[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ezt azért nem gondolod komolyan Te sem :)
2021 telétől a ZSU hivatalosan 330 T-64B, T-64BV és T-72AB harckocsival rendelkezik 11 gépesített és polgári dandárban.

Ezen kívül a hivatásos harckocsizó dandárok 6 zászlóalja (17. és 1. TBT) további 186 harckocsival rendelkezik.

Ez a papíron lévő állomány csakhogy ez a szám nem a működőképes harcba vethető harckocsik számát jelenti.
Számold ehhez a lengyelektől,csehektől kapott orosz tankokat és az oroszoktól zsákmányolt harckocsikat.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Mondjuk ki, a hazug liberális hírportálok szerint szoktak észak koreában hozni ilyen törvényeket.
Kim Dzsongun beteg, lelövette az előkerült rokonait. Csak most Kim Dzsongun helyett éppen Putyint írnak.
Amit észak koreával kapcsolatban hazudnak, nagy része szánalmas propaganda. Kontraproduktív, mert túltolják a kretént.
Hehe, még jó, hogy az illiberális hírportálok csakis az igazat, a színtiszta igazat írják meg. Mármint annak az igazát, aki kitartja őket.

De ebből is csak az következik, hogy a libsi meg az illibsi hatalmi konglomerátumban több a közös, mint ami elválasztja őket, tisztára mint ahogy a nackók meg a kommancsok viszonyulnak egymáshoz.

Aki izmusokban hisz, az vagy önös materiális érdekből teszi, vagy szimplán értelmi fogyatékos. Ugyan izmusa válogatja, de az utóbbiak általában jóval többen vannak, mi izmus-pogányok őket szoktuk hasznos idiótának hívni. Szóval ha már egyszer úgy döntöttél, hogy te mindenáron hívő leszel, legalább igyekezz az első csoportba tartozni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Kapaszkodsz de nagyon, nem modernizálnak semmit, zsírzás, tankolás, átnézés, Z betű. Irány a front.
Hogy miért? Mert az ellenek még az sincs, és minek modernizálni? Jobban fogja a Javelint ?
A fő kopó alkatrészeket meg mind ők készítették, annyit gyártanak amennyit csak akarnak.

Ez most anyagháború, nem kell ide T90M-ket belegondolni. De azért még egyszer lassan, kb. 1200-1400 (egykori 2800 ból) teljesen működő állományban lévő, a tartalékokat véletlen sem érintő tank még ott hever. Ha a tartalékokat is mobilizálják akkor akár összesen 3000-4000 db.

Igen én is olvastam, azóta voltál a gyárban? Láttad a videókat más gyártósorokról, ahol nagyüzembe raknak össze más eszközöket?
Szerinted minden médiapuskaport ellőnek a 75 napban? Várd ki a végét, de inkább aggódj az ukránok szükségeltei miatt, mert nekik sajnos az ukrán állításokkal szemben csak a szaros gatyájuk és egy manpad maradt, éhezve az árkokban.
Nem mellesleg szerintem többen halnak most éhhalált Ukrajnában, mintsem a civil háborús áldozatok száma. Ezen aggódj. Az oroszt ne félts vagy megoldja vagy nem. Már mindent felraktak egy lapra.

Attól, hogy bezsírozol egy 40 éve gazban rohadó tankot, az még nem fog menni...
Szép tervek ezek, de a fizika törvényeit nem lehet áthágni.
 
W

Wilson

Guest
Ne haragudj de aki ezt elhiszi,az tuti vak hívő vagy szellemi problémákkal küzd...
Biztos azért könyörögnek nagyvasakért,mert ennyire kevés a harckocsi veszteségük...
Minden eszköz,amit kapnak,jelzi hogy az adott kategóriákban igenis jelentős veszteségeik vannak.
Miért is? Ezek az igazolt veszteségek.
2021 telétől a ZSU hivatalosan 330 T-64B, T-64BV és T-72AB harckocsival rendelkezik 11 gépesített és polgári dandárban.

Ezen kívül a hivatásos harckocsizó dandárok 6 zászlóalja (17. és 1. TBT) további 186 harckocsival rendelkezik.

