Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Amugy en sajnalom a nemeteket es ha nem jonnenek elo folyton olyan otletekkel, hogy kommunizmus, nemzetiszocializmus, liberalizmus akkor jol el lennenk egymas mellett.

Ez a vérükben van, mint nálunk a cigóknál a vezetés XD
A helyzet az, hogy a kovid alatt és most is elő jött a vérük, és az egyetlen járható megoldás náluk mind két esetben az volt, hogy meglopjanak másokat. Sok esetben minket.
E mellet ellopták az EU-s pénzünket is, lefogadom abból finanszírozzák ukrajnát, mivel az EU-nak plusz bevétele nincs, mégis pénzt oszt a hoholoknak.
Ki lehet találni kitől lopott pénzt visznek oda...

Viccnek szántam, hogy megszálljátok a németeket, de a lelkem mélyén örülnék neki. Főleg miután bejelentették, hogy Európa legnagyobb seregét építik fel.
Ezek után után és az ukrán balhé után nem csodálkozom az 1000 db tankon. A helyetekben én is a vaj helyet ágyú programot nyomnám.

A fórumozók meg azért hitetlenkednek a lengyel fejlesztés kapcsán, mert sérti a magyar önérzetünket. A helyzet az, hogy nekünk azt ígérték a politikusaink, hogy Közép-Európa meghatározó hadereje lesz a magyar. Ehhez képest a keveset kurva drágán Z terv lett összrakva, és most már mindenki látja, hogy egy kudarc az egész.
Így most ott tartanak a fórumtársak a "tagadásban", hogy nem mi vagyunk hülyék, hanem ti vagytok felelőtlenek.
Idővel majd változik ez is... :)
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ez a vérükben van, mint nálunk a cigóknál a vezetés XD
A helyzet az, hogy a kovid alatt és most is elő jött a vérük, és az egyetlen járható megoldás náluk mind két esetben az volt, hogy meglopjanak másokat. Sok esetben minket.
E mellet ellopták az EU-s pénzünket is, lefogadom abból finanszírozzák ukrajnát, mivel az EU-nak plusz bevétele nincs, mégis pénzt oszt a hoholoknak.
Ki lehet találni kitől lopott pénzt visznek oda...

Viccnek szántam, hogy megszálljátok a németeket, de a lelkem mélyén örülnék neki. Főleg miután bejelentették, hogy Európa legnagyobb seregét építik fel.
Ezek után után és az ukrán balhé után nem csodálkozom az 1000 db tankon. A helyetekben én is a vaj helyet ágyú programot nyomnám.

A fórumozók meg azért hitetlenkednek a lengyel fejlesztés kapcsán, mert sérti a magyar önérzetünket. A helyzet az, hogy nekünk azt ígérték a politikusaink, hogy Közép-Európa meghatározó hadereje lesz a magyar. Ehhez képest a keveset kurva drágán Z terv lett összrakva, és most már mindenki látja, hogy egy kudarc az egész.
Így most ott tartanak a fórumtársak a "tagadásban", hogy nem mi vagyunk hülyék, hanem ti vagytok felelőtlenek.
Idővel majd változik ez is... :)
Attol tartok sajnos igazad van. Amiota meghirdettek a Lisabontol Wostok-ig programot, nyilvanvalo, hogy a nemetek-oroszok megint megprobaljak egymast kozt felosztani, kirabolni europat, ahogy mar annyiszor. Valamennyie remenyt ad, hogy az USA kozbelepett es lecserelte a nemet kormanyt. De igy, hogy (nemet szempontbol)hazaarulokat tett Berlinbe, szinten csak rossz johet onnan. Nem tudom mi lesz, de a fegyverkezes ilyen helyzetben sose rossz otlet. Aztan remeljuk, hogy ukrajanban befagy a balhe es nem terjed tovabb.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
Szerintem rosszul gondolkozol, olyan ,hogy a megbízható szövetséges "olcsón" kap hatékony fegyvert/rendszert sehol a vilagon nem létezik sem az USA-l sem az Oroszoknál, sem a Kínaiaknál, így vagy úgy de mindig meg kell fizetni az árát ezeknek a fegyvereknek ,ha nem vételárban akkor pl a fegyverek felújításában/modernizálásában/nagyjavításában ha pedig nem itt akkor az üzemeltetés során.
Üzemeltetés során: te katonáid döglenek meg az USA katonái helyett.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Viccnek szántam, hogy megszálljátok a németeket, de a lelkem mélyén örülnék neki. Főleg miután bejelentették, hogy Európa legnagyobb seregét építik fel.

