Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Eddig melyik magyar politikust lökték ki az ablakon amiatt mert kritizálta az Orbán kormányt? Rengeteg faszsága van ennek a kormánynak, de hagyjuk már a barokkos túlzásokat.
Azé' hagyta már itt ezt az árnyékvilágot rendőrautóban, kérdéseket felvető módon, offshore bizniszben is érdekelt "vállalkozó"...
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 125
83 618
113
Tordai hazudott és átvette az egész ballib sajtó:
Nagy MNB alelnökként folyamatosan harcban volt Matolcsyval. Az MNBből is elment emiatt. Pol pályára került. Kb. úgy kell elképzelni a szitut, mint Tarlós vs Vitézy. És most Nagy még magasabb pozícióba került. Ezt fújta fel Trolldai.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 551
6 736
113
Nagy MNB alelnökként folyamatosan harcban volt Matolcsyval. Az MNBből is elment emiatt. Pol pályára került. Kb. úgy kell elképzelni a szitut, mint Tarlós vs Vitézy. És most Nagy még magasabb pozícióba került. Ezt fújta fel Trolldai.
Vitézy először balfasz volt, jogosan volt kiakadva rá Tarlós.
Utóbbi időben viszont szerintem jól nyomta.
Nagy Márton munkásságát nem ismerem. :(
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 717
14 773
113
Nézd meg jegybank elnök beszédét.

Csak objektíven.
Néhány tény még hozzá. Orbán putyinpincsje olcsó orosz gázról és olajról papol kakaduval már hónapok óta, és nyártól kezdett röhögni a MTVA-s lakájmédia, hogy a németek fáznak, és semmijük nem lesz, bezzeg mi. Nos az egész EU-ban van minden kuton üzemanyag, még Szlovákiában is ahol a Slovnaft 90%-os MOL tulajdonban van, csak itthon nem. Mivel flottamenedzser vagyok, egész országra van kitenkintésem üzemanyag miatt, és Miskolc, Debrecen, Budapest, Pécs vonatkozásában többen is telefonáltak, hogy 4-6 MOL!!!! kuton elfogyott az üzemanyag. Nos a kis kutakról nem is beszélve. Én is megnéztem 3-at és tényleg elfogyott. Az infláció az egekben, az árstoppos termékek nincsenek pld. 2,8-as tej, nem is lehet kapni és rendelni sem. (aki nem hiszi probálja meg on-line rendeléset). Tegnap Gombos Edináék új videojában láttam, hogy a legolcsóbb tejnél is olcsóbb a benzin gallonja az USA-ban (nagy a szórás, de a legdrágább államokban is). Nos megnéztem, hogy a rezsicsökkentés nélküli üzemanyag árnál drágánn 3,5-ös tejek is vannak forgalomban. A 480-as üzemanyag meg úgy nincs, mint a 2,8-as tej. Lehetne mutogatni a többi terméket is, de ide vezetett az unortodoy gazdaságpoltiika amiben nyakig volt Matolcsy is benne. Akik itt irogatnak és még mindig Orbán vallásban szenvednek, nem is értem, hogy mikor nem józanodnak ki, hogy ez a kártékony csürhe hova züllesztette a gazdaságot, hova lopta el a forrásokat és hogyan tette tönkre nemzeti fizetőeszközünket. ez a Ti művetek, Ti szavaztatok rá!!!

Bocs, de annak azelső fele és több eleme kifjezetten jól működött, két éve kezdték elcseszni részbena választási költségvetéssel.

Matolcsy pont hogy már 2 éve látványosan krittizálja a kormányt.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
De nem ez a volt a téma tárgya. Nem a kilencvenes és kétezres évek eleji maffia - politika összefonódásról volt szó.
Welsz Tamás halálára céloztam 2014-ből. Volt valami útlevélbiznisze, amiről tudtak a hatóságok, mégsem léptek.
Ja, Pintér minisztertábornokelftársnak is volt valami tisztázatlan zsokégyilkossággal kapcsolatban érintettsége, holmi bizonyítékeltüntetés révén. Állítólag.
Szóval én nem tartom annyira elképzelhetetlennek, ha véletlenül eltünne egy-két, politika számára, kellemetlenkedő arc. De tény, hogy ismert politikusról nem tudom elképzelni, hogy kinyírják. Vannak ennél szofisztikáltabb módszereik.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
9 003
113
Ácsi!
Te se kövesd el azt a hibát, hogy segélynek nevezed! A 70Mrd HUF is hitel. Mint ahogy az EU-s 18Mrd eurós is az.
Igazad van abban, hogy hitelnek nevezik mindkettőt, sőt mi valószínűleg pontos kétoldalú megállapodásokban is rögzítjük az ukránokkal a folyósítási, felhasználási és visszafizetési szabályokat is, valahogy nincs nagy bizalmam, ennek, ukrán oldalról való betartásában.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 113
9 155
113
Nézd meg jegybank elnök beszédét.