Ez a papíron lévő állomány csakhogy ez a szám nem a működőképes harcba vethető harckocsik számát jelenti.
Ehhez számold hozzá a lengyelektől csehektől kapott és az oroszoktól zsákmányolt harckocsikat.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 486
12 612
113
Hehe, még jó, hogy az illiberális hírportálok csakis az igazat, a színtiszta igazat írják meg. Mármint annak az igazát, aki kitartja őket.

De ebből is csak az következik, hogy a libsi meg az illibsi hatalmi konglomerátumban több a közös, mint ami elválasztja őket, tisztára mint ahogy a nackók meg a kommancsok viszonyulnak egymáshoz.

Aki izmusokban hisz, az vagy önös materiális érdekből teszi, vagy szimplán értelmi fogyatékos. Ugyan izmusa válogatja, de az utóbbiak általában jóval többen vannak, mi izmus-pogányok őket szoktuk hasznos idiótának hívni. Szóval ha már egyszer úgy döntöttél, hogy te mindenáron hívő leszel, legalább igyekezz az első csoportba tartozni.

Én úgy gondolom hívők szoktak észak koreázni. Szóval azok után kicsit érthetetlen a gondolatmeneted.
Bár a gyógyulás fele az első lépés a felismerés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 824
113
Nem tulajdonítottam neked semmilyen szavakat, én kérdeztem tőled nagy különbség.

Az ukrán kiskatona szerinted miért mászik bele a lövészárokba, hogy nap mint nap kockáztassa az életét és a parancsba kapott feladatot végrehajtsa?
Magam részéről biztosra veszem hogy sokan közülük azért, mert nem szeretné ha a tisztje fejbe lőné parancsmegtagadás miatt. Ez csak egy tipp persze.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Na akkor 20 millió USD a költsége a T72 megsemmisítésének, manpadekkel. Hát ez igazán "olcsó" ahhoz képest amiről a narratíva szólt.
NLAW "csak 180.000 USD" egy több milliós ruszki tank veszteséghez képest.
Az igazság az, hogy MANPADS-el nem igazán lehet T-72-est, meg semmilyen más páncélost se megsemmisíteni, tehát az általad felvázolt szcenárió költsége a valóságban végtelen nagyságú, szóval holnap a másodperc tört része alatt becsődöl majd a NATO, az EU meg talán még az Eurovíziós Dalfesztivál is és Oroszország diadalmas győzelmet arat, ami után már tényleg csak az Atlanti-óceán állítja majd meg az orosz tankokat.

De azt legalább megtudtuk, hogy mennyire vágod a témát! :)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 967
10 670
113
Kicsit tájékozódj azért. Ukrajna az elmúlt kb 1 hónapban, mintegy 500 harckocsit kapott. a lengyelek csak maguk, több mint 300 tankot küldtek.
Tudom, hogy kaptak elavult t72-es tankokat, amelyek jórésze nem is működik,már panaszkodtak rájuk... kapnak azok mindent, nem ez a probléma, itt a gond azzal az állítással van, hogy "az Ukránoknak több müködőkepes tankjuk van most mint a az invázió előtt."

Ehhez nem vagyok elég agymosott, hogy elhiggyem. Bocsi.
Én, mint gomba nem ettem ehhez elég trágyát... Wili ehhez még nem adott elég hamit. :(:D:D
 
W

Wilson

Guest
Láttad a dátumát az általam linkeltnek? Nézegesd jó erősen,és akkor észreveszed,hogy hányadikai. Tehát,amivel itt házalsz az nem kóser,mert egyértelműen le van írva,hogy mi a szitu,amit az ukránok előadtak,az Hollywood. A videón látható járművek ugyanazok,amiket az ukránok próbáltak orosznak eladni,de ez már megint touchdown ide.
A videód május 14. mai felvétel nézd meg jól ha nekem nem hiszel, az átkelőnél nincsenek járművek,ellentétben az általam berakott felvételeken, szóval miért akarsz még mindig itt mindenkit hülyének nézni?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
219
969
93
Nem tulajdonítottam neked semmilyen szavakat, én kérdeztem tőled nagy különbség.

Az ukrán kiskatona szerinted miért mászik bele a lövészárokba, hogy nap mint nap kockáztassa az életét és a parancsba kapott feladatot végrehajtsa?
Wilson, én itt befejeztem, mert be vagy zárkózva a világodba, ettől eltérő véleményt képtelen vagy befogadni.
Összegezve : Te szerinted a Ukrajna védelme jár a fejében én meg azt mondom, hogy nem. .. és akkor itt lezártam.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
761
2 254
93
Miért is? Ezek az igazolt veszteségek.

