[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Az eddig is volt neki.
Ezért hal meg több tízezer orosz?
Eddig az az ukrànoké volt. Ahonnan a nyugat be tudta szerezni az ötvöző anyagokat, acélt, stb. A meg nem kitermelt ukrán gàzmező is perspektívát jelenthetne a nyugatnak. Ne feledkezzünk meg az ukrán mezőgazdaságról se.

Így ha az oroszok ezeket elfoglajàk még inkább függő helyzetbe kerül Európa és a nyugati világ és a befolyásuk is csökken.

Pl.: Ha a fejlődő országokba az oroszok szállítanak élelmiszert akkor ott ők szereznek befolyást. Ha éppen úgy akarják egy kicsit nem szállítanak és máris megrohanjàk Európát a migránsok.

Nyilván ez nem etikus de orosz szempontból totàl reàlpolitika
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nem a Pentagon mondta, a CIA igazgatója.
Te 30 ezer orosz halottról értekeztél, de ilyet nem mondott a Pentagon se. "There's a lot of fog in war but, you know, I think it's safe to suggest that the Russians have probably taken 70 [thousand] or 80,000 casualties in less than six months." Számold ki a szokásos 1:3 arányt figyelembe véve az orosz halálos áldozatok számát, amiben benne vannak a szakadárok és a RoszGvárgyija emberei is. Én soha nem mondtam olyat, hogy ne lennének súlyosak az orosz veszteségek, de az ukránok katasztrófálisak(200 ezer halott és sebesült)Te ringatod magad álomvilágba, hogy az ukránoknak van esélyük győzni. Minél tovább tart a háború, annál többet veszítenek az ukránok. Sor kerül még Nikolajevre, Odesszára, Harkovra és szerintem még Kijevre is. Épp egy 1-2 napos videóban nyilatkozta Resperger, hogy a reguláris erők eredeti 30 dandárját 60-80 százalékban felszámolták az oroszok és a mozgósított 60 területvédelmi dandár nem alkalmas az oroszok megállítására.

A harckocsik témakörében április körül azon erősködtél, hogy az oroszok által letárolt 6-12 ezer harckocsi mind roncs állapotú. Ehhez képest az oroszok képesek voltak pótolni a veszteségeiket. Általad roncsnak minősitett harckocsik százait szállították utánpótlás gyanánt a frontra. Boki amúgy válaszolt a Tatárföldön fényképezett kopasz T-80 harckocsi szállítmányra, először kipofozzák aztán viszik a frontra őket.
orosz-harckocsi-sz-ll-tm-ny-0616.jpg

orosz-harckocsi-sz-ll-tm-ny-Kr-m-0709.jpg

orosz-hk-sz-ll-tm-ny0619.jpg

orosz-T-80-BV-sz-ll-tm-ny-0609-2.jpg

orosz-T-72-s-T-64-A-harckocsik-az-Uralb-l-Ukrajn-ba.jpg



Igen nagyon sikeresen működnek az ukránok a herszoni fronton...az összes eddigi ellentámadásuk gyakorlatilag kudarcba fulladt. Pedig egész júliusban próbálkoztak az elsöprő ellentámadás megindításával, hogy aztán augusztus elején már Krivoj Rog miatt aggódjanak. Az ukrán katonai vezetés erősítést akar küldeni a Donbasszba, mert összeomlóban a védelmi vonal. Ezt csak Herszoni frontra átcsoportosított erők visszacsoportosításával oldhatja meg.

Tehát a CIA -nak hiszel, mert pár hónappal ezelőtt ők 15 ezer halottat mondtak, de most a Pentagon hazudik a 80 ezer halott és sebesült számmal.
De a 80 nak sem 30 a harmada, hanem csak 27 ezer.
És én vagyok elfogult?
:)

A tankok esetében, ha van sok ezer, szerinted jó állapotú T-72, T-80, akkor miért a felújított, de 50 éves T-62M lett előszödve?
Talán azért, mert a régóta félre lökött 40 éves újabbak hadrafoghatatlanok.
;)
Akkor kinek volt igaza?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Az eddig is volt neki.
Ezért hal meg több tízezer orosz?
;)

  • Az a baj, hogy a ruszki támadott, nem az ukrán.
  • Te mondtad, hogy nyerésre áll. Én csak szembesítettelek vele, hogy a céljából még SEMMIT nem ért el. Akkor, hogy is áll nyerésre?
  • Az érvelésed teljesen ellentétes az orosz háborús célokkal (hogy nem érdekli őket, ha ellenség a szomszéd). Egészen konkrétan azért támadtak, hogy Ukrajnát elfoglalják, lefegyverezzék...

