melletted.... Örülök annak is, hogy már régóta olvasom ebben az oroszpárti tengerben a véleményedet!!! Csak így tovább...Legyen saját ítéleted, attól vagy autonóm, gondolkodó ember....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
arra nem gondolsz,hogy direkt nincsenek bevetve a modernebb cuccok ? (talán beszéltük már itt hogy hirtelen kellett menni és ezekkel a régi lomokal "vágtattak" be) ,mindenki hiányolta a modernebb orosz vasakat (nem ARMATA) ,azt meg ne tételezzük már fel,hogy a haderejük T-72-ből meg BMP-2ből áll mert ez megint nem igaz .. úgy tűnik mint ha várnának ezekkel valamire .. (NATO ellencsapás ? ) az is megvan nekem mielőtt írnád,hogy felbukkannak modernebb motyók a hadszintéren,de még mindig nem ez a jellemző .. tehát valamiért várnak velük,valamiért tartalékolják ezeket ..(nem a darabszám miatt!!)
Az érthető, ha az 500 T90, BMP-3 nagy része tartalékba van.
De mi a következő lépés?
Ha beveti ezeket, védtelen maradhat. Gondolom fel a NATO beavatkozástól. Mert magából indul ki.
Ha viszont nem veti be ezeket, szerencsétlenkedik tovább azzal a 200 ezerrel, aki egy hónapja nyomja, akkor nem tud eredményeket elérni.
Az is igaz, hogy a Javelin ugyanúgy viszi a T-90 -est is, mint a T-72-t.
Ha bevetné őket, még nagyobb veszteségeket szenvedne, az eredmények meg kérdések.
Nagyon nehéz helyzetbe hozta magát.
Közben egyre kegyetlenebb az öldöklés, semmi eredmény.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
arra nem gondolsz,hogy direkt nincsenek bevetve a modernebb cuccok ? (talán beszéltük már itt hogy hirtelen kellett menni és ezekkel a régi lomokal "vágtattak" be) ,mindenki hiányolta a modernebb orosz vasakat (nem ARMATA) ,azt meg ne tételezzük már fel,hogy a haderejük T-72-ből meg BMP-2ből áll mert ez megint nem igaz .. úgy tűnik mint ha várnának ezekkel valamire .. (NATO ellencsapás ? ) az is megvan nekem mielőtt írnád,hogy felbukkannak modernebb motyók a hadszintéren,de még mindig nem ez a jellemző .. tehát valamiért várnak velük,valamiért tartalékolják ezeket ..(nem a darabszám miatt!!)
Csak feltételezés:
Az orosz haderő, (meg még sok a környéken) teli van a hidegháború végén gyártott fegyverekkel, amik szavatossága, harcértéke nem fenntartható már huzamosan, vagy kidobják őket néhány év múlva, vagy a jelentős haditechnikát még utoljára megpróbálják aprópénzre váltani, felhasználni és arra használni amire kitalálták, leigázni valamit ami a védekezésben nem tud felnőni még ehhez a technikához sem. A legmodernebb harceszközeik talán nem lennének annyival hatékonyabbak az ukrán színvonallal szemben amennyivel drágábbak, elveszítésük pedig nagyságrendekkel nagyobb veszteség. Az oroszok az egyébként is hamarosan leírni kényszerülő technikájuk zömét vetik be még utoljára.
Sokan elfeledik de a háborúk többsége gazdasági manőver is egyben, erőforrásokért, befolyásért és a jelen háborújának nagyon komoly gazdasági tétje is van, az ukrán erőforrások harmadának birtoklása akármilyen szankció is van érvényben jelenleg, a jövőben igen komoly potenciál lesz ami beváltható lesz bármire, befolyásra, politikai tőkére, nyomásgyakorlásra stb. Nem csak az olajon meg a gázon ül az orosz hanem a gabonán is amiben a mediterrán vidék felé egyedül Ukrajna volt a vetélytársa, közösen a teljes világpiac harmadát birtokolva, nem mellesleg a Fekete tengeri kikötőkön keresztül.
A háborúban bevetett hidegháborús technika gazdaságilag indokolható és ha egy stratégiai játék lenne az egész a monitorok előtt akkor nagyon is igazolható, a mérhetetlen mennyiségű fegyver és a gyártására felhasznált erőforrások vagy elvesznek, vagy beváltják őket és felhasználják olyan új gazdasági előnyök megszerzésére amik az újabb fegyverek előállítását majd megalapozzák. A háború indoka természetesen politikai, de ne higgye senki, hogy a fenti gondolatok nincsenek ott a háttérben, minden nagyhatalom hadseregének életútja valami hasonló ezer meg ezer éve ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Másik képfeltöltővel megpróbálom, ez látszik?
0327.jpg
Műholdon nézd ne ilyeneken.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Szittya

