[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
332
3 697
93

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 673
55 720
113
Szerinted mennyire lenne reális forgatókönyv hogy a kínaiak a szomszédjukban tudják az USA-t ?

ha Oroszország bukik (nem fog összejönni egyébként .. bármennyire is ezt vizionálja itt néhány agyament) akkor a következő Kína lesz/lenne .. egyszer talán majd eljut mindenkinek az a világos üzenet,hogy a globális világkormány/egypólusú világrend/amerikai hegemónia stb stb .. mindegy milyen néven nevezzük csak egy utópia .. baromira nem fog összejönni

de ugyanezen a véleményen lennék,ha az orosz vagy kínai hegemóniát,világrendet vesszük alapul .. nincs ilyen és nem is lesz .. annyiban változik a helyzet hogy az USA "vezető" szerepe (de hogy értse mindenki hogy mire gondolok inkább leírom : kéretlenül belepofázik mindenkinek a dolgába,úgy hogy kizárólag a saját érdekeit tartja szem előtt ,és ehhez a demokrácia köntösébe csomagolt terrort (katonai erejét ) használja fel,vagy gazdasági nyomást próbál gyakorolni) véget ért .. persze hogy ez nem tetszik neki ..

olyan ez is mint amikor Sanyi a legerősebb gyerek a homokozóban,és egy ideje ő mondja meg kinél lesz a lapát, a vödör, meg a szita .. de már azt is megakarja mondani ki léphet be a homokozóba

aztán Pisti, Peti,meg Zoli .. elhatározzák,hogy legközelebb majd szájba verik Sanyit,mert rájönnek hogy hárman erősebbek,de legalább is kiegyenlítettebbek lesznek az erőviszonyok, és előbb utóbb szépen beáll mögéjük a többi gyerek is Sanyi meg mehet a faszba okoskodni
Ezt a példát valószinüleg mindenki megèrti.
(Bár a fene tudja...:) )
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 280
113
Két hír egymás után:



Hol nő a pánik?


Más.

Egyeseknél nagyon nagy lett az arc:

Egyesek meg realisták:

Az orosz meg közben szó nélkül teszi a dolgát?
Svájcnak nincs annyira nagy mozgástere, miután az USA a terror elleni harcra hivatkozva a nemzetközi pénzrendszer egészét vigyázó szemei, és szankciós képessége alá vonta.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 936
14 046
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 078
2 859
113
Na most képzeljük el, ha az orosz is
  • Full mozgósítana - lenne 2millió+ katonája
  • Beverné a full hadi termelést (ez szerintem folyamatban)
  • A külső támogatói beállnának mögé - mondjuk Kína adna olyan támogatást, mint az USA Ukrajnának... jááájj

1. Szerinted menmyire bírná pl.: a logisztika, a kétmillió katonát?
2. Egy nyugdíjkorhatár emelést nem mertek bevállalni, mert népszerütlen lett volna, akkor mit szólnának hozzá a zemberek?
3. Biztos h kína olyan nagyon támogatná?
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 045
23 883
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.
írod hogy ezekkel talán semlegesebbek lennének az orosz lakosok .én nem vennék rá azért mérget,hogy az amerikaiakat olyan szívesen fogadnák az orosz lakosok ..
biztos láttad a Vörös hajnal c filmet .. na kb ugyanaz a forgatókönyv lenne .. ott van elég sok példa Afganisztánból,hiába az USA volt a koalaíció vezetője,és mentek oda mások akik nem amerikaiak (ráadásul a lehető legtöbb módon ki is hangsúlyozták,hogy ők bizony nem jenkik) mégis ugyanazt a bánásmódot kapták a helyio lakosoktól,mint a cowboyok .. szóval nem nagyon foglalkoztak vele,hogy az idegen katona az svéd,vagy német vagy amerikai .. ellenség és kész.

