[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 402
46 014
113
Amúgy látott már valaki iráni drónokat orosz kézben? Vagy ez is olyan mint Szaddám vegyifegyverei? Jó-jó elismerem utóbbi esetében az adóhivatal elő tudta keresni a számlákat a 80-as évekből, tán még a szállítólevelek is megvoltak :) Csak a vegyifegyverek nem…

Kedves Ursula! Savazni nem egy vicces idézettel szoktam a Tanú című filmből, nem volt ebben bántó szándék ;)
A hsz arról szólt, hogy nem kell minden hírt kritika nélkül átvenni.
* de aki ennyi iróniát sem bír el, annak nem is javallott a fórumozás :p
Akkor azt javaslod, hogy szüntessem be itt a fórumozást? Köszönöm az építő jellegű kritikát, megfontolom. Szerintem, ha mindenki így tenne, nem sokan maradnának ezen a fórumon. Ez a célod?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 411
113
@Kopi2000 @mindenen kívül @meszike91 látom az ukrán "áttörés" hírére örömtől remegve korán ébredt a háromfejű süsüsárkány, egyem a paranoid skizofrén pofiját. Stanley is évek óta először félárbócon a hohol nyomulás hírére, igaz? :D Az utcán ünneplő "tömegek" valóban lehetnek zelenszkista alvó sejtek is, de Bucsa meg 2014-22 után az is elég ésszerű, hogy jobbnak látták ünnepelni, mielőtt "oroszbarátság" okán kapnak egy skulót. Esetleg ment elöl a megafonos dzsihád- akarom mondani banderamobil, és közölte hogy minden portára lőnek ahol nincs álló ováció. A lényeg, hogy meglegyenek a vágóképek a reggeli győzelmi hiradóhoz. Jól van egyébként semmi baj, elhiszem hogy vannak örömködők, elvégre ti is mennétek ha a román bevonulna a kiskörútra, ugye? Azért remélem már képben vagy a szolgálatoknál, mint anno Győrkös, mert te is először csak odaköpsz az orosz turistára, most már fejbe akarod lőni aki civil ruhában menekül (akkor meg már na sag' schon fejbelőnél minden civilt aki az ukrán elől menekül ), aki meg nem menekül de orosz, azt a fejbelövés előtt vagy után köpnéd le, mert sercinteni is nagyon tudsz ahogy mesélted?
A balkán háborúban is a magadfajta fotelpszichopatákból lett a sarki albán péket felkoncoló csőcselék. Gyógyszerre iszol és egész nap gyűlölködsz, szóval nem lesz ennek jó vége... Inkább egy kis Csajkovszkit, Rachmanyinovot ajánlok reggelre. És még egy jótanács, páleszt csak reggel, délben szunya, este meg legfeljebb egy sör+rivotril és akkor minket sem boldogítasz éjjel sokáig.

Ekkora a baj?
:)
 
K

Kopi2000

Guest
semmi .. öt szivatták bent a seregben,ő kapott ideg összeroppanást és ő lett tönkretéve mentálisan,ezért lett pszichopata (most a képzeletbeli kis barátjára vetíti ki a személyes frusztrációit).. de ez az írásaiból világosan látszik .. ahogy az előttem szóló is írta,leköpköd számára ismeretlen embereket .. most meg kivégezne mindenkit aki pucol el a frontról, az életben meg valószínűsíthetően egy egypofonos senkiházi.
Én kb. őszinte vagyok itt. Nem engem szivattak, mert én meg tudtam magam védeni. Amikor meg akartak verni, akkor beleálltam a verekedésbe, a túlerő ellenében is, és kitartottam addig, amíg szét nem választottak, ami ugye egy ilyen környezetben némi elismerést szül...Pld. azt sem hagytam, amikor cserebogarat tettek a nyakamba, akkor AMD-vel (behajtott válltámasz mellett) jól hókon vágtam az illetőt. De akkoriban még volt szolidaritás a bajtársak között, de azokat sosem tekintettem a bajtársaimnak, akik kínozták azokat, akik gyengébbek voltak náluk. Rólam meg annyit, hogy elmúltam 55 éves, 177 cm és 85 kg vagyok Azt mondják a fiaim, szeretnének ennyi évesen így kinézni, mivel látták már sok barátjuk apukáját, aki csak tükörben látta a pöcsét. De te is kapsz tőlem egy személyre szabott videót, remélem a kedvenced lesz...