Csak objektíven.
Néhány tény még hozzá. Orbán putyinpincsje olcsó orosz gázról és olajról papol kakaduval már hónapok óta, és nyártól kezdett röhögni a MTVA-s lakájmédia, hogy a németek fáznak, és semmijük nem lesz, bezzeg mi. Nos az egész EU-ban van minden kuton üzemanyag, még Szlovákiában is ahol a Slovnaft 90%-os MOL tulajdonban van, csak itthon nem. Mivel flottamenedzser vagyok, egész országra van kitenkintésem üzemanyag miatt, és Miskolc, Debrecen, Budapest, Pécs vonatkozásában többen is telefonáltak, hogy 4-6 MOL!!!! kuton elfogyott az üzemanyag. Nos a kis kutakról nem is beszélve. Én is megnéztem 3-at és tényleg elfogyott. Az infláció az egekben, az árstoppos termékek nincsenek pld. 2,8-as tej, nem is lehet kapni és rendelni sem. (aki nem hiszi probálja meg on-line rendeléset). Tegnap Gombos Edináék új videojában láttam, hogy a legolcsóbb tejnél is olcsóbb a benzin gallonja az USA-ban (nagy a szórás, de a legdrágább államokban is). Nos megnéztem, hogy a rezsicsökkentés nélküli üzemanyag árnál drágánn 3,5-ös tejek is vannak forgalomban. A 480-as üzemanyag meg úgy nincs, mint a 2,8-as tej. Lehetne mutogatni a többi terméket is, de ide vezetett az unortodoy gazdaságpoltiika amiben nyakig volt Matolcsy is benne. Akik itt irogatnak és még mindig Orbán vallásban szenvednek, nem is értem, hogy mikor nem józanodnak ki, hogy ez a kártékony csürhe hova züllesztette a gazdaságot, hova lopta el a forrásokat és hogyan tette tönkre nemzeti fizetőeszközünket. ez a Ti művetek, Ti szavaztatok rá!!!
AZ igen :D Nekem nagyon tetszett a 95 kontra 2.8 tej hasonlat! Pisti, a következő fordulóba jutottál!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
9 003
113
Bocs, de annak azelső fele és több eleme kifjezetten jól működött, két éve kezdték elcseszni részbena választási költségvetéssel.

Matolcsy pont hogy már 2 éve látványosan krittizálja a kormányt.
Nyilvánvalóan a kormány jobban figyelembe vette Matolcsy javaslatait, míg volt mozgástere. Nem arról van szó, hogy M. elhülyült volna, vagy a kormány bizalma ingott volna meg benne. Nyilvánvalóan olyan politikai és gazdasági kényszerpályán mozgunk az eu-nak köszönhetően, ami minden, csak nem optimális. Matolcsynak pedig nem kell feltétlenül a politikai alkukról, átverésekről tudnia.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 171
113
Nézd meg jegybank elnök beszédét.

Csak objektíven.
Néhány tény még hozzá. Orbán putyinpincsje olcsó orosz gázról és olajról papol kakaduval már hónapok óta, és nyártól kezdett röhögni a MTVA-s lakájmédia, hogy a németek fáznak, és semmijük nem lesz, bezzeg mi. Nos az egész EU-ban van minden kuton üzemanyag, még Szlovákiában is ahol a Slovnaft 90%-os MOL tulajdonban van, csak itthon nem. Mivel flottamenedzser vagyok, egész országra van kitenkintésem üzemanyag miatt, és Miskolc, Debrecen, Budapest, Pécs vonatkozásában többen is telefonáltak, hogy 4-6 MOL!!!! kuton elfogyott az üzemanyag. Nos a kis kutakról nem is beszélve. Én is megnéztem 3-at és tényleg elfogyott. Az infláció az egekben, az árstoppos termékek nincsenek pld. 2,8-as tej, nem is lehet kapni és rendelni sem. (aki nem hiszi probálja meg on-line rendeléset). Tegnap Gombos Edináék új videojában láttam, hogy a legolcsóbb tejnél is olcsóbb a benzin gallonja az USA-ban (nagy a szórás, de a legdrágább államokban is). Nos megnéztem, hogy a rezsicsökkentés nélküli üzemanyag árnál drágánn 3,5-ös tejek is vannak forgalomban. A 480-as üzemanyag meg úgy nincs, mint a 2,8-as tej. Lehetne mutogatni a többi terméket is, de ide vezetett az unortodoy gazdaságpoltiika amiben nyakig volt Matolcsy is benne. Akik itt irogatnak és még mindig Orbán vallásban szenvednek, nem is értem, hogy mikor nem józanodnak ki, hogy ez a kártékony csürhe hova züllesztette a gazdaságot, hova lopta el a forrásokat és hogyan tette tönkre nemzeti fizetőeszközünket. ez a Ti művetek, Ti szavaztatok rá!!!
Tarts tehenet, koltozz Floridaba Edinahoz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 988
91 910
113
Érdekelne a véleményed a Matolcsy beszámolóról, fentebbi videó.
Majd hétvégén meghallgatom.
Matolcsy mondott ilyet is, olyat is.
Ezt pl. nagyvonalúan kifelejtik sok helyen.