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 007
23 214
113
De igaz az orosz haderő gerince T-72B3 áll....Nincs értékelhető számú Armata talán ha 20 db van már a csapatoknak..

BMP-3 ott van az ukrán hadszíntéren....



Itt a második része.....

én nem a gerincét írtam,hanem azt hogy nem az legmodernebb cuccokat vitték oda ,ez meg nem ugyanaz hogy mi a gerince ...

Wiki szerint : T-80
Active: 480
Reserve: 4,000

T-90 -is van pár százas darabszámban .. ezeket is vihették volna .. és mégsem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
én nem a gerincét írtam,hanem azt hogy nem az legmodernebb cuccokat vitték oda ,ez meg nem ugyanaz hogy mi a gerince ...

Wiki szerint : T-80
Active: 480
Reserve: 4,000

T-90 -isvan pár százas darabszámban .. ezeket is vihették volna .. és mégsem.

és mint a tudósítások mutatják, nem sokat ér a kalitka sem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Videokra nem igen emlékszem. Viszont kép volt sok Twitteren kilőtt tankokról. Konkrétan mivel löttek ki őket, Javelinnal, v NLAW al azt nem tudom. Ezek mind eheti képek elvileg
Köszönöm.
Sikeres Javelin használatot és az általa, hoholföldön kilőtt orosz gépet szeretnék látni, videón megörökítve.
NLAW (meg RPG) volt már sok, bár az se teljesen egyértelmű mindig.

Ilyened is van?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A bibi az hogy ez nem lábon, hanem combon....
Ez lassú elvérzést okoz.
Kb mint a máj.( Fekete vér, max 15 perc.) A vér szinéből látni lehet hogy véna vérzik, világos, oxigéndús vér.
De van itt EÜ-s megszakérti.
Az utolsót kajak medencén lövi.
Ezért, ha nem megrendezett/CGI kamu videó(bocs de már semmit nem tudok kizárni.)
Akkor ezért biztosan bosszút fognak állni.
Oroszoknak is tisztában kell lennie azzal, hogy amennyiben Ukrajnát nem szállják meg, akkor innentől a nyugat garantálja majd a status quo-t, igy több esély nincs.
Hadműveletet alul és félretervezték, ez látható, ha valaki nem hiszi, csak nézze meg mennyi tábornokot váltottak le az oroszok.

Elképesztően nő, minden egyes nappal az eszkaláció veszélye.
A nyugat is tudja ezt, de egyenlőre a befolyási övezet megtartása miatt katalizálja a folyamatot.

Az oroszok elött 3 forgatókönyv lehet,

1. Befagyasztani a konfliktust és a délen elfoglalt területeket annektálni, ebben számukra a buktató, hogy még kell Donbass és szerintem Harkov is, valamint nem vagyok benne biztos, hogy Odessát nem próbálnák-e meg. Ehhez a mostani elégtelen számú támadó alakulatokat mindenképpen meg kell erősiteni.
Kérdés, akarják-e, tudják-e?
Ha hagyják, az nekik otthon és nemzetközileg is blama.
Ez esetben megvan a lehetősége egy 2. ukrán háborúnak is.
Minden esetre nagyon nehéz helyzetbe kerülnek kb. 2 évtizedre. Ezzel vállalni kellene azt is, hogy az ukrán, oroszajkú lakosság, minden eddiginél nagyobb atrocitások áldozata lesz (és sajnos a magyar is).

2. Mozgósítani a lakosságot, ez még hónapokat vesz igénybe, pszihikailag felkésziteni a hazai lakosságot, besorozni és tömeg hadsereggel teljes inváziót végrehajtani, rengeteg halottal.