Na ezért nem állnak nyerésre...
:)
"Az eddig is volt neki.
Ezért hal meg több tízezer orosz?
;)" Azért,hogy Amerika ne tegye rá a koszos tolvaj mancsát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Az eddig is volt neki.
Ezért hal meg több tízezer orosz?
;)

  • Az a baj, hogy a ruszki támadott, nem az ukrán.
  • Te mondtad, hogy nyerésre áll. Én csak szembesítettelek vele, hogy a céljából még SEMMIT nem ért el. Akkor, hogy is áll nyerésre?
  • Az érvelésed teljesen ellentétes az orosz háborús célokkal (hogy nem érdekli őket, ha ellenség a szomszéd). Egészen konkrétan azért támadtak, hogy Ukrajnát elfoglalják, lefegyverezzék...

Na ezért nem állnak nyerésre...
:)
Látod már megint úgy beszélsz mintha vége lenne a háborúnak. Nem értek még el semmit a céljaikból? Ez nem igaz. Megteremtették a szárazföldi összeköttetést a Krím és Oroszország közt. A csatornák elfoglalásával biztosították a Krím vízellátását. Felszabadította Luhanszk teljes területét. Ez máris 3 cél amit megfogalmaztak és elértek, csak valahogy ez nem látszik a szemellenződben. DE még most is ott tartunk, hogy a háborúnak még nincs vége és az oroszok állnak közelebb a céljaik eléréséhez nem pedig az ukránok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Tehát a CIA -nak hiszel, mert pár hónappal ezelőtt ők 15 ezer halottat mondtak, de most a Pentagon hazudik a 80 ezer halott és sebesült számmal.
De a 80 nak sem 30 a harmada, hanem csak 27 ezer.
És én vagyok elfogult?
:)

A tankok esetében, ha van sok ezer, szerinted jó állapotú T-72, T-80, akkor miért a felújított, de 50 éves T-62M lett előszödve?
Talán azért, mert a régóta félre lökött 40 éves újabbak hadrafoghatatlanok.
;)
Akkor kinek volt igaza?
Fogd már fel, hogy a 62-esek a szakadárokhoz mentek. A háborúban a halottak és sebesültek aránya nem 1 a 3-hoz hanem 1 a 4-5-höz. Tehát 1 halottra 4-5 sebesült jut nem 3. tong djagbu azzal keverte, hogy 3x-os erőfölény kell ahhoz, hogy támadáson gondolkozzon az ember.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
497
1 688
93
Fogd már fel, hogy a 62-esek a szakadárokhoz mentek. A háborúban a halottak és sebesültek aránya nem 1 a 3-hoz hanem 1 a 4-5-höz. Tehát 1 halottra 4-5 sebesült jut nem 3. tong djagbu azzal keverte, hogy 3x-os erőfölény kell ahhoz, hogy támadáson gondolkozzon az ember.
Az 1:3-as arány a háború elején hangzott el, azt akarták bizonyítani ezzel az oroszokkal nem túlzottan szimpatizálók (vagy ha megfordítjuk ebből vezették le) hogy az elégtelen logisztika stb miatt a sebesülteket nem tudják idejében ellátni, így többen hallnak meg mint kellene (összehasonlítva egy "jól szervezett" hadsereggel).

Hogy ez a szám honnan jött nem tudom, de azóta sok videóban hallottam mint ökölszabályt (úgy látom helytelenül).
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Oke, de azert 6 honap az nem lóhalálában, de ertem. Szoval a lenyeg, ha ki is epitettek ujat, akkor az mar csak jelkepes. Koszi.
Ha most csak a Donbasz-ról beszélünk, akkor 3 részre osztható.
A középső rész délen Marinka-nál kezdődik, s attó Zaitseve-ig tart. Itt néhol már átütötték az első vonalat (valahol azt se), Verkhnotoretske környékén a másodikat is, de alapvetően továbbra is nagyon erős a védelem.
Marinka-tól délre lényegében átszakadt minden, így attól nyugatra egészen a Dnyeperig lényegében csak új vonalakról beszélhetünk.
Zaitseve-től északra jelenleg az utolsó védelmi vonal, ami csak részlegesen létezett a háború előtt, az a Konstantinivka-Kramatorszk-Szlovjanszk. Szlovjanszktól északra és nyugatra csak új védvonalak találhatók.