@Roni te nem az oryxnál dolgozol véletlenül :D ?, honnan állapítottad meg hogy ez orosz gép volt ?? (nem kizárt,de nem is kijelenthető szerintem mivel pont nem egy ultra HD felvételről van szó sőt ellenkezőleg .. )
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
371
2 461
93

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 506
46 964
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.
Nem tartom kizártnak! És lehet, hogy erre tartalékolják az oroszok az erőket. Ha valós a nukleáris ereje az Orosz Föderációnak, akkor ez nukleáris háborút robbant ki az orosz nukleáris doktrina lapján. És akkor az Isten irgalmazzon nekünk!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.

2021ben összesen 63.000fő US katona szolgát a NATO Europai részén. Ennek jelentős része UKben és Németoban nem a határokhoz közel.
Ehez képest a hidegháború nem szebb részében csak nyugatnémetroszgában! 350.000US katona állomásozott.
Ha tetszik USA keménye leépítette az europában lévő jelenlétét és tervbe volt a további csökkentés is.
2020-21?ben pont az orosz tiltakozások miatt Lengyelek hiába könyörögtek, fizettek volna! USAnak dandárért nem kapták meg.
Ha katonailiag nézzük orosz szempontból egy katasztrófa ami jelenleg történik. NATO két komoly taggal bővül, a NATO-Orosz határ megduplázódik, stratégiai területek lesznek határosak a NATOval, az US leépítés nem tovább tart hanem megfordul, az egész térség jobban vagy mégjobban de nekiállt fegyverkezni, a hagyományosan orosz befolyási övezetek pl Kína... felé "kacsingatnak".
---
Donyeck és Luhanszk nem ehte orosz.
---
Az Ukrajna elfoglalja Moszkvát, oroszo szivét fantazmagóriára inkább nem reagálnék. Már krím elfoglalása is kvázi képtelenség.
Nem mellesleg még mindig Oroszo az agresszor, Oroszo támadta meg Ukrajnát és a Putyini-Orosz vezetés az aki több oroszt ölt meg az elmúlt 8hónapban mint amennyit összesen megölt akárki az elmúlt 60+évben. Senki se okozott annyi kínt az elmúlt ~60évben az oroszoknak mint Putyin és hadserege.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.
Ebből a történetből hiányoznak a taktikai atomfegyverek. Azok hol jönnének képbe? Csak mert valamiért azt gondolom, hogy ha itt bárki is megindulna már a '14-es orosz területek felé, akkor repülne egy pár kilotonnás sampler valami remek ukrán városba, csak hogy ne fázzanak. Ez ellen továbbra is védtelenek a hoholok (és ha már itt tartunk a 101esek is, legyenek bárhol is).
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 725
8 924
113
Amúgy tegnap is olvastam elemzést róla, hogy ugye a 101-es, meg a 82-es légidesszant (akik ugye azé híresek, mert ők ugrottak '44-ben is a németek mögé a prtraszálláskor-Hogy maradt volna csukva mindnek az ernyője), nem véletlenül állomásoznak az orosz határhoz közel. Kb 60-80.000 Usa katona van összesen itt. Kérdem én, minek állomásozna itt ennyi? Szerintem záros határidőn belül bezúdulnak fuckrajnába. Ha az Oroszok megszorongatnák az ukránokat akkor azért, ha az ukránok tovább nyomulnak előre akkor meg azért. Valóban az is több helyen olvasható, hogy az egyesült államokban fuckrán kiképzőkkel gyakorolják orosz nyelterületen a béke fenntartást. Gondolom azért, mert az echte orosz Donyeck, és Luhanszk, valamint a Krím ukrán elfoglalása után bevonulnak (és itt mutatom a 2 kezemmel a bólogató nyuszifüleket) "békefentartói" minőségben. Pl hogy megakadályozzák a nagyrészt oroszajkú többség lázadását az ukrán katonákkal szemben, hisz ezekkel talán semlegesebbek lennének a lakosok. Ezáltal el lehetne kerülni, hogy hegyekbe álljanak az orosz lakosság holttestei. Ahogy belegondolok egyre logikusabb. De mondom...kizárólag a 14 óta orosz kézen lévő területeken. Szinte 100% hogy ezt akarják. Ezzel nem robbantanak ki világháborút. Ez a fő elég a 3 kis terület ellenőrzésére, és az így felszabadult 1.000.000 ukrán katona tovább menetelhet egyre beljebb Oroszország szívébe!
Ha így igaz akkor azoknak az ukrán szerintem kicsit optimista elemzőknek, még igaza is lehet, hogy az Urálon innen lévő területek 1-2 éven belül Nagy-Ukrajnához tartoznak majd.
Elrettentésnek vannak ott. Meg az USA egyértelműen megüzente, hogy az ukrajnai orosz erőket megsemmisítik, ha Oroszország atomot vetne be.

