[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Még a NATO főtitkár is elhúzódó háborúra számít, de te már a végét is látod.

Csak azt nem értem, miért nem Klausewitz nickkel regeltél.

Mi az alaptézised? A nyugati fegyverszállítások növekedi, miközben az oroszok malmozni fognak? Lehet, hogy így fog történni, de azért ha követted az utóbbi napok híreit, akkor látszik, hogy az oroszok a médiájukok keresztül elkezdték a 3.vh narratívát terjeszteni a lakosság körében,ezért valószínűbb, hogy hamarosan fordulat fog beállni abban, ahogy eddig kezelték a konfliktust.

Ha átállnak hadigazdaságra, felfuttatják a termelésüket és elkezdik a sorozást, akkor a magyargyűlölő banderista ukrán barátaid alól nagyon hamar ki fog füstölni az a néhány üteg, amit a nyugat átad nekik.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 414
113
miért ne lehetne az ? Ukrajnában mindenki beszél oroszul !

Ezt mondjuk Közép-Afrikában törzsi nyelven lehet nehezebb lenne elsütni,a felvételen látható embereknek.
de Ukrajnában,mivel mindenki fehér,mindenki beszél oroszul,mindenkinek jut egy AK,sőt a berezkát sem gond beszerezni .. csupán egy fehér szalag kell hozzá és hirtelen mindenki DNR-katona lesz.

pont ma volt feltéve videó,hogy kicserélik egy hk tornyát .. most akkor ha ennyire szar a logisztika hogy képesek olyan körülmények között egy toronycserére,hihető hogy nem tudnak odavinni pár doboz gyógyszert ?

itt meg az időjárás .. szóval nem hiszem hogy annyira fáznának,tehát simán lehet fake ;)

(jöhet közben a verseny,ki lesz az első elmebeteg aki röhögő fejet rak majd erre a kommentre)

https://www.timeanddate.com/weather/ukraine/kherson/ext
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Az ukrán „védők” dicsõített „Javelineket” árulnak a sötét weben!

Többször beszámoltak arról, hogy az ukrán fegyveres erők parancsnoksága nyugati országok által szállított felszereléseket és fegyvereket ad tovább a Közel-Keletnek és Észak-Afrikának.

Ma azt láttuk, hogy a hétköznapi ukrán "védők" úgy döntöttek, hogy pénzt keresnek a Nyugat "humanitárius segélyeiből"!

Ezt az ATGM-et bárki megvásárolhatja a webáruházban!!!

Akit érdekel: az eladás Toron keresztül történik, privát üzenetekre linket tudunk küldeni.


Köszönöm az infót kedves előfizető.
Király, most már legalább ötletem van, hogy mit vegyek a dédimaminak karácsonyra.

A viccet félretéve, nekem nincs problémám azzal, ha mondjuk Észak-Afrikába kerül a fegyver.

De a térdemet csapkodnám a röhögéstől, ha neadjisten egy molenbeeki allahuakhbarozóhoz kerülne egy Stinger és véletlenül kilőne egy utasszállítót, amin éppen valamelyik szarházi EU-s vezető utazna a sleppjével.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 778
113
Olvastam már ezt több helyen, nem igazán tudom eldönteni, hogy dezinfo vagy nem. Mindenesetre HA igaz az bizony elég vicces kis malőr… Akkor remélem mi sem adjuk Kárpátalját!!! :D
Az mivel velunk hataros tuti ki van jelolve. Marcsak azert is mert be tudtunk lepni a Natoba. Itt egykori Szu belso hatarokrol lehet szo.
Hatarmegallapito bizottsag, nemzetkozi delegaltak, fizikai jelolesek, stb.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 971
5 392
113
Igazából műholdas vezérlésű fegyverekre lenne szükségük, mint ez :


LGB-re is van szükség persze, pl mozgó célok ellen, de azoknak elég sok korlátja van, főleg ha van aktív légvédelem (SAM ambush-hoz lapuló BUK pl)

Az LGB folyamatos megvilágítást igényel, ezért alapvetően egy rácsapás = egy célpont
A műholdas vezérlésű bombák mehetnek egyszerre több célpont ellen is egy rácsapásból, ha megvannak a koordináták.

A neten az van, hogy az amerikaiaknak kb 20k és 40k USD között van a JDAM ára, tehát nem egy drága fegyver, van is nekik rengeteg.

