[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Valaki itt emlegette, hogy mutassunk olyan elemzőt, aki megjósolta az elmúlt napok történéseit.
Hát tessék:

"Villámháború helyett kiszorítás
A fentieket figyelembe véve a Herszon megye nyugati részének visszaszerzésére irányuló ukrán ellentámadás valószínűleg nem valamiféle villámháborús művelet lesz, amelyben nagy létszámú ukrán páncélos és gépesített erők szorítanák bele orosz csapatokat a folyóba. Ez az erős orosz védelmi vonalak és az aknamezők miatt sem reális. Ehelyett a herszoni ukrán műveletek érzékelhetően arra irányulnak, hogy a megszállók helyzetét részben az utánpótlás elvágása, részben a partizántevékenység, részben a precíziós tüzérségi csapások révén ellehetetlenítsék, fenntarthatatlanná tegyék, és így lényegében kiszorítsák őket a megye nyugati részéről. Ha a Dnyiprón átvezető orosz utánpótlási vonalak tartósan el lesznek vágva, az közel lehetetlenné teszi Moszkva számára, hogy Herszont és a megye nyugati részét tartósan meg tudja védeni az ukrán erőktől. Egy esetleges gyors visszavonulás pedig szükségszerűen nagy veszteségekkel járna. Így tehát ha a mostani ukrán nyomás fennmarad, vagy esetleg fokozódik, Oroszország rákényszerülhet, hogy fokozatosan kivonja erőit Herszon megye nyugati részéből."

Rácz András, 2022. szeptember 17.

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Valaki itt emlegette, hogy mutassunk olyan elemzőt, aki megjósolta az elmúlt napok történéseit.
Hát tessék:

"Villámháború helyett kiszorítás
A fentieket figyelembe véve a Herszon megye nyugati részének visszaszerzésére irányuló ukrán ellentámadás valószínűleg nem valamiféle villámháborús művelet lesz, amelyben nagy létszámú ukrán páncélos és gépesített erők szorítanák bele orosz csapatokat a folyóba. Ez az erős orosz védelmi vonalak és az aknamezők miatt sem reális. Ehelyett a herszoni ukrán műveletek érzékelhetően arra irányulnak, hogy a megszállók helyzetét részben az utánpótlás elvágása, részben a partizántevékenység, részben a precíziós tüzérségi csapások révén ellehetetlenítsék, fenntarthatatlanná tegyék, és így lényegében kiszorítsák őket a megye nyugati részéről. Ha a Dnyiprón átvezető orosz utánpótlási vonalak tartósan el lesznek vágva, az közel lehetetlenné teszi Moszkva számára, hogy Herszont és a megye nyugati részét tartósan meg tudja védeni az ukrán erőktől. Egy esetleges gyors visszavonulás pedig szükségszerűen nagy veszteségekkel járna. Így tehát ha a mostani ukrán nyomás fennmarad, vagy esetleg fokozódik, Oroszország rákényszerülhet, hogy fokozatosan kivonja erőit Herszon megye nyugati részéből."

Rácz András, 2022. szeptember 17.

Én voltam. Erre a faszira a továbbiakban figyelek.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
377
2 503
93
Egy korábbi posztom.

Ez sikerült az orosz kivonulás által és az orosz-amerikai háttéralku következtében. Sullivan nem véletlenül tárgyalt Moszkvában és Kijevben.
Na jó de hogy tovább?Az orosznak támadni szabad még?Egyszerűen nem értem a logikát.Kaptak az oroszok kereskedelmi engedményeket na de attól máshol ugyanugy apríthatják a hoholt.Akkor volna értelme ha az egész harc már csak színjáték lenne.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Roppant "különleges" művelet: (hadtörténészek még sokáig fognak vitázni róla, hogy mi és miért történt itt úgy, ahogy :D)


