[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
miért sértegetés egyenjogúnak tartod magatokat az USA val vagy az angolszászokkal? (mégha szerintem különb nép vagytok is melettük nem lesztek egyenjogú partner csak csatlós)
Miert, te nem tartod magad ugyanolyan szuveren orszagnak mint akarmelyik? Jobbnak tartod magad? Rosszabbnak? A szovetseges az 2 egyenjogu allam, akiknek kozos celjuk van, annak eleresere szovetkeznek. A csatlos meg az akinek nincs valasztasa es kenyszerbol van a nagyobb oldalan, es feladja a szuverenitasa egy reszet.
Ha te tobbre tartod magatokat mint az angolszaszok, akkor vagy nagykepu, vagy rasszistra vagy. Ha meg kevesebbre, akkor az van amit irtam: a szomoru tortenelmetek miatt el sem tudjatok kepzelni, hogy 2 szovetseges kozul a kisebb teruletu orszag lehet onallo, megbecsult partner.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szerintem semmi sértés nem volt ebben. Az angolszászok nekünk nem voltak partnereink soha. Nektek igen és durva volt a részetekre legalább annyira mint nekünk az hogy nem. Most a birodalom engedélyével és az önérdeketekben igyekeztek a lehető legnagyobbra nőni és ez rendben is van, mi is ezt tennénk. De nézd meg a geopolitikai elhelyezkedésünket. Nekünk is megvan a kényszerpályánk.
Az biztos, hogy a mi geopolitikai helyzetunk egyszerubb. De nem feltetlen konnyebb. Szerintem megerte az evszazados munka, hogy mindig ugyanott alltunk, akkor is ha epp elbuktunk, mert hosszu tavon gyoztunk. Persze nekunk egyszeru, nem is lehetett mashogy mint hogy a nemetek es oroszok ellen legyunk mindig is, es igy a franciak-angolok mellett. Nekunk egyszerubb, ez igaz. De nem konnyebb. Nektek is el kellene vegre dontenetek, hogy hol alltok es ott maradni legalabb 200 evig onnantol majd komolyan szamithat ratok is barki es akkor megtapasztaljatok, hogy a szovetseges az nem csatlos.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
Miert, te nem tartod magad ugyanolyan szuveren orszagnak mint akarmelyik? Jobbnak tartod magad? Rosszabbnak? A szovetseges az 2 egyenjogu allam, akiknek kozos celjuk van, annak eleresere szovetkeznek. A csatlos meg az akinek nincs valasztasa es kenyszerbol van a nagyobb oldalan, es feladja a szuverenitasa egy reszet.
Ha te tobbre tartod magatokat mint az angolszaszok, akkor vagy nagykepu, vagy rasszistra vagy. Ha meg kevesebbre, akkor az van amit irtam: a szomoru tortenelmetek miatt el sem tudjatok kepzelni, hogy 2 szovetseges kozul a kisebb teruletu orszag lehet onallo, megbecsult partner.
Szóval nagyképűség vagy rasszizmus ha nem az angolszász geopolitikai érdek mentén határozzuk meg magunkat, hanem a sajátunkat helyezzük központba es még te beszélsz sértetten a szverenitásról? Melyik szövetségesünk nem bízhatott bennünk valaha is? :mad::mad:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Az biztos, hogy a mi geopolitikai helyzetunk egyszerubb. De nem feltetlen konnyebb. Szerintem megerte az evszazados munka, hogy mindig ugyanott alltunk, akkor is ha epp elbuktunk, mert hosszu tavon gyoztunk. Persze nekunk egyszeru, nem is lehetett mashogy mint hogy a nemetek es oroszok ellen legyunk mindig is, es igy a franciak-angolok mellett. Nekunk egyszerubb, ez igaz. De nem konnyebb. Nektek is el kellene vegre dontenetek, hogy hol alltok es ott maradni legalabb 200 evig onnantol majd komolyan szamithat ratok is barki es akkor megtapasztaljatok, hogy a szovetseges az nem csatlos.
Sztem ez nálunk el van döntve. A németek a stratégiai szövetségeseink, de kútba nem vagyunk velük hajlandóak ugrani, márpedig néhány téren arra készülnek. Ezért próbáltunk egy Közép - Európai ellenpontot kialakítani a V4-el. De ebben nincs egységes politikai akarat minden országban.

Sztem Lengyelország nem látja, hogy ő báb ebben az Amerikai-orosz konfliktusban. Még nem követtetek el végzetes hibákat mint Ukrajna, akik lehúzták magukat a klotyón, de készen álltok. Ti lesztek a következők, vagy Moldova.

