Stukkerrel lőttek.Kérdés:
Lezárult ez a Fire Blade 2022 helikopteres gyakorlat...
A H145M-k elengedtek már végre némi éles lőszert a lőtéren (gépágyú, non-guided rockets)?
Ugye a Spike sincs rajta még?
Stukkerrel lőttek.Kérdés:
Lezárult ez a Fire Blade 2022 helikopteres gyakorlat...
A H145M-k elengedtek már végre némi éles lőszert a lőtéren (gépágyú, non-guided rockets)?
Ugye a Spike sincs rajta még?
Maroklőfegyver??Stukkerrel lőttek.
Ajtóba szerelt. Az előző oldalon találsz fotókat.Maroklőfegyver??
A januári és a mostani májusi romániai lövészet még csak teszt. Az Airbus és a Rafael 2024re teszi a végső Spike integrációt a HForce rendszerbe. (a rakétarendszer kijelzőivel, kezelőszerveivel lehessen hastnálni).Kérdés:
Lezárult ez a Fire Blade 2022 helikopteres gyakorlat...
A H145M-k elengedtek már végre némi éles lőszert a lőtéren (gépágyú, non-guided rockets)?
Ugye a Spike sincs rajta még?
2022 előtt mindig azt mondta az Airbus a nyilatkozataiban hogy ha valaki megrendeli, akkor onnan még 2 év kell a Spike integrációhoz.A januári és a mostani májusi romániai lövészet még csak teszt. Az Airbus és a Rafael 2024re teszi a végső Spike integrációt a HForce rendszerbe. (a rakétarendszer kijelzőivel, kezelőszerveivel lehessen hastnálni).
Egyetlen ajtólövész lőne egy fegyverrel mindkét ajtón keresztül, úgy hogy oldalt tud váltani? Van már ilyenre példa máshol?Felvetődött az Aeromagazinban cikket irt szerzőben, hogy jó lenne ezt a fegyverplatformot úgy továbbfejleszteni, hogy a fegyverállványt szabadon lehetne mozgatni a 2 oldal között. Könnyű heli révén így nem kellene dupla fegyverállvány és lövész, súlyt lehetne spórolni.
Maga az állvány és fegyver nem nagy tétel max 40 kg lehet mindennel együtt.Felvetődött az Aeromagazinban cikket irt szerzőben, hogy jó lenne ezt a fegyverplatformot úgy továbbfejleszteni, hogy a fegyverállványt szabadon lehetne mozgatni a 2 oldal között. Könnyű heli révén így nem kellene dupla fegyverállvány és lövész, súlyt lehetne spórolni.
Maga az állvány és fegyver nem nagy tétel max 40 kg lehet mindennel együtt.
Ha spórolni akarsz akkor legyen csak egy lövész aztán ahhoz az ajtóhoz megy amelyikhez kell...
Igazság szerint ezt nem is értem, hogy miért probléma.
Uram isten.
Ezt a baromságot a fotelből.
Gratula a cikk írójának.
Ahol használni kell ezeket a fegyvereket ott valószínű mindkét oldalt kell.
Ráadásul nem csak a fegyver hanem a plussz szempár is kell aki pásztázza a környéket.
Erősebb hajtómű, vagy az 5 lapátos rotor kell.
Vagy ehte katonai gèp.
A 600 kg-ban a pilóták és az üzemanyag is beleértendő vagy az azon felül van?Igazság szerint ezt nem is értem, hogy miért probléma.
Itthon is volt már 2 ajtólövészes gyakorlat.
Tehát ez egy megugorható feladat.
Elvileg a 600kg-ba lazán belefér a 2 lövész a 2 MAG-gal, plusz egész sok lőszerre is van opció.
A 600 kg-ban a pilóták és az üzemanyag is beleértendő vagy az azon felül van?
Má' megint:[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce
Dehogy! Bármilyen magyar géprÅl csak távoli kép készült. Az Aranysasosok nem tudom, hogy mibÅl dolgoztak. De fizikailag nem jön ki más csak a D verzió. Ez Ãgy ebben a formában nem teljesen igaz, mert a cikk képei közül több is a Breaktrough 2021 gyakorlat statikus kiállÃtásán...forum.htka.hu
Pontosan, sima civil 8 személy ülésekkel, thai H145M 8 ernyős (harci felszerelés nélkül tegyük hozzá) ülések nélkül!Az EC-145 civil verzióját magán helikopter társaságok használják 8 üléses verzióban.
És ott nem csak a személyekkel kell számolni, hanem magával a 8 ülés tömegével is.
Különben a Lakotára találtam valami hivatalos "gépkönyvet". Ott volt egy érdekes rész. A felszállás előtti form kitöltésénél pl. azt kellett feltölteni, hogy az egy hajtóműves max. terhelhetőség 72℅-át (asszem, de tegnap néztem, és most nincs lehetőségem visszakeresni) nem lépi-e túl a terhelés.
Ha békeidőben ilyen terhelési értékekkel működik a rendszer, akkor ne csodalkozzunk, hogy csak 600kg-ot adnak meg a rutin terhelésnek.
De szintén tegnap találtam olyan videót, ahol a Thaiföldi haditengerészet gépéből 8 ejtőernyős ugrik ki. De Thaiföldön használják az EC-145-öt légimentőként is úgy, hogy a 2 első ülés mögött 3-an vannak a beteg mellett, miközben van bent egy komolyabb hordány, és egy csomó EMS felszerelés is.
Az alábbi videóban pl. a súly beállitása felszállás előtt, @Terminator -al emlegettük már ezt a témát csak nem emlékszem h privátban vagy valamelyik topikban, hogy elhangzott valahol, hogy a H145M-nél "számolgatni kell" a súlyt, mert robotpilótának szüksége van ezekre az adatokra:Huszár,Ocses félre értitek! A gép cipelhet (viszonylag) komoly tömeget, a belső terhelhetősége a komolytalan!
Igen erről már volt szó.Má' megint:
Pontosan, sima civil 8 személy ülésekkel, thai H145M 8 ernyős (harci felszerelés nélkül tegyük hozzá) ülések nélkül!
Az alábbi videóban pl. a súly beállitása felszállás előtt, @Terminator -al emlegettük már ezt a témát csak nem emlékszem h privátban vagy valamelyik topikban, hogy elhangzott valahol, hogy a H145M-nél "számolgatni kell" a súlyt, mert robotpilótának szüksége van ezekre az adatokra:
Itt pl. a német gépen 2db MG6 Mini-gun + kezelők mellett is még két "mókus" van a hátsó üléseken, tehát 6 ember gubbaszt a gépen a kétoldali fegyver mellett.
Mindegyik hangárban van. Még ha az csak mobil hangár is!Mennyi helikopterünk van hangárban az újjak közül?
Megy ott valami èpítkezès?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..