Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
Azt hiszem, az előző posztodra jó kiegészítő az alábbi beszélgetés, aminek a témája a következő.

A Nyugati pályán podcast 6. epizódjában azt elemzik szakértőink, hogy mitől emelkednek gyorsabban a magyar árak mint más országokban. Miért ilyen magas a rezsi nálunk, amikor Európában már jelentősen csökkent a földgáz ára? Tényleg a szankciók tehetnek róla? Kinek fájnak jobban a szankciók: Oroszországnak vagy Európának? Vendégeink: Győrffy Dóra közgazdász, egyetemi tanár és Holoda Attila energetikai szakértő.

Azt ugye tudod, h a Nyugati Pályán-t az USA budapesti nagykövetsége hozta létre, tehát USA állami média, tehát USA állami propaganda?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Azt hiszem, az előző posztodra jó kiegészítő az alábbi beszélgetés, aminek a témája a következő.

A Nyugati pályán podcast 6. epizódjában azt elemzik szakértőink, hogy mitől emelkednek gyorsabban a magyar árak mint más országokban. Miért ilyen magas a rezsi nálunk, amikor Európában már jelentősen csökkent a földgáz ára? Tényleg a szankciók tehetnek róla? Kinek fájnak jobban a szankciók: Oroszországnak vagy Európának? Vendégeink: Győrffy Dóra közgazdász, egyetemi tanár és Holoda Attila energetikai szakértő.

Igen, ez egy hiánypótló alkotás, remélem, hogy sok olyan emberhez jut ez el, aki kezd kételkedni a hazai és azzal párhuzamos orosz mainstreamben... (tartok tőle, hogy nem), ami meg azt illeti, hogy egyes hozzászólók szerint az USA dotálja a csatornát, attól függően, hogy ki hozza a hírt, attól a hír még hír, remélem nem esnek a argumentum ad ignorantiam csapdájába.
 
M

molnibalage

Guest
Eh, néha eltorzul az ember gondolkodása. Véletlenül jött szembe velem ez a kép:

Ascend-WV-Brand-Photo-Coopers-Rock-State-Forest-Morgantown-scaled.jpg


és az első gondolatom az volt, hogy milyen jól el lehetne ott helyezni egy légvédelmi rakéta-állást...
Valójában nem, legfeljebb IR-es vagy MANPAD-ot.
A radaroknak nagyon nem mindegy ,hogy a terep mennyit esik előttük legalábbis egyeseknek.
 
K

Kopi2000

Guest
Azt ugye tudod, h a Nyugati Pályán-t az USA budapesti nagykövetsége hozta létre, tehát USA állami média, tehát USA állami propaganda?
Néhány éve én is dolgoztam az oroszoknak, egy tokhal telepnek a víz- és szennyíz kezelőjét terveztem. Egy fél évig voltam kapcsolatban velük, még akkor sem lettem orosz párti, amikor ők fizettek... Az csak a propaganda csatornákon van úgy (pld. M1), hogy az mondja meg, hogyan kell valamit tálalni, aki vezeti-pénzeli a szerkesztőséget. Nyilán itt autonóm véleménnyel rendelkező értelmiségieket hívtak meg. De tudnék hasonló tartalmakat még más internetes rádióból feltölteni...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
Néhány éve én is dolgoztam az oroszoknak, egy tokhal telepnek a víz- és szennyíz kezelőjét terveztem. Egy fél évig voltam kapcsolatban velük, még akkor sem lettem orosz párti, amikor ők fizettek... Az csak a propaganda csatornákon van úgy (pld. M1), hogy az mondja meg, hogyan kell valamit tálalni, aki vezeti-pénzeli a szerkesztőséget. Nyilán itt autonóm véleménnyel rendelkező értelmiségieket hívtak meg. De tudnék hasonló tartalmakat még más internetes rádióból feltölteni...
Ahhoz képest, h nemrég még olyanokat hadováltál, h még csak nem is beszéltél oroszokkal. Saját magadat hazudtolod meg, de hajrá.

Ugye érzed, h van különbség a kettő között? A tokhal telepen nem a politizálásért fizettek neked. Legalábbis remélem. :) Az RT-n is autonóm véleménnyel rendelkező értelmiségieket szoktak meghívni.
 