A fórumozók meg azért hitetlenkednek a lengyel fejlesztés kapcsán, mert sérti a magyar önérzetünket.
Tudod mi a kulonbseg a nemetek meg a lengyelek kozott?

Az egyik kozephatalom a masik meg arra jatszik. 3800USD vs 600 USD.

A nemet GDP a legnagyobb Europaban, miert ne epitsek fel Europa legnagyobb haderejet? A lengyel GDP meg a 10.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
Ooo nem az. Adott darabszam folott jobb a tobb labon allas. Amig csak 20 repulod van, akkor persze az legyen egy tipus.
Szerintem az Spg-nél látszik, nem mernek komoly döntést hozni. Ha K9 lesz akkor minek tovább nyomni a Krabot? Azért mert nem merik beismerni, hogy a Stalowa Wolában nem lehet normális méretű gyárat üzemeltetni.

Meg amúgy is a repülők. Minek az Fa 50? Látszik, hogy nem lehet az oroszok fölé berepelülni. De nem lehet semmi előre mutató döntést hozni, hogy akkor Himarssal fogunk harcolni, hanem játék gépet kell venni. Az egész úgy nézz ki mint gyerek a cukorka boltban.
 
W

Wilson

Guest
Ez a vérükben van, mint nálunk a cigóknál a vezetés XD
A helyzet az, hogy a kovid alatt és most is elő jött a vérük, és az egyetlen járható megoldás náluk mind két esetben az volt, hogy meglopjanak másokat. Sok esetben minket.
E mellet ellopták az EU-s pénzünket is, lefogadom abból finanszírozzák ukrajnát, mivel az EU-nak plusz bevétele nincs, mégis pénzt oszt a hoholoknak.
Ki lehet találni kitől lopott pénzt visznek oda...

Viccnek szántam, hogy megszálljátok a németeket, de a lelkem mélyén örülnék neki. Főleg miután bejelentették, hogy Európa legnagyobb seregét építik fel.
Ezek után után és az ukrán balhé után nem csodálkozom az 1000 db tankon. A helyetekben én is a vaj helyet ágyú programot nyomnám.

A fórumozók meg azért hitetlenkednek a lengyel fejlesztés kapcsán, mert sérti a magyar önérzetünket. A helyzet az, hogy nekünk azt ígérték a politikusaink, hogy Közép-Európa meghatározó hadereje lesz a magyar. Ehhez képest a keveset kurva drágán Z terv lett összrakva, és most már mindenki látja, hogy egy kudarc az egész.
Így most ott tartanak a fórumtársak a "tagadásban", hogy nem mi vagyunk hülyék, hanem ti vagytok felelőtlenek.
Idővel majd változik ez is... :)
Nem tudom ezt, honnan veszed, de pl nekem nem sérti az önérzetemet a lengyel haderő fejlesztés vagy annak a mértéke, ha úgy gondolják ,hogy ennyi pénzt akarnak erre költeni, akkor csinálják a lengyel választópolgárok adójából csinálják nem az enyémből . Ami az érdekes az az, hogy olyan haderő fejlesztést hajtanak végre amelynek a költségeit látva Lengyelországnál gazdagabb országok pénzügyminisztere is "idegrángást" kapna.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Nem tudom ezt, honnan veszed, de pl nekem nem sérti az önérzetemet a lengyel haderő fejlesztés vagy annak a mértéke, ha úgy gondolják ,hogy ennyi pénzt akarnak erre költeni, akkor csinálják a lengyel választópolgárok adójából csinálják nem az enyémből . Ami az érdekes az az, hogy olyan haderő fejlesztést hajtanak végre amelynek a költségeit látva Lengyelországnál gazdagabb országok pénzügyminisztere is "idegrángást" kapna.
Hát, Lengyelország jelenleg szó nélkül, fejjel belerohanna a 3. Vh,-ba, csak a russzofóbiájuk miatt, amit nagyrészt a kormányuknak is köszönhet a jelenlegi helyzetben. Ráadásul nyugat ukrajnába is menni akarnak mdghalni, nyilván fejlesztik a haderőt.
Mi ebben neked az érdekes?
 