Ehhez számold hozzá a lengyelektől csehektől kapott és az oroszoktól zsákmányolt harckocsikat.

Mitől is lenne igazolt?Én értem hogy az oldal üzemeltetői szerint ezen képekkel igazolt információk igazak.De ha abból indulok ki,hogy mennyit hazudtak már eddig (igen,mindkét oldal),akkor joggal feltételezhető az is,hogy az oldal nem titkolt célja az is,hogy félrevezető információkkal alátámassza a nyugati/ukrán háborús retorikát,miszerint az oroszok hullanak mint a legyek,mig az ukránok hősies küzdelmükben kitartva szinte veszteség nélkül szárnyalnak...
Én elhiszem hogy neked ez a ukrán verzió az ami fontos,de aki egy kicsit is objektívan igyekszik nézni ezt az egész cirkuszt,az tudja hogy ez nem reális.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Attól, hogy bezsírozol egy 40 éve gazban rohadó tankot, az még nem fog menni...
Szép tervek ezek, de a fizika törvényeit nem lehet áthágni.
Azért ezt a gazt nem vágom, be lett linkelve műholdak felvétele, egyértelműen, mozgatva vannak és egy részük karban tartva. Az orosz tárolás nem a legjobb, meg sem közelíti az USA/Abrams karbantartási tervet, de ezt a "gazban 40 évig rohadó" kicsit túltoltad.
Helyenként látható a képeken, hogy "garázst" is kaptak, feltételezem a minőségibb darabok.
 
W

Wilson

Guest
Wilson, én itt befejeztem, mert be vagy zárkózva a világodba, ettől eltérő véleményt képtelen vagy befogadni.
Összegezve : Te szerinted a Ukrajna védelme jár a fejében én meg azt mondom, hogy nem. .. és akkor itt lezártam.
Ahogy gondolod, de emlékeztek arra, hogy te propagandáztad le az én véleményemet, amely után én feltettem neked egy kérdést, amire jött ez a hozzászólás, akkor ki is van bezárkózva a saját világába?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Osztok-szorzok, egy korábbi téma kapcsán (NLAW olcsóbb mint egy T72), és arra jutottam, hogy megközelítőleg 2 millió dollárért tud a NATO jelenleg kilőni egy T72-őt. Ez most kinek rossz üzlet, az orosznak vagy a NATO-nak? Ugye adva vannak ezek a csöppségek ezerszámra leszállítva Ukrajnának, a bililemez cső, némi Ipod elektronikával 100-180.000 USD kostál, a belevaló tüzijáték meg 35-80.000 USD/ db. A leszállított mennyiségekből, jó ha minden 10-20-ik talál el valamit, rosszabb esetben az orosz hadiraktárakat gazdagítja.

Hagyjuk is a T72-t azon túl, hogy elavult, még akciós is, mennyibe is kerül egy T90M ?
Ha igazad van, akkor nem is kell több tank!
:)
Szar is, meg drága is a rakéta.
Minek előhúzni a csalánból a régieket. Majd a NATO ellen jók lesznek még azok. Csak zsír kell hozzá... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Lando

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 775
14 152
113
Úgy érted, hogy visszamenőleges hatályú törvénykezéssel?
Olyan törvényeket max. Észak Koreában szoktak hozni, mert a gyakorlatban alapjaiban lehetetleníti el a hétköznapi életet meg úgy kábé bármit.
Tavaly hozták az ukrán női hadkötelezettségi törvényt, amelyet több lépcsőben kívántak - pont idén -hatályba helyezni. A nők katonakönyvet és rendszeres kiképzést kaptak volna. Tavaly tudtommal az egészségügyben dolgozó ukrán nőknek katonakönyvük volt... Tud erről valaki konkrétumot? A mostani események hatására csodálom, hogy a meghozott törvényt azonnal nem léptették hatályba...
Mintha ezzel a törvénnyel előre tudták volna már tavaly - az eseményeket...
 
