[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 425
12 074
113
Úgy érted, hogy visszamenőleges hatályú törvénykezéssel?
Olyan törvényeket max. Észak Koreában szoktak hozni, mert a gyakorlatban alapjaiban lehetetleníti el a hétköznapi életet meg úgy kábé bármit.

Mondjuk ki, a hazug liberális hírportálok szerint szoktak észak koreában hozni ilyen törvényeket.
Kim Dzsongun beteg, lelövette az előkerült rokonait. Csak most Kim Dzsongun helyett éppen Putyint írnak.
Amit észak koreával kapcsolatban hazudnak, nagy része szánalmas propaganda. Kontraproduktív, mert túltolják a kretént.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Na akkor 20 millió USD a költsége a T72 megsemmisítésének, manpadekkel. Hát ez igazán "olcsó" ahhoz képest amiről a narratíva szólt.
NLAW "csak 180.000 USD" egy több milliós ruszki tank veszteséghez képest.
meg 1-2 sikertelen probálkozás (1-2-3-4 halott) +20 millo usd... (mert töredéke kerül csak indításra.és abból se mind sikeres)
nem olyan egyértelmű ez azért... csodafegyvernek semmiféleképpen sem csodafegyver. jólképzett katonák kezébe kincs. de nem csodafegyver egyáltalán...
de ezeket sohasem tervezték annak. ezek tucattermékek nek jelemezhető fegyverek. sok kell belőlle.

majd a háború végén kiderülnek a számok (a 2. vh ba is tudjuk ma már hogy a páncélelhárító alegységek kézii páncéltörőkkel nem vóltak a leg felhasználó kíméélő eszközök és túl sikeresek.) de szükségesek a pánvcélelhárítási képesség miatt. és hozzáadtak egy számjegyú veszteséget az ellennek. ami nem sok de áruk miatt "megérte" (olcsó gyors kiképzeés logisztikai egyszerüség stb" de háborút nem igazán befolyásolt akkor sem. pedig nagyon nagy jelentősége vólt
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 425
12 074
113
Na akkor 20 millió USD a költsége a T72 megsemmisítésének, manpadekkel. Hát ez igazán "olcsó" ahhoz képest amiről a narratíva szólt.
NLAW "csak 180.000 USD" egy több milliós ruszki tank veszteséghez képest.

Azért szerintem ha mellészámolod az életerő veszteséget is, mire harctéren (főleg nyiltabb terepen) sikerül tiszta indítási pozicóba kerülni, az ellenfél gyalogsági támogatása mellett, úgy hogy a lövést túl is élje az elkövető, szerintem nem lehet ez olyan egyszerű.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 088
113
Én arra leszek kíváncsi, hogy melyik eu országban fog beütni először a krach. Energia, élelmiszerpiacon.
De ez még könnyen bejöhet Putyinnak, hogy a pár hét alatt bedőlő gazdaságok elégedetlen polgárai elzavarják a liberális csőcseléket és eu szerte oroszbarát (forradalmi) kormányok kerülnek.
Nem hinném, hog egy eu ország társadalma tolerálná akár az élelmiszerhiányt, nemhogy az éhséget.
Itt már egy internetadó miatt is utcára megy a tömeg.
Ha tényleg negreccsen egy vezető eus orszàg gazdasága, akkor itt kártyavárként borul minden. Így sem tudnak egységesen erősek maradni.
De ha ez a forgatókönyv bejön és szerintem van rá esély, akkor fegyverek nélkül hatalmasat nyer Oroszország.
Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy azért húzzák az oroszok a háborút, mert PONTOSAN ERRE JÁTSZANAK. Csak hát ehhez időt kell adni Nyugat Európának, hogy megszopassák magukat. Igazából hagyják őket hogy erőn felül támogassák az ukránokat, és kibújjon eléggé a szög a zsákból, a választóiknak legyen ideje felfogni hogy az Ő faszukkal verdesik a vezetőik kéjesen a csalánt, miközben jóemberként ordibálják hogy SLAVA Ukrajini!
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy azért húzzák az oroszok a háborút, mert PONTOSAN ERRE JÁTSZANAK. Csak hát ehhez időt kell adni Nyugat Európának, hogy megszopassák magukat. Igazából hagyják őket hogy erőn felül támogassák az ukránokat, és kibújjon eléggé a szög a zsákból, a választóiknak legyen ideje felfogni hogy az Ő faszukkal verdesik a vezetőik kéjesen a csalánt, miközben jóemberként ordibálják hogy SLAVA Ukrajini!
Erre nagy esély van, így ősz/télig tuti eltart.
Ez igazán nyár után fog beütni
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 425
12 074
113
Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy azért húzzák az oroszok a háborút, mert PONTOSAN ERRE JÁTSZANAK. Csak hát ehhez időt kell adni Nyugat Európának, hogy megszopassák magukat. Igazából hagyják őket hogy erőn felül támogassák az ukránokat, és kibújjon eléggé a szög a zsákból, a választóiknak legyen ideje felfogni hogy az Ő faszukkal verdesik a vezetőik kéjesen a csalánt, miközben jóemberként ordibálják hogy SLAVA Ukrajini!