Értem, hogy a történelmi félelmek erősebbek a józan észnél. De 1 atomhatalom ellen Lengyelországnak nincs esélye. Oroszország nem tud veszíteni. Ha sarokba szorítják oda küld pár taktikai atomfegyvert, aztán a vita lezárva.

Az USA a Majdan puccsal tönkretette az európai - orosz politikai és gazdasagi kapcsolatokat. Ennek hatalmas gazdasági bukta lesz az ára mind Oroszország, mind Európa részéről. Még nagyon az elején vagyunk. Lehetne a károkat csökkenteni egy fegyverszünettel, de erre nincs szándék. Az USA kész az utolsó ukrán katonáig harcolni és fegyvereket küldeni.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szóval nagyképűség vagy rasszizmus ha nem az angolszász geopolitikai érdek mentén határozzuk meg magunkat, hanem a sajátunkat helyezzük központba es még te beszélsz sértetten a szverenitásról? Melyik szövetségesünk nem bízhatott bennünk valaha is? :mad::mad:
Megertem, hogy duhito, nem is akartam leirni, de nem en kezdtem a ragalmazast. De ha mar kerdezted, pl.: a kozepkorban hol a torok, hol az osztrak oldalon harcoltatok. Aztan szovetseget kotottetek a franciakkal (ok penzeltek a Rakoczi szabadsagharcot), majd amikor megjott Bonaparte, akkor meg az osztrak oldalra alltatok. A vilaghaborukban vegig a nemet oldalon alltatok, ott nem valtottatok. Hideghaboruban ugye az orosz ellen voltatok, ami szep es jo, de amikor az oroszokat legyozte az USA a korabbi hitleri majd szovjet szovetseg utan volt lehetosegetek bebizonyitani, hogy az csak kenyszerbol volt, sosem akartatok es koszonitek szepen, hogy NATO-ba lephettetek es vegre a jo oldalra allhattok, akkor az elso dolgotok volt, hogy az USA kezebe harapjatok (pedig nem volt koteles megbocsajtani, hogy hadat uzentetek neki!) es sved (nemet szovetseges) fegyvereket kezdtetek vasarolni. Azt pedig te is tudod, hogy a fegyvervasarlas a legfontosabb jelzese egy szovetsegnek. Az USA megertette, hogy ezek szerint Magyarorszag nem a szovjetek alol felszabadult terulet, hanem a szovjetektol szerzett zsakmany. (igen, ha kicsi vagy akkor kell tudni gondolkodni a masik fejevel is). Majd ahogy Szittya irja Berlin-Torokorszag-Moszkva oldalra alltatok (ami hulyeseg, nem allhatsz egyszerre 3 oldalra), de mivel Moszkva most kiesett, akkor legyen Roma.
Termeszetesen ti nem meglevo szerzodeseket szoktatok latvanyosan felrugni mitn a romanok, de most mond meg oszinten, ezek utan ha te lennel az Olasz, az USA, a nemet vagy akarmelyik orszag elnoke, akkor mennyire lennel biztos abban, hogy megeri hosszu tavra a magyar szovetsegbe eroforrast fektetni? Igen, tudom, hogy nagyon nehez a geopolitikai helyzetetek, de akkor is.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Sztem ez nálunk el van döntve. A németek a stratégiai szövetségeseink, de kútba nem vagyunk velük hajlandóak ugrani, márpedig néhány téren arra készülnek. Ezért próbáltunk egy Közép - Európai ellenpontot kialakítani a V4-el. De ebben nincs egységes politikai akarat minden országban.

Sztem Lengyelország nem látja, hogy ő báb ebben az Amerikai-orosz konfliktusban. Még nem követtetek el végzetes hibákat mint Ukrajna, akik lehúzták magukat a klotyón, de készen álltok. Ti lesztek a következők, vagy Moldova.

Értem, hogy a történelmi félelmek erősebbek a józan észnél. De 1 atomhatalom ellen Lengyelországnak nincs esélye. Oroszország nem tud veszíteni. Ha sarokba szorítják oda küld pár taktikai atomfegyvert, aztán a vita lezárva.