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
Nem tudom ezt, honnan veszed, de pl nekem nem sérti az önérzetemet a lengyel haderő fejlesztés vagy annak a mértéke, ha úgy gondolják ,hogy ennyi pénzt akarnak erre költeni, akkor csinálják a lengyel választópolgárok adójából csinálják nem az enyémből . Ami az érdekes az az, hogy olyan haderő fejlesztést hajtanak végre amelynek a költségeit látva Lengyelországnál gazdagabb országok pénzügyminisztere is "idegrángást" kapna.


Ezeket azért másoltam be, hogy lássátok, hogy a lengyel szakértők se lelkesek. És van kritika.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Tudod mi a kulonbseg a nemetek meg a lengyelek kozott?

Az egyik kozephatalom a masik meg arra jatszik. 3800USD vs 600 USD.

A nemet GDP a legnagyobb Europaban, miert ne epitsek fel Europa legnagyobb haderejet? A lengyel GDP meg a 10.
En meg ugy tanultam, hogy van szuperhatalom, nagyhatalom es regionalis nagyhatalom. A szuperhatalom az, ami a bolygo barmelyik pontjat el tudja pusztitani: ez USA es Oroszorszag.
A nagyhatalom a kovetkezo, akinek a szava szamit (nyilvan nem a szuperhatalmak szemeben, de mindenki maseban a vilagon)
majd a regionalis nagyhatalom jon, aki olyan mint egy nagyhatalom (o dont arrol, hogy mi legyen), de csak egy adott regioban, mashol nem az o szava dont, hanem a nagyhatalome (vagy szuperhatalome).
Es ezt nem GDP alapon merik. Ha GDP alapon mernenk, akkor Oroszorszag nem lenne szuperhatalom, pedig nyilvan az.
Nemetorszag lehetne pelda nagyhatalomra -ha nem lenne egy szuperhatalom (USA) altal megszallva.
Lengyelorszag pedig jo pelda a regionalis nagyhatalom szerepere, ebben a regioban. Ilyen amugy Torokorszag is, az o regiojaban.
A kozephatalom kifejezest nem ismerem.
En meg hozzatennek egy negyedik kategoriat is: korabbi nagyhatalom. Ilyen lenne Portugalia vagy Magyarorszag. Mert ugyan mar nem nagyhatalmak, de rengeteg eroforrasuk maradt a multbol: pl. Portugalia mogott ott all egy hatalmas Brazilia, mivel Portugalia korabban nagyhatalom volt. Nyilvan nem azonos igy Portugalia es mondjuk az amugy ugyanakkora Csehorszag sulya es lehetosegei a vilagban. De Magyarorszag is a korabbi nagyhatalmi multja miatt emelkedik ki a kornyezetebol es tud pl.: olyan gazdasagi es kulturalis kapcsolatokat kiepiteni Kinaval, Koreaval amire mondjuk egy hasolno meretu Csehorszag, Szlovakia vagy Bulgaria nem kepes. De ez csak az en otletem.
 
