[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 108
83 587
113
 
  • Tetszik
Reactions: Öregtankos

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Nem fontos, hogy Ukrajna NATO tag vagy sem. Itt arra gondoltak, hogy NATO katonák lettek volna telepítve a bázisra. Az ukrán legiszlatíva megengedi, hogy külföldi katonák/csapatok állmásozzanak a területén . A többi lényegtelen, tehát minek nevezik a bázist , az ott lévő NATO katonákat( tanácsadók vagy kiképzők)..stb.
NATO Katonák???? We Are NATO!!! A NATO nemzetek közül több ország bilaterális keretek között kiképzési és tanácsadói feladatokat látnak el több országban. Ugyanakkor a NATO tagországok között több állam, köztük hazánk is kiképzést adott már eddig is ukrán tiszteknek például Várpalotán és más helyeken. Ezt vállalja is hazánk. Ilyen kiképzések jelenleg is folynak több országban, ahonnan katonai segélyként, vagy Land-lease vagy teljesen piaci alapon fegyvereket, felszerlést kapnak, vásárolnak az ukránok. De más országok is, pld. a magyar katonák is az új fegyverikhez más országokban kapnak kiképzést legalább oktatói szinten. Ezt miért ne tehetné meg Ukrajna?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
@antigonosz !

Baj van, az oroszok saját magukat kezdték el lőni. Te engem napokkal ezelőtt biztosítottál arról, hogy a ruszkik teljesen bevették Vovcsojárivkát. Ezzel szemben Öregtankos úgy fordította a moszkvai tegnap esti jelentést, hogy még tegnap is támadták a várost. Szólni kellett volna nekik, hogy a saját csapataik vannak bent. Vagy csak tényleg valaki lerajzolta az álmait a nagy előrenyomuláson felbuzdulva és te az alapján akartál meggyőzni engem olyan dolgokról, hogy ránézünk a térképre és képtelenség.


Megjegyzem, hogy az ukránok még mindig nem erősítették meg ezt az állítást a reggeli jelentésükben, csupán a harcok tényét. Ráadásul az általuk rajzolt alak is pont ugyan az, amit én reálisnak tartottam, Liszicsanszk-Vovcso-Olajfinomító vonala egész jól tartható, de a finomító nyugatról kerülhető. Kíváncsi vagyok, hogy a héten még párszor "teljesen felszabadítják-e" Vovcsot ilyen-olyan muszka portálok és biztos értesülések szerint.

Szeverodonyeck 06.27.

27june2022_Eastern_Ukraine_Severodonetsk_map-3.jpg




Nézd! Kim által linkelt térképen is ugyan az van.

Nekem nincs gondom azzal, ha valaki egyik vagy másik oldalnak szurkol. Mintha te lették volna Antigonosz aki régebben itt a portálon arról mesélt, hogy a néphadsereges időben a híradástechnika-rádiózás dologba is kicsit belekóstoltál. Nekem azzal van bajom, ha valaki forráskritika helyett nem megerősített információkról akar meggyőzni, miközben én azt irreálisnak tartom.

Megjegyzem, nekem sem biztos, hogy igazam lesz, mert a vitában azt mondtam, hogy szerintem ezen a hét végéig az ukránoknak tudniuk kell tartaniuk Vovcsojárivkát.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
Erről van egyéb infó?
Vádat emeltek egy ukrán katona ellen, aki lelőtt egy civilt.

Megállapítást nyert, hogy Anton Cherednik, a tengerészgyalogosok 501. külön zászlóaljának főtörzsőrmestere március 27-én megállított két civilt a Mariupol városához tartozó Mirny faluban.

Megparancsolta a férfiaknak, hogy feküdjenek le a földre, ellenőrizte az iratokat, és megkérte őket, hogy mondjanak egy mondatot ukránul. Ezt követően Cherednik lelőtte egyiküket, állítólag téves kiejtés miatt.
A második áldozat beszélt az esetről. A fegyveres maga is elismerte bűnösségét.

A videón a gyilkos!
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
@antigonosz !

Baj van, az oroszok saját magukat kezdték el lőni. Te engem napokkal ezelőtt biztosítottál arról, hogy a ruszkik teljesen bevették Vovcsojárivkát. Ezzel szemben Öregtankos úgy fordította a moszkvai tegnap esti jelentést, hogy még tegnap is támadták a várost. Szólni kellett volna nekik, hogy a saját csapataik vannak bent. Vagy csak tényleg valaki lerajzolta az álmait a nagy előrenyomuláson felbuzdulva és te az alapján akartál meggyőzni engem olyan dolgokról, hogy ránézünk a térképre és képtelenség.


Megjegyzem, hogy az ukránok még mindig nem erősítették meg ezt az állítást a reggeli jelentésükben, csupán a harcok tényét. Ráadásul az általuk rajzolt alak is pont ugyan az, amit én reálisnak tartottam, Liszicsanszk-Vovcso-Olajfinomító vonala egész jól tartható, de a finomító nyugatról kerülhető. Kíváncsi vagyok, hogy a héten még párszor "teljesen felszabadítják-e" Vovcsot ilyen-olyan muszka portálok és biztos értesülések szerint.