Az USA a Majdan puccsal tönkretette az európai - orosz politikai és gazdasagi kapcsolatokat. Ennek hatalmas gazdasági bukta lesz az ára mind Oroszország, mind Európa részéről. Még nagyon az elején vagyunk. Lehetne a károkat csökkenteni egy fegyverszünettel, de erre nincs szándék. Az USA kész az utolsó ukrán katonáig harcolni és fegyvereket küldeni.
Lehet utalni az USA politikajat, sokszor mi sem szeretjuk. De amig nem gyogyultok ki abbol, hogy ami nem USA az 'bab', 'csatlos', stb. addig csak magatokat csapjatok be. Ertem, hogy miert alakult ez ki, de attol meg karos.
Abban igazad van, hogy 'a történelmi félelmek erősebbek a józan észnél'. Csak most nem errol beszelunk. Lehet, hogy lengyel politikusok rossz donteseket hoznak (szemelyes maganvelemenyem szerint csak egy ostobabb letforma van a magyar politikusnal, ez pedig a lengyel politikus) de nem errol beszelunk most.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Ez
Lehet utalni az USA politikajat, sokszor mi sem szeretjuk. De amig nem gyogyultok ki abbol, hogy ami nem USA az 'bab', 'csatlos', stb. addig csak magatokat csapjatok be. Ertem, hogy miert alakult ez ki, de attol meg karos.
Abban igazad van, hogy 'a történelmi félelmek erősebbek a józan észnél'. Csak most nem errol beszelunk. Lehet, hogy lengyel politikusok rossz donteseket hoznak (szemelyes maganvelemenyem szerint csak egy ostobabb letforma van a magyar politikusnal, ez pedig a lengyel politikus) de nem errol beszelunk most.
A báb lehet nem jó szó volt. A bábkormany talán inkább igaz Oroszország és a Donyecki Népköztársaság vagy akár Beloruszzia kapcsolata. Lengyelország önállóan hoz maga számára káros és nem Lengyelország, hanem az USA érdekeit szolgáló döntéseket. Nem az USA bábja, hanem inkább játékszere. Hagyja hogy manipulálják.

Erre legjobb példa a haderőfejlesztés. Az amerikai hadiipart pénzeli a fegyverzetfejlesztésnél, nem támogatja az önálló európai, részben lengyel bázisú ellensúlyt. Önálló, erős európai hadiipar nélkül Európa mindig ki lesz szolgáltatva az USAnak.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
9 004
113
Megmondom őszintén, nem tudom miféle határőrizetről beszéltek.

Hivatalos osztrák adatok szerint tavaly több mint 42 ezer illegális határátlépőt kaptak el BURGENLANDBAN. Vagyis a magyar határ közelében.
Szerintetek ezek melyik országon át érkeztek oda?

Évi 42 ezer, havi 3500, napi 117 fő.

Szóval: hol itt a határvédelem?

A kormánymédia évek óta mondja, hogy a szerbeknél 6-8-10-15 ezer (akármennyi) migráns van és folyamatosan érkeznek.
Hánynak kéne már ott lenni, ha mindig csak érkeznének, de a sziklaszilárd magyar határon nem jutnának át?