 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
112
846
93
Különösnek tartom, hogy volt eddigi olyan iráni haditechnikai vállalat, ami még nem állt szankció alatt. Itt véletlenül nem a szankció szankciójának szankciójáról van szó?
Én is úgy voltam vele hogy már ennél jobban nem nagyon lehet szankciózni Iránt, mert elvileg minden letezo szankcióval már sújtva volt.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy látott már valaki iráni drónokat orosz kézben? Vagy ez is olyan mint Szaddám vegyifegyverei? Jó-jó elismerem utóbbi esetében az adóhivatal elő tudta keresni a számlákat a 80-as évekből, tán még a szállítólevelek is megvoltak :) Csak a vegyifegyverek nem…
Az ukrán harctéren még nem nagyon láttak iráni drónokat orosz források szerint az oroszoknak leszállított iráni drónoknál mechanikai hibák léptek fel, azt nem tudni,hogy ezek a drónok már egy nagyobb szállítmány részei vagy csak tesztpéldányok voltak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 938
91 638
113
Ez a lesajnált ukrán hadsereg 2 nap alatt annyit haladt, mint az oroszok Donyeckben június óta.....

Értem, hogy mások a védelmi állások, meg csak a helyőrséget kergették meg, de azé.... Luhanszk óta nem mutattak ennyi erőt az oroszok.

Az a baj, ez az egész csak nyújtja a háborút és Magyarországnak gazdaságilag nagyon rossz.

Egyszerűen ez igy kurvagyenge, ha az orosz hadsereget nézem. Legalább azt a 2 xaros köztársaságot szabadítsátok már fel, Putyin így képtelen aláírni 1 fegyverszünetet, mi meg itt beledöglünk lassan a gazdasági válságba. Ukrajnának már mind1, az USAnak meg semmi sem számít.

A lehető legrosszabbul alakul a háború.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 527
113
@Kopi2000 @mindenen kívül @meszike91 látom az ukrán "áttörés" hírére örömtől remegve korán ébredt a háromfejű süsüsárkány, egyem a paranoid skizofrén pofiját. Stanley is évek óta először félárbócon a hohol nyomulás hírére, igaz? :D Az utcán ünneplő "tömegek" valóban lehetnek zelenszkista alvó sejtek is, de Bucsa meg 2014-22 után az is elég ésszerű, hogy jobbnak látták ünnepelni, mielőtt "oroszbarátság" okán kapnak egy skulót. Esetleg ment elöl a megafonos dzsihád- akarom mondani banderamobil, és közölte hogy minden portára lőnek ahol nincs álló ováció. A lényeg, hogy meglegyenek a vágóképek a reggeli győzelmi hiradóhoz. Jól van egyébként semmi baj, elhiszem hogy vannak örömködők, elvégre ti is mennétek ha a román bevonulna a kiskörútra, ugye? Azért remélem már képben vagy a szolgálatoknál, mint anno Győrkös, mert te is először csak odaköpsz az orosz turistára, most már fejbe akarod lőni aki civil ruhában menekül (akkor meg már na sag' schon fejbelőnél minden civilt aki az ukrán elől menekül ), aki meg nem menekül de orosz, azt a fejbelövés előtt vagy után köpnéd le, mert sercinteni is nagyon tudsz ahogy mesélted?
A balkán háborúban is a magadfajta fotelpszichopatákból lett a sarki albán péket felkoncoló csőcselék. Gyógyszerre iszol és egész nap gyűlölködsz, szóval nem lesz ennek jó vége... Inkább egy kis Csajkovszkit, Rachmanyinovot ajánlok reggelre. És még egy jótanács, páleszt csak reggel, délben szunya, este meg legfeljebb egy sör+rivotril és akkor minket sem boldogítasz éjjel sokáig.
OFF TOPIC!:mad:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A katonai siker /bukás egy dolog. DE minden mögött pénz áll. Jelenleg őrlángon van az orosz hadsereg. Gazdaságilag nagyon jól jártak a magas energiaárakkal. Szerintem addig nem lesz nagy mozgolódás ameddig ez a helyzet így áll. De persze csak találgatok.

És ha csak a gáz és az olaj világpiaci árában gondolkodnak, akkor múló pillanatokért daráltatják a srácokat, nem pár száz vagy egy-két ezer, ahogy USA egy hosszú évtizedekig tartó háborúban tenné. És a legsúlyosabb következménye, hogy később szép lassan elúszik a stratégiailag fontos pontok megszerzése.
A Föderáció nem hiszem, hogy jobban jár pusztán energiahordozók eladásából, ha közben amíg lehet, nem szerzi meg például Odesszát, de sorolhatnám tovább azokat, amik önmagukban több értéket képviselnek, mint az, hogy egy évben mennyi az ország olajbevétele és közben mégsem nő, hanem csökken a hadsereg (bárki bármiben is reménykedik) és ami pénzt most nyerek, azt be kell majd tennem abba, hogy kiépítsem az LNG terminálokat én is, hogy kiépítsek csővezetéket a meglévő helyett.