Ezt valaki magyarázza meg nekem. A "támadást" (?belefutottak védelmi állásba?) nem tudom értelmezni. Ketten leugranak és nekimennek az állásnak. És amikor azt hiszed ennél abszurdabb nincs a védekező fél beásva 5* túlerővel feladja a pozicióját és nekiáll elmenekülni. Ők megúnták most hazamennek...
btw melyik fél melyik? Benny hill zenét alá pls....
---
@Vontolla Komolyabb vereségeket (Kijev, Moszkva, Sumi, Kharkiv.... és most Herszon meg kell magyarázni. Most háttéralkú, háttérhatalom épp az ok. Nem ám, hogy tarthatalan volt az orosz pozi = elverték őket megint.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 179
113
Na jó de hogy tovább?Az orosznak támadni szabad még?Egyszerűen nem értem a logikát.Kaptak az oroszok kereskedelmi engedményeket na de attól máshol ugyanugy apríthatják a hoholt.Akkor volna értelme ha az egész harc már csak színjáték lenne.
Na ha már mindenki a régi posztjait hozza elő, ehhez akkor hozzáfűzném én is gyorsan, hogy régebben írtam valami olyasmit, hogy az egész egy színház (csak sajnos vérrel írták a forgatókönyvet), mert pont olyan, mint egy groteszk darab amiben fura "véletlenek" halmaza van, olyan mint ha direkt Európa kifektetésére játszanának az USA meg az oroszok, amin mind a kettő marha jól keres, csak az unió bukik, de az hatalmasat.
(lehet ebbe is belekötni, hogy kinek ki a legfőbb gazdasági partnere stb... de ezeknek a hangoknak szeretnék, most jó reggelt kívánni, mivel pont most rendeződik át a piac!!! Az EU meg lehet bármilyen technológiai óriás, ha nem lesz hozzá se nyersanyaga, se erőforrása!! Pénze meg van másnak is, mint az be is bizonyosodott)

szankció - szankció hátán, amin mind az USA mind a ruszkik jól keresnek, olyan katonai műveletek, amitől az ember haja égnek áll, teljesen logikátlan döntések tömkelege, amire (hiába erőlködünk, meg görcsölünk rajta) nincs ésszerű magyarázat, még be lehet tudni a gosztomeli repteret, egy Erdogan puccs miatti, amerikai riposztnak, addig okés, mert ezen a téren igy egálra rakták a helyzetet...

Eleinte még én is sokszor azt hittem, hogy ide-oda megy a balfaszoskodás a hadszintéren, aztán jönnek ezek a titkos találkozók amerikai-orosz szinten (ott valakik, beszélgetnek valamiről, megegyeznek bizonyos dolgokban, amiről fogalmunk sincs max találgatunk, vagy rosszabb esetben "igét hirdetünk" itt a topciban, mintha ott lettünk volna (vice versa mind két oldalra igaz!!) aztán történnek ennek hatására olyan események, amik felborítják az addigi papirformát.

Beszédes egyébként, hogy Ukrajna (Európa) sorsáról úgy egyeztet a két nagyhatalom, hogy sem az ukránokat, se mást nem hívnak meg rá, és az európai "csúcs" országok vezetői pl franciák, németek maximum mint egy harmadrangú statiszta kapnak szerepet "meghívást" (jó esetben a két nagyhatalom vezetői havonta felveszik nekik a telefont egyszer) a történetben. Na szóval kb ennyire van ráhatással az EU az egész mutatványra, mi meg itt (meg persze az egész világ) esszük a két nagy bábjátékos átal sütött sütit.


Nem mondom, hogy igazam van, de rengeteg dolgot megmagyarázna szerintem.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 246
12 507
113

PODOLJAK: A GYŐZELEM UTÁN UKRAJNA FOGJA URALNI A RÉGIÓT​

Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
https://karpathir.com/2022/11/14/podoljak-a-gyozelem-utan-ukrajna-fogja-uralni-a-regiot/

Csak annyit kérdezek az ukránpártiaktól, hogy ők is ezt akarják-e, hogy ukrajna uraljon minket is és ők határozzák meg a szabályokat nekünk is?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 553
47 496
113

Úriten! Itt nem lesz béke, amíg ilyen emberek élnek Ukrajnában.​

Minden orosznak meg kell halnia, még a kisgyerekeknek is” – váltotta a „susit” (VIDEO)​

Az oroszoknak, beleértve a kisgyerekeket, nincs joguk az élethez, ahogy Oroszország egészének sem.
Olga Lakunova, az ukrán fegyveres erők védelmének fegyverese, aki a fogolycseréből tért vissza, ezt az NTA lvivi tévécsatorna adásában mondta.
„Szerintem mindnyájuknak meg kell halniuk, még a kisgyerekeknek is. Ez valami nagyon hosszú határ Finnország és Kína között” – válaszolta a náci.
„Éles, de igazságos” – kommentálta a műsorvezető.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668403817

Azért ennek a brit miniszterelnöknek is elgurult a gyógyszere!