Orrotok előtt vannak a tények. Csak értelmezni kéne.
Az élet nem ilyen egyszerű. Egyrészt jöhet Mo-ra Romániából, mint Ukr-ból menekült. Szabadon mozog. Jöhet könnyedén Szlovénia felől, ott nincs ellenőrzés. És mehet Burgenlandba közvetlenül Szlovákiából is, amihez semmi közünk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
Megertem, hogy duhito, nem is akartam leirni, de nem en kezdtem a ragalmazast. De ha mar kerdezted, pl.: a kozepkorban hol a torok, hol az osztrak oldalon harcoltatok. Aztan szovetseget kotottetek a franciakkal (ok penzeltek a Rakoczi szabadsagharcot), majd amikor megjott Bonaparte, akkor meg az osztrak oldalra alltatok. A vilaghaborukban vegig a nemet oldalon alltatok, ott nem valtottatok. Hideghaboruban ugye az orosz ellen voltatok, ami szep es jo, de amikor az oroszokat legyozte az USA a korabbi hitleri majd szovjet szovetseg utan volt lehetosegetek bebizonyitani, hogy az csak kenyszerbol volt, sosem akartatok es koszonitek szepen, hogy NATO-ba lephettetek es vegre a jo oldalra allhattok, akkor az elso dolgotok volt, hogy az USA kezebe harapjatok (pedig nem volt koteles megbocsajtani, hogy hadat uzentetek neki!) es sved (nemet szovetseges) fegyvereket kezdtetek vasarolni. Azt pedig te is tudod, hogy a fegyvervasarlas a legfontosabb jelzese egy szovetsegnek. Az USA megertette, hogy ezek szerint Magyarorszag nem a szovjetek alol felszabadult terulet, hanem a szovjetektol szerzett zsakmany. (igen, ha kicsi vagy akkor kell tudni gondolkodni a masik fejevel is). Majd ahogy Szittya irja Berlin-Torokorszag-Moszkva oldalra alltatok (ami hulyeseg, nem allhatsz egyszerre 3 oldalra), de mivel Moszkva most kiesett, akkor legyen Roma.
Termeszetesen ti nem meglevo szerzodeseket szoktatok latvanyosan felrugni mitn a romanok, de most mond meg oszinten, ezek utan ha te lennel az Olasz, az USA, a nemet vagy akarmelyik orszag elnoke, akkor mennyire lennel biztos abban, hogy megeri hosszu tavra a magyar szovetsegbe eroforrast fektetni? Igen, tudom, hogy nagyon nehez a geopolitikai helyzetetek, de akkor is.
Szép megfogalmazása a jó kutya szerepének. Csak attól még, hogy szépen fogalmazod meg, attól még ugyanaz marad. Csatlós, ami ellen tiltakozik a kis lelkecskéd. És bizony nem kegy volt a NATO-ba lépésünk, hanem a Balkán szétbombázásához adtunk légteret, repteret. Miért bocsássák meg a szerbek? Ja, tőlük nem kell tartani, csak a szuverén baráttól, ha már fejekkel gondolkodunk ugye? Miért boccsássunk meg amúgy mi? Akármelyiknek itt a környékünkön? Vagy épp az általad leszopott angolszászoknak, akik le sem szarták, amikor ki akartunk lépni a háborúból? Ja, nekünk meg kellene venni drága amerikai fegyvert, sokat, akkor jó lesz a demokráciaszámlánkon az egyenleg... Nem véletlen ezt a mocskos fertőt kellene végre kitépni Európa testéből, hogy a németek is végre valami emberit választhassanak a liberalizmus fertőjéből amit ideokádtak nekünk a nagy vizen túlról?
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
9 004
113
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
Körúton belül, vagy kívül? Nem megsértődni ám.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Ez

A báb lehet nem jó szó volt. A bábkormany talán inkább igaz Oroszország és a Donyecki Népköztársaság vagy akár Beloruszzia kapcsolata. Lengyelország önállóan hoz maga számára káros és nem Lengyelország, hanem az USA érdekeit szolgáló döntéseket. Nem az USA bábja, hanem inkább játékszere. Hagyja hogy manipulálják.

Erre legjobb példa a haderőfejlesztés. Az amerikai hadiipart pénzeli a fegyverzetfejlesztésnél, nem támogatja az önálló európai, részben lengyel bázisú ellensúlyt. Önálló, erős európai hadiipar nélkül Európa mindig ki lesz szolgáltatva az USAnak.
És mindettől függetlenül az Unióban egymásra vagyunk utalva. Eddig Varsó is tudta, de lassan kezdi elfelejteni. Először velünk fognak kibaszni, de ne aggódj a kulturmarxisták rólatok sem feledkeznek meg.

Nem véletlen hogy Novák először Lengyelországba ment. Sajnos ugy látom Kaczinsky inkább gátja az európai radikális jobboldal egyedülésének, mint motorja. Pedig tiszteletből még a vezető pozíciót is kijárta neki Orbán.

Így ha továbbra is befagy a magyar - lengyel viszony, bekkelnünk kell az olasz választásokig. És remélni, hogy Meloni-Salvini vezette jobboldal kerül kormányra. Erre minden esély megvan. Akkor nyerünk pár évet rendezni a viszonyokat.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ez

A báb lehet nem jó szó volt. A bábkormany talán inkább igaz Oroszország és a Donyecki Népköztársaság vagy akár Beloruszzia kapcsolata. Lengyelország önállóan hoz maga számára káros és nem Lengyelország, hanem az USA érdekeit szolgáló döntéseket. Nem az USA bábja, hanem inkább játékszere. Hagyja hogy manipulálják.

