[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
Kivéve ha Isten Ajándékai kezébe kerültek az adott népek anno, de ez már régi történelem.
persze de ez egy folyamat.
3 hónapja még ukrajna megúszta vólna véráldozatok nélkül ha lemond azokróla területekről ami nem is az ővék.
ez ma már nem lenne elég.

ukrán győzni akar. de mivel ukrajna kijelenti hogy 1 cm2 se (ki hiszi el hogy az ukránok krimet és a 2 szakadár köztársaságot képes lenne visszaszerezni) amikor az orosz csak kívűlről támogata a szakadárokat se tudta krimel meg meg se probálkozott.) elvezítenek magukból egy etnikailag nem ukrán darabot. ettől még nem döglik ki az ukrán nép. Asszimiláció teljes megszállás esetén valóban veszélyes. de ha időbe abbahagyják ilyen nem forulhat elő.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
718
7 286
93
Gondolhatsz amit akarsz, de a nyugati tanácsadással nyugati mintára szervezett hadsereg jobban működik mint az orosz. Az orosz rendszerben azért hullottak a fejek, mert most derült csak fény arra hogy teljesen inkompetens emberek vannak pozícióban, ide vezet ha a hűség az első.
A nyugati mintájú wermacht is mennyivel jobban működött... Olyan kár hogy Steiner nem tudott elég katonát összeszedni Berlin felmentéséhez...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
persze de ez egy folyamat.
3 hónapja még ukrajna megúszta vólna véráldozatok nélkül ha lemond azokróla területekről ami nem is az ővék.
ez ma már nem lenne elég.

ukrán győzni akar. de mivel ukrajna kijelenti hogy 1 cm2 se (ki hiszi el hogy az ukránok krimet és a 2 szakadár köztársaságot képes lenne visszaszerezni) amikor az orosz csak kívűlről támogata a szakadárokat se tudta krimel meg meg se probálkozott.) elvezítenek magukból egy etnikailag nem ukrán darabot. ettől még nem döglik ki az ukrán nép. Asszimiláció teljes megszállás esetén valóban veszélyes. de ha időbe abbahagyják ilyen nem forulhat elő.
Érthetőek az ukránok is a kérdésben. Ki szereti feladni a területeit? Csodában reménykedetnek, vagy valami aljasban ami csoda a számukra. Nem állnak szarabbul igazából mint a szovjetek Sztálingrád idején, ők sem adták fel.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Aztán következnek a balti államok, majd a korábbi szovjet gyarmatok, beleértve Magyarországot is, ezzel a logikával ezt is elfogadhatnánk.
Már nyíltan beszélnek a menetrendről: először lépjenek ki ezek az országok, legyenek semlegesek. Majd az eredeti ukrajnai terv szerint csatlakozzanak a FÁK-hoz, hogy elkerülhető legyen a "nagyobb baj", a lakosság kihajtása a frontra, megmarad a területi egység, lesz gáz, olaj... szuper jövőkép!
Mindezt csak azért, mert Putyin igényt tart az országunkra. Le kell tolni a gatyánkat, előrehajolni, bokafogás, csak nehogy felidegesítsük a medvét, mert még a végén baj lesz belőle!
Putyin igényt tart Ukrajnára (is), az ukránok meg igényt tartanak a saját országukra. Ennyi.
Az oroszok szerintem simán kiegyeznének azzal, ha a volt VSZ tagországok területére csak védelmi fegyverzetet telepítene a NATO és így ütközőzóna lennénk. A rakétavédelem és a nukik meg mondjuk a németeknél kezdődnének.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
@Pogány ha nem marad erejük az ukránoknak es a mai állásnál nagyobb területtel zárnának (ami kizárt szerintem) is mit érnének el. erő nélkül? azt amit említettél nemrég mi bejelentkezünk Kárpátaljáért a lengyelek a nekik tetsző részekért még Román/moldáv délbeszarábia is jelenkezőre várna.) egész egyszerűen azért mert az ukránnak nem marad hadereje.
ugyhogy szerintem is Kárpátalja :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
@Pogány ha nem marad erejük az ukránoknak es a mai állásnál nagyobb területtel zárnának (ami kizárt szerintem) is mit érnének el. erő nélkül? azt amit említettél nemrég mi bejelentkezünk Kárpátaljáért a lengyelek a nekik tetsző részekért még Román/moldáv délbeszarábia is jelenkezőre várna.) egész egyszerűen azért mert az ukránnak nem marad hadereje.
ugyhogy szerintem is Kárpátalja :)
Viszont nagyobb területtel nagyobb lehetőségei lesznek a konszolidáció után, ami így is, úgy is szar időszak lesz addig.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Amikor 2-3 napja ezt javasoltam, még nem így gondoltad... :p

Mármint mit?

Ha visszaolvasol, én az északról kivonulás után is azt ajánlgattam Putyinnak itt, csak nem fogadta meg a tanácsomat, hogy Szlovjanksz-Popaszna helyett Barvinkovje-Zapo vonalat kéne nekik megnyomni. Emlékszem, hogy @jurgenbauer izgult is, mert neki egy idős rokona él a feleség ágon Zapoban.
Mit nem így gondoltam? Tudsz idézni, mert tényleg nem rémlik. Elég sokszor kifejtettem a véleményemet, hogy borzasztó furcsa, hogy a szakadárok mindig Luganszk területéről indítják az offenzíváikat és a katlan mélyéről akarnak a zsák szája felé kitörni. Egyelőre a sikereik ezekhez a harcokhoz kötődnek, Popasznánál a vaknak is látnia kell, hogy sikerült elvágniuk az ukrán utánpótlási vonalakat.
Remélem nem kevered, hogy szerintem az elkövetkező 30 napban fel kell számolniuk a mini katlant azzal, hogy én azt mondtam az előző hsz-emben, hogy az elkövetkező 30 napban nem lepődnék meg azon, ha Zapo és Herszon régiójában megpróbálnának egy előrenyomulással. Ami egyben azt is jelenti, hogy a nyárra elvárt két fő stratégiai célkitűzésből az egyik, Pokrovszk bekerítése és így a nagy katlan elvarrása részben része lehet ennek a déli offenzívának.
 
