[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 051
26 606
113
fuqvjp10.png
fuqvlj10.jpg
fuqvnx10.jpg
Tehát elvesztettek 471 darab BMP-t, mire elkezdtek felszerelni pótpáncélt és grillrácsot. Gratulálok. Mindenesetre ugyanaz a probléma az orosz hadsereggel, ami a magyarral is. Ez a kép idén készült nálunk:

5799351000323X36D.jpg


A magyar hadsereg vezetői vajon miért nem hajlandók gondoskodni arról, hogy a BTR-koporsókban legalább egy kis esélye legyen a magyar katonáknak valahogy így:
1563514089_-82at.png
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 349
9 937
113
Tehát elvesztettek 471 darab BMP-t, mire elkezdtek felszerelni pótpáncélt és grillrácsot. Gratulálok. Mindenesetre ugyanaz a probléma az orosz hadsereggel, ami a magyarral is. Ez a kép idén készült nálunk:

5799351000323X36D.jpg


A magyar hadsereg vezetői vajon miért nem hajlandók gondoskodni arról, hogy a BTR-koporsókban legalább egy kis esélye legyen a magyar katonáknak valahogy így:
1563514089_-82at.png
Nem lehetetlen, hogy a rács a BTR-en csak placebo, annyira semmi anyag nincs mögötte, hogy a rácson elműködő RPG sugara is simán bemegy.
Pótpáncélhoz (mint a képen) pedig gyenge. Mindenből új kellene rá...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 202
33 610
113
Tehát elvesztettek 471 darab BMP-t, mire elkezdtek felszerelni pótpáncélt és grillrácsot. Gratulálok. Mindenesetre ugyanaz a probléma az orosz hadsereggel, ami a magyarral is. Ez a kép idén készült nálunk:

5799351000323X36D.jpg


A magyar hadsereg vezetői vajon miért nem hajlandók gondoskodni arról, hogy a BTR-koporsókban legalább egy kis esélye legyen a magyar katonáknak valahogy így:
1563514089_-82at.png
a szög a zsákból nekem hogy most tábori körülmények között is fel lehet szerelni kiegészítő elemeket a szabad ég alatt pár melóssal.
de békébe csilliárdokat kell fizetni meg szipi szuper csarnok kell hozzá csiliárdos eszközökkel és akkor is hónapokba tellik...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Kalibr jól védett nagy távolságra lévő pontcélok ellen való!Viszont ha légvédelem el van nyomva egy strike eagle,Su 30 Tpg-vel 10-15 célpontot is meg tud semmisíteni egy bevetésen!Ha meg a romboló erő fontos a strike eagle akár 2 tonnás gbu 28-at is célba juttathatja ha a romboló erő fontos!
Szerintem bízd rá ezt a döntést az orosz vezérkarral ;)
 

Pityuuu0113

New Member
2021. június 13.
7
8
3
Tehát elvesztettek 471 darab BMP-t, mire elkezdtek felszerelni pótpáncélt és grillrácsot. Gratulálok. Mindenesetre ugyanaz a probléma az orosz hadsereggel, ami a magyarral is. Ez a kép idén készült nálunk:

5799351000323X36D.jpg


A magyar hadsereg vezetői vajon miért nem hajlandók gondoskodni arról, hogy a BTR-koporsókban legalább egy kis esélye legyen a magyar katonáknak valahogy így:
1563514089_-82at.png

Lehet hogy én vagyok tudatlan, de ezeknek a rácsoknak van bármi gyakorlati hasznuk? Gondolom hogy a bent ülők védelméhez sokat nem ad hozzá.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
302
1 831
93
Ugye ez is egy feltételezés. Vagy legalábbis én nem láttam számokat, hogy milyen arányban használnak a bevetéseken irányított bombákat.