Biztos, hogy rengeteg energiát fektetnek új vonalak kialakításába is, de valódi "átszakadás" (szvsz) csak akkor várható, ha nagyobb számú ukrán hadifoglyot (és eszközt) tudnának ejteni különböző átkaroló hadműveletekkel. Például, ha Marinkától nyugatra áttörnék az állásokat és bemennének a nagyon erősen kiépített donbaszi vonalak mögé, vagy Szlovjanszkot nyugatról kerülnék.
De úgy látszik erre nincs elég ereje/embere az orosz hadseregnek.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Az 1:3-as arány a háború elején hangzott el, azt akarták bizonyítani ezzel az oroszokkal nem túlzottan szimpatizálók (vagy ha megfordítjuk ebből vezették le) hogy az elégtelen logisztika stb miatt a sebesülteket nem tudják idejében ellátni, így többen hallnak meg mint kellene (összehasonlítva egy "jól szervezett" hadsereggel).

Hogy ez a szám honnan jött nem tudom, de azóta sok videóban hallottam mint ökölszabályt (úgy látom helytelenül).
Bár laikus vagyok a témában, az 1:2-1:5 arány az alkalmazott fegyverektől függ. Minél nagyon a tüzérség szerepe annál több sebesült jut egy halottra, míg ha a gyalogság vagy a harckocsizók dominálnak (még azzal együtt is, ha utóbbi esetében a személyzet könnyebben túlélheti) akkor csökken a sebesültek száma a halottakhoz képest.
 
W

Wilson

Guest
Nem a Pentagon mondta, a CIA igazgatója.
Te 30 ezer orosz halottról értekeztél, de ilyet nem mondott a Pentagon se. "There's a lot of fog in war but, you know, I think it's safe to suggest that the Russians have probably taken 70 [thousand] or 80,000 casualties in less than six months." Számold ki a szokásos 1:3 arányt figyelembe véve az orosz halálos áldozatok számát, amiben benne vannak a szakadárok és a RoszGvárgyija emberei is. Én soha nem mondtam olyat, hogy ne lennének súlyosak az orosz veszteségek, de az ukránok katasztrófálisak(200 ezer halott és sebesült)Te ringatod magad álomvilágba, hogy az ukránoknak van esélyük győzni. Minél tovább tart a háború, annál többet veszítenek az ukránok. Sor kerül még Nikolajevre, Odesszára, Harkovra és szerintem még Kijevre is. Épp egy 1-2 napos videóban nyilatkozta Resperger, hogy a reguláris erők eredeti 30 dandárját 60-80 százalékban felszámolták az oroszok és a mozgósított 60 területvédelmi dandár nem alkalmas az oroszok megállítására.

A harckocsik témakörében április körül azon erősködtél, hogy az oroszok által letárolt 6-12 ezer harckocsi mind roncs állapotú. Ehhez képest az oroszok képesek voltak pótolni a veszteségeiket. Általad roncsnak minősitett harckocsik százait szállították utánpótlás gyanánt a frontra. Boki amúgy válaszolt a Tatárföldön fényképezett kopasz T-80 harckocsi szállítmányra, először kipofozzák aztán viszik a frontra őket.
orosz-harckocsi-sz-ll-tm-ny-0616.jpg