W

Wilson

Guest
Mitől is lenne igazolt?Én értem hogy az oldal üzemeltetői szerint ezen képekkel igazolt információk igazak.De ha abból indulok ki,hogy mennyit hazudtak már eddig (igen,mindkét oldal),akkor joggal feltételezhető az is,hogy az oldal nem titkolt célja az is,hogy félrevezető információkkal alátámassza a nyugati/ukrán háborús retorikát,miszerint az oroszok hullanak mint a legyek,mig az ukránok hősies küzdelmükben kitartva szinte veszteség nélkül szárnyalnak...
Én elhiszem hogy neked ez a ukrán verzió az ami fontos,de aki egy kicsit is objektívan igyekszik nézni ezt az egész cirkuszt,az tudja hogy ez nem reális.
Te miről beszélsz? Ezek fényképes bizonyítékok ugyanolyan metódus szerint járnak el az orosz és az ukrán veszteségek esetében is, akkor miért is lennének az ukránok felé részrehajlóak?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 732
64 924
113
ukrajna valoban ki fog fogyni nyugati elemzok szerint a szovjet cuccokbol.
de ez azert nem szamit mert az usa gyakorlatilag lendl-ease programot inditott ukrajna szamara.
az orosz hadiipar most az egesz nyugati termelesi kapacitassal versenyzik, ez nehez mindket oldalon, de ha a nyugati termelesi kapacitast kellene osszevetni az orosszal akkor az orosznak nem sok eselye van az anyaghaboruban.
kizart hogy kina erdemben tudjon segiteni, vagy akar akarjon segiteni ugy rendesen.

az amik figyelnek erre, es tudnak szankciozni kinaval szemben.

kigyo szigetre eles bevetesre nagyon sok penzzel lehetne fogadni hogy nem megy nyugati katona.

tanacsadok, oktato allomany biztos hogy van, de febr 24 elott is szigoruan tiltva volt nekik hogy elesbe reszt vegyenek akcioban.
az orosz propaganda mit muvelne ha csak egy elfogott amcsi angol katonat tudna felmutatni most ?
megorulnenek a moszkvai teveben, hogy hibrid haboru, meg a nato.
ebbe moskva fater tutira teved.

amirol kevesebbet ir talan moskvafater, hogy hirszerzesi adatokat megkapnak mindent az ukranok. ez sokkal sokkal tobbet jelent, mint egy kommandos egy bevetesen vmi elcseszett sziklan.

Putyin itt nem nyer, nem tud/ nincs kiutj a. meg mindig az van, hogyha tuzszunet lenne holnap akkor is meg honapok evek, amig feloldjak a szankciokat oroszorszag ellen.
Persze elfoglalhatja egesz ukrajnat, az is benne lehet meg boven. de hogy lesz ebbol kiszallo, ertelmezheto az oroszoknak ?
Oroszok paria nep lettek.

szoval rubelt nem vesz senki, a 3 napos haboru 74 napja tart, 2000km el hosszabban lesz hataros oroszorszag a natoval, az oroszok minden nemzekkozi sport esemenyrol kiirtak magukat, ugrott egy zaszloshajo egy szarazfoldi haboruban, elfogyott par szaz tank, es oroszorszag terulete gyarapodott 0.014% -al. ja igen az is teljesen romokban.

gaz az pedig meg mindig jon.

Korabban azt gondoltam hogy az oroszok sose zarjak el a gazcsapokat, de lehet hogy ez megis megtortenhet.

ha ezt megteszi putyin az nagyon komoly valsagot idez elo nyugaton, recessziot, munkanelkuliseget, stb. a virus ehhez kepest semmi nem volt.

DE onnantol kezdve mar nem tudja mivel zsarolni a nyugatot.
Hanem? Azzal nem eleg hogy nala a nafta es a gaz? Nala is marad. A napelem, LNG, arab olaj, sved gabona Nyugaton nem minden orszagnak lesz eleg. Az ami eddig termeszetes volt, jovo ilyenkorra nem lesz az.
Putyin meg evtizedekig uzletelhet a nyugattal megfelelo ellenszolgaltatas fejeben, mivel nincs es nem is lesz mas alternativa.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
219
969
93
Ahogy gondolod, de emlékeztek arra, hogy te propagandáztad le az én véleményemet, amely után én feltettem neked egy kérdést, amire jött ez a hozzászólás, akkor ki is van bezárkózva a saját világába?
Én a kérésedre válaszoltam, de sérelmeztem, hogy kérdésbe csomagoltad azt, amit velem mondatni szeretnél. Ha ez négyszemközt van, legfeljebb lehü...ézlek, de nyilvánosan ez már propagandista technika.