Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Milyen vérmérséklet? Hogy a plafonra ugrom az idiótáktól?
Közlekedés közben szerinted a kommentjeim alapján hogyan viselkedem?
Haladok, amennyivel lehet haladni. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor ne induljon el sehova. Ennyi.
A közlekedésben idióták vesznek körül. Nem kicsit, nagyon. És nagyon irigyellek, ha soha sem kell valahova igyekezned. És azért is, mert kerékpárral soha sem tart fel senki. Elmondásod szerint ott szeretsz tempósan menni. És mondjuk a jelenlegi valóságod asz, hogy semmi gyakorlatod autóval, így még akkor sem mernél menni, ha lehetne. Már ha jól emlékszem.

Ha jól láttam, a videón nem a teherkocsis ment lassan, hanem előtte egy "balfasz" személyautó, aminek a sebességét a teherkocsi is rosszul viselte...
 
M

molnibalage

Guest
A közlekedésben idióták vesznek körül. Nem kicsit, nagyon. És nagyon irigyellek, ha soha sem kell valahova igyekezned. És azért is, mert kerékpárral soha sem tart fel senki. Elmondásod szerint ott szeretsz tempósan menni. És mondjuk a jelenlegi valóságod asz, hogy semmi gyakorlatod autóval, így még akkor sem mernél menni, ha lehetne. Már ha jól emlékszem.

Ha jól láttam, a videón nem a teherkocsis ment lassan, hanem előtte egy "balfasz" személyautó, aminek a sebességét a teherkocsi is rosszul viselte...
Ki mondta, hogy bringával nem kell időre menni...?
Mehetnék állat módjára, hogy "de átférek még a narancssárgán", de nem teszem. Kések akkor pár percet. Ennyi.
Meg kinyiffanék, sokszor még szabályosan menve is.

(Ma csodaszép volt a Dózsa György és Kassák sarkán a két pirosban balra forduló Rendőrautót látni.)

És amúgy de, kerékpárral is feltartanak. Főleg jó időben, de a speciális forgalmi helyzetek is.
  • Pl. a kukásautó mellett amikor egyirányúban megy és a parkoló autók vannak, akkor én sem tudok elmenni mellette csak a kövi saroknál, ahol megáll. IJ.
  • De olyan utca is, ahol építkezés miatt éppen teherautó tolat be és blokkolja a forgalmat. Volt, hogy inkább visszafordultam és egy-két utcával odébb mentem akkor, mert látszott, hogy 2-3 percet is várnom kell majd.
  • De írtam példát is a nyáron zsúfolt bringaútra, ahol előttem kielőzőtt az önérzetes bringacuccban tekerő ember és szemből fékezett le a másik, hogy ne ütközzenek. Az isten barmát persze utolértem alig 500 méterrel később. De a rekord az, hogy a Dráva utcától a Margit híd alájig nem tudtam elmenni az előttem levő sor mellett. Kivártam. Több tartalmat hallgattam.
  • De fordítva is volt, hogy nekem kellett fékezni, mert az ostoba rolleres picsa is "márpedig én előzök" műveletet adta elő szembe és leszarta, hogy jövünk többen is szemből.
  • De attól is agyfaszt kaptam, amikor a csepeli Gyorsforgalmi úton nem volt kitáblázva, hogy elfogy a bringaút. Tekerhettem vissza az első zebráig, át a nyugati oldalra, majd aztán a benzinkútnál vissza. Vagy 5 perc volt, de hát mit tudtam tenni. Legközelebb Soroksár felé mentem haza. Ennyi.

Szerintem be kellene fejezni azt, hogy az alapján címkéznek fel embereket, hogy amit gondolnak és nem amit tudni lehet a másikról.

Senkit nem érdekel, hogy mit visel rosszul a másik.
A KRESZ nem "viselés" kérdése.

u.i. Amúgy utasként is szerinted nem kell elviselni a dugót? Volt, amikor Bp-n bejárásról hazafelé az OTI-hoz az M3 bevezetőtől hosszabb volt az út Kelenföldre időben, mint Tiszaújváros és az M3 bevezető között. Lehet tenni valamit? Nem. A köcsögök meg mennek a járdás és adják elő, amit a csatornán látsz.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Kicsit fellengzős leszek és nagyképű, elnézést.
De azt hiszem, 100x többet látok ebben a kis videóban, mint te. Pl. mert már előztem néhányat életemben. Meg szopattak már meg a tisztelt autóstársaim, hogy nekem is vissza kellett mennem az előzött mögé, mert szándékosan bezárta a helyet, ahova nyugodalmasan behúzódhattam volna, és az előzést is ennek tudatában kezdtem. Mert törekszem arra, hogy a seggemen is szem legyen. De te ebből azt láttad volna, hogy a "balfasz" mit művelt, u'risten és a balfasz én lettem volna, nem a közveszélyes előzött idióta.
 