W

Wilson

Guest
Csupán azért,mert ebben a kategóriában kevés az,hogy belinkelsz valamit,egy pöttyet érteni is kell hozzá. Azt meg néhányszor már bebizonyítottad,hogy laikus vagy a témában. Ezt nem degradálasnak szántam.
Ne törd magad időközben krisss már megválaszolta ezzel kapcsolatban mire gondolt, olvasd el.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 751
113
mondom én már az eleje óta hogy a lengyel lovasok nyerglj forduljra készültek már az eleje óa :)
Én is ezt szajkózom, bár a belorusz bevonulás egyelőre nem jött be.
Ezt miért csinálta?

Talán hogy 2 töltetük legyen. Jugó hk elleni aknából van ami gyárilag fel van készítve darabolásra ( lásd korábbi firkálmányom a témában. )
Ők így hatástalanítják, balta rulezzzzz! Ami MecGyvernek a svájci bicska, az rusznak a balta!
 
  • Tetszik
Reactions: laci74 and paul64

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
494
2 560
93
Ukrán szempontból itt az ukrán nép fennmaradása a tét. Az oroszok nem fognak megállni akkor sem ha Ukrajna területeket ad fel. Az se számítana ha elismernék a kisebb terület felett Ukrajna uralmát, hiszen korábban is tettek hasonlót. Nincsenek garanciák a békére, az ukránok meg érthetően nem bíznak az oroszokban.
Akkor ukrajna így járt. Most még van ereje feltételeket szabni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
Viszont nagyobb területtel nagyobb lehetőségei lesznek a konszolidáció után, ami így is, úgy is szar időszak lesz addig.
a jelentős területeket nem szerzik vissza a jelentéktelennel meg nem lessznek sokkal előrébb. (és az is kérdés milyen áron.) egy minimálbéres magyar állampolgár. 2-2.5 milliót termel ki egy évbe. (ez jelenleg 2-2.5 hektár. ) nem jó számosítani az ilyen dolgokat de.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Az ukrán front nem szakadt át Donbaszban csupán Severodenyeck körzetében értek el áttörést az ukrán hadvezetésnek kell eldönteni hogy visszavonja onnan az erőit vagy vállalva a bekerítés veszélyét tovább harcol Severedonyeck és a térség megtartásáért.

Ami pedig az MLRS-t illeti jövő héten nagy valószínűséggel bejelentik és attól számítva néhány héten belül Ukrajnában lesznek, és szerintem biztos lehet mindenki benne, hogy olyan mennyiséget kapnak amellyel az ukránok is elégedettek lesznek elég csak az M777-k darabszámban figyelembe venni.
Hát ezt azért gondold át újra... egy ilyen brutális anyagháborúban a kapott M777-esek valójában nem a game changer kategória. És nem is fog SOHA, SENKI olyan mennyiséget adni nekik SEMMIBŐL, ami az lenne. A cél nyugati (főleg USA) oldalról az, hogy a fosvihar tartós legyen.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
517
1 892
93
Mondjuk úgy, hogy a wiki hiteles lehet az olyan témákban, amelyeket nem szerkesztgetnek át érdekek mentén (Teszem azt, a neandervölgyiek történelme, vagy a periódusos rendszer ismertetése). Azoknál a témáknál azonban, amelyeknél bármiféle előnyt szerezhetnek emberek, embercsoportok a tartalmából, azokat folyamatosan átszerkesztik oly módon, hogy nekik kedvezzen. Ebből következően simán van, hogy ha megnézed ugyanazt a szócikket egy hónap alatt háromszor különböző időpontokban, mindig más lesz a tartalma, így aztán semmilyen garancia nincs arra, hogy amit éppen ott olvasol, annak köze van-e a tényekhez.
Tehát a közelmúlt történéseit adják elő, liberális változatban!
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Kalormen

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
494
2 560
93
Érthetőek az ukránok is a kérdésben. Ki szereti feladni a területeit? Csodában reménykedetnek, vagy valami aljasban ami csoda a számukra. Nem állnak szarabbul igazából mint a szovjetek Sztálingrád idején, ők sem adták fel.
De, sokkal rosszabbul állnak. Moszkva után már nem az volt a kérdés, hogy a Szu vagy a Reich nyer, hanem az, hogy mikor nyer a Szu.
Ettől függetlenül érthető a motivációjuk. Csak vissza kellene térni a reálpolitizálásnak ehhez a vonalához is. Jó, ez ellen sokat tett Versailles, de akkor is igaz, hogy tárgyalni addig tudsz amíg vannak érveid.
És ugye érvelni meg legjobban egy felfejlődött hadosztállyal lehet.
Pedig de,katolikus hollandok.Kb úgy különböznek a flamandok a hollandoktol,mint a szerbek a horvátoktol-a vallás okozza a különbséget.
Ezt azért ne mondd egy szerbnek vagy egy horvátnak. Nem hiszem, hogy túlélnéd.