Viszont, ha józan paraszti ésszel végiggondoljuk, a raktárak rogyásig lehetnek "buta"bombákkal.
Szerintem nem ördögtől való "kisöpörni" a raktárkészleteket, már amennyire egy bombázás angyalias lehet.
Sok esetben földi rálátás hiányában (gondolom drónos megfigyelés lehetősége se korlátlan) konkrét célokat sem lehet megjelölni. Célterületet meg simán lehet butabombázni és gradozni is, illetve rutinos pilóta a helyszínen, a "harc hevében" azonnal megtudja határozni a célterületet.
Szóval ha rajtam múlna, én is kiküldeném a srácokat butabombával, ub blokkal szórni az ellent. És videók arányában biztosan az lenne látható, hogy ezek mást sem csinálnak, mint butabombákat Igazából azt csodálom, hogy komoly szőnyegbombázásokat még csak az azovstahlnál láttam.. Pedig szerintem a gradok, ub blokkok, butabombák számával földdel egyenlővé lehetne tenni akár városokat is. (nyilván gazdasági - értsed: a később elfoglalt terület gazdasága - és humanitárius okokból ez nem járható mód.

USA haderő persze, hogy csak irányított bombákat szórt. Eleve más hadszíntér. Jól beazonosítható pozíciókkal. Meg visszatérve az előző hozzászólásomra: ott pl egy Javelin is sokkal jobb volt, mint egy stugna lenne. Hiszen városi harcban fontosabb a mobilitás. Nyílt terepen meg nem igen volt egyoldalú harc.
Ez meg nem agyaggalamb lövészet, rendes háború, mérsékelt égövi harcszintéren. Sokszor csak célterületekkel. Hiába a 10-20x árú preciziós fegyverek, ha nincs létjogosultsága.

Szóval én emiatt nem ekézném az oroszokat.
Nem akarom ismételni önmagamat. De szerintem a sokak szemében csúcsként tartott amcsi sereg egy ilyen harcban már lehet letérdelt volna. És biztos vagyok benne, hogy a hi-tech fegyverek, fegyverrendszerek minimum 50%-nak mitosza is ledőlne.

Ezt rosszul látod szerintem.
Az iszonyat mennyiségű manpads ellen, ami ott felgyülemlett, az egyetlen megbízható védekezés, ha képes a támadó rg. a hatótávolságukon kívülről dolgozni.
Ennek a kísérletét láthatjuk, amikor az UB blokkal távolról felfelé lőve próbálnak a kívül maradni. Ezt nem szórakozásból csinálják, hanem kényszerből.

Én nem ekézem a ruszkikat, de az egyértelmű hiányosságokat be kell ismerni. (és javítani)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 029
113
Tehát elvesztettek 471 darab BMP-t, mire elkezdtek felszerelni pótpáncélt és grillrácsot. Gratulálok. Mindenesetre ugyanaz a probléma az orosz hadsereggel, ami a magyarral is. Ez a kép idén készült nálunk:

5799351000323X36D.jpg


A magyar hadsereg vezetői vajon miért nem hajlandók gondoskodni arról, hogy a BTR-koporsókban legalább egy kis esélye legyen a magyar katonáknak valahogy így:
1563514089_-82at.png
.
.
Talan azert, mert kell a penz a felesleges, csak a NER zsebenek jo L-39 jellegu "bizniszekre"?
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 897
5 204
113
Szerintem bízd rá ezt a döntést az orosz vezérkarral ;)
Ők tudják!
Ugye ez is egy feltételezés. Vagy legalábbis én nem láttam számokat, hogy milyen arányban használnak a bevetéseken irányított bombákat.