Az utóbbi 15 év erőfeszítései (idő, diplomácia, pénz) fő eredménye volt számukra, hogy rengeteg forrás felhasználásával kiépítették az Ukrajnát megkerülő vezeték rendszert. Ha így haladunk, akkor ebből három csőből kettő szinte ki sem lesz használva, de legalább ugyan úgy leköthetem a pénzemet, hogy megint újakat építsek... majd évek alatt.

Ez szerintem nem Putyin ördögi terve, csupán egy pillanatnyi állapot, ahol az elmúlt évtizedek megszerzett előnyeit ütik ki az amcsik a kezéből és lehet hinni benne, hogy de nézzétek, egy év alatt szereztem annyi pénzt, mint két-három év alatt. De kútba esett 15 év tervezése, amiben reménykedtem.

Szerintem nem visszafogják az orosz hadsereget, csak egyszerűen ha nem oldják meg a létszám problémát, akkor gyenge. A déli tengerpart behúzása nélkül Donbasz csak félmunka. És nem erősödik, hanem gyengül a pozíciója Moszkvának a háború nem befejezésével... ha ezt -ahogy mondod- tudatosan csinálná.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
911
10 353
93
Én kb. őszinte vagyok itt. Nem engem szivattak, mert én meg tudtam magam védeni. Amikor meg akartak verni, akkor beleálltam a verekedésbe, a túlerő ellenében is, és kitartottam addig, amíg szét nem választottak, ami ugye egy ilyen környezetben némi elismerést szül...Pld. azt sem hagytam, amikor cserebogarat tettek a nyakamba, akkor AMD-vel (behajtott válltámasz mellett) jól hókon vágtam az illetőt. De akkoriban még volt szolidaritás a bajtársak között, de azokat sosem tekintettem a bajtársaimnak, akik kínozták azokat, akik gyengébbek voltak náluk. Rólam meg annyit, hogy elmúltam 55 éves, 177 cm és 85 kg vagyok Azt mondják a fiaim, szeretnének ennyi évesen így kinézni, mivel látták már sok barátjuk apukáját, aki csak tükörben látta a pöcsét. De te is kapsz tőlem egy személyre szabott videót, remélem a kedvenced lesz...

:D :D :D
Mesélj még!
CSAK NE ITT!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Én kb. őszinte vagyok itt. Nem engem szivattak, mert én meg tudtam magam védeni. Amikor meg akartak verni, akkor beleálltam a verekedésbe, a túlerő ellenében is, és kitartottam addig, amíg szét nem választottak, ami ugye egy ilyen környezetben némi elismerést szül...Pld. azt sem hagytam, amikor cserebogarat tettek a nyakamba, akkor AMD-vel (behajtott válltámasz mellett) jól hókon vágtam az illetőt. De akkoriban még volt szolidaritás a bajtársak között, de azokat sosem tekintettem a bajtársaimnak, akik kínozták azokat, akik gyengébbek voltak náluk. Rólam meg annyit, hogy elmúltam 55 éves, 177 cm és 85 kg vagyok Azt mondják a fiaim, szeretnének ennyi évesen így kinézni, mivel látták már sok barátjuk apukáját, aki csak tükörben látta a pöcsét. De te is kapsz tőlem egy személyre szabott videót, remélem a kedvenced lesz...

Cserebogarat tettek a nyakadba? Fú tesó, respect, hogy túlélted és totál megértem az élethosszig tartó PTSD-t. Ez még egy krakenest is megviselt volna! De te még AMD-vel visszatámadtál! Pitypang, eltaláltam?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113

varosikurir-locotenent-dimitrie-nicolescu.jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 393
23 253
113
Az SS is ezt csinálta, őket is lelövöldözték. Valóban: a katona egyenruhát hord, addig minősíthető katonának, civilben pedig diverzáns, vagy partizán, mindkettőre halál vár.
Így van! De ez érvényes a másik oldalra is!
Amikor azt halljuk hogy az oroszok civileket lőttek le.
Bár szerintem, ha valaki civil ruhában fegyver nélkül menekül nem lehet lelőni, elfogni, kihallgatni igen, bíróság elé vinni, elítélni, de lelőni civilben, az nagyon nem oké. :(:(:(
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 916
16 861
113
Nemrég erről beszéltem az egyik posztomban. A brüsszeli képmutatás magasiskolája. Az eu áttételesen "véres" gázt(sic) vesz ezzel is támogatva Putyin különleges hadműveletét Ukrajnában.