Erre legjobb példa a haderőfejlesztés. Az amerikai hadiipart pénzeli a fegyverzetfejlesztésnél, nem támogatja az önálló európai, részben lengyel bázisú ellensúlyt. Önálló, erős európai hadiipar nélkül Európa mindig ki lesz szolgáltatva az USAnak.
Oke, igy mar elfogadhatobb. Az biztos, hogy a lengyel politikus altalaban hulye, hidd el, jobban sajnalom mint te. De attol meg mi tovabbra is csak azt csinaljuk amit mindig is az utobbi 1000 evben: megteszunk amit tudunk Oroszorszag ellen. Akkor is ezt tennenk ha nem lenne USA. Nekunk csak jo, hogy van ebben szovetsegesunk.
Azt meg nem ertem, hogy miert baj, ha nincs eros europai hadiipar. Nektek eros magyar hadiipar kell, nekunk meg lengyel, de kinek kell europai? Nincs olyan ember vagy orszag, hogy 'europai'.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szép megfogalmazása a jó kutya szerepének. Csak attól még, hogy szépen fogalmazod meg, attól még ugyanaz marad. Csatlós, ami ellen tiltakozik a kis lelkecskéd. És bizony nem kegy volt a NATO-ba lépésünk, hanem a Balkán szétbombázásához adtunk légteret, repteret. Miért bocsássák meg a szerbek? Ja, tőlük nem kell tartani, csak a szuverén baráttól, ha már fejekkel gondolkodunk ugye? Miért boccsássunk meg amúgy mi? Akármelyiknek itt a környékünkön? Vagy épp az általad leszopott angolszászoknak, akik le sem szarták, amikor ki akartunk lépni a háborúból? Ja, nekünk meg kellene venni drága amerikai fegyvert, sokat, akkor jó lesz a demokráciaszámlánkon az egyenleg... Nem véletlen ezt a mocskos fertőt kellene végre kitépni Európa testéből, hogy a németek is végre valami emberit választhassanak a liberalizmus fertőjéből amit ideokádtak nekünk a nagy vizen túlról?
Figyelj, a mocskolodas, ragalmazas, tragarkodas nem vezet sehova. Ertem, hogy sertodott vagy, de nem en kezdtem. Te pedig epp allatnak neveztel, csak mert nekunk vannak szovetsegeseink, te pedig egyik peldamat sem tudtad cafolni. Kerlek amig nem gondolod at nyugodtan, hogy abbol a sok dologbol amit irtam mi igaz es mit latsz maskent (indokkal, peldaval), addig ne irj nekem. Koszonom.
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
Oke, igy mar elfogadhatobb. Az biztos, hogy a lengyel politikus altalaban hulye, hidd el, jobban sajnalom mint te. De attol meg mi tovabbra is csak azt csinaljuk amit mindig is az utobbi 1000 evben: megteszunk amit tudunk Oroszorszag ellen. Akkor is ezt tennenk ha nem lenne USA. Nekunk csak jo, hogy van ebben szovetsegesunk.
Azt meg nem ertem, hogy miert baj, ha nincs eros europai hadiipar. Nektek eros magyar hadiipar kell, nekunk meg lengyel, de kinek kell europai? Nincs olyan ember vagy orszag, hogy 'europai'.
És sikerült? Az erős lengyel hadiipar? Vannak jó dolgok nálatok, aztán csak nem állnak hadrendbe tizenév fejlesztés után sem. Hanem mi marad? USA hadiipar, Korea ipara...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and cirqle