W

Wilson

Guest
Hát, Lengyelország jelenleg szó nélkül, fejjel belerohanna a 3. Vh,-ba, csak a russzofóbiájuk miatt, amit nagyrészt a kormányuknak is köszönhet a jelenlegi helyzetben. Ráadásul nyugat ukrajnába is menni akarnak mdghalni, nyilván fejlesztik a haderőt.
Mi ebben neked az érdekes?
Lásd feljebb a GDP- k képest a haderőfejlesztésük óriási összeget emészt fel.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93


Ezeket azért másoltam be, hogy lássátok, hogy a lengyel szakértők se lelkesek. És van kritika.
Azert ez nem olyan eles kritika... az elso kritizal a masodik meg jonak minositi a Koreai iranyt. De en is elegedetebb lennek F-16/35 okkel, de nem vagyok repulogep-szakerto. Szerintem foleg azert jott fel az FA-50, mert USA sem tud eleg F-16-t idoben szallitani, F-35-bol meg tobbre nincs penz. Lehet, hogy az F-15 lesz a megoldas, nem a Koreai gep.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Mert nem merték használni. Gondolod Putyin vagy bármelyik orosz vezető habozna, ha a lengyel haderő vereséget mérne rájuk?
Ha az orosz területen történne akkor talán igen - szerintem a polákok is bedumálják magukat az amcsi nuki-megosztó programba előbb utóbb és az F-35-öshöz kapnak pár B83-ast...
 