Ukrajna nem akar megszállni orosz területeket, csak a nemzetközi jog által elismert határait akarja visszaállítani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 096
66 935
113
Mertek volna nem felvonulni! :D
Felvonulsz önként, vagy korberagszalagoznak es visznek is a platón a kivegzohelyre.

Az ukranok 100 tengeri ongyilkos dront gyartogatnak eppen.

Azt irjak a bulgarok hogy a Mig 31+Szu 35 páros a nyerő es mindent visz.

Az októberben alakult Pro Schweiz civil szervezet szerint Svájcnak vissza kell térnie a teljes semlegesség politikájához

Faznak az ukran katonak.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 591
13 825
113
Az, hogy nem egy csapat allahistával harcol?

Az Iraki Hadsereg 1991-ben ugyanolyan reguláris volt, mint bármi más állami hadsereg a világon.

A környékbeliek, vagyis Irán, és Szaúd-Arábia ellen teljesen menő volt. Úgy, hogy Iránt a Britek és az Amerikaiak fegyverezték, kisebb - nagyobb mértékben.

De az USA és Irak között már fényéves technológiai szakadék húzott.


De tényleg, a tök egyedül álló, őselavult, körömnyi Szerbiát nem sikerült katonailag megtörni a levegőből. Vagy ez kimaradt a történelmi ismereteidből?

A maga idejében a Jugoszláv Néphadsereg is simán benne volt a Top 10. hadseregben, a Hidegháborúban. Nem kívülről harcolták le, hanem 10 év alacsony intenzitású belháború során.

Ukrajna kapcsán mennek a tények, és az üzengetések is, hogy eddig 7,5 millió Ukrán menekült el. Ha az Oroszok ténylegesen szétverik az infrastruktúrát, akkor még ugyanannyi menekült lesz, a mínuszokban nem működik az Ukrán nacionalizmus. És erőszakosan üzengetnek is, hogy nem 50 darab Hawk légvédelmi rakétát kérnek, hanem 5,000-et.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
j-zan-sz.jpg


Én nem tudom ki mit szed , mit iszik illetve mire iszik ! De azok az agymenések amit itt sokan produkáltok elgondolkodtat ! Van egy sose látott proxy háború egy olyan dezinformációs hadviseléssel ami teljesen megváltoztatja a józan gondolkodásba vetett hitemet ! Egy pszihodoki komoly tanulmányt tudna írni a díszes kompániáról ha csak az elmúlt fél év kommentjeit kielemezné ! Az igazság ! Mi az ? Ezt senki se tudja , vannak vélemények , vágyak , képzelgések etc. meg van az igazság amit én inkább valóságnak nevezek mert azt tartom, hogy nincs objektív igazság mert azt valakinek a saját véleménye már torzította ! Tehát beszéljünk a valóságról .

