M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
mivan? normál eloszlásnál a 2szigma a 95%-os konfidencia...a 3szigma már több mint. 99%

mondjuk az alapján amit leírsz már kezdem érteni miért nem értek össze a számítasaid korábban sem a tesztlövészetek eredményével...
  1. Ettől még összeérne.
  2. Csak én emlékeztem fejből rosszul.
  3. A lényeg a CEP - szigma reláció. Mert mindenki a CEP-pel dobálózik, nem a szigmával.
gaussian_distribution.png
 
  • Tetszik
Reactions: bel
S

speziale

Guest
  1. Ettől még összeérne.
  2. Csak én emlékeztem fejből rosszul.
  3. A lényeg a CEP - szigma reláció. Mert mindenki a CEP-pel dobálózik, nem a szigmával.
gaussian_distribution.png

mármint mi érne össze?

én őszintén szólva nem hiszem, hogy amiket megadnak accuracy adatok a lőszerek prospektusaban azok CEP-ek...azok szerintem sima szórás...

tessék, a DM23 lövészeti adatai:

http://www.kotsch88.de/tafeln/st_120mm-ke.htm
 
M

molnibalage

Guest
mármint mi érne össze?

én őszintén szólva nem hiszem, hogy amiket megadnak accuracy adatok a lőszerek prospektusaban azok CEP-ek...azok szerintem sima szórás...

tessék, a DM23 lövészeti adatai:

http://www.kotsch88.de/tafeln/st_120mm-ke.htm
Nem fogom ötvenedjére is lefutni ezt a kört.
A táblázatom mindenféle bedobott lőlap, görbe és fiszemfaszom adattal nagyon erős korrleációt mutatott és egy becsült szórássak is kihozta, hogy az AK-630 miért van párban.

Szóval a táblázat jó.
Pont.
 
M

molnibalage

Guest
Nem fogom ötvenedjére is lefutni ezt a kört.
A táblázatom mindenféle bedobott lőlap, görbe és fiszemfaszom adattal nagyon erős korrleációt mutatott és egy becsült szórássak is kihozta, hogy az AK-630 miért van párban.

Szóval a táblázat jó.
Pont.
A leggyakoribb 1000-2000 méter közötti távolságban 3-4% eltérést mutat a modell vagy még annyit sem.
A jelleg teljesen azonos a valóságban mérttel.

OavsDQM.png
 
S

speziale

Guest
A leggyakoribb 1000-2000 méter közötti távolságban 3-4% eltérést mutat a modell vagy még annyit sem.
A jelleg teljesen azonos a valóságban mérttel.

OavsDQM.png

az a baj, hogy a kiinduló feltevésed hibás...

pl. a T62 first hit-je nem úgy számolódik ahogy te csinálod...

azt ugyanis különféle "harci" helyzetkben mérték: fully exposed (ez az amin te méred), hull down, keresztező cél, stb....
és ezek közül a fully exposed esetében a legnagyobb a hit probability

a másik fontos dolog, hogy a first hit esetében te az egész rendszer hibáját látod, nemcsak a lövegét/lőszerét....

miért fontos ez? hát aztért mert nem 1965-öt, hanem 2022-őt írunk, amikor a tűzvezető rendszerből fakadó hiba kb. 0

mindenesetre én betettem a dm23-ról egy konkrét ballisztikai teszt eredményét...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and fip7
M

molnibalage

Guest
az a baj, hogy a kiinduló feltevésed hibás...

pl. a T62 first hit-je nem úgy számolódik ahogy te csinálod...

azt ugyanis különféle "harci" helyzetkben mérték: fully exposed (ez az amin te méred), hull down, keresztező cél, stb....
és ezek közül a fully exposed esetében a legnagyobb a hit probability

a másik fontos dolog, hogy a first hit esetében te az egész rendszer hibáját látod, nemcsak a lövegét/lőszerét....

miért fontos ez? hát aztért mert nem 1965-öt, hanem 2022-őt írunk, amikor a tűzvezető rendszerből fakadó hiba kb. 0

mindenesetre én betettem a dm23-ról egy konkrét ballisztikai teszt eredményét...
Te most megint troplkodsz? A Chieftain lőtéri teszthet van mérve.
Jó lenne befejezni ezt.
En mutattam a modellt, te lofaszt.
Minden mutatott táblával atfedesben van a modell.
Jo lenne befejezni végre ezt
 