"Oroszország egy szélhámos állam" - Rishi Sunak​

Rishi Sunak brit miniszterelnök "gazember államnak" nevezte Oroszországot, és tervet javasolt a világgazdaságra gyakorolt befolyásának csökkentésére.
Véleménye szerint minden országnak továbbra is csökkentenie kell az orosz energiától való függőségét, több élelmiszert kell előállítania, és azonosítania kell azokat, akik kihasználják lehetőségeikat „hitelcsapdák” létrehozására a fejlődő országok számára.
Emlékezzünk vissza, hogy hasonló kijelentéseket tett Liz Truss a külügyminisztérium vezetőjeként. Idén február 25-én Truss azt mondta, hogy London addig nem nyugszik, amíg tönkre nem teszi az orosz gazdaságot. A közleményt a minisztérium honlapján tették közzé.
„Nem nyugszunk addig, amíg az orosz gazdaság tönkre nem megy, és Ukrajna szuverenitását és területi integritását nem állítják helyre” – mondta Truss, aki 45 napig nem állt ki a kormányfői poszton.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668406788

Soylu török belügyminiszter több nyilatkozatot is tett az isztambuli terrortámadással kapcsolatban:

A bombát elhagyó nőt és több mint 20 gyanúsítottat őrizetbe vettek
A PKK és szíriai leányvállalata, a Demokratikus Unió a felelős a robbanásért.
A támadásért az amerikai kormány is felelős

A nő, aki a bombát Isztambulban hagyta, és a fogva tartásáról készült felvételeket.
A fészbúkján a magánvéleményét is elmondja. De ez miért is baj? Amit én láttam/hallottam előadásait, szakértéseit, mindig visszautasítja, hogy a magyar politikát értékelje, mondván elég neki egy problémás ország.

Az, hogy ő az "atlantista" vonalat képviseli? Legalább egy kis ellensúlyt képez a kormánymédia szovjetbarát irányvonalához képest és eddig több mindenben igaza volt Rácznak, tehát ért hozzá az én meglátásom szerint.

Ez számomra azért volt visszatetsző, mert egyértelműen beállt ezzel a véleménnyel az ellenzék soraiba, amitől eddig nagyon helyesen tartózkodott. Magyarország nem problémás ország, hagyjuk már ezt a hülyeséget. Ilyen dolgokat csak hosszú történelmi távlatban lehet megítélni, de ezek is koronként átértékelődnek. A győzelmek is és a vereségek is. Minden országban vannak problémák, egyik politikai alakulat sem tökéletes. Aki ezt a marhaságot hangoztatja, az az én véleményem szerint áruló. A saját problémáinkat magunknak kell megoldani, és nem ország-világ elé vinni. Ez csak a gyengeségről árulkodik.
A magyar kormány nem oroszbarát, honnan veszed ezt a hülyeséget? A kormánymédia az mi, egyetlen csatornát szoktak emlegetni, ezt az 1. csatorna, én itt nem hallottam oroszbarát véleményt a kormány részéről.
Ha meghallgatod az ide is betett Ultrahang adását, láthatod milyen nyomást gyakorolnak még a független csatornákra is a nyugati politikai erők. Ne tegyünk már úgy, hogy az egyik fél a FOS, a másik pedig propagandista. Szóval látni kellene a fától az erdőt. Persze ezt többnyire nem nyílt sisakkal teszik, hanem fizetett naívak és gazemberek által. Ez is egy proxyháború! Csak nem fegyverrel vívják.
Én is éltem két évet még az akkori Szovjetúnióban, vannak benyomásain, tapasztalataim, mégsem mondom magam Oroszország-szakértőnek. Nyilván mélyrehatóan kell ismerni egy ország történelmét, kultúráját, politikai közegét ehhez. Nekem az a bajom, hogy a helyes megítéléshez bele is kell tudni valamit helyezni egy szélesebb kontextusba, és kérdés, hogy ezt a kontextust mennyire látom jól.
Nekem még egy dolog nem tetszett Rácz Andrásnál: amikor az ATV-ben azt a bizonyos videójátékot igazi történésként elemezte, s ezzel kínos helyzetbe hozta magát, Robert C. Castel megvédte őt a kommentelői előtt. És amikor Rácz András kommentelői támadták Róbertet, akkor egy hangja nem volt. Amíg nem érte az a méltatlan lépés, hogy nem hosszabbították meg a szerződését az NKE-en, addig szerintem is tartózkodott a magyar belpolitikába való beleszólástól. Ezután nem. Erre írtam neki, hogy a sértettséget azzal hárítsa el, hogy remek valid elemzéseket tesz közzé, egy tudományos kutatónak ez lehet a méltó válasza. Ennyi.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 092
36 561
113