M

molnibalage

Guest
Kicsit fellengzős leszek és nagyképű, elnézést.
De azt hiszem, 100x többet látok ebben a kis videóban, mint te. Pl. mert már előztem néhányat életemben. Meg szopattak már meg a tisztelt autóstársaim, hogy nekem is vissza kellett mennem az előzött mögé, mert szándékosan bezárta a helyet, ahova nyugodalmasan behúzódhattam volna, és az előzést is ennek tudatában kezdtem. Mert törekszem arra, hogy a seggemen is szem legyen. De te ebből azt láttad volna, hogy a "balfasz" mit művelt, u'risten és a balfasz én lettem volna, nem a közveszélyes előzött idióta.
Igen, az vagy. Mert attól, hogy még nem előztem elég sokat láttam én is.
A kamionos és a BMW-s is hülye volt. Mondom, ha nem tudod elfogadni, hogy időnként feltartanak, akkor arra nem az a válasz, hogy nekiállsz másokat veszélyeztetni SZÁNDÉKOSAN.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Igen, az vagy. Mert attól, hogy még nem előztem elég sokat láttam én is.
A kamionos és a BMW-s is hülye volt. Mondom, ha nem tudod elfogadni, hogy időnként feltartanak, akkor arra nem az a válasz, hogy nekiállsz másokat veszélyeztetni SZÁNDÉKOSAN.
Nem egyforma a szemléletünk. Te egy kicsit indulatosabb és kevéssé hozzáértő emiatt szélsőséges vagy ebben a kérdésben.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
Kis híja volt, hogy a busz nem borult fel.
Eljön valaha a pillanat, amikor a jogalkotás reagál ezekre?
Vagy megvárjuk, amíg tényleg megölnek valakit az utakon ezek faszok, akik nem értik meg, hogy nem mindig lehet haladni úgy, ahogy balfasz álmaikban akarják...?
Számolgattam kicsikét.
Ha jól tudom, a fehér műanyag oszlopok 50 méterenként vannak az út mellett.
A videó eleje felé kb. 2.8 másodperc egy ilyen köz, a videó végén, ahol a necces szitu van, már 4.3 másodperc.
Ez alapján a videó elején a sebesség az 65km/h, a vége fele 42km/h. Megy a cammogás, a feltételezem 90-es megengedett helyett.


(Ma csodaszép volt a Dózsa György és Kassák sarkán a két pirosban balra forduló Rendőrautót látni.)

Néha sajnálom, hogy nincs fedélzeti kamerám. (gondolkodom is, nem-e kéne egy, nem fogom-e egyszer megszívni nélküle más hülyesége miatt)
Múltkor konkrétan az történt, hogy egy zsernyák simán kifordult elém úgy, hogy satufékeznem kellett, de nem kicsit. Nekem volt elsőbbségem, szerintem észre sem vett... Ha lenne, mehetne a videó a pofátlanításba :D:D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Számolgattam kicsikét.
Ha jól tudom, a fehér műanyag oszlopok 50 méterenként vannak az út mellett.
A videó eleje felé kb. 2.8 másodperc egy ilyen köz, a videó végén, ahol a necces szitu van, már 4.3 másodperc.
Ez alapján a videó elején a sebesség az 65km/h, a vége fele 42km/h. Megy a cammogás, a feltételezem 90-es megengedett helyett.




Néha sajnálom, hogy nincs fedélzeti kamerám. (gondolkodom is, nem-e kéne egy, nem fogom-e egyszer megszívni nélküle más hülyesége miatt)
Múltkor konkrétan az történt, hogy egy zsernyák simán kifordult elém úgy, hogy satufékeznem kellett, de nem kicsit. Nekem volt elsőbbségem, szerintem észre sem vett... Ha lenne, mehetne a videó a pofátlanításba :D:D
Én is erősen gyanítom, hogy ment erősen a szottyogás, aztán a teherautó egyszerre akart előzni az autóval, melynél mindkettő végül is észnél volt, majd amikor a kocsi előzött, még jobban belassultak és eltűnt a teherkocsi elöl az a hely, ahova be akart a személykocsi húzódni, de mivel nagyon lelassultak, még a teherkocsi mögé is csak lassan tudott visszakerülni, így kellett a busznak lehúzódni.
Ez az én ellentétes véleményem: nem biztos, hogy az előző a a sátán, inkább csak pechje volt, amit a szottyogók küldtek rá. A video alapján igazán megkaphatná az ártatlanság vélelmét. Nem kell elégetni máglyán. Ilyen bárkivel előfordulhatna.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
M

molnibalage

Guest
Én is erősen gyanítom, hogy ment erősen a szottyogás, aztán a teherautó egyszerre akart előzni az autóval, melynél mindkettő végül is észnél volt, majd amikor a kocsi előzött, még jobban belassultak és eltűnt a teherkocsi elöl az a hely, ahova be akart a személykocsi húzódni, de mivel nagyon lelassultak, még a teherkocsi mögé is csak lassan tudott visszakerülni, így kellett a busznak lehúzódni.
Ez az én ellentétes véleményem: nem biztos, hogy az előző a a sátán, inkább csak pechje volt, amit a szottyogók küldtek rá. A video alapján igazán megkaphatná az ártatlanság vélelmét. Nem kell elégetni máglyán. Ilyen bárkivel előfordulhatna.
Az, hogy az első előzést elbaszták, az egy dolog. Legyünk elnézők.
De amkor a busz jön és NEM CSINÁL SEMMIT, a busz meglemegy az útról...?
Milyen ártatlanság védelme...?! WUT...?
A KRESZ no.1 szabálya, hogy mindent meg kell tenni a baleset elkerülésére. a
A BMW-s idióta meg szépen tartotta a sávját, nem fékezett és nem ment vissza sávjába.