3. A nyugat elrettentése miatt stratégiai atomot dobálni a lengyel határközeli városokban és vállalni a teljes kirekesztetséget, de ezzel teljesen demoralizálni az ukránokat.
Ezzel viszont drámaian megnőne egy válaszcsapás esélye a szennyezésre hivatkozva, esetleg egy nyugati válasz Belorusziában, amit nem követ szárazföldi támadás, igy feltételezve Oroszország kitérését egy atomháború elől.

Akár mi is történik a következő hónapokban, egyben biztos vagyok, nekünk mindenféleképpen tartanunk kell magunkat ehhez a helyzethez.


Van egy masik lehetőség is, ez csak elvi szinten merült fel bennem.
Mindenhol, minden videón 90%-ban dominalnak a Z jelzések, viszont az elején azonos számban láttam V és O jelzést is.
Elkepzelhető-e, hogy a Z alakulatok kifulladása után mennek nagyobb számban az V, majd az után a O jelzésű alakulatok?
Az utóbbi két jelzésből szignifikánsabban kesevebbet látni harcolni.
Esetleg ezek területi jelzések és a hirek koncentrációja miatt látni szinte csak Z jelzést?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A gyalogság támadásától? Vilhivka központja Harkov keleti külvárosának határától légvonalban szinte pontosan 10 kilométer, a délkeleti ipari park szélétől 8. Ez taktikai szempontból jelentős távolság, illetve harckocsik, aknavetők belövését a városba ellehetetleníti, a csöves tüzérség dolgát jelentősen nehezíti.
Valóban. Így igaz. Csak én meg nem írtam, hogy én feltételeztem, hogy Elitne ukrán kézen van, onnan számoltam. Malaya Rohan pedig 2 km-re van a város szélétől.
De ettől függetlenül ül, amit írtál.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 651
55 286
113
Wilson kartárs, régóta figyelem a munkásságodat. Én azt gondolom, hogy leginkább, 90%-ban a Te általad képviselt nézetekkel tudok azonosulni. Nagyrészt miattad léptem itt be, mivel a sok feltétlen Putyin és oroszpárti ekézett Téged. Úgy éreztem, annak is hallatnia kell itt a hangját, aki veled egyet tud érteni, és téged támogat, erősít azzal, hogy kiáll virtuálisan melletted.... Örülök annak is, hogy már régóta olvasom ebben az oroszpárti tengerben a véleményedet!!! Csak így tovább...Legyen saját ítéleted, attól vagy autonóm, gondolkodó ember....

Végre dicsér valaki. :)
Én is.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Érik a fórumtéma bezárása, nagyon érik... Rövid véleményem: A háborúsbűnök elintélendők, mindegy melyik oldaon követik el azokat. Az oroszok porig bombázzák, lövik az ukrán városokat (lásd Mariupol), Ukrajna és az ukránok államiságát, nemzeti tudatát akarják megsemmisíteni, ők az agresszrok. Válaszul jönnek a védők bűncselekmlényei a megszállók ellen. Mégegyszer: elintélek minden ilyesmit, és menni fog Hága elé, ha eljön az ideje. Sajnos várható volt, hogy az idő elteltével fogy a türelem, nő a frusztráció, és jönnek a komolyabb atrocitások. Őszintén, mit vártatok?!?! A háborúk ilyenek évezredek óta, sajnos ezen nem kell meglepődni... Többek között azért is reagáltam, hogy kiálljak olyan fórumtagok mellett, mint amilyen Wilson is, aki az egyik legnormálisabb tag itt.
 