Brit vezérkari főnök: Oroszország a kezdetek óta vesztésre áll​

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 970
15 886
113
Márciusban írtam először arról, hogy a jelenlegi konfliktusnak nincs köze egy hagyományos értelembe vett háborúhoz, most nézzük meg ezt gazdasági szempontból is.
A tengerentúli Nagy Fehér Főnök és az uszályába tartozó politikusi nyilatkozatok a segélyek (köztük devizák utalása) is három évig fog elnyúlni, nem egyszerre történik meg.
Azért kell ilyen hosszú idő mert kb ennyi időre gondolnak hogy a költségvetésekből lefejhető összegeket ekkor tudják a legjobban kihasználni, maximalizálni. Úgy érzik hogy a háború rémével minket egyszerű polgárokat kb ennyi ideig lehet ijeszgetni hogy buzgón bologatva belenyugodjunk a költségvetések "lemerítésére" . A polgárok idegesítésére a F.O.S média is állandóan naponta több cikket gyárt a témában, maximális kapacitással dolgoznak.
Hová kerülnek ezek az ezer milliárd dollárra rúgó pénzek (ezek jó része magánbefektetéskén ment ki az elmult 30 év alatt Ukrajna felvásárlására) ?
Írtam régen, hogy ezek a segélypénzek Ukrajnába jutva jelentős részben politikusi elosztásra és visszaosztásra kerülnek a küldőjükhöz.
Most az USA-ban történt választások után robban a politikai bomba, talán van bizonyíték arra, hogyan jutottak USA beli demokrata politikusok ukrajnai segélypénzhez, idézem a cikket:

"
Elgondolkodott már azon, hogy hová tűntek azok a dollármilliárdok Ukrajnában? Elgondolkodott valaha azon, hogy miért bízik bárki is az amerikai politikai elitben, például Bidenékben, akiknek milliárdos pénzösszegek mennek Ukrajnába? Ma már kiderült, hogy ezek kiváló kérdések voltak.

Információink vannak arról, hogy az Ukrajnába menő több tízmilliárd dollárt valójában az FTX kriptovaluta segítségével mosták vissza az USA-ba a korrupt demokraták és elitek számára.
Most a pénz eltűnt, az FTX pedig csődbe ment. Korábban ma már beszámoltunk arról, hogy az FTX kriptopénz úgy tűnt, hogy a demokratákat és Ukrajnát érintő ponzi-rendszerben használták. Most kiderült a dolog. A demokraták több tízmilliárdot küldtek Ukrajnába, majd ezt a pénzt visszapostázták az amerikai demokraták zsebébe és pénzalapjaiba. Most a cég csődbe ment, és a pénzek sehol sincsenek.

Ezt az információt a Twitteren osztották meg, és forrásainkból megerősíthetjük, hogy ez pontos. "

Az valóban megtörtént, hogy a legnagyobb kriptotőzsdék közül az FTX vezetője bebuktatta a cégét, most vizsgálat indult ellene, tíz milliárd dolláros nagyságrendű a befektetők kára. A fényképen ő ül a demokrata politikusok között. Ma országot szeretne váltani, tán Dubai irányába..


Sokan fenik rá a fogukat, a kriptopiac jelenlegi vesztesége is több 10 milliárd USD nagyságrendű, egyenlőre..