A valóság az , hogy van egy szláv háború amibe a nyugat NATO erőforrásokkal de nem NATO-ként belépett a kaprok oldalán mint az igazság bajnoka ! Csak hát az az Ő igazságuk és nem az Oroszoké ! Az Oroszok vagy ők vagy mi érvrendszer mentén nem tűrték tovább sok évtized baszogatását az USA dominálta nyugattól és azt mondták ha nem tartottátok magatokat az egykori megállapodásunkhoz akkor vissza azzal ami hozzánk tartozik és a mi vérünk , népünk . Nyilván sok sok elemzés és szövetségi rendszer építgetés után arra az elhatározásra jutottak mint itt nem régen egy olvtárs a homokozós erőviszonyok hasonlatával ! El indult egy nagyon durva átrendeződés a világban aminek ez a háború csak kicsike része , inkább olyan látványos és hangzatos díszlete amibe sajnos sok ember meghal , megsebesül , nyomorék és hajléktalan lesz , a végeredmény pedig egy olyan ország torzó lesz ami gyakorlatilag élhetetlen és fenntarthatatlan lesz . Lehet itt fotel szakértősködni , hogy ki nyer , ki veszít , ki a tökösebb és ügyesebb ! De nem ez számít hanem , hogy az eddigi USA/EU által dominált világnak vége lesz a kérdés csak az , hogy mikor ? Mennyi idő alatt ? És utána az új többpólusú világrend hogyan fog rendeződni . Ki kivel/kikkel lesz egy egy póluson szövetségbe ? Nagyon sok a kérdés , nagyon sok pénzről és óriási hatalomról van szó amihez minden érintett ragaszkodik és minél nagyobb szeletet akar a tortából !

Ezért és ezekért nem releváns , hogy kinek van jobb tankja , repülője etc és pont senkit nem érdekel a nagyok közül , hogy ki mekkora területet foglal el vagy ad fel a mostani időszakban !

És ennek a új világrendnek már nem az elektronikusan előállított pénz lesz az alapja , hanem a valós produktum aminek pedig alap feltétele lesz a nyers anyag és az energia ! És lássuk be ebben a nyugat áll szarabbul !
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 064
54 273
113
Oroszország nemzetközileg elismert határai mögé behatolás azonnali atomcsapást von maga után vita nélkül... na akkor aztán veszítenének az ukránok instant. Mindent.

Azért ez a Herson kivonulás utáni kétségbeesés tényleg mókás, de főleg az itt a csúcsát elérő oroszok lesajnálása - csak ebben semmi új, a matrica változott csak, ugyan ezt játszottuk évtizedek óta, a másik oldallal. Az USA haderő ellen Irakban és Afganisztánban.
Évekig hallgattam itt a fórumon is, hogy "az amerikai haderő egy szar, nem tud legyőzni egy csomó rongyos buckalakót a sivatagban, fail army, F-22 géppuskafészket bombáz fail, Abramsot felgyújtják Molotov koktéllal fail, stb stb stb..."
Ez ment évekig, és most pontosan ugyan ez megy az orosz haderőre. Tükörképe ugyan annak az eszetlen, tárgyilagosságot nélkülöző, érzelmi alapú szarviharnak.

De vegyük a szembenálló feleket és hozzáállásukat a háborúhoz. Vagy egy Ukrajna ugye:
  • Teljes mobilizálás, olyan 700.000 ember.
  • Teljes hadigazdálkodás
  • Full külső, vagyis NATO support (ide értve pénz, hadianyag, ELINT, stb...)
Ezzel szemben van egy orosz:
  • Sehol a teljes mobilizálás, kezdték olyan 100.000 emberrel, most lesz olyan 400.000...
  • Most kezdenek csak átállni ők is háborús termelésre, de igen lassan
  • Semmi külső support (iráni drónok meg ÉK skuló, de azt is veszik jó pénzért, nem ingyen kapják)
Na most képzeljük el, ha az orosz is
  • Full mozgósítana - lenne 2millió+ katonája
  • Beverné a full hadi termelést (ez szerintem folyamatban)
  • A külső támogatói beállnának mögé - mondjuk Kína adna olyan támogatást, mint az USA Ukrajnának... jááájjj
A határnál kézifékkel se bírnának megállni...
Szóval érdemesebb a nagy képet nézegetni. Természetesen én haderő (elsősorban légierő) szempontból vizsgálom a kérdést, és jó eséllyel az orosz politika is lesz olyan balfasz, mint az amerikai a war on terror két évtizede alatt - de azért vizsgáljunk már minden paramétert, mielőtt pálcát törünk egy haderő fölött.