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Megertem, hogy duhito, nem is akartam leirni, de nem en kezdtem a ragalmazast. De ha mar kerdezted, pl.: a kozepkorban hol a torok, hol az osztrak oldalon harcoltatok. Aztan szovetseget kotottetek a franciakkal (ok penzeltek a Rakoczi szabadsagharcot), majd amikor megjott Bonaparte, akkor meg az osztrak oldalra alltatok. A vilaghaborukban vegig a nemet oldalon alltatok, ott nem valtottatok. Hideghaboruban ugye az orosz ellen voltatok, ami szep es jo, de amikor az oroszokat legyozte az USA a korabbi hitleri majd szovjet szovetseg utan volt lehetosegetek bebizonyitani, hogy az csak kenyszerbol volt, sosem akartatok es koszonitek szepen, hogy NATO-ba lephettetek es vegre a jo oldalra allhattok, akkor az elso dolgotok volt, hogy az USA kezebe harapjatok (pedig nem volt koteles megbocsajtani, hogy hadat uzentetek neki!) es sved (nemet szovetseges) fegyvereket kezdtetek vasarolni. Azt pedig te is tudod, hogy a fegyvervasarlas a legfontosabb jelzese egy szovetsegnek. Az USA megertette, hogy ezek szerint Magyarorszag nem a szovjetek alol felszabadult terulet, hanem a szovjetektol szerzett zsakmany. (igen, ha kicsi vagy akkor kell tudni gondolkodni a masik fejevel is). Majd ahogy Szittya irja Berlin-Torokorszag-Moszkva oldalra alltatok (ami hulyeseg, nem allhatsz egyszerre 3 oldalra), de mivel Moszkva most kiesett, akkor legyen Roma.
Termeszetesen ti nem meglevo szerzodeseket szoktatok latvanyosan felrugni mitn a romanok, de most mond meg oszinten, ezek utan ha te lennel az Olasz, az USA, a nemet vagy akarmelyik orszag elnoke, akkor mennyire lennel biztos abban, hogy megeri hosszu tavra a magyar szovetsegbe eroforrast fektetni? Igen, tudom, hogy nagyon nehez a geopolitikai helyzetetek, de akkor is.
látod ez az miért bizzanak bennünk a nállunk nagyobbak erősebbek hosszútávon. Ne bízzanak. mis em bízunk bennük. Bizzanak a kicsik. hoyg mi ne tudnánk a gyengébb szövetségest elismerni? Horvátország példája nem ezt mutatja. Tudod csicskák vagytok ti is a világ térképén és mi is csicskák vagyunk. csak míg ti a nagyok menők között vagytok csicskák mi a kis csicskák között menők.
Melyik országgal kellene hadbaállnunk hogy a teljes balkánt elveszítsük ? kb számunkra ez lehetetlen. hogy nem fekszünk be a nagyoknak és azzal vagyunk jóba amelyik nekünk hasznos hogy ez probléma? lehet de ez az önálló szuverén politika. a nagy haverjaitok sem teszik ezt másképp...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
látod ez az miért bizzanak bennünk a nállunk nagyobbak erősebbek hosszútávon. Ne bízzanak. mis em bízunk bennük. Bizzanak a kicsik. hoyg mi ne tudnánk a gyengébb szövetségest elismerni? Horvátország példája nem ezt mutatja. Tudod csicskák vagytok ti is a világ térképén és mi is csicskák vagyunk. csak míg ti a nagyok menők között vagytok csicskák mi a kis csicskák között menők.
Melyik országgal kellene hadbaállnunk hogy a teljes balkánt elveszítsük ? kb számunkra ez lehetetlen. hogy nem fekszünk be a nagyoknak és azzal vagyunk jóba amelyik nekünk hasznos hogy ez probléma? lehet de ez az önálló szuverén politika. a nagy haverjaitok sem teszik ezt másképp... A balkán lenézett bicskások bandája. De mi mégis ennek a bicskás bandának a befolyásolására törekszünk. rendettartva hasznot húzva... lehet gyenge a térség minden állama egyesével de a többséggel elég erőt képvisel minden téren. és ez nekünk elég inkább királynak lenni a szemétdombon mind szemétek lenni egy királyi palotába... nektek is inkább a baltikumot kellne uralnotok és nem az usanak átengedni és akkor történelmi távlatba is jelentősége lenne... ahogy a csehekkel is hasonlóan kellene viselkednetek és nem a ruszkit méregetni és lenne esélyetek ukrajna egy részére és fehéroroszorszárra. de ez a hajó már nektek elment.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
És mindettől függetlenül az Unióban egymásra vagyunk utalva. Eddig Varsó is tudta, de lassan kezdi elfelejteni. Először velünk fognak kibaszni, de ne aggódj a kulturmarxisták rólatok sem feledkeznek meg.

Nem véletlen hogy Novák először Lengyelországba ment. Sajnos ugy látom Kaczinsky inkább gátja az európai radikális jobboldal egyedülésének, mint motorja. Pedig tiszteletből még a vezető pozíciót is kijárta neki Orbán.