Viszont, ha józan paraszti ésszel végiggondoljuk, a raktárak rogyásig lehetnek "buta"bombákkal.
Szerintem nem ördögtől való "kisöpörni" a raktárkészleteket, már amennyire egy bombázás angyalias lehet.
Sok esetben földi rálátás hiányában (gondolom drónos megfigyelés lehetősége se korlátlan) konkrét célokat sem lehet megjelölni. Célterületet meg simán lehet butabombázni és gradozni is, illetve rutinos pilóta a helyszínen, a "harc hevében" azonnal megtudja határozni a célterületet.
Szóval ha rajtam múlna, én is kiküldeném a srácokat butabombával, ub blokkal szórni az ellent. És videók arányában biztosan az lenne látható, hogy ezek mást sem csinálnak, mint butabombákat Igazából azt csodálom, hogy komoly szőnyegbombázásokat még csak az azovstahlnál láttam.. Pedig szerintem a gradok, ub blokkok, butabombák számával földdel egyenlővé lehetne tenni akár városokat is. (nyilván gazdasági - értsed: a később elfoglalt terület gazdasága - és humanitárius okokból ez nem járható mód.

USA haderő persze, hogy csak irányított bombákat szórt. Eleve más hadszíntér. Jól beazonosítható pozíciókkal. Meg visszatérve az előző hozzászólásomra: ott pl egy Javelin is sokkal jobb volt, mint egy stugna lenne. Hiszen városi harcban fontosabb a mobilitás. Nyílt terepen meg nem igen volt egyoldalú harc.
Ez meg nem agyaggalamb lövészet, rendes háború, mérsékelt égövi harcszintéren. Sokszor csak célterületekkel. Hiába a 10-20x árú preciziós fegyverek, ha nincs létjogosultsága.

Szóval én emiatt nem ekézném az oroszokat.
Nem akarom ismételni önmagamat. De szerintem a sokak szemében csúcsként tartott amcsi sereg egy ilyen harcban már lehet letérdelt volna. És biztos vagyok benne, hogy a hi-tech fegyverek, fegyverrendszerek minimum 50%-nak mitosza is ledőlne.
Érdemes elolvasni!Sivatagi viharban az akkor szolgálatok végén lévő F111-esek alkalmaztak nagy mennyiségben precíziós bombákat!Több harckocsit semmisítettek meg mint összesítve az akkor még nagyrészt buta bombákat használó F16C,A10A,AV8B gépek!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 954
82 758
113
Kicsit régi, de mutatja azt a fekáliát amit Ukrajnában kevertek a nácik:

 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 929
41 094
113
Az ukrán fegyveres erők hősies csatája"

Kijevről rendezett videók az ukrán fegyveres erők nyugati fegyvereinek állítólagos "nagy hatékonyságáról". A felvétel a brit kurátorok ragaszkodására és támogatásával készült. A forgatáson elkészítették az ukrán nácik „csata rekonstrukcióját” a túlerőben lévő „orosz hadsereggel”.

A kisfilmben az „ellenfelek” szerepét a piros karszalagot viselő helyi védők játszották.

Az elfogott orosz felszerelés hiánya miatt az „álellenség” az ukrán páncélozott szállítójárműveken és páncélozott járműveken jelenik meg a keretben.
És a lebukás képe:
A kijevi rezsimről készült videón az első "orosz katonaság" (valójában egy helyi teroboronec) mellkasán, amint kiszáll az autóból, a 3. SS "Holtfej" foltja látható. Páncélos hadosztály.

Az ukrán nácik még a rendezett videókban sem tartózkodhatnak a fasiszta ideológia elemeitől. Csak "zseniális" nebulók
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
170
1 586
93
Az attól függ mit tartunk elhúzódó háborúnak. Donbaszban is az volt egészen februárig. Ez alacsony intenzitású konfliktust nagyon nagyon sokáig kibírnak az oroszok.
Az oroszok vesztenek az anyagháborúban???? Tényleg? Eztár páran gondolták így....a Tigris is high tech volt a maga idejében, a soron gyártott tízezernyi T-34 mégis megette...Ejj-ejj atlantista fórumtársaink még mindig túl nyugati aggyal akarják megérteni a keletet.....
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 494
12 669
113
Ezt rosszul látod szerintem.
Az iszonyat mennyiségű manpads ellen, ami ott felgyülemlett, az egyetlen megbízható védekezés, ha képes a támadó rg. a hatótávolságukon kívülről dolgozni.
Ennek a kísérletét láthatjuk, amikor az UB blokkal távolról felfelé lőve próbálnak a kívül maradni. Ezt nem szórakozásból csinálják, hanem kényszerből.