  • Vicces
Reactions: Anti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Pedig valaki most nyerni fog ukrajnaban... es allitolag a csecsenek es az ukranok mogott is atomhatalom all...
De az USA nem fogja bevetni. Sztem az oroszok sem. Túl lassan és túl sokféle nyugati technika megy, amihez kevés jól kiképzett ukrán lesz. Hamarabb elfogy a jó ukrán katona, minthogy minőséggel ellensúlyozni tudják az orosz mennyiséget.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
NEM duplazzuk meg a tankjainkat,
Ez konkrétan nem igaz!
Hány harckocsi állt az orosz-ukrán háború előtt?
Összesen a Leopard 2 különböző verziói, a Twardykkal, valamint a T-72-esek összesen sem érték el a 800 db-ot. Vagy akörül voltak.
Most meg kinéz 1000 K2, 360+ M1, plusz ezen felül a Leopard 2-esek is megmaradnak. Azaz 1600 körül fog alakulni a végső szám.
Azaz úgy néz ki, hogy duplázzák nálatok a harckocsik számát.
Az önjáró tüzérség szintjén ugyan ez a helyzet!
Ott kevesebb, mint 400 eszköz volt Danástul, Krabostul, Gvozdikástul.
Ehelyett lesz csak K9-ből 670+ löveg, miközben a Krabokból is fog maradni, de ha jól sejtem, marad pár Gvozdika is a raktárban.
Harci repülők szintjén is hasonló lesz a helyzet.
A háború előtt volt valami 47db posztszovjet Mig-29, és SZU-22 gépetek. (Ugyebár a 48 F-16 marad)
Ezeket most váltjátok 32db F-35-tel, valamint 48-50db FA-50-nel. Ezen felül további F-35 és egyéb amerikai 4. gen gépet szeretnétek még megrendelni.
Csak kontrasztként írom, hogy korábban, az F-16-osok első szerviz intervallumában azon kellett sakkozni, hogy kibírják a gépek a tervezett szerződött intervallumot.
Nem azon gondolkodtatok, hogy idő előtt hosszabbítsatok, vagy bővítsétek a rosszul megválasztott szerződést, hanem, hogy hogy lehetne az előző el kihúzni... Most meg a híresen drága fenntartású 32db F-35 mellé Blaszczak benyögött még további megrendelést...
Szóval értem, hogy most ezt lengyelként jó olvasni, de külső szemlélőként tényleg teljesen jogosan merül fel az obligát kérdés: Mibű'?!?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ez konkrétan nem igaz!
Hány harckocsi állt az orosz-ukrán háború előtt?
Összesen a Leopard 2 különböző verziói, a Twardykkal, valamint a T-72-esek összesen sem érték el a 800 db-ot. Vagy akörül voltak.
Most meg kinéz 1000 K2, 360+ M1, plusz ezen felül a Leopard 2-esek is megmaradnak. Azaz 1600 körül fog alakulni a végső szám.
Azaz úgy néz ki, hogy duplázzák nálatok a harckocsik számát.
Az önjáró tüzérség szintjén ugyan ez a helyzet!
Ott kevesebb, mint 400 eszköz volt Danástul, Krabostul, Gvozdikástul.
Ehelyett lesz csak K9-ből 670+ löveg, miközben a Krabokból is fog maradni, de ha jól sejtem, marad pár Gvozdika is a raktárban.
Harci repülők szintjén is hasonló lesz a helyzet.
A háború előtt volt valami 47db posztszovjet Mig-29, és SZU-22 gépetek. (Ugyebár a 48 F-16 marad)
Ezeket most váltjátok 32db F-35-tel, valamint 48-50db FA-50-nel. Ezen felül további F-35 és egyéb amerikai 4. gen gépet szeretnétek még megrendelni.
Csak kontrasztként írom, hogy korábban, az F-16-osok első szerviz intervallumában azon kellett sakkozni, hogy kibírják a gépek a tervezett szerződött intervallumot.
Nem azon gondolkodtatok, hogy idő előtt hosszabbítsatok, vagy bővítsétek a rosszul megválasztott szerződést, hanem, hogy hogy lehetne az előző el kihúzni... Most meg a híresen drága fenntartású 32db F-35 mellé Blaszczak benyögött még további megrendelést...
Szóval értem, hogy most ezt lengyelként jó olvasni, de külső szemlélőként tényleg teljesen jogosan merül fel az obligát kérdés: Mibű'?!?
Van annak aki nem isza el...! :)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ez konkrétan nem igaz!
Hány harckocsi állt az orosz-ukrán háború előtt?
Összesen a Leopard 2 különböző verziói, a Twardykkal, valamint a T-72-esek összesen sem érték el a 800 db-ot. Vagy akörül voltak.
Most meg kinéz 1000 K2, 360+ M1, plusz ezen felül a Leopard 2-esek is megmaradnak. Azaz 1600 körül fog alakulni a végső szám.
Azaz úgy néz ki, hogy duplázzák nálatok a harckocsik számát.
Az önjáró tüzérség szintjén ugyan ez a helyzet!
Ott kevesebb, mint 400 eszköz volt Danástul, Krabostul, Gvozdikástul.
Ehelyett lesz csak K9-ből 670+ löveg, miközben a Krabokból is fog maradni, de ha jól sejtem, marad pár Gvozdika is a raktárban.
Harci repülők szintjén is hasonló lesz a helyzet.
A háború előtt volt valami 47db posztszovjet Mig-29, és SZU-22 gépetek. (Ugyebár a 48 F-16 marad)
Ezeket most váltjátok 32db F-35-tel, valamint 48-50db FA-50-nel. Ezen felül további F-35 és egyéb amerikai 4. gen gépet szeretnétek még megrendelni.
Csak kontrasztként írom, hogy korábban, az F-16-osok első szerviz intervallumában azon kellett sakkozni, hogy kibírják a gépek a tervezett szerződött intervallumot.
Nem azon gondolkodtatok, hogy idő előtt hosszabbítsatok, vagy bővítsétek a rosszul megválasztott szerződést, hanem, hogy hogy lehetne az előző el kihúzni... Most meg a híresen drága fenntartású 32db F-35 mellé Blaszczak benyögött még további megrendelést...
Szóval értem, hogy most ezt lengyelként jó olvasni, de külső szemlélőként tényleg teljesen jogosan merül fel az obligát kérdés: Mibű'?!?
Redback-et kihagytad...! :) Ha ezt tényleg mind megveszik és fennt is tudják tartani azé az odabaszós sereg lesz...!