Gazdaságilag és egyéb szempontokból is árulkodóak a jelek, hogy jó előre kigondolták az egész forgatókönyvet.
Szankciókra is remekül reagáltak. Persze korai lenne még tippelni. De balgaság lenne hülyének nézni őket.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Na akkor 20 millió USD a költsége a T72 megsemmisítésének, manpadekkel. Hát ez igazán "olcsó" ahhoz képest amiről a narratíva szólt.
NLAW "csak 180.000 USD" egy több milliós ruszki tank veszteséghez képest.
Az NLAW kb 30000-40000 USD a Javelin indító egy rakétával kb 200 ezer USD, Javelin rakéta külön kb 80000 USD. nem nagyon jön ki a matek, de értjük. Sokat kell majd a szorgos hohol kislányoknak térdelni mire megkeresik a pénzt Zele papának erre az adósságra :)
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
219
967
93
Miért is lenne agitprop amit mondok? Miért nincs fogalmam a katonalélekről a frontvonalban?Csak nem azt akarod mondani ,hogy az ukrán kiskatona minden nap azzal a tudattal kockáztatja az életet a frontvonalon, hogy ma is megvédte az amerikai érdekeket vagy Zelenszkíjéket?
Nos, még véletlenül sem gondoltam ilyenre és kérlek ne is próbálj olyan szavakat nekem tulajdonítani, melyeket le sem írtam, még abban a formában sem, hogy kérdésként teszed fel. A kiskatona azzal a tudattal kockáztatja az életét, hogy a kapott feladatot végrehajtva ezt a napot is túl kell élni, lehetőleg ép bőrrel. Ebben segíti a kiképzése, a felszerelése és sok egyéb mellett a morál. Fegyverrel a kézben, szemben az ellenséggel, leegyszerűsödik a kérdés : én vagy ő(k) van , nem haza , meg Zelenszkij,
 
W

Wilson

Guest
Naa azért ez enyhén nem valószínű amit kaptak max a pótlásra elég ha elég.

2021 telétől a ZSU hivatalosan 330 T-64B, T-64BV és T-72AB harckocsival rendelkezik 11 gépesített és polgári dandárban.

Ezen kívül a hivatásos harckocsizó dandárok 6 zászlóalja (17. és 1. TBT) további 186 harckocsival rendelkezik.

Ez a papíron lévő állomány csakhogy ez a szám nem a működőképes harcba vethető harckocsik számát jelenti.
 
W

Wilson

Guest
Nos, még véletlenül sem gondoltam ilyenre és kérlek ne is próbálj olyan szavakat nekem tulajdonítani, melyeket le sem írtam, még abban a formában sem, hogy kérdésként teszed fel. A kiskatona azzal a tudattal kockáztatja az életét, hogy a kapott feladatot végrehajtva ezt a napot is túl kell élni, lehetőleg ép bőrrel. Ebben segíti a kiképzése, a felszerelése és sok egyéb mellett a morál. Fegyverrel a kézben, szemben az ellenséggel, leegyszerűsödik a kérdés : én vagy ő(k) van , nem haza , meg Zelenszkij,
Nem tulajdonítottam neked semmilyen szavakat, én kérdeztem tőled nagy különbség.

Az ukrán kiskatona szerinted miért mászik bele a lövészárokba, hogy nap mint nap kockáztassa az életét és a parancsba kapott feladatot végrehajtsa?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
????? :D:D:D:D:D

Nem igazán lehet már téged komolyan venni... belekerültél affelé topik "bohóca", vagy a topik "udvari bolondja" szerepbe és rád ragadt. Szórakoztatsz, kérlek folytasd! :D