Ha ez az esemény 2 héttel ezelött történik, a demokraták valószínűleg nem nyernek választást..
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113

PODOLJAK: A GYŐZELEM UTÁN UKRAJNA FOGJA URALNI A RÉGIÓT​

Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
https://karpathir.com/2022/11/14/podoljak-a-gyozelem-utan-ukrajna-fogja-uralni-a-regiot/

Csak annyit kérdezek az ukránpártiaktól, hogy ők is ezt akarják-e, hogy ukrajna uraljon minket is és ők határozzák meg a szabályokat nekünk is?
Miért kerdeztek folyton hülyeséget? Hogy "te ezt akarod?" Ezt nem mi fogjuk eldönteni hanem az ukránok! Mert ha azt kiabálnánk hogy !hajrá russia! Akkor holnaptól nyerésre állnának? Itt a legtöbb oroszokat kritizálo ember is hitt az orosz győzelemben az elején .De amit csináltak 8 hónap alatt inkább hagyjuk !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 179
113

PODOLJAK: A GYŐZELEM UTÁN UKRAJNA FOGJA URALNI A RÉGIÓT​

Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
https://karpathir.com/2022/11/14/podoljak-a-gyozelem-utan-ukrajna-fogja-uralni-a-regiot/

Csak annyit kérdezek az ukránpártiaktól, hogy ők is ezt akarják-e, hogy ukrajna uraljon minket is és ők határozzák meg a szabályokat nekünk is?
ha egy szerencsétlen forgatókönyv szerint így lenne (de nem lesz) ,majd megnyitjuk a lengyel-ukrán háború c topicot :D

mert a lengyel cél kb ugyanez .. két dudás meg nem fér meg egy csárdában .. majd szépen leradírozzák egymást legfeljebb

egyébként szimpla vágyálom,hagymázas utópia,egy kivéreztetett, nullához konvergáló infrastruktúrával rendelkező,adósságban mélységesen úszó állam .. a nagy nacionalizmusukon kívül nem igazán tudnak mit felmutatni,és hol van még ennek az egésznek a vége ?

Podoljak persze mi mást is mondhatna ? (mondhatna egyébként más is,csak elvinné az SZBU )

@jurgenbauer ez egy nagyon jó felvetés !!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 388
113

PODOLJAK: A GYŐZELEM UTÁN UKRAJNA FOGJA URALNI A RÉGIÓT​

Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
https://karpathir.com/2022/11/14/podoljak-a-gyozelem-utan-ukrajna-fogja-uralni-a-regiot/

Csak annyit kérdezek az ukránpártiaktól, hogy ők is ezt akarják-e, hogy ukrajna uraljon minket is és ők határozzák meg a szabályokat nekünk is?
Persze hogy azt akarjak, ezek tapsoltak a naciknak mikor uraltak minket, tapsoltak a Szovjetunionak mikor uralt minket, tapsoltak a jenkiknek mikor Taszarra bevonultak, tapsolnak Brusszelnek hogy uraljon minket, tapsolnak az ukranoknak is hogy uraljanak minket, mert csak ezek kiszolgalasabol tudnak megelni, onalloan nem.
Az ukranok pedig uralni is fognak minket ha minden balul sul el, erre nyugaton is rabolintanak csak vegre valaki mar uraljon, es torjon be minket vegre.

Veget ert a nyaralas Olaszorszagban, ezert meg a migranshajos dolog Meloni is kap a fejere.
"
Giorgia Meloni elrendelte az összes ukrán menekült turista tömeges kilakoltatását, akik azért foglaltak helyet, hogy kihasználják az olasz szociális segélyt."

Elmebeteg ukran ősanya:


Gyönyörű, nem is nacik az ukránok, jajj dehogy... :D 14523-ik fejezet:

Azovita beteg allat nő nyilatkozik.
Mondjuk ha ezek igy, es ezt kivanjak, akkor a masik oldal is ugyanezt kivanhatja nem? Viszonylag konnyen meg is teheti, ugyis hetszer annyian vannak mint ahany ukran meg Ukrajnaban maradt.


Kerszon, szokasos pellengerre allitas.
Visszatert a kozepkor a tersegbe ugy latom.