orosz-harckocsi-sz-ll-tm-ny-Kr-m-0709.jpg

orosz-hk-sz-ll-tm-ny0619.jpg

orosz-T-80-BV-sz-ll-tm-ny-0609-2.jpg

orosz-T-72-s-T-64-A-harckocsik-az-Uralb-l-Ukrajn-ba.jpg



Igen nagyon sikeresen működnek az ukránok a herszoni fronton...az összes eddigi ellentámadásuk gyakorlatilag kudarcba fulladt. Pedig egész júliusban próbálkoztak az elsöprő ellentámadás megindításával, hogy aztán augusztus elején már Krivoj Rog miatt aggódjanak. Az ukrán katonai vezetés erősítést akar küldeni a Donbasszba, mert összeomlóban a védelmi vonal. Ezt csak Herszoni frontra átcsoportosított erők visszacsoportosításával oldhatja meg.
Honnan tudod, hogy azok az ukrán ellentámadások, abból a célból indulatk, hogy visszafoglalják Herszont?Mert az ukrán hadvezetés nem állított ilyet...
Ha szerinted nem hatékonyak az ukránok Herszonban ,akkor az oroszok vajon miért csoportosítanak át Donbaszból illetve küldenek további erőket a herszoni frontra? Miközben folyik a donbaszi offenzíva....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 445
113
Valamiert megis ömlik a vonatokon a tank, nyilvan van eleg uzemuk ami rendbeszedi oket. Ukran oldalon semmi sincs mar, se muhely, se tank.

Ujabb csecsen onkentesek, Sztrelkov vajon miert nem ezekkel tartott?

Ismet kevesebb lett az ukran parancsnokok szama.

Plusz meg egy.


És meg egy gyaszhir.

Maxpro terepen.
Mi lesz a csilivili nyugati technikâval, ha elered majd az esö?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Castel nyomán elterjedt,hogy a 70 éves letárolt lőszerrel lehet csatázbi....Hát,nem igazán.A lőszer is elöregszik álltában is.Ugyanez érvényes a teknyikára is.Minnél bonyorultabb,annál inkább.Egy 30 éve a tajgán rohadó T72 csak gyári helyrepofozás után vethető harcba.

A hasonlatot valóban Castel-tól kölcsönöztem. De amint láthatod, fip-el és dudival arról beszélgettünk a harckocsis topicban, hogy az Oroszok miért 3BM22-est, 1976-os lőszert málháznak a T-72-esekhez, miért nem teljesen modern Szvinyecet vagy Mangót.

És harckocsikat hagyva hallani, hogy a névtelen front kis szakaszán 5 óra alatt 60,000 tüzérségi lövedéket lőnek el, és ezt napi szinten csinálják. Szerintem a Bundeswehr vagy a Brit Hadsereg 30 év alatt, mármint az Öbölháború után nem lőtt el ennyit.

Vagy a Szu-25-ös Frogfoot-ok és a Ka-52-es Alligátorok is eszetlenül, légi-rakétatüzérség üzemmódban szórják a nemirányított rakéta készleteket, ami nem a legpontosabb / hatékonyabb felhasználás, de így is kifogyhatatlanok.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Fogd már fel, hogy a 62-esek a szakadárokhoz mentek. A háborúban a halottak és sebesültek aránya nem 1 a 3-hoz hanem 1 a 4-5-höz. Tehát 1 halottra 4-5 sebesült jut nem 3. tong djagbu azzal keverte, hogy 3x-os erőfölény kell ahhoz, hogy támadáson gondolkozzon az ember.
nem kevertem semmit. 1 halottra háromszor annyi sebesült jut minimum. Lásd az idézett CIA becslés: 15 ezer halott 45 000 sebesült. Annyiban igazad lehet, hogy a valóságban az 1:4-hez arány életszerűbb lehet. A Donyecki Népi Milícia veszteségei február 18-június 9 között 2057 halott és 8526 sebesült. Azaz 1 halottra kicsit több, mint 4 sebesült jut
DNR-vesztes-gek.png


Tehát a CIA -nak hiszel, mert pár hónappal ezelőtt ők 15 ezer halottat mondtak, de most a Pentagon hazudik a 80 ezer halott és sebesült számmal.
De a 80 nak sem 30 a harmada, hanem csak 27 ezer.
És én vagyok elfogult?
:)

A tankok esetében, ha van sok ezer, szerinted jó állapotú T-72, T-80, akkor miért a felújított, de 50 éves T-62M lett előszödve?
Talán azért, mert a régóta félre lökött 40 éves újabbak hadrafoghatatlanok.
;)
Akkor kinek volt igaza?
Igen elfogult vagy. Vagy csak számolni nem tudsz :D
Néggyel kellett volna osztanod a 70-80 ezret. Tehát a Pentagon becslése alapján maximálisan 17500-20 000 főre tehető az orosz halottak száma. Amúgy a CIA becslés sincs egy hónapos, július 20-ai.