Én nem ekézem a ruszkikat, de az egyértelmű hiányosságokat be kell ismerni. (és javítani)

Szerintem egyrészt elbeszélünk egymás mellett, mert pont emiatt is írtam
Pl az usa haderő mit tudna csinálni az erdős részen bárhol lapulhat pár manpad c. történettel? Éppen ezt, mert preciziós fegyverekkel mit tudnának kezdeni, 10e méterről gps koordinátával vagy lézeres megvilágítással.
Nincsenek konkrét célpontok, lásd vietnam. El is bukták az amerikaiak, pedig kitalálták rá a humanitárius napalm b-t, ami a poliuretán miatt jól beleragad a bőrbe és az emberbarát agent orange gyomírtózást is..., ahogy végülis hasonló okok vezettek az afganisztáni kivérzésekhez is.
Maximum célterületek vannak, amit pl ub blokkal és nagyszámú butabombákkal, gradokkal, tosokkal lehet leküzdeni.

Biztos vannak hiányosságok, mert minden haderőnél vannak. De elsősorban a mérsékelt övi erdős, sokszor nem belátható terület miatt van szerintem ez a harcmodor.

Arról nem is beszélve, hogy a miért nem preciziós bombáznak c. történet is erősen megalapozatlan és légbőlkapott, hasonló konteó mint a minden napos orosz államcsőd, az éhező és fázó orosz sereg, elfogyott iszkanderek legendája.
Egyikünk sem tudja, hogy milyen arányban és hány preciziós légicsapást hajtottak végre. Itt meg feltételezésről beszélnek tényszerűen beállítva, hogy preciziós bombázásra van szükség.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Az oroszok vesztenek az anyagháborúban???? Tényleg? Eztár páran gondolták így....a Tigris is high tech volt a maga idejében, a soron gyártott tízezernyi T-34 mégis megette...Ejj-ejj atlantista fórumtársaink még mindig túl nyugati aggyal akarják megérteni a keletet.....
Itt már nem kapsz vasat az építkezéshez a vaskereskedésben, de szerinte az oroszok elvesztik az anyagháborút. Nem értem, hogy egyeseknek hogyan tud ilyen mértékben eltorzulni a valóságérzékelése.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 494
12 669
113
Nem lehetetlen, hogy a rács a BTR-en csak placebo, annyira semmi anyag nincs mögötte, hogy a rácson elműködő RPG sugara is simán bemegy.
Pótpáncélhoz (mint a képen) pedig gyenge. Mindenből új kellene rá...

Remélem sosem lesz itt háború. Se nekünk, ne leszármazottjainknak. De én úgy gondolom, hogy ha lesz és bármilyen szarba is ültetnek be titeket. Akkor majd elmondtok egy imát előtte, hogy csak legyen tikrács rajta. :)
A liberálisok egyenesen KÖVETELNÉK.

Nézd, visszalapozol van róla videó is. Nyilván nem mindenható. De hogy én örülnék neki, ha menni kéne a frontra, az egyszer biztos. :)
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
536
1 943
93
Berdiansk aknamentesítés, nekem nem jött be a link

KIR
Patrick Lancaster

How Pro Russian Troops Live While Fighting In Ukraine​


"Az oroszok által ellenőrzött ukrajnai Kherson régióban találkoztunk az oroszbarát DNR harcosokkal, akik megmutatták, hogyan élnek Ukrajnában, miközben harcolnak."
Király! Még mosógép is van! Értitek,MOSÓGÉP.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 822
30 432
113

Na, az ukrán oldalról azért megnéznék egy ilyet!

Látva a felszerelést, végük az oroszoknak ... :D
Plein air....annyira szarul állnak, hogy már garázsra sem telik..
Várható volt. De mi van akkor, ha ez szándékos "fedett" fegyvercsempészet, szankciókerülő...
Csak halkan írom, t72hu... miről is ment a disputa?