DTheo, te bizonyara egy rendes, de naiv ember vagy. Az elmult 12 evnyi kormany politika bune, hogy OV az osszad meg es uralkodj elvet vallja. Hivei pedig bealltak a kiasott arok egyik oldalara es beszologatnak a nasik oldalnak. Magyaran fenntartjak az O altal kiasott arkot... Kozben semmi ertelmeset nem irnak.... Szerinted, mi kellene ahhoz, hogy en Flamanddal szobaaljjak egyalralan komolyan? Esetleg szemelyesen? Minimum egy polgarhaboru.... De legalabb egy uj, liberalis kormany, de akkor is 10-15 evbe kerulne, mig a felnovo nemzedek nem all be ilyen oncelu, szemelyeskeso askalodasba. Volt kitol tanulnia....
Köszönöm, és egyben el kell utasítsam a hozzám intézett szavait mély tisztelettel (ebben nincs gúny, mielőtt valaki félre kívánná érteni!).
Én teljesen másként ítélem meg a kormány a működését, minden hibájával és jótéteményével egyetemben.
Hogy ezt röviden bizonyítsam Önnek, azon dolgokra kívánnék kitérni, amiben a jelenlegi kormánnyal nem értek egyet.
Próbálok tömören, ezáltal könnyen kikezdhetően fogalmazni a következő sorokban.
A kormány legnagyobb hibája, hogy a magyar népesség csökkenést, még a cigányok demográfiai többletével se tudta megoldani (ez tény, minden más félremagyarázás a kérdéskörben), de még ennek stagnálást is képtelen volt elérni.
Azt hiszem már vagy 15 éve nem született 100 ezer gyermek ebben az országban évente, miközben a halálozás legalább ennél 20%-al nagyobb volt, sok esetben többel.
Egy társadalom, mely nem képes az önfenntartásra, az sok mindent elmond önmagáról, legfőképpen azt, hogy nem egészséges.
Ezzel mindent elmondtam reményeim szerint.
Az előzőekben leírt véleményemet viszont fenntartom. Nem volt, és nem is lesz olyan kormány, mely korrupciómentes lesz, függetlenül attól, hogy a korrupció szót szűken vagy tágan értelmezzük.
Kettejük ellentéte, egy másik nép okán, pedig senkinek nem kívánatos, főleg nem a magyar népnek. A népünk kisiklása legalább ~40 éve kezdődött, de inkább '56 nyarán, mikor engedélyezték az abortuszt, s azt a szabadságharcunk okán sem vonták vissza. Ha pedig ennél is régebben szeretnénk a kérdéskörben visszamenni, akkor beszélhetünk Trianonról, vagy még korábban a habsburgok által generált amerikába történő kiköltözésről.
Mivel én ezekbe mélységben nem kívánok belemenni, így csak azt kérném tisztelettel, hogy van itt még ellenség, nem kell egymás között is keresnünk. S eme gondolat, talán közel áll az idealizmushoz, azt mégsem kötném hozzá.
A helyzetértékelésünk nem megfelelő, ebből fakadóan a következtetésünk is rossz.
A megfogalmazásom elvont, de értőfüleknek érthető.