Nézd! Kim által linkelt térképen is ugyan az van.

Nekem nincs gondom azzal, ha valaki egyik vagy másik oldalnak szurkol. Mintha te lették volna Antigonosz aki régebben itt a portálon arról mesélt, hogy a néphadsereges időben a híradástechnika-rádiózás dologba is kicsit belekóstoltál. Nekem azzal van bajom, ha valaki forráskritika helyett nem megerősített információkról akar meggyőzni, miközben én azt irreálisnak tartom.

Megjegyzem, nekem sem biztos, hogy igazam lesz, mert a vitában azt mondtam, hogy szerintem ezen a hét végéig az ukránoknak tudniuk kell tartaniuk Vovcsojárivkát.
Izé.. most neked nem mindegy, hogy holnap, vagy 3 nap mulva lesznek felszabadítva a városok?
Ígyis-úgyis fel lesznek szabadítva, es a hoholoo vagy megadják magujat, vagy megdöglenek. Lehet ezt szépíteni zselenski módra, meg nyugati módra, de tök fölösleges. Aki látja, hogyan haladnak az oroszok, és nem elvakult egy náci-hazug rezsim felé, az beismeri. A többi meg majd sirdogálhat magának.
Meg ha te arra vársz, hogy az ukránok megerősítsenek bármit isnidőben, korrektül.. akkor nemtudom melyik adást nézed. Ez olyan, mint a kígyó szigeti kamu áradat. A lábukat nem tudták odatenni, mert szétkapott mindent a légvédelem.
Meg amikor kiderúlt, hogy ja, nem is az oroszokat lőtték szét, hanem az ukránok kaptak szép csomagokat.. 1 hónapja kb
 
W

Wilson

Guest
@antigonosz !

Baj van, az oroszok saját magukat kezdték el lőni. Te engem napokkal ezelőtt biztosítottál arról, hogy a ruszkik teljesen bevették Vovcsojárivkát. Ezzel szemben Öregtankos úgy fordította a moszkvai tegnap esti jelentést, hogy még tegnap is támadták a várost. Szólni kellett volna nekik, hogy a saját csapataik vannak bent. Vagy csak tényleg valaki lerajzolta az álmait a nagy előrenyomuláson felbuzdulva és te az alapján akartál meggyőzni engem olyan dolgokról, hogy ránézünk a térképre és képtelenség.


Megjegyzem, hogy az ukránok még mindig nem erősítették meg ezt az állítást a reggeli jelentésükben, csupán a harcok tényét. Ráadásul az általuk rajzolt alak is pont ugyan az, amit én reálisnak tartottam, Liszicsanszk-Vovcso-Olajfinomító vonala egész jól tartható, de a finomító nyugatról kerülhető. Kíváncsi vagyok, hogy a héten még párszor "teljesen felszabadítják-e" Vovcsot ilyen-olyan muszka portálok és biztos értesülések szerint.




Nézd! Kim által linkelt térképen is ugyan az van.

Nekem nincs gondom azzal, ha valaki egyik vagy másik oldalnak szurkol. Mintha te lették volna Antigonosz aki régebben itt a portálon arról mesélt, hogy a néphadsereges időben a híradástechnika-rádiózás dologba is kicsit belekóstoltál. Nekem azzal van bajom, ha valaki forráskritika helyett nem megerősített információkról akar meggyőzni, miközben én azt irreálisnak tartom.

Megjegyzem, nekem sem biztos, hogy igazam lesz, mert a vitában azt mondtam, hogy szerintem ezen a hét végéig az ukránoknak tudniuk kell tartaniuk Vovcsojárivkát.
A kérdés az szerintem a közeljővőben,hogy az ukrik mennyire tudják vagy akarják megvédeni Liszicsanszkot...
 
  • Tetszik
Reactions: Brácsa

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 043
41 849
113
@antigonosz !

Baj van, az oroszok saját magukat kezdték el lőni. Te engem napokkal ezelőtt biztosítottál arról, hogy a ruszkik teljesen bevették Vovcsojárivkát. Ezzel szemben Öregtankos úgy fordította a moszkvai tegnap esti jelentést, hogy még tegnap is támadták a várost. Szólni kellett volna nekik, hogy a saját csapataik vannak bent. Vagy csak tényleg valaki lerajzolta az álmait a nagy előrenyomuláson felbuzdulva és te az alapján akartál meggyőzni engem olyan dolgokról, hogy ránézünk a térképre és képtelenség.


Megjegyzem, hogy az ukránok még mindig nem erősítették meg ezt az állítást a reggeli jelentésükben, csupán a harcok tényét. Ráadásul az általuk rajzolt alak is pont ugyan az, amit én reálisnak tartottam, Liszicsanszk-Vovcso-Olajfinomító vonala egész jól tartható, de a finomító nyugatról kerülhető. Kíváncsi vagyok, hogy a héten még párszor "teljesen felszabadítják-e" Vovcsot ilyen-olyan muszka portálok és biztos értesülések szerint.




