A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 797
35 983
113
Keleten maradt meg munkaerő.
A Bundeswehrben sem csak egy bázison van Leopard 2, mi is meg tudnánk oldani.
A veszély Keleten van, kellenek a Tiszántúlra harckocsik.
majd odavisszük őket ha kell.
Egyébként is inkább drónokra, tüzérségre kell jobban építeni.
Harckocsi inkább ellenlökésekez kell majd, amikor az előbbi kettő ledarálta az ellenség nagy részét.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Vogon

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Feltéve, ha nem bombázzák le a hidakat.


Az első ok, a másodikat pedig magyarázd el a Tiszantúlon élőknek, ha majd megszállják őket az oláhok vagy a holohok anélkül, hogy megkísérelnénk a védelmüket.

De ebben eleve nincs is igaza @Xpert-nek, a Tiszántúlon van a legnagyobb szárazföldi alakulat az MH5. lövészdd (Hődmező-Debrecen-Hajdúhadház) meg a felderítő ezred is, a különleges erők meg Szolnokon a Tisza vonalában, a legfontosabb reptér meg a Duna-Tisza-közén. Hadiipari gyárakból, honvédségi raktárakból is sok van a két folyó közt, az Airbus gyár meg a nyírteleki rakétajavító az meg kifejezetten a keleti határ felé. Szóval ha minden hadi létesítményt összevetünk akkor kb arányosan vannak mindenütt.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Venom85

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
jelenleg annak az egynek a feltöltése is probléma.

Az interjúban mondja a Lőricz Gábor tábornok, hogy olyan jól sikerült a kampányban a háborúval riogatás, hogy érezhetően nehezebbé vált a toborzás. Kevesebben jelentkeznek, és átlagosan a jelentkezők fele egészségügyileg alkalmatlan.
Ehhez jön még a Nyugat-Magyarországi ipar elszívó ereje...
Pénz, pénz, pénz.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Igen tudom, de attól még hasznos lehet. Ezt rajtad meg rajtam kívül esküszöm neked, hogy senkitől nem láttam vagy hallottam volna, hogy foglalkoznának vele! Pedig számomra is ez az egyik legfontosabb stratégiai elem meg a drónok, amelyre aztán megfelelő taktikákat lehet építeni. Minden fórumon utánamentem részletesen már akkor is mikor Sz. Péter még 2020 októberében kint volt a Szingapúri lézerkommunikácios miniműholdakról tárgyalni, amit egyszerű rakétával is "bárki" fellőhet. De valamiért ez a dolog (műholdak, drónok) nem érdekli/érdekelte az embereket mint pl. a tankok ifvk apck vagy a repülők amit Kecsón meg lehet nézni beleülni, megfogni stb. Mindig abba futottam bele: "jaja jó a drón"..."aha műhold is jó." aztán ölrementek hogy milyen kiegészítők legyenek a kézifegyvereken járműveken. Szerintem kötelező egy több műholdas 24 órás Kárpát-medencét sőt kicsit túl látó figyelő teljesen saját (!) műholdrendszerre mindenféle megfigyelőképességgel felruházva amivel csak lehet :hadonaszos:
Pedig lesz műhód.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 695
113
Nem erről szólt a hozzászólás.
értem. de a létszámnál mindig elfelejtik hogy a bocskai nem egy városba van míg klapka igen.
Tata sem áll roszabbúl mint debrecen létszámba és nem áll rosszabúl mint hódmező létszámba. de roszabbúl áll mint debrecen és hódmező együtt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 453
113
Igen tudom, de attól még hasznos lehet. Ezt rajtad meg rajtam kívül esküszöm neked, hogy senkitől nem láttam vagy hallottam volna, hogy foglalkoznának vele! Pedig számomra is ez az egyik legfontosabb stratégiai elem meg a drónok, amelyre aztán megfelelő taktikákat lehet építeni. Minden fórumon utánamentem részletesen már akkor is mikor Sz. Péter még 2020 októberében kint volt a Szingapúri lézerkommunikácios miniműholdakról tárgyalni, amit egyszerű rakétával is "bárki" fellőhet. De valamiért ez a dolog (műholdak, drónok) nem érdekli/érdekelte az embereket mint pl. a tankok ifvk apck vagy a repülők amit Kecsón meg lehet nézni beleülni, megfogni stb. Mindig abba futottam bele: "jaja jó a drón"..."aha műhold is jó." aztán ölrementek hogy milyen kiegészítők legyenek a kézifegyvereken járműveken. Szerintem kötelező egy több műholdas 24 órás Kárpát-medencét sőt kicsit túl látó figyelő teljesen saját (!) műholdrendszerre mindenféle megfigyelőképességgel felruházva amivel csak lehet :hadonaszos:
Azért az izraeli műhold üzemeltető cégvásárlás itt is felkavarta az iszapot.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
értem. de a létszámnál mindig elfelejtik hogy a bocskai nem egy városba van míg klapka igen.
Tata sem áll roszabbúl mint debrecen létszámba és nem áll rosszabúl mint hódmező létszámba. de roszabbúl áll mint debrecen és hódmező együtt.
Az első hozzászólás arról szólt, hogy a tatai 2. zászlóalj a Bocskainak kellene, ehhez szóltam hozzá vasszekely véleményére vélaszolva.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 695
113
Az első hozzászólás arról szólt, hogy a tatai 2. zászlóalj a Bocskainak kellene, ehhez szóltam hozzá vasszekely véleményére vélaszolva.
értem a 2. hk zászlóaljat szerintem meg vagy szét kellene dobni. több új alegységhez (akik a kiképzésüket tatán kapnák és x év szolgálat után mehetnek le a végleges helyükre.) vagy kalocsára tenni egy zászlóaljal karöltve.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Igen, itt most a vita nem lövész zla-kon ment hogy hova mennyi kéne hanem harckocsi, és abból szerintem is tényleg jó lenne ha a bocskait is erősítené egy. Én is azt mondanám ha jönne még +44 akkor azt kapják ők...bár tény hogy sokkal nagyobb plusz költség, ember és meló lenne megteremteni a feltételeit. De kb mindegy mert nincs tervben, max a távoli jövőben lehetne esedékes.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
értem a 2. hk zászlóaljat szerintem meg vagy szét kellene dobni. több új alegységhez (akik a kiképzésüket tatán kapnák és x év szolgálat után mehetnek le a végleges helyükre.) vagy kalocsára tenni egy zászlóaljal karöltve.
2. hk. zászlóaljat? Te kis csalafinta! Mit nem hallok?!?

grinch-the-grinch.gif
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Igen, itt most a vita nem lövész zla-kon ment hogy hova mennyi kéne hanem harckocsi, és abból szerintem is tényleg jó lenne ha a bocskait is erősítené egy. Én is azt mondanám ha jönne még +44 akkor azt kapják ők...bár tény hogy sokkal nagyobb plusz költség, ember és meló lenne megteremteni a feltételeit. De kb mindegy mert nincs tervben, max a távoli jövőben lehetne esedékes.
Sajnos még a jelenlegi tervekkel együtt is soványak vagyunk.
(Ha pl. a balti (!) hadseregek szárazföldi felszerelését nézem, jönnek fel rendesen.)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 797
35 983
113
Ha pl. a balti (!) hadseregek szárazföldi felszerelését nézem, jönnek fel rendesen.
Észország már itt áll a határainkon rohamra készülve! Vajon álljuk-e a sarat? :D
Nem érdemes hozzájuk mérni magunkat - náluk reális az esély egy orosz invázióra, még ha egyelőre valószínűtlen is.