Az idődet vesztegeted a románokkal.
Annyit tennék hozzá,hogy nem az ukrán hadsereg legyőzése a prioritás az Orosz politikának,mármint még nem,sokkal nagyobb a tét,most hangolják össze a bricks, és bricks + kalandot,eddig olyan 46%-át avilág gdp-jét adó országok akarnak csatlakozni, arany lesz a közös pénz mögött, és azzal fognak olajat is venni.

Engem nem érdekel a vágyvezérelt gondolkozásotok. Oroszországnak megvan az ereje arra, hogy befejezze ezt a háborút. Az, hogy ez még nem történt meg, annak politikai okai vannak. Ha egy normális vezetőjük lenne, már a nyári szárazságok idején felgyújtotta volna napalmmal azt a neonáci terrorállamot keresztbe-hosszába. Én Putyin helyében már az első napokban nukleáris csapást mértem volna az ukrán vezetési pontokra, csak úgy a miheztartás végett.

Az orosz hadviselő potenciál még egy felturbózott Ukrajna mellett is összemérhetetlenül nagyobb, mind emberanyag, mind pedig haditechnika vonatkozásában.

Az orosz vezetés azonban nem használja ki ezeket a lehetőségeket, ami nem katonai, hanem politikai balf@szkodás.

Sokan az orosz haderőt szidják, de nézzük már meg tényeket. Egy nyugati fegyverekkel és hírszerzéssel felturbózott, mozgósított, létszámfölényben lévő, fanatizált, honvédő szellemben védekező harcot folytató sereg ellen harcolnak úgy, hogy a politikai vezetés nem biztosította számukra a megfelelő támogatást időben ahhoz képest, hogy mekkorára duzzadt a konfliktus. Ennek ellenére 9 hónap elteltével még mindig Ukrajna területén vannak, az ősz eleji ukrán offenzívát leszámítva Ukrajnának területi nyeresége akkor volt, amikor az oroszok visszavonultak, mert az expedíciós méretű seregükkel nem tudták tartani a többszörös túlerőt.

Ezért minden orosz szerencsétlenkedés ellenére azt mondom, hogy nem a haderejük, hanem a politikai vezetésük szerepelt le, akik ugattak a nyugatra, mint a palotapincsik, de az összes provokáció ellenére sem mertek odaütni, akár atommal is, amikor arra lett volna szükség.

Ehelyett gabonaüzleteket kötöttek, a szankciók miatt rinyáltak, a gázfegyvert nem merték bevetni időben, a mai napig szállítják a nyugatnak főleg az USA-nak az uránt és az olajat, a platinát, a titánt az eu haderőnek és autógyártásnak. A mozgósítást 300k után leállították.

A nyugat ellen nem lehet félig háborúzni, és ha Oo vezetése nem árulókból áll, akkor ezt felismerik és minden eszközt bevetve egy pokoli infernóvá változtatják Ukrajnát a következő nap, besoroznak 2-3 millió embert és akik túlélik az első csapást annak 2 lábon viszik el a személyre szabott tartólövést az AK-ból.

Ezek lennének a realitásoka két ország erőviszonyait figyelembe véve. Sajnos egyre több jel utal arra, hogy Oo vezetésében árulók vannak, akik az első naptól hátráltatják a haderőt.



Nem árulók azok,de nem fognak a kedvünkért besorozni X millió gyalogost,hogy 1.dobtárassal,meg egy pufajkában,hurrázva menjen berlinig.
Minek?
Az idő nekik dolgozik, szépen fogynak a kaprok,a nyugati segélyek,szép kecókra költik az ukrán fejesek,közben kialakul a dodómentes olajpiac,arany fedezetű bicks pénz, és usánka sem fog küldeni cuccot,pénzt, max jókivánságokat.
Szerintem fél-egy év és a kedves nyugat, a taknyán fog csúszni pénzügyileg,nyersanyagilag,energiailag,esetleg vehet bricks valutáért ezt,azt,miután minden szankciót töröltek,a dollár meg.mehet a matracba tömésnek.