Ugyanakkor a devizatartalékok szintje Matolcsy szerint megfelelő, így az MNB stabilan vállalhatta és vállalja is az energiaszámla kiegyenlítését.
AZOKAT A MEGJEGYZÉSEKET IS VISSZAUTASÍTOTTA, HOGY A MAGYAR GAZDASÁG ÖSSZEOMLIK, ÉS FIZETÉSKÉPTELENSÉGI KOCKÁZATRÓL EGYÁLTALÁN NEM LEHET BESZÉLNI.
..
Kitért a forintra is, amely szerinte a következő hetekben újabb spekulációs támadás elé néz, de a jegybank erre felkészült, a shortolók sokat fognak veszíteni szerinte.

Egyébként árstop ügyben pénzügyi, gazdasági szempontból biztos igaza van, de a kormánynak van társadalompolitikai szempontja is és úgy már más a szitu.

Árstop nélkül sokkal rosszabb lenne itthon a szitu.
Osztrák magyar élelmiszerár összehasonlítás
9bdf11af05d767eda995b86727ba47be.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Eddig melyik magyar politikust lökték ki az ablakon amiatt mert kritizálta az Orbán kormányt? Rengeteg faszsága van ennek a kormánynak, de hagyjuk már a barokkos túlzásokat.
Egyszer lesz, ami nem volt.
Amúgy most volt a Berki. Az számít? Mármint az a Berki, aki a maffiaügyekben nyakig úszkáló M. Richárd országos cimbije volt (meg mondjuk saját maga is úszkált ilyesmiben). Tuti véletlen purcant ki órákkal Ricsike után, nem azért, mert túl sokat tudott és esetleg kitálalt volna.
Ja, Pintér minisztertábornokelftársnak is volt valami tisztázatlan zsokégyilkossággal kapcsolatban érintettsége, holmi bizonyítékeltüntetés révén.
El sem tudjátok képzelni...
Én ismerek olyan anno magas beosztású rendőrtisztet, akit annak idején egy bálon pintér mellé akartak ültetni, mire ő finoman jelezte, hogy ő pintér mellé a büdös életben le nem ül.

Ezt hagyjuk is itt, hisz pintőke most még sokkal jobban nyeregben van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 988
91 910
113
Bocs, de annak azelső fele és több eleme kifjezetten jól működött, két éve kezdték elcseszni részbena választási költségvetéssel.

Matolcsy pont hogy már 2 éve látványosan krittizálja a kormányt.
Sztem azóta kritizál nyilvánosan amióta az MNB-s ellenfelét, Nagy Martont, Orbán tolja.illetve amióta nyilvánvaló, hogy az MNB karrier után a kormányba most nincs visszaút.

Ettől még sok dolgot jól lát, de a kormánynak a pénzügyi szempontokon túl, hangsúlyos társadalompolitikai és politikai szempontjai is vannak, amit nem vesz figyelembe és így nem kerek a diagnózis és sokszor a sértődöttség motiválja a hangsúlyait.
 
K

Kopi2000

Guest
Majd hétvégén meghallgatom.
Matolcsy mondott ilyet is, olyat is.
Ezt pl. nagyvonalúan kifelejtik sok helyen.

Ugyanakkor a devizatartalékok szintje Matolcsy szerint megfelelő, így az MNB stabilan vállalhatta és vállalja is az energiaszámla kiegyenlítését.
AZOKAT A MEGJEGYZÉSEKET IS VISSZAUTASÍTOTTA, HOGY A MAGYAR GAZDASÁG ÖSSZEOMLIK, ÉS FIZETÉSKÉPTELENSÉGI KOCKÁZATRÓL EGYÁLTALÁN NEM LEHET BESZÉLNI.
..
Kitért a forintra is, amely szerinte a következő hetekben újabb spekulációs támadás elé néz, de a jegybank erre felkészült, a shortolók sokat fognak veszíteni szerinte.