W

Wilson

Guest
Wilson kartárs, régóta figyelem a munkásságodat. Én azt gondolom, hogy leginkább, 90%-ban a Te általad képviselt nézetekkel tudok azonosulni. Nagyrészt miattad léptem itt be, mivel a sok feltétlen Putyin és oroszpárti ekézett Téged. Úgy éreztem, annak is hallatnia kell itt a hangját, aki veled egyet tud érteni, és téged támogat, erősít azzal, hogy kiáll virtuálisan melletted.... Örülök annak is, hogy már régóta olvasom ebben az oroszpárti tengerben a véleményedet!!! Csak így tovább...Legyen saját ítéleted, attól vagy autonóm, gondolkodó ember....
Köszönöm,de nem ennyire egyértelmű a helyzet...kedvelem az oroszokat voltam Oroszországban és Fehéroroszországban többször is vannak orosz és fehérorosz ismerőseim is akikkel rendszeres tartom a kapcsolatot, és az invázióig egyetértettem Putyin félelmeivel, és igazat adtam neki, de ezzel az orosz invázióval nem tudok azonosulni, és Putyint tartom a fő felelősének ennek az értelmetlen háborúnak és vérontásnak, mert szerintem ez a háború egyedül csak az USA érdekeit szolgálja senki másét, nem old meg semmit, csak újabb erőszak spirált indít el, nem is beszélve a gazdasági hatásairól.....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
@dudi Nem ezen néztem, csak ezt raktam be, mert itt egyszerűbben látszik, a két település és elhelyezkedése. Gondoltam mindenki megnézi azon a felületen, ami önmaga szeret használni.
Véleményem volt, de mivel nem az én szakmám, így jobban szeretem, ha olyan mondja el a szituációt, akinek szakmája. Én inkább csak a kérdéseimet igyekszem megfogalmazni, ha van.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
223
979
93

egy letartóztatott férfit hoznak az oroszok katonák, aki állítólag az Azov egyik parancsnoka volt.

Oroszpárti mariupoli civilek nézik a jelenetet „mentsetek meg minket, Istenem”-felkiáltásokkal, majd az egyik orosz katona az állítólagos Azov-vezérnek a lerombolt városra mutatva ezt mondja: „Na, most meséld csak el, szuka, hogy ki csinálta ezt?”. Az oroszok vádjai szerint ugyanis az ukrán nacionalisták élő pajzsként használták a civileket az elmúlt hetekben, és amikor néhányan el karták hagyni az ostromlott várost, lelőtték őket.

A férfi sorsáról nincs hír, de a videó végén az egyik civiltől elhangzott egy javaslat, hogy „Lőjék le a téren, aztán menjenek innen”, mire a katona annyit reagál: „a téren fogjuk felakasztani”.
sikerült találnod egy többéves videót .... :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 608
113
Másik képfeltöltővel megpróbálom, ez látszik?
0327.jpg
Tolnák ki a gyűrűt. azzal számolnak hogy azokat a falukat elfoglalva az oroszokat arra kényszerítik hogy a mezőre kényszerüljenek. ezzel egy ujabb védvonalat hozhatnak létre és megnehezzítik az oroszok az irányból történő támadását betörését és a 2 főutat és csomópontot is biztosítanák . Probálják leszűkíteni a lehetséges orosz támadási irányokat.
 

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93

Hős Hohol Családapák lábon lövik az orosz hadifoglyokat… (az elején az épp elvérezni készülő katonák vannak, a videó végén lövik meg a “friss” szállítmányt):
(18+)
Hát. Izé.
Szőnyegbombázás?
@Kijev Szelleme
@beta
@Wilson

Eléggé felkavart amit a videóban láttam. Nem a vér.. a sérült emberek. Azt bírom...

De az értelmetlen szadizmus, a barbárság,az,hogy egy másik, már harcképtelen embert hagyunk szenvedni, elvérezni ezt már nem veszi be a gyomrom.

Ez szimpla gonoszság.

Hiszem azt, amit a kereszténység tanít, hogy bánj úgy a másikkal,ahogy elvárnád, hogy veled bánjanak.

Ez nem csak békedőre igaz.... háborúra is. Nem fogom kínozni az elfogott ellenséget, mert lehet 1 hét múlva engem ejtenek foglyul.

Azt értékrendem szerint minden ukrán katona, aki beazonosítható azon a felvételen és hagyta ezt a gonoszságot, az halott ember.

És itt megnyugodott az igazságérzetem, mert tudom, hogy az oroszok pontosan ezt fogják tenni. Akit sikerül beazonosítaniuk, azt megölik.

És ez jó. Ettől a világ jobb hely lesz.

A gonosz, szadista, barbár állatokat lekell vágni, mint a disznót... legyen az ukrán, orosz, amerikai, magyar, román, indiai, kínai, piréz vagy ufó....
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
A városok porrá bombázása témához. Maripul esetében a tömbházak tetejére nem az oroszok telepítettek harcállásokat. Erről drón videó készült. Ezeket támadás előtt ezeket le kellett szedni. Ha megnézzük a videókat a háztömök teteje van szétlőve. A maripul polgármestere jobban tenné ha hallgatna ezt ő pontosan tudta .