Kurvára nem érdekel mennyit vezettél.
Ha ez a moralitásod és megközelítésed, akkor az én véleményem az, hogy rollert se vezess, mert csak veszélyes vagy mindenki másra is.
Bár mondjuk nem sok gerincet várok el attól, akinek a profilképe egy utolsó féreg háborús bűnösé.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
De amkor a busz jön és NEM CSINÁL SEMMIT, a busz meglemegy az útról...?
Milyen ártatlanság védelme...?! WUT...?
A KRESZ no.1 szabálya, hogy mindent meg kell tenni a baleset elkerülésére. a
A BMW-s idióta meg szépen tartotta a sávját, nem fékezett és nem ment vissza sávjába.
Mondtam, szerintem váratlanul megszűnt a teherkocsi előtt a besorolásra alkalmas hely (túlságosan lerövidült a követési távolság a teherkocsi előtt mert pl. váratlanul lelassított a teherkocsi előtti autó/autók) és emiatt "ki kellett fékezni" magát a teherkocsi mögé, ami nem ment gyorsa, mert az is lelassult. Ott is fejezte be a sikertelen előzést. Imigyen ő is meg a busz is mindent megtett a baleset elkerüléséért, sikerrel is jártak. Azt, hogy az előzés elcsesződött, senki sem vitatja.

PS: Amúgy azt hiszem pont azért szoktál nagyon mérges leni, ha egy kevéssé hozzáértő leáll veled vitatkozni.
 
M

molnibalage

Guest
Mondtam, szerintem váratlanul megszűnt a teherkocsi előtt a besorolásra alkalmas hely (túlságosan lerövidült a követési távolság a teherkocsi előtt mert pl. váratlanul lelassított a teherkocsi előtti autó/autók) és emiatt "ki kellett fékezni" magát a teherkocsi mögé, ami nem ment gyorsa, mert az is lelassult. Ott is fejezte be a sikertelen előzést. Imigyen ő is meg a busz is mindent megtett a baleset elkerüléséért, sikerrel is jártak. Azt, hogy az előzés elcsesződött, senki sem vitatja.

PS: Amúgy azt hiszem pont azért szoktál nagyon mérges leni, ha egy kevéssé hozzáértő leáll veled vitatkozni.
Ha fékre lépsz, akkor kocsi lassul.
Ha lassul, akkor a teherautó mögé kerül és be tud sorolni.

Ne tegyünk már úgy bakker, mintha a vezetés atomfizika lenne.
Az, amikor valaki nettó hülyeséget ír, mert valaminek a fizikájáról lövése sincs, az nem ez a kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Ha fékre lépsz, akkor kocsi lassul.
Ha lassul, akkor a teherautó mögé kerül és be tud sorolni.

Ne tegyünk már úgy bakker, mintha a vezetés atomfizika lenne.
Az, amikor valaki nettó hülyeséget ír, mert valaminek a fizikájáról lövése sincs, az nem ez a kategória.
Nézd meg még egyszer azt a videót! Van féklámpa és a kocsi a teherkocsi mögé tér vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
M

molnibalage

Guest
Nézd meg még egyszer azt a videót! Van féklámpa és a kocsi a teherkocsi mögé tér vissza.
Néztem.

  1. Dabas és Alsónémedi között csőegyenes az út egy nagyon enyhe ívet leszámítva, a busz egészen biztosan látszódott, amikor már kiment.
  2. Az, hogy ég a féklámpa a fékezés erejéről semmit nem mond el. Ha rálépett volna komolyan a fékre, akkor kb. 2 másodperc alatta a kamion mögé kellett volna érkeznie. Ha 60-as tempóról 30-ra fékez az 8 m/s difi. Két sec-es lineáris fékezés mellett bőven a kamion mögött lett volna. Ez történt? Ja, nem...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Ha volt a kocsin vagy CASCO, vagy olyan kötelező biztosítás, ami parkolás közbeni események ellen véd, akkor meg lehet próbálni.
Különben pedig feljelentés, és a bíróság utólag megtérítteti a kárt.
Ha esetleg a nyomorult a kocsiban tényleg csak rossz kocsiba szállt heveny részegségében, akkor a rendőr értesítése után el lehet vele is kezdeni egyezkedni. Neki is jobb, ha maga fizeti ki a kárt, minthogy úgy fizettesse ki a bíróság.