Nézd! Kim által linkelt térképen is ugyan az van.

Nekem nincs gondom azzal, ha valaki egyik vagy másik oldalnak szurkol. Mintha te lették volna Antigonosz aki régebben itt a portálon arról mesélt, hogy a néphadsereges időben a híradástechnika-rádiózás dologba is kicsit belekóstoltál. Nekem azzal van bajom, ha valaki forráskritika helyett nem megerősített információkról akar meggyőzni, miközben én azt irreálisnak tartom.

Megjegyzem, nekem sem biztos, hogy igazam lesz, mert a vitában azt mondtam, hogy szerintem ezen a hét végéig az ukránoknak tudniuk kell tartaniuk Vovcsojárivkát.
E térkép szerint meg elfoglalták, megjegyzem ahány térképet nézünk nem mindig egyforma mert mindenki más forrásból tájékozódik.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 018
23 457
113
Mármint mire gondolsz, milyen buborék? Szerinted ki indította a háborút?
talán nem a ki indította szón van a van a hangsúly hanem a miérten,de kb ezerszer megfutott kör .. ok és okozat összefüggése,innen meg személyes tetszési index vagy gondolati szál,világnézet,szimpátia stb stb hogy ki kinek ad igazat. véleményem szerint felesleges ezzel terhelni a topicot
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
A tegnapi Kremencsugi bevásárlóközpont kigyulladása kapcsán:

„Az Orosz Föderáció fegyveres erői továbbra is csapást mérnek Ukrajna területén lévő katonai létesítményekre. Június 27-én a poltavai Kremenchug városában az orosz légierő nagy pontosságú légi indítású fegyverekkel csapást mért a Kremenchug KREDMAS gépgyár területéntalálható hangárokra,ahol az Egyesült Államokból és európai országokból kapott fegyvereket és lőszereket tároltak. Egy nagy pontosságú csapás eredményeként nyugati gyártmányú fegyvereket és lőszereket találtak el, amelyeket egy raktárban halmoztak fel, hogy tovább szállítsák a Donbászban tartózkodó ukrán csapatokhoz. A nyugati fegyverekhez tárolt lőszerek felrobbantása miatt tüz keletkezett a gyár mellett található, nem működő bevásárlóközpontban. "

Igor Konasenkov sajtótájékoztatójából

ps:
A képen a bevásárló központ kékkel bekarikázva és mellete/mögötte a KREDMAS gépgyár területe.
VTjFga06-K8.jpg
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 845
14 672
113
Vádat emeltek egy ukrán katona ellen, aki lelőtt egy civilt.

Megállapítást nyert, hogy Anton Cherednik, a tengerészgyalogosok 501. külön zászlóaljának főtörzsőrmestere március 27-én megállított két civilt a Mariupol városához tartozó Mirny faluban.

Megparancsolta a férfiaknak, hogy feküdjenek le a földre, ellenőrizte az iratokat, és megkérte őket, hogy mondjanak egy mondatot ukránul. Ezt követően Cherednik lelőtte egyiküket, állítólag téves kiejtés miatt.
Ez az eset azért kerülhetett nyilvánosságra mert gyilkossággal végződött, az elkövető hülyeségében, feledékenységből a tanút nem végezte ki.

Ez számomra azért hihető mert 2014 után pár évig, mig főleg éjjel, szervezett náci zavargások fordultak elő Kárpátalján is a lakosság megfélemlítésére, hasonló eset is előfordult már (nem tudom az ukronáci elveket rögzítő, megfélemlítéseket, hazafias nevelésre vonatkozó elveket lefektető kézikönyvben benne van-e).
Egy eset:
A lembergi fegyverraktár majdanos, civil kifosztása után (2014) nagy mennyiségű gépkarabély + löszer került "lakossági" kézbe.
Ez ott úgy látszik hogy nemzeti hagyomány, mert a hatóságok, a laktanya őrség semmit nem tett a megakadályozásra illetve visszagyűjtésre (Tehát az ukronácik szerint ez szabályos és törvényszerű volt)

Éjjel ezzel felfegyverzett ukrán "hazafias" csoport országúton személykocsikat állított meg, és az utasokat az ukrán himnusz eléneklésére szólították fel. Aki nem jól énekelt, pld nem tudta a szöveget, azt náci lelkesedéssel különböző tortúráknak vetették alá (Itt azért nem gyilkoltak, legfeljebb egyszerűen táppénzre verték a "tudatlant", vagy kirabolták).

Itt lehet most ezt a módszert követő egyén került az igazságszolgáltatás kezébe.. lehet h több hasonló eseményben is részt vett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 970
66 139
113
Nem rohogni.
Par hete volt itt szo hogy vittek el vakot meg kerekesszekest is ha jol emlekszem az ukranok.

Az orosz vendegek hianyanak kovetkezmenyei a magyar turizmusban.