A tankok kapcsán megint csak csúsztatsz, szokásod szerint. Én azt az adatot fogadtam el, hogy a mintegy 6000 bizonyíthatóan letárolt harckocsi közül, kb 3000 vethető be kisebb-nagyobb munkálatok elvégzése után. ezzel szemben te azt állítottad, hogy az összes letárolt orosz harckocsi roncsállapotú. Ennek szép cáfolata a frontra harckocsik tömegét szállító szerelvények sora. A T-62 harckocsikat a népköztársasági erők és a segédcsapatok(dél-oszétek) kapták.
Egyértelműen nekem volt igazam, ezt te is beláthatod.
T-62-d-l-osz-t-hadoszlop-0621.jpg

T-62-d-l-osz-t-hadoszlop-0621-C.jpg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 292
44 890
113

„Minden bizonnyal az élen leszek” – kommentálta Strelkov az önkéntesek sorába való csatlakozási kísérletet​


A DPR milícia egykori főparancsnoka és a szláv helyőrség volt vezetője, Igor Strelkov először kommentálta a tegnapi hírt, miszerint állítólag a Krím-félszigeten vették őrizetbe, miközben megpróbált csatlakozni az SVO-ban részt vevő önkéntesek soraihoz.

Sztrelkov tagadja, hogy őrizetbe vették volna, vagy egy bikakarámban lett volna, de valójában megerősítette, hogy nem vehetett részt az SVO-ban.

„Nem jártam az ólban, és nem is tervezem. Előbb-utóbb minden bizonnyal a fronton leszek (ez a háború, ahogy előre figyelmeztettem, hosszú és nehéz lesz). De most nem” – írta hivatalos közösségi oldalán.


Источник: https://rusvesna.su/news/1660465264
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
A hasonlatot valóban Castel-tól kölcsönöztem. De amint láthatod, fip-el és dudival arról beszélgettünk a harckocsis topicban, hogy az Oroszok miért 3BM22-est, 1976-os lőszert málháznak a T-72-esekhez, miért nem teljesen modern Szvinyecet vagy Mangót.

És harckocsikat hagyva hallani, hogy a névtelen front kis szakaszán 5 óra alatt 60,000 tüzérségi lövedéket lőnek el, és ezt napi szinten csinálják. Szerintem a Bundeswehr vagy a Brit Hadsereg 30 év alatt, mármint az Öbölháború után nem lőtt el ennyit.

Vagy a Szu-25-ös Frogfoot-ok és a Ka-52-es Alligátorok is eszetlenül, légi-rakétatüzérség üzemmódban szórják a nemirányított rakéta készleteket, ami nem a legpontosabb / hatékonyabb felhasználás, de így is kifogyhatatlanok.
Sabot pont nem releváns,nem tartalmaz bomló vegyi anyagot,sem finomechanikát.Mögé tesznek egy újabb gyártású kivetőtöltetet,és mehet.
A késői szovjet tömegtermelés raktárkészleteit lövik most el.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Honnan tudod, hogy azok az ukrán ellentámadások, abból a célból indulatk, hogy visszafoglalják Herszont?Mert az ukrán hadvezetés nem állított ilyet...
Ha szerinted nem hatékonyak az ukránok Herszonban ,akkor az oroszok vajon miért csoportosítanak át Donbaszból illetve küldenek további erőket a herszoni frontra? Miközben folyik a donbaszi offenzíva....
A kazár elnökük mondta, hogy szeptemberben Herszon, jövő áprilisban a Krim lesz visszafoglalva. Amúgy szerinted az ukránok, honnan csoportosították át az ellenlökésekhez szükséges erőt(17. hk dd, tüzérség, stb)? Pont a donbasszi frontról. Nem hiába van ellentét az ukrán politikai és katonai vezetés között. Nem tudom látod-e, de a donbasszi ukrán védelem második vonala az összeomlás szélén áll. Ha elterelés volt az ukránok herszoni ellentámadása, akkor jól elb@szták.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 565
113
"Egy forrás azt mondta a tisztviselőnek, hogy az elmúlt harminc év legnagyobb légi katonai műveletét a következő hetekben készítik elő."