Kicsit tájékozódj azért. Ukrajna az elmúlt kb 1 hónapban, mintegy 500 harckocsit kapott. a lengyelek csak maguk, több mint 300 tankot küldtek.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ne haragudj de aki ezt elhiszi,az tuti vak hívő vagy szellemi problémákkal küzd...
Biztos azért könyörögnek nagyvasakért,mert ennyire kevés a harckocsi veszteségük...
Minden eszköz,amit kapnak,jelzi hogy az adott kategóriákban igenis jelentős veszteségeik vannak.
igazad lehet az ukran vesztesegek biztos hogy magasabbak, a rakatekkal, legierovel, vagyis a nem fronton elpusztitott eszkozokkel valoszinu az orosz katonak nem tudnak selfizni, tuti magasabbak ettol az ukran vesztesegek.
az oryx fotokkal dolgozik, nem hallgatjak el a vesztesegeket, de amirol nincs hiteles foto arrol nem tesznek fel infot, igy ez is ilyen szempontbol szubjektiv persze.

ami most nagyon erdekes, hogy vagy 5 fele tuzersegi rendszert kapnak az ukranok.
ebbol egy biztos a mennybe fog menni, amikor kiertekelik az eszkozoket es fog futni az eladasa mint az allat.
kivancsi vagyok be tudjak-e vedeni a kapott rendszereket, mar ha eljutnak a cuccok a frontra.

valoszinu a logisztika es az egyszerubb kezelhetoseg fog donteni a rendszerek kozott.

---

a forum moderatorainak : lehet erdekes lenne osszehozni egy ukrajnai haboru 101-et, amiben alap dolgokat leirunk, hogy ne menjen mindig ugyanazzal a vita, es ezt kitesszuk valahova.

Pelda, persze lehet nincs igazam,de :

- a szankciok elenyeszo befolyassal vannak a jelenlegi ukran haborura. arra szolgalnak, hogy oroszorszag el se kezdje el a kovetkezot, ne legyen a kovetkezo haborura kepes.

- olaj import nyugatra ha kiesik egyik felnek sem jelentos gond, de az oroszok az olajat nem tudjak hol tarolni. ha a kutak befulladnak, nehez vagy lehetetlen az ujranyitasuk, ez itt inkabb az oroszoknak problema.

- gaz : lotto otos az oroszok szamara, rengeteg penz folyik be belole. az oroszok a haboruval elvesztettek a politikailag megbizhato partner megjelolest, bar a gaz aramlik a haborus teruleten keresztul nyugatra, a szallitasokat nem mondjak fel, uzleti ertelemben meg mindig megbizhato partnerek. ha megteszik, vagyis ha lemondjak a meglevo gaz szerzodeseket, akkor ki allna veluk szoba ezek utan, mint partner,plane ugy, hogy minden uj vonal kiepitese rendkivul sok penzbe kerul. nem valoszinu hogy felmonjdak ok a szallitasokat. a bevetel 50%-a nyudijak, tanarok, rendorseg, hadsereg ebbol a penzbol van fizetve. miert mondanak fel a szerzodeseket ?

- az oroszok jelentektelenek a villaggazdasagban. 3% reszuk.

- az orosz energiarol jelenleg lehetetlen lemondani. barmilyen fordulat, uj forras also hangon 5 ev amig kiepul, inkabb tiz. az uj forrasok joval dragabbak lesznek az eunak, de ez EUban nem minden orszag varja tart karokkal az orosz tankokat, igy a nyugat meg fogja fizetni annak az arat, hogy ne legyen fuggesben az orosz energiatol ekkora mertekben es ne pumpaljon ennyi penzt az oroszok fele. (bar ha mashonnan szerzi be az energiat, es ezzel felveri az arakat paradox modon kevesebb energia beszerzessel is kifizetheti a nyugat ugyanakkora osszeget mint korabban, de kevesebb gazert.)

- amig Putyin hatalmon van, nehezen kepzelheto el hogy a szankciok feloldasra kerulnek.

- az orosz hadsereg felelmetes hadero, de ugyanaz mint mindig : szervezetlen, rosszul vezetett hadsereg. kijev elleni tamadas politikai helyzet fel-nem ismeres kovetkezmenye volt. a haboru celja az oroszok reszerol folyamatosan valtozik, de az biztos, hogy nem azt akartak elerni, ket honapja, amit most probalnak elerni. nincs egyertelmu cel, folyamatosan lebeg.
 
W

Wilson

Guest
????? :D:D:D:D:D

Nem igazán lehet már téged komolyan venni... belekerültél affelé topik "bohóca", vagy a topik "udvari bolondja" szerepbe és rád ragadt. Szórakoztatsz, kérlek folytasd! :D
Aki semmilyen konkrétumot hírt sem hoz ebbe a topikba és fogalma sincs az ukrán haderőről a fegyverzetéről, a felépítésről, azt miért is vegyem komolyan? De cáfolj meg forrásokkal számokkal, előtted a lehetőség.