További előny, hogy ha megvan a koordináta, mondjuk a földről (JTAC) akkor onnantól kezdve a műholdas vezérlésű bombát nem érdekli az időjárás, el lehet dobni 10000m magasról, zárt felhőzet felett, ésőben, ködben, mindegy.
Leginkább mindkettőre!De ha "csak"Lgb van is jóval hatékonyabb mint manpadsal elérhető magasságból dobálni a buta bombákat nagy értékű gépekkel(Su30,su34)
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 459
4 603
113
Ukrán sikerek Szeverodonyeckben, az oroszok megakadtak

Az ukránok 20 települést foglaltak vissza Herszonban

Na jóó ez már kínos ahogy fegyvert építenek

Orosz BTR aknára fut

T72 kiszedve az ukránok által
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 183
36 852
113
A Kronstadt vállalat bejelentette a drónok gyártásának bővítését és további személyzet felvételét.
"2021. december 20-án megnyílt a Moszkva melletti Dubnában található nagy méretű pilóta nélküli légi járművek gyártásának központja. Egyetlen, 50 hektáros termelési övezet adott otthont magának a kronstadti vállalatnak, valamint a Dubna gépgyártó üzemnek (DMZ), amely a vállalat szerkezetének része. Magukat az UAV-kat a vállalat műhelyeiben szerelik össze, és a DMZ üzemben földvezérlő állomásokat szerelnek össze."
Gyünnek az Orionok
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 800
113
Ez igaz, de te azt írtad, "több százezer katona kiképzése zajlik". Ez azt inszinuálja (nekem), hogy értékelhető harcértékkel bíró csapatokat alkotnak majd.
Az, hogy kényszersorozottak vérével töltik meg a lövészárkokat, csak arra jó, hogy a hoholok elmondhatják, milyen számosságú csapatokat vetnek be, és semmi másra.


Az oroszok hazafelé rotálnak, nem Szíriába küldik a katonákat ukrajnából.

Lemaradtam valamiről? Milyen hiányos feltöltöttség?


Ugyanúgy szétszedik a most kézhez kapott cuccokat, mint azt, ami már volt az ukránoknak a háború kitörésekor. Ha egyáltalán eljutnak a frontra...
Még mindig az a probléma, hogy az ország nagy, és a hohol szállítókapacitások exponenciálisan gyengülnek: az oroszok hetek óta vasúti csomópontokat meg hidakat támadnak Iszkanderrel meg cirkálórakétákkal. Azelőtt meg üzemanyagraktárakat lőttek szét.
Az ukránok egyszerre szeretnének a frontra szállítani nehézfegyverzetet és Nyugatra/Délre gabonát. Szerintem nem fog menni.

Az oroszok meg kényelmesen manőverezhetik a hadianyagot ukrajna északi - keleti - déli határszélén (OF területen!), ráérnek, illetve mindenük megvan hozzá, hogy a kuplerájba azon az ajtón menjenek be, amelyik éppen megtetszik nekik.

Én ezt úgy látom, hogy az ukrán oldal, a keleti és déli fronton épp most omlik össze.

A Javelin semmilyen helyzeten nem változtatott. Tömegesen vetették be (beszámolók szerint), de alig láttunk sikeres használatot. Sztugnáról meg a régebbi ukrán-szovjet ATGM-ekről jóval több olyan videót láttunk, amelyen sikerrel szedtek szét orosz hadianyagot.
Más lenne a helyzet, ha a beígért nyugati nehézfegyverzet mondjuk 1, de inkább 2 éve jelent volna meg ukrajnában, a hozzá kapcsolódó logisztikai és kiképzési háttérrel együtt.

De egy félig tönkrevert, megosztott országban, ahol a nehézfegyverekhez szükséges szállítási infrastruktúra gyakorlatilag használhatatlan, hadiraktárba már felesleges bármit is pakolni, mert szétszedik, üzemanyaghiány van, és a katonai vezetés épp arról próbál dönteni, hogy Északon, Keleten vagy Délen indítsanak egy újabb sikertelen ellentámadást - nos, ebben a helyzetben új (nehéz)fegyvereket csapatszolgálatba állítani, betanulni, hatékonyan használni, az nem fog menni.