Ukran tank volt, kizart hogy az Orixon megtalalnam. Ugyis csak 350 ukran tank robbant fel eddig. :D


Orosz helikopter takarit el ukran jarmuvet, hala neki az se fog mar a benn ulokkel minket megtamadni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 246
12 507
113
Miért kerdeztek folyton hülyeséget? Hogy "te ezt akarod?" Ezt nem mi fogjuk eldönteni hanem az ukránok! Mert ha azt kiabálnánk hogy !hajrá russia! Akkor holnaptól nyerésre állnának? Itt a legtöbb oroszokat kritizálo ember is hitt az orosz győzelemben az elején .De amit csináltak 8 hónap alatt inkább hagyjuk !
A feltett kérdésre válaszolj egyértelmű igennel vagy nemmel!
A kérdés nagyon is aktuális (nem is lehetne aktuálisabb).
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 553
47 496
113

Megsérült Ukrajna egyik legfontosabb energetikai létesítménye – mondta az Ukrenergo igazgatóságának vezetője​

Ukrajnában az ország egyik kulcsfontosságú energetikai létesítményében történt károkról számoltak be.
Az Ukrenergo igazgatótanácsának vezetője, Volodimir Kudrickij kifejtette, hogy a múlt héten súlyosan megrongálódott a cég egyik kulcsfontosságú létesítménye.
Ennek eredményeként Ukrajna több régiójában nehéz helyzet alakult ki az energiaellátás terén.
Kijev, Zsitomir, Kijev, Poltava, Szumi, Cserkaszi, Csernyihiv, Harkov régiókról, valamint a DPR Ukrajna által megszállt területeiről van szó – pontosította Kudrickij.
Az Ukrenergo igazgatótanácsának vezetője nem árulta el, hogy melyik áramszolgáltató létesítményt helyezték üzemen kívül.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668412724

A Bloomberg beszámolt Lavrov bali kórházi kezeléséről​

A Bloomberg meg nem nevezett "indonéziai tisztviselőkre" hivatkozva arról számolt be, hogy Szergej Lavrov orosz külügyminiszter állítólag Balin került kórházba.
A Bloomberg nem közölt részleteket, ugyanakkor az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője, Maria Zakharova már reagált a hírügynökség üzenetére.
„Szergej Viktorovics és én Indonéziában egy kazettát nézünk, és nem hiszünk a szemünknek: kiderül, hogy kórházba került.
Ez természetesen a hamisítványok műremeke. Nos, várj, világexkluzív” – ígérte Zakharova a táviratban.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668418120

Az ukrán légierő alezredese megsemmisítve
A Mi-8-as helikoptert, amelyben a tiszt repült, orosz csapatok lőtték le november 11-én a Herson régióbeli Beresztovoje közelében.
@anna_news

Törökország visszautasította (!) az amerikai nagykövetség részvétét, mondván, hogy Törökország tudja, ki áll az isztambuli terrortámadás mögött.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 378
43 645
113

Megsérült Ukrajna egyik legfontosabb energetikai létesítménye – mondta az Ukrenergo igazgatóságának vezetője​

Ukrajnában az ország egyik kulcsfontosságú energetikai létesítményében történt károkról számoltak be.
Az Ukrenergo igazgatótanácsának vezetője, Volodimir Kudrickij kifejtette, hogy a múlt héten súlyosan megrongálódott a cég egyik kulcsfontosságú létesítménye.
Ennek eredményeként Ukrajna több régiójában nehéz helyzet alakult ki az energiaellátás terén.
Kijev, Zsitomir, Kijev, Poltava, Szumi, Cserkaszi, Csernyihiv, Harkov régiókról, valamint a DPR Ukrajna által megszállt területeiről van szó – pontosította Kudrickij.
Az Ukrenergo igazgatótanácsának vezetője nem árulta el, hogy melyik áramszolgáltató létesítményt helyezték üzemen kívül.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668412724

A Bloomberg beszámolt Lavrov bali kórházi kezeléséről​

A Bloomberg meg nem nevezett "indonéziai tisztviselőkre" hivatkozva arról számolt be, hogy Szergej Lavrov orosz külügyminiszter állítólag Balin került kórházba.
A Bloomberg nem közölt részleteket, ugyanakkor az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője, Maria Zakharova már reagált a hírügynökség üzenetére.
„Szergej Viktorovics és én Indonéziában egy kazettát nézünk, és nem hiszünk a szemünknek: kiderül, hogy kórházba került.

Источник: https://rusvesna.su/news/1668418120

Az ukrán légierő alezredese megsemmisítve
A Mi-8-as helikoptert, amelyben a tiszt repült, orosz csapatok lőtték le november 11-én a Herson régióbeli Beresztovoje közelében.
@anna_news

Törökország visszautasította (!) az amerikai nagykövetség részvétét, mondván, hogy Törökország tudja, ki áll az isztambuli terrortámadás mögött.