K

Kopi2000

Guest
Ahhoz képest, h nemrég még olyanokat hadováltál, h még csak nem is beszéltél oroszokkal. Saját magadat hazudtolod meg, de hajrá.

Ugye érzed, h van különbség a kettő között? A tokhal telepen nem a politizálásért fizettek neked. Legalábbis remélem. :) Az RT-n is autonóm véleménnyel rendelkező értelmiségieket szoktak meghívni.
Igazad van, korábban erről elfeledkeztem, de most a memóriámból előjött....De, ha megmondom, hol van, az út melletti boltjukban Te is vásárolhatsz, ezt-azt... (Pld.: tokhal kaviárt, füstölt tokhalat, stb...). Lehet, hogy meglepődsz, de Szentgyörgyváron volt... Közel Hévízhez. Oda sokat szoktam járni. Voltam ott 2 hete is, nem hallottam a korábban már megszokott orosz beszédet....
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Igazad van, korábban erről elfeledkeztem, de most a memóriámból előjött....De, ha megmondom, hol van, az út melletti boltjukban Te is vásárolhatsz, ezt-azt... (Pld.: tokhal kaviárt, füstölt tokhalat, stb...). Lehet, hogy meglepődsz, de Szentgyörgyváron volt... Közel Hévízhez. Oda sokat szoktam járni. Voltam ott 2 hete is, nem hallottam a korábban már megszokott orosz beszédet....

Biztos segített,hogy felvilágosult nyugatiasan leköpdösted őket....
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Hozzád képest én férfi módjára vállaltam mindig, amit elkövettem. Azt is, amikor az oroszok elé köptem, Hévizen. Vállaltam 2 hónap kitiltást miatta, illetve az itteni rosszalló megjegyzéseket is....Ha úgy gondolod, hogy megsértettelek, küldjél privátban egy ügyvédi felszólítást és megadom a nevem és a címem... állok a becsületsértési ügyedbe bele!!!

Megkövetlek,eléjük köptél.De a lényeg nagyjából ugyan az.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
És ez az ember nagykövet volt, Magyarország érdekeiért. Orbánék alatt is ...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Azt ugye tudod, h a Nyugati Pályán-t az USA budapesti nagykövetsége hozta létre, tehát USA állami média, tehát USA állami propaganda?

Ne is mond! Ezt a szart nem tudom letilteni facebookon! Állandóan előjön a hirdetésük, pedig bejelentettem már őket N+1 módon, letiltottam stb...
Erre mindig feljön ez a szar agitrop az üzenő falamon. De egy idegesítő banda ez :hadonaszos:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
És ez az ember nagykövet volt, Magyarország érdekeiért. Orbánék alatt is ...
Ezek ilyenek mind. Annak idejen ezek kevesebbert is vegeztek ki embereket vagy vitettek a gulagra.

Greczy Zsolt:

"Bárki más lenne a miniszterelnök és nem Orbán Viktor és nem fideszes, ezek az uniós pénzek egy hónapon belül elindulnának Magyarorságra”.

Kalman Olga szerint" sikerult megszabaditani" az orszagot az EU penzektol.
"Több mint groteszk Kocsis Mátétól azt emlegetni, hogy ki miatt sikerült megszabadítani Magyarországot 3000 milliárd forintnyi támogatástól…”
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
Ne is mond! Ezt a szart nem tudom letilteni facebookon! Állandóan előjön a hirdetésük, pedig bejelentettem már őket N+1 módon, letiltottam stb...
Erre mindig feljön ez a szar agitrop az üzenő falamon. De egy idegesítő banda ez :hadonaszos:
Nekem is sokszor visszajonnek ezek a letiltott oldalak, csak a google dobalja fel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
Ne is mond! Ezt a szart nem tudom letilteni facebookon! Állandóan előjön a hirdetésük, pedig bejelentettem már őket N+1 módon, letiltottam stb...
Erre mindig feljön ez a szar agitrop az üzenő falamon. De egy idegesítő banda ez :hadonaszos:
Nekem nem, mert odakommenteltem, h az USA nagykövetség pénzeli őket, szóval fizetett propagandát olvasunk, és letiltottak örökre. Aztán egy ismerősöm ugyanezt kommentelte, és őt is letiltották. Hogy is szokta Clarissian tábornok mondani? Ááá, igen, Szabad-Világ.