Közben Kína szép csendben eladja Európának az orosz gázt.

Hogyan lehet kikerülni a szankciókat, ha mindenkinek szüksége van a tiltott energiahordozókra? Kína és Oroszország megoldotta.


Míg a Nyugat újabb és újabb szankciós csomagokat állít össze Oroszország ellen, míg Európa gazdasága látványosan kezd összeomlani, addig Moszkva és Peking gyümölcsöző együttműködést folytat az embargós energiahordozók területén. Dübörög az üzlet, Kína idén – csak az első félévben – 2,35 millió tonna cseppfolyósított földgázt vásárolt Moszkvától, ami azt jelenti, hogy

Oroszország a csendesen üzletelő szomszéd negyedik legnagyobb LNG-beszállítójává vált,
megelőzve az Egyesült Államokat is. Ez csak a cseppfolyósított energiahordozóra értendő, mivel a vezetékes gázszállítás eleve történelmi csúcsokat dönget: az idei évben 63 százalékkal nőtt az orosz export Kína felé.

Csakhogy Kínának nincs szüksége ekkora mennyiségű gázra, így joggal merül fel a kérdés: mit csinál az óriási többlettel. A válasz tragikomikusan egyszerű: eladja Európának, óriási hasznot fölözve le közben.

A Financial Times szerint Kína az, aki megmenti a saját szankcióiban fuldokló Európai Uniót attól, hogy megfagyjon, miközben a látszatot továbbra is fenntartja.

A képmutatás ezen szintjén az EU bőséges földgázszállítmányokat kap Oroszországból, csak éppen nem az elzárt vezetékeken, hanem tengeri útvonalon keresztül
– óriási időveszteséggel és anyagi ráfordítással. A kereskedés egy kínai bennfentes szerint tranzakciónként több tucat, esetenként 100 millió dolláros hasznot hoz.

Kína nem is csinál túl nagy titkot az üzletből: egyik legnagyobb LNG-kereskedője, a JOVO Group épp a minap hozta nyilvánosságra, hogy európai vevőknek szállít földgázrakományokat. Az állami olajfinomító, a Sinopec pedig már áprilisban tényként közölte, hogy LNG-többlettel kereskedik a nemzetközi piacon, igaz, azt nem verte nagydobra, hogy a célországok Európában vannak, és hogy

a cég egyedül annyi cseppfolyósított orosz földgázt szállított a kontinensre, amely az EU gázimportjának hét százalékát tette ki.

A képmutatás ezen szintjén az EU bőséges földgázszállítmányokat kap Oroszországból, csak éppen nem az elzárt vezetékeken, hanem tengeri útvonalon keresztül
– óriási időveszteséggel és anyagi ráfordítással. A kereskedés egy kínai bennfentes szerint tranzakciónként több tucat, esetenként 100 millió dolláros hasznot hoz.

Kína nem is csinál túl nagy titkot az üzletből: egyik legnagyobb LNG-kereskedője, a JOVO Group épp a minap hozta nyilvánosságra, hogy európai vevőknek szállít földgázrakományokat. Az állami olajfinomító, a Sinopec pedig már áprilisban tényként közölte, hogy LNG-többlettel kereskedik a nemzetközi piacon, igaz, azt nem verte nagydobra, hogy a célországok Európában vannak, és hogy

a cég egyedül annyi cseppfolyósított orosz földgázt szállított a kontinensre, amely az EU gázimportjának hét százalékát tette ki.
Mindezt persze nem orosz, hanem kínai márkajelzéssel látták el, de az üzletnek ez a része pusztán papírmunkás formalitás, a lényeg mégis az, hogy Oroszország – közvetve – földgázt ad el Európának.