Így ha továbbra is befagy a magyar - lengyel viszony, bekkelnünk kell az olasz választásokig. És remélni, hogy Meloni-Salvini vezette jobboldal kerül kormányra. Erre minden esély megvan. Akkor nyerünk pár évet rendezni a viszonyokat.
Persze, remelem, hogy a kulturmarxistak meg kozos ellenfel.
Nem ertem miert kellene az europai radikalis jobboldanak egyesulnie. Ti talan szivesen lennetek egy oldalon roman nacionalistakkal? Ne feledd el, mi mindig nemet es orosz ellenesek leszunk, nem valtunk, akkor is ha ezert kutyanak, csatlosnak neveztek minket, mint itt sokszor.
Salvini-Meloni : es mi lesz, ha az olaszok megtudjak, hogy csak addig kellettek nektek amig Moszkva ujra eleg eros nem lesz? Akkor visszajon a Torokorszag-Berlin-Moszkva es Roma mar nem kell? Mit gondol majd Salvini? Azt, hogy a lengyelek a koponyegforgato kutyak? Szerintem nem. Szerintem nem az a kutya es csatlos, aki 1000 eve mindig ugyanazon az oldalon all, es az sem aki le meri irni, hogy bar megerti a ti sokkal komplikaltabb geopolitikai helyzeteteket, de azt is megerti aki nektek nem ad ingyen fregattot, meg olcso patriotot forraskoddal egyutt es akinek ti nem kelletek szovetsegesnek csak csatlosnak. Tudom nem te irtad, de az algoritmusok a tobbiek ragalmait ugyan ugy olvassak mint a te eszerveidet, szoval nem hiszem, hogy a lengyel politika ugy dontene, hogy van eleg penzunk, hogy ujra a mi oldalunkra allitsuk a magyar kozvelemenyt, szoval legnagyobb sajnalatomra, de valoszinuleg nem csak Salvininek lesznek ketsegei, hanem Varsonak is. Sajnalom, de errol a honlaprol naponta omlik a gyulolet Lengyelorszag fele es a magyar kormany fegyver(!)beszerzoje ennek a honlapnak ad rendszeresen interview-t. Tehat felig-meddig ez hivatalos magyar allaspont, mert Lengyelorszagban is van sok hulye az interneten, de a magyar ellenes uszitasokat nem szoktak a politikusaink legitimizalni. Szoval remeljuk a legjobbakat, de semmi eselyt jelenleg nem latok.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Persze, remelem, hogy a kulturmarxistak meg kozos ellenfel.
Nem ertem miert kellene az europai radikalis jobboldanak egyesulnie. Ti talan szivesen lennetek egy oldalon roman nacionalistakkal? Ne feledd el, mi mindig nemet es orosz ellenesek leszunk, nem valtunk, akkor is ha ezert kutyanak, csatlosnak neveztek minket, mint itt sokszor.
Salvini-Meloni : es mi lesz, ha az olaszok megtudjak, hogy csak addig kellettek nektek amig Moszkva ujra eleg eros nem lesz? Akkor visszajon a Torokorszag-Berlin-Moszkva es Roma mar nem kell? Mit gondol majd Salvini? Azt, hogy a lengyelek a koponyegforgato kutyak? Szerintem nem. Szerintem nem az a kutya es csatlos, aki 1000 eve mindig ugyanazon az oldalon all, es az sem aki le meri irni, hogy bar megerti a ti sokkal komplikaltabb geopolitikai helyzeteteket, de azt is megerti aki nektek nem ad ingyen fregattot, meg olcso patriotot forraskoddal egyutt es akinek ti nem kelletek szovetsegesnek csak csatlosnak. Tudom nem te irtad, de az algoritmusok a tobbiek ragalmait ugyan ugy olvassak mint a te eszerveidet, szoval nem hiszem, hogy a lengyel politika ugy dontene, hogy van eleg penzunk, hogy ujra a mi oldalunkra allitsuk a magyar kozvelemenyt, szoval legnagyobb sajnalatomra, de valoszinuleg nem csak Salvininek lesznek ketsegei, hanem Varsonak is. Sajnalom, de errol a honlaprol naponta omlik a gyulolet Lengyelorszag fele es a magyar kormany fegyver(!)beszerzoje ennek a honlapnak ad rendszeresen interview-t. Tehat felig-meddig ez hivatalos magyar allaspont, mert Lengyelorszagban is van sok hulye az interneten, de a magyar ellenes uszitasokat nem szoktak a politikusaink legitimizalni. Szoval remeljuk a legjobbakat, de semmi eselyt jelenleg nem latok.
figyelj ti vagytok most a hülyék mi probálunk figyelmeztetni titeket.
királyok vóltatok a V4 be. kell a jó nem. inkább beálltok az usa alá áldozatnak. Ha balti irányba toljátok a befolyási övezeteteket. szerinted melyik v4 es ország mondtavólna hogy ne mert érdekeinket sérti ? elárulom eggyik sem. belorusszal balhéztatok vólna vagy befolyást nyertetek vólna. szerinted melyik v4 es ország monta vólna hogy ez az érdekeinket sérti? eggyik sem még támogattunk is vólna titeket....
nektek ez nem jó. inkább belenyomjátok a baltikumot usa karjaiba a fehéroroszokat meg az oroszéba. ukrajna ami jó része lengyel terület vólt most meg nagy haverotok... szerinted melyik v4 es ország nem támogatott vólna titeket az ukrán ellenébe? elmodom velünk eggyüt mehettetek vólna... erre USA t válsaztottátok főnöknek miközbe fönökök vóltatok egy erős szövetségbe. és nincs terjeszkedési lehetőségetek e miatt csak németország...