Egyébként árstop ügyben pénzügyi, gazdasági szempontból biztos igaza van, de a kormánynak van társadalompolitikai szempontja is és úgy már más a szitu.

Árstop nélkül sokkal rosszabb lenne itthon a szitu.
Osztrák magyar élelmiszerár összehasonlítás
9bdf11af05d767eda995b86727ba47be.jpg
Azt tudod, hogy ranknezve siralmasak ezek a szamok. A kulonbseg az arak kozott Ausztriaban csak apropenz. Ma egy COOP-ban arra akartak rabeszelni, hogy ketten vegyek meg egy ismeretlennel egy fel kilos kenyeret, aztan a penztar utan kettevagjuk. Nyilvan nem alltam kotelnek....

UI.: Ebben a boltban nem vagjak fel a kenyeret... senkinek, semekkora darabra...
 
  • Szomorú
Reactions: Bleroka and tonyo

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Azt tudod, hogy ranknezve siralmasak ezek a szamok. A kulonbseg az arak kozott Ausztriaban csak apropenz. Ma egy COOP-ban arra akartak rabeszelni, hogy ketten vegyek meg egy ismeretlennel egy fel kilos kenyeret, aztan a penztar utan kettevagjuk. Nyilvan nem alltam kotelnek....

UI.: Ebben a boltban nem vagjak fel a kenyeret... senkinek, semekkora darabra...
A fizetésekről nincs ilyen táblázat?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 922
35 827
113

Toroczkai László : Alkotmányos válság van! Szecsei Miklósnál kérdésekre válaszol Alaptörvényről stb.​

Kiemelném a videó utolsó szakaszát ahol az Izraelből való betelepülés is szóba került.
 
  • Vicces
Reactions: jurgenbauer

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 221
20 298
113
Matolcsynak sok mindenben igaza van, de az önkritika nagyon nem az ő eleme, holott beszélhetett volna pár dologról, amit ő művelt, mint MNB.

Varga, mint pénzügyminiszter nem tudott sok száz milliárdot pumpálni a piacra a korábbi években, mert az eu előírások miatt (max. 3 % költségvetési hiány) nem tehette meg. Megtette ezt viszont Matolcsy a kötvényvásárlási programokon keresztül. Nem ő volt az egyetlen, a teljes fejlett világ ezt csinálta a FED-el és az EKB-val együtt, a 2008-9-es válságból való mielőbbi kilábalásért, éveken keresztül.

Meg is lett ennek az eredménye, 2020-ban már megjelentek a jelek - Matolcsy is ezt mondta most - hogy ebből csúnya infláció lesz. És elkezdte leépíteni a kötvényvásárlást, hogy hűtse a túlfűtött hazai piacot. Ezzel pár hónappal megelőzte a többieket.

Jött viszont a Covid 2020-ban, az eu megengedte a 3 %-os költségvetési hiány túllépését, akár 7,5 %-ig, hogy Covid miatti 2020 első félévi durva visszaesést enyhítsék. Vagyis újabb pénzfröccs zúdult az egyébként is már túlfűtött piacra. Nálunk is, máshol is. Egyre jobb alap lett az inflációhoz.

És akkor jött 2021, az Északi Áramlat 2 szabotálása a németeknél, válaszul az orosz gázszállítások csökkentése. Beindult az energia árspirál, megtámogatva az eu-ban azzal, hogy a gázárhoz van kötve a villanyár is.

Matolcsy most a kormányra mutogat (Varga, Nagy), holott az alapokat ő tette le.

A magyar GDP 140 milliárd ojró körül van. A mostani energiaárak kb. 10 milliárd ojróval rontják a külkereskedelmi mérleget, tehát az villámgyorsan mínuszos lett és ezen csak több év alatt lehet változtatni. A forint tehát pusztán ettől egyből sebezhető lett. Kit támad a spekulációs tőke? Akit sebezhetőnek gondol. És nem Soros itt a no. 1, vannak ebben a műfajban nála nagyobb fiúk és nem is Magyarország az a hely ahol a legtöbbet lehet kaszálni, mi csak mellékpiac vagyunk.

Ha bejönne az eu-ból a helyreállítási és felzárkóztatási alapok pénze, akkor kb. évi 3 milliárd ojró jöhetne. Ami mellett még mindig vígan mínuszos lenne a külker mérleg, de már nem annyira, mert kb. 3 milliárd plusszunk azért volt a korábbi energia árszint mellett. Nem lesz tehát Kánaán még akkor se, csak kisebb rinyálás.