Szükség is volt rá: miközben Németország és a többi gázfüggő ország a téltől pánikolt, az EU-s államok szépen 75 százalék fölé tolták a gáztárolók töltöttségi szintjét, hogy aztán diadalmasan kijelenthessék: nem lesz probléma. A cél a 80 százalék feletti töltöttség, ami abszolút kivitelezhető, ha a tagországok továbbra is ilyen tempóban vásárolják az orosz-kínai LNG-t. Miután a Nyugat az „amiről nem beszélünk, az nem is létezik” elvét követi, a helyzet abszurditása nyilvánvaló:

az eddigi orosz gázfüggőség helyett most éppen Kínának szolgáltatja ki magát a kontinens, miközben az ázsiai ország már így is az Egyesült Államok legnagyobb gazdasági ellenfele.
Európa tovább játssza szerepét: megvehetné olcsón az orosz gázt, ha szakítana értelmetlen szankciós politikájával, ehelyett dupla és tripla árat fizet Pekingnek, hogy ugyanazt az energiahordozót vásárolja meg. Moszkva hallgat, Putyin remekül szórakozik, Ursula von der Leyen pedig gáz ársapkát követel. A történelem egyik legnagyobb gazdasági színjátékában csak az ukránoknak nem osztanak lapot.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93

A könyv nem habozik kijelenteni: az ukránok lakta terület jóval nagyobb a mai Ukrajnánál.

A dolog szépséghibája, hogy belenagyítva a térkép eredeti verziójába gyanússá válhat, hogy

olyan területek is rajta vannak, mint a Krím-félsziget, Moldova, sőt: Erdély(!).

Tehát akkor Erdély mégsem ősi román föld???

⢀⣠⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⣠⣤⣶⣶
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⢰⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⣀⣀⣾⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⡏⠉⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠈⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠛⠉⠁⠀⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠙⠿⠿⠿⠻⠿⠿⠟⠿⠛⠉⠀⠀⠀⠀⠀⣸⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣄⠀⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣴⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠠⣴⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟⠀⠀⢰⣹⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣷⠀⠀⠀⠸⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠈⠉⠀⠀⠤⠄⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⢿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢾⣿⣷⠀⠀⠀⠀⡠⠤⢄⠀⠀⠀⠠⣿⣿⣷⠀⢸⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⢄⠀⢀⠀⠀⠀⠀⠉⠉⠁⠀⠀⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿

Mi lenne, ha a kőkemény trippelés helyett egyes sehonnani népek megpróbálnának előásni akárcsak egyetlen egy tárgyi vagy nyelvemléket a hősi múltjukból?
 
W

Wilson

Guest

Francia 155 mm-es TRF1 tarackokat szállítanak Ukrajnába - francia sajtó....​



A francia sajtó arról számolt be, hogy Ukrajna 155 mm-es TRF1-es vontatott tarackokat kap.


A L'Opinion című francia lap forrásai szerint az ukrán hadsereg TRF1-es tarackokat kap, amelyeket kivontak a francia hadseregből.

9900276473-956dc12711-o.jpg



A francia 155 mm-es TRF1 tarackot a GIAT cég gyártotta 1984 és 1993 között.


Screenshot-1-12-1536x832.jpg

A francia hadsereg 155 mm-es TRF1 tarackja. 2013-as év. USA. Fotó: Amerikai Védelmi Minisztérium


Önállóan 8 km/h sebességgel tud mozogni és félautomata töltéssel rendelkezik.


Ezt a francia tüzérségi fegyvert először a "Satory" fegyverkiállításon mutatták be 1979-ben.


A francia hadseregben a 155 mm-es "Modele 50" tarackot váltotta fel.


A lőszer szállítását és szállítását egy "Renault TRM 10000" teherautó végezte. A 7 fős tüzérségi szélyzeten kívül ez az autó 48 lövedéket tud szállítani.


A TRF1 tarack hatótávolsága hagyományos lövedékekkel 24 kilométer, aktív-reaktív lövedékekkel pedig 30 kilométer.


Állítások szerint a tarack tüzelési sebessége percenként 6 lövés.


31983103114-64727f4044-o-1536x1083.jpg

155 mm-es TRF1 tarackhoz a francia hadsereg "Renault TRM 10000" teherautó. 2009 év. Franciaország. Fotó: MILINME MYJPO
A TRF1 helyettesítésére Franciaország a CAESAR önjáró tüzérségi berendezéseket választotta.


Nyílt forrásból származó adatok szerint 105 TRF1 tarack került a francia hadseregbe.


2016-ban még 12 db TRF1 tarack állt szolgálatban, a többit kivonták tárolásra.



(Ezek a fegyverek már nem szolgálnak a hadseregben, kivéve néhányat egy Dzsibutiban állomásozó ezredben. A készlet hiányában egy bróker – az S2M-Equipment (korábban Omat) cég – vásárolta meg őket Montlouis-sur-Loire-ban, Indre-et-Loire-ban. Tőle vásárolták meg az ukránok a TRF1-t.)