S

speziale

Guest
Te most megint troplkodsz? A Chieftain lőtéri teszthet van mérve.
Jó lenne befejezni ezt.
En mutattam a modellt, te lofaszt.
Minden mutatott táblával atfedesben van a modell.
Jo lenne befejezni végre ezt

adtam forrást...megnézted? értelmezted? sikerült kideríteni, hogy hányszoros szórás mekkora konfidencia intevallum?
ja, nem
 
  • Vicces
Reactions: fip7

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 646
3 944
113
miért fontos ez? hát aztért mert nem 1965-öt, hanem 2022-őt írunk, amikor a tűzvezető rendszerből fakadó hiba kb. 0
Szia,

Kivancsi vagyok, hogy az a 0 hibaju tuzvezeto rendszer hogyan me'ri 2 km tavolsagu loves eseten a szelet 1 km tavolsagban (siman elkepzelheto, hogy egy kisebb volgy felett lo at, tehat teljesen masok a szelviszonyok feluton, mint ott, ahonnan a lovest leadja).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 366
113
Szia,

Kivancsi vagyok, hogy az a 0 hibaju tuzvezeto rendszer hogyan me'ri 2 km tavolsagu loves eseten a szelet 1 km tavolsagban (siman elkepzelheto, hogy egy kisebb volgy felett lo at, tehat teljesen masok a szelviszonyok feluton, mint ott, ahonnan a lovest leadja).
Sehogy, de a szélmérés a csőtorkolat közelében a legkritikusabb. Azt se felejtsük el, hogy egy 5kg-s lövedékre mennyiszer kevésbé hat a szél mint egy 180grain-esre.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU
S

speziale

Guest
Szia,

Kivancsi vagyok, hogy az a 0 hibaju tuzvezeto rendszer hogyan me'ri 2 km tavolsagu loves eseten a szelet 1 km tavolsagban (siman elkepzelheto, hogy egy kisebb volgy felett lo at, tehat teljesen masok a szelviszonyok feluton, mint ott, ahonnan a lovest leadja).

tudod értelmezni amit írtam, és amire reagáltál????
 
S

speziale

Guest
Sehogy, de a szélmérés a csőtorkolat közelében a legkritikusabb. Azt se felejtsük el, hogy egy 5kg-s lövedékre mennyiszer kevésbé hat a szél mint egy 180grain-esre.

egyébként volt korábban berakva ide valamilyen izraeli lövészeti teszt, ami azt hozta ki, hogy a szél hatása elhanyagolható
 
S

speziale

Guest
Nekem is ez volt a tippem. 5kg-s valamit csak nagyon nagy szél képes érdemben elmozdítani 1-2 sec alatt.

de igazából ott is csak a crosswind...nemhiába crosswind szenzor van csak a hk-kon...de ahogy írtad az is csak a torkolatnál számít, hiszen ha ott kimozdítja kicsit, az 2km-en már tudna valamekkore hibát generálni
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 366
113
de igazából ott is csak a crosswind...nemhiába crosswind szenzor van csak a hk-kon...de ahogy írtad az is csak a torkolatnál számít, hiszen ha ott kimozdítja kicsit, az 2km-en már tudna valamekkore hibát generálni
Nem csak az van, a T-80-nak volt csak az, nyugaton már a 80-as évek közepén tudtak mindeniranyból fújó szelet mérni. A hátszél és a szembeszél is változtat a röppályán nem csak a keresztbe fújó!
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fip7 and ogretankHU

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 411
8 639
113
Nincs ott semmi csak egy ágyú meg pár érzékelő. Pont az a lényeg, hogy nem kell nehezen páncélozni....

Ha a löveget tartalmaz torony gyengén páncélozott, akkor ellene se kell erős löveg nem? Mondjuk ha egy 100 mm-es szétlövi a tornyot, akkor már a harckocsi harcképtelen.

azóta az összes nyugati tankon ott az ERA

Nem csak teknő oldalát védik vele? Szemben a kicsempézett orosz harckocsikkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 366
113
Na most vagy lejjebb vitték a löveg két oldalán a torony tetőpáncélját és akkor automata töltős, vagy megemelték a lövegpajzs magasságát azért, hogy nagyobb löveg is beférjen (de akkor is automata töltősnek kell elvileg lennie majd).
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Pogány