Tudom az oroszokat kint az usát bent a németeket lent... csak az a baj hogy ehhez ti kevesek vagtok.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
figyelj ti vagytok most a hülyék mi probálunk figyelmeztetni titeket.
királyok vóltatok a V4 be. kell a jó nem. inkább beálltok az usa alá áldozatnak. Ha balti irányba toljátok a befolyási övezeteteket. szerinted melyik v4 es ország mondtavólna hogy ne mert érdekeinket sérti ? elárulom eggyik sem. belorusszal balhéztatok vólna vagy befolyást nyertetek vólna. szerinted melyik v4 es ország monta vólna hogy ez az érdekeinket sérti? eggyik sem még támogattunk is vólna titeket....
nektek ez nem jó. inkább belenyomjátok a baltikumot usa karjaiba a fehéroroszokat meg az oroszéba. ukrajna ami jó része lengyel terület vólt most meg nagy haverotok... szerinted melyik v4 es ország nem támogatott vólna titeket az ukrán ellenébe? elmodom velünk eggyüt mehettetek vólna... erre USA t vűlsaztottátok főnöknek miközbe fönökök vóltatok egy erős szövetségbe. és nincs terjeszkedési lehetőségetek e miatt csak németország...

Tudom az oroszokat kint az usát bent a németeket lent... csak az a baj hogy ehhez ti kevesek vagtok.
Latod meg mindig nem erted. Fonokokrol irsz meg ilyenek. Igen, nektek ez a tortenelmi tapasztalatotok. Nekunk meg mas. Mi akkor is megtennek mindent az oroszok ellen ha nem lenne az USA, ezt sem erted. Nagyon nem ertitek Lengyelorszagot, ami nem nekunk baj, hanem nektek. Miert mennenk ukrajna ellen? Mi kell nekunk abbol? Semmi. Ami ott regen lengyel kontro lalatt volt az nekunk olyan mint nektek Horvatorszag. Igazabol nem akartok harcolni erte, hogy megint a tietek legyen. Ukrajan az nem Erdely nekunk. De ti csak orosz propagandabol ismertek minket, az meg ugye mindennek epp az ellenkezoje. A sok hulye meg azt is elhitte itt, hogy Lengyelorszagban osszeszedjuk az ukran menekulteket es kiadjuk Kijevnek! (Megis hogy magayrazna el a kormany a lengyen cegnek, hogy az alkalmazottai X szazaleka holnaptol nem lesz meg? ). Azt is elhittetek itt, hogy Kijev olyan torvenyt hozott, hogy lengyelek lesznek a birok meg a rendorok ukrajnaban! Semmit sem tudtok rolunk, azert irsz ilyen sok butasagot.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Latod meg mindig nem erted. Fonokokrol irsz meg ilyenek. Igen, nektek ez a tortenelmi tapasztalatotok. Nekunk meg mas. Mi akkor is megtennek mindent az oroszok ellen ha nem lenne az USA, ezt sem erted. Nagyon nem ertitek Lengyelorszagot, ami nem nekunk baj, hanem nektek. Miert mennenk ukrajna ellen? Mi kell nekunk abbol? Semmi. Ami ott regen lengyel kontro lalatt volt az nekunk olyan mint nektek Horvatorszag. Igazabol nem akartok harcolni erte, hogy megint a tietek legyen. Ukrajan az nem Erdely nekunk. De ti csak orosz propagandabol ismertek minket, az meg ugye mindennek epp az ellenkezoje. A sok hulye meg azt is elhitte itt, hogy Lengyelorszagban osszeszedjuk az ukran menekulteket es kiadjuk Kijevnek! (Megis hogy magayrazna el a kormany a lengyen cegnek, hogy az alkalmazottai X szazaleka holnaptol nem lesz meg? ). Azt is elhittetek itt, hogy Kijev olyan torvenyt hozott, hogy lengyelek lesznek a birok meg a rendorok ukrajnaban! Semmit sem tudtok rolunk, azert irsz ilyen sok butasagot.
Horvátország nekünk szövetségesünk vólt persze hogy nem harcolnánk elleük. Önként kell jönniük mint a feleségnek a férjhez.
hogy akarsz az orosszal szembeszálni ha nem vay hozzá mérhető? Terjeszkednetek kellen és befolyást szereznetek nem befolyást átengedni szövetségesi szolgalomból. ezt nem érted. erő kell az orosz ellen nem szövetséges aki odadob. Nektek kell erősnek lenji az orsz ellen és nem erős szövetségbe lenni ellene.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány
Status
Not open for further replies.