Eddig a legjobb ötlet ukrán részről a keleti front megerősítése volt erődítményekkel, látható, hogy ez okozza a legnagyobb kihívást az oroszoknak is
Ez a beszéd! Az összeomlás várható. A dezertálás, megadás egyre szaporodik.
Az ukrán „védők” dicsõített „Javelineket” árulnak a sötét weben!

Többször beszámoltak arról, hogy az ukrán fegyveres erők parancsnoksága nyugati országok által szállított felszereléseket és fegyvereket ad tovább a Közel-Keletnek és Észak-Afrikának.

Ma azt láttuk, hogy a hétköznapi ukrán "védők" úgy döntöttek, hogy pénzt keresnek a Nyugat "humanitárius segélyeiből"!

Ezt az ATGM-et bárki megvásárolhatja a webáruházban!!!

Akit érdekel: az eladás Toron keresztül történik, privát üzenetekre linket tudunk küldeni.


Köszönöm az infót kedves előfizető.
Bitcoin? Euró? Dollár? Rubel? Yüan? Sékel?
Szerencsétlen mit élhetett át aki kiszállt a harckocsiból!Vagy sokkot kapott vagy mentette volna a társait!Agtm találat után se menekült csak leroskadr a harckocsi mellé!
Szerintem telefonál. :oops:
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 645
13 563
113
Igazából műholdas vezérlésű fegyverekre lenne szükségük, mint ez :


LGB-re is van szükség persze, pl mozgó célok ellen, de azoknak elég sok korlátja van, főleg ha van aktív légvédelem (SAM ambush-hoz lapuló BUK pl)

Az LGB folyamatos megvilágítást igényel, ezért alapvetően egy rácsapás = egy célpont
A műholdas vezérlésű bombák mehetnek egyszerre több célpont ellen is egy rácsapásból, ha megvannak a koordináták.

A neten az van, hogy az amerikaiaknak kb 20k és 40k USD között van a JDAM ára, tehát nem egy drága fegyver, van is nekik rengeteg.

További előny, hogy ha megvan a koordináta, mondjuk a földről (JTAC) akkor onnantól kezdve a műholdas vezérlésű bombát nem érdekli az időjárás, el lehet dobni 10000m magasról, zárt felhőzet felett, ésőben, ködben, mindegy.

Ugye ez is egy feltételezés. Vagy legalábbis én nem láttam számokat, hogy milyen arányban használnak a bevetéseken irányított bombákat.

Viszont, ha józan paraszti ésszel végiggondoljuk, a raktárak rogyásig lehetnek "buta"bombákkal.
Szerintem nem ördögtől való "kisöpörni" a raktárkészleteket, már amennyire egy bombázás angyalias lehet.
Sok esetben földi rálátás hiányában (gondolom drónos megfigyelés lehetősége se korlátlan) konkrét célokat sem lehet megjelölni. Célterületet meg simán lehet butabombázni és gradozni is, illetve rutinos pilóta a helyszínen, a "harc hevében" azonnal megtudja határozni a célterületet.
Szóval ha rajtam múlna, én is kiküldeném a srácokat butabombával, ub blokkal szórni az ellent. És videók arányában biztosan az lenne látható, hogy ezek mást sem csinálnak, mint butabombákat Igazából azt csodálom, hogy komoly szőnyegbombázásokat még csak az azovstahlnál láttam.. Pedig szerintem a gradok, ub blokkok, butabombák számával földdel egyenlővé lehetne tenni akár városokat is. (nyilván gazdasági - értsed: a később elfoglalt terület gazdasága - és humanitárius okokból ez nem járható mód.

USA haderő persze, hogy csak irányított bombákat szórt. Eleve más hadszíntér. Jól beazonosítható pozíciókkal. Meg visszatérve az előző hozzászólásomra: ott pl egy Javelin is sokkal jobb volt, mint egy stugna lenne. Hiszen városi harcban fontosabb a mobilitás. Nyílt terepen meg nem igen volt egyoldalú harc.
Ez meg nem agyaggalamb lövészet, rendes háború, mérsékelt égövi harcszintéren. Sokszor csak célterületekkel. Hiába a 10-20x árú preciziós fegyverek, ha nincs létjogosultsága.

Szóval én emiatt nem ekézném az oroszokat.
Nem akarom ismételni önmagamat. De szerintem a sokak szemében csúcsként tartott amcsi sereg egy ilyen harcban már lehet letérdelt volna. És biztos vagyok benne, hogy a hi-tech fegyverek, fegyverrendszerek minimum 50%-nak mitosza is ledőlne.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 616
113
Ilyenkor kéne valakit agyonlőni...
Ezek lent 2019-es képek:
b05s011-v-sostave-bmp-2m-berezhok-m-jpg-1411965384-thumb-png-8d0958107a642ae070c96f39865ca9da.png

Image-3-jpg-00e35690070345e0aa0f88ee227b9c41.jpg


Tehát nem kellett kifejleszteni, nem kellett tesztelni, nem kellett volna semmit csinálni, csak megrendelni és felszerelni, hisz nem hétfőről keddre kezdték az oroszok a háborút. Miért most szerelik fel? Ennyi ideig tartott az orosz iparnak legyártani, 3 retkes hónap (de ha eddig tartott előkotorni a raktárakból na az lenne csak az igazán döbbenetes).

+1

Ismerték a saját gyengeségeiket, ismerték az elmúlt évek háborúinaktapasztlatát, pénzük is lett volna, de sz*tak bele.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Hadműveleti bukta után, harcászati siker a ruszkiknál.

 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 616
113
A Kronstadt vállalat bejelentette a drónok gyártásának bővítését és további személyzet felvételét.
"2021. december 20-án megnyílt a Moszkva melletti Dubnában található nagy méretű pilóta nélküli légi járművek gyártásának központja. Egyetlen, 50 hektáros termelési övezet adott otthont magának a kronstadti vállalatnak, valamint a Dubna gépgyártó üzemnek (DMZ), amely a vállalat szerkezetének része. Magukat az UAV-kat a vállalat műhelyeiben szerelik össze, és a DMZ üzemben földvezérlő állomásokat szerelnek össze."
Gyünnek az Orionok

Ezt a támadás előtt fél évvel kellett volna.Vagy még inkább a hegyi-karabah-i háború után azonnal.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ez a beszéd! Az összeomlás várható. A dezertálás, megadás egyre szaporodik.

Bitcoin? Euró? Dollár? Rubel? Yüan? Sékel?

Szerintem telefonál. :oops:
.
.
Azert azt az "elmenyt", amikor a masodik robbanastol az egesz tank felugrik vele a levegöbe, azt szerintem sokaig fogja meg meselni.... Nem hiszem, hogy telefonalna, mert ha a pszichesen tudna is, harom közvetlen közeleben törtent robbanastol garantalt a tartos hallaskarosodas.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 645
13 563
113
Úgy néz ki Tajvan korlátozza az exportot Oo és Fehéro felé, max 25 Mhz-es csipek mehetnek meg ilyen korlátozások, és csipgyártáshoz használható cuccokat is korlátozza:

Itt van róla egy magyar cikk.


Ez egyébként komoly korlát. Igazából pontosan nem tudom hogy gondolják ,mert ez gyakorlatilag ha késztermékre is vonatkozik, akkor ma már MINDEN termékre igaz. (lásd korábbi hozzászólásom, amiben egy broadcom set top boxba való cpu nyers számítási teljesítményben rommáveri az f35 cpu-it. Persze másik oldalról megközelítve gyakorlatilag egy "szankciókba" beleférő mcu is fényévekre lehet egy space shuttle (Intel 8086) szinttől)
Hadiipart az új cocom lista tuti nem fogja meg, annyit biztosan mindig át lehet csempészni és biztos volt eszük legalább 30 évnyi fegyverhez anyagot szerezni.

Kommentszekcióban mondjuk ideológiai harcot vívnak. De egy érdekes hozzászólás van, hogy bár nyilván komoly teljesítménykorláttal, de fpga-val amúgy kijátszható. (az fpga programozható logikai kapukból épül fel és mondjuk egy modern fpga-ban akár egy processzort is készíthetsz)

Az biztos, hogy ha nincs rá valami alternatív gyógyír, indián, kínán keresztül, akkor ez a lakosságot komolyan érinti.
Kíváncsi leszek a fejleményekre, hogyan játszák ki vagy ha nem, akár lehet most jön el az ideje egy esetleges kínai lépésnek (kategórikusan kijelenteni hova állnaktól akár taiwan irányítása feletti átvétel).

Az iszkanderektől, sarmatoktól nem ez fogja megmenteni a világot. Ebben mindenki biztos lehet.
Ez mindenesetre szerintem az egyik legkomolyabb szankció.