KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 975
36 306
113
Berakom a képeket nagyobban, így talán többekhez eljut...

kf51-load1.jpg


kf51-load.png


Fk-Fy-X5k-WAAEi-Fee.png
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 975
36 306
113
Úgy is nézhetjük, hogy ideális esetben 20 telitalálat/kiiktatott tank, vagy más páncélozott jármű, stb. Plusz a Hero is befigyel.
A tapasztaltok szerint (pláne ukrajnába) HE lőszerből fogy leginkább, ritkák a harckocsik elleni harcok.
28-30 lőszer kelle legyen a minimum. Ha csinálnának egy "puklit" a toronyra a lőszer tároló fölé akkor talán ez megoldható lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and yangwenli

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 002
7 164
113
gp4pip2hjld31.jpg
a 140mm löveges m1 abrams prototípus...
a non-ready a motorral van egy térben elválasztva a legénységtől, azt hogy volt a blow-out panel lent azt nem tudom....

Szerény véleményem szerint az orosz Armata koncepciója az egyetlen használható ilyen 130-140mm-es lövegekkel. Ha már mindenféleképpen kell lőszert vinni a teknőben, akkor legyen 3 kezelő egy kapszulában s rögtön nem 20 lőszered van az autómata töltőben s a legénység is biztonságban van.
Akármennyire szép romantikus neve van ennek a párducnak, ez egy bukta.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 157
2 378
113
20 lőszer nagyon kevés. Ukrán harckocsizók is mondták egy riportban, hogy a T-64-es 22 lőszeres készlete milyen gyorsan elfogy: félóráig sem tart ki egy ütközetben...
Ha az ember visszamegy 2vhig, akkor páncélosok esetében gyakorlatilag minden oldalon az jön elő, hogy nem csak eleve teletomtek lőszerrel a harckocsikat, hanem a személyzet is lőszert pakolt meg ahová csak bírt. A 20 semmire se elég, vagy elkezdesz vele takarékoskodni, I öngyilkosság, vagy lásd amit írtál. Nem is értem, hogy gondolták ezt....
 
  • Tetszik
Reactions: endre and hendrick

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 975
36 306
113
Igazából még senki nem állt elő olyan harckocsival amit az L/51-es 120-as ne tudna kilőni - szóval nem nagyon látszik a haszna ennek a 130-as lövegnek a "miniatür lőszerkészletével"...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 329
113
Igazából még senki nem állt elő olyan harckocsival amit az L/51-es 120-as ne tudna kilőni

Hát, ha itt az RM120/L55-re gondolsz akkor nem feltétlenül van igazad.
Én úgy tudom, hogy már anno a svéd STRV-122-es toronypáncélzata is meghaladta ezen ágyú képességeit. Még a mai lőszereket is figyelembe véve.
A Leopárd 2A7 tornya sem puhább.
Az M1A2 is szerintem ma már tudja ezt a szintet.
A T-90A-ra 20 éve mondtak 700-800mm KE körüli értéket a tornyon (mérési ponttól függően), a T-90M a jobb ERA-val szinte biztos, hogy tornyon állja a mai KE lőszereket.
Merkava 4 tornyát is 7-800 mm KE körül becsülik.
Challenger 2 tornyát 20 éve becsülték 700 mm KE-re.
Leclerc XXI szintén zenész.

A legjobb mai lőszerek meg 750-800 mm KE körül tudnak. Utóbbi az M829A4-es, nem is RM termék.
Én nem vagyok benne biztos, hogy a mai, aktuálisan rendszerben álló harckocsik ellen teljes mértékig elegendő lenne az RM120-as.
Nem véletlen, hogy mindenki 130/140 mm-s ágyúkban gondolkodik. Azokkal el lehet menni az 1 méteres KE szintig.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 975
36 306
113
Hát, ha itt az RM120/L55-re gondolsz akkor nem feltétlenül van igazad.
Én úgy tudom, hogy már anno a svéd STRV-122-es toronypáncélzata is meghaladta ezen ágyú képességeit. Még a mai lőszereket is figyelembe véve.
A Leopárd 2A7 tornya sem puhább.
Az M1A2 is szerintem ma már tudja ezt a szintet.
A T-90A-ra 20 éve mondtak 700-800mm KE körüli értéket a tornyon (mérési ponttól függően), a T-90M a jobb ERA-val szinte biztos, hogy tornyon állja a mai KE lőszereket.
Merkava 4 tornyát is 7-800 mm KE körül becsülik.
Challenger 2 tornyát 20 éve becsülték 700 mm KE-re.
Leclerc XXI szintén zenész.

A legjobb mai lőszerek meg 750-800 mm KE körül tudnak. Utóbbi az M829A4-es, nem is RM termék.
Én nem vagyok benne biztos, hogy a mai, aktuálisan rendszerben álló harckocsik ellen teljes mértékig elegendő lenne az RM120-as.
Nem véletlen, hogy mindenki 130/140 mm-s ágyúkban gondolkodik. Azokkal el lehet menni az 1 méteres KE szintig.
Akkor még az lehet, hogy minden zászló aljnak lesz egy + páncélvadász százada kifejezetten harckocsik ellen...

A harckocsik célpontjainak nagy része simán kilőhet 120-assal, amiből azért be lehet pakolni 42-őt egy Leopard 2-esbe...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 329
113
A harckocsik célpontjainak nagy része simán kilőhet 120-assal, amiből azért be lehet pakolni 42-őt egy Leopard 2-esbe...

Őszintén?
Minden ami nem harckocsi kilőhető ma egy 105 mm-s NATO vagy egy 115 mm-s szovjet harckocsi ágyúval is.
És azokból sok elfér egy tankban. A 120/125 ma már kezd elavulni tankok ellen. Minden más ellen meg túl sok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 558
77 394
113
Ha az ember visszamegy 2vhig, akkor páncélosok esetében gyakorlatilag minden oldalon az jön elő, hogy nem csak eleve teletomtek lőszerrel a harckocsikat, hanem a személyzet is lőszert pakolt meg ahová csak bírt. A 20 semmire se elég, vagy elkezdesz vele takarékoskodni, I öngyilkosság, vagy lásd amit írtál. Nem is értem, hogy gondolták ezt....
A II.vh-ban a gyalogság támogatására nem nagyon volt más mint a harckocsi (a németeknél volt ugye az Sd.Kfz-251, de abból is nagyon kevés volt). Persze voltak önjáró lövegek, de azon a tényen ezek sem változtattak, hogy kevés a tűztűmogatás. Ez változott meg az IFV-k megjelenésévbvel. Minden rajnak van egy harcjárműve, már közel sincs akkora szükség a harckocsik tűztámogatására mint akkoriban.Ukrajnában pedig azért látod azt amit, mert az oroszoknak olyan IFV-ik vannak amit oldalról átlősz egy 12,7-es nehéz-géppuskával is, tehát csak IFV szerepkörre alkalmatlanok.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 157
2 378
113
A II.vh-ban a gyalogság támogatására nem nagyon volt más mint a harckocsi (a németeknél volt ugye az Sd.Kfz-251, de abból is nagyon kevés volt). Persze voltak önjáró lövegek, de azon a tényen ezek sem változtattak, hogy kevés a tűztűmogatás. Ez változott meg az IFV-k megjelenésévbvel. Minden rajnak van egy harcjárműve, már közel sincs akkora szükség a harckocsik tűztámogatására mint akkoriban.Ukrajnában pedig azért látod azt amit, mert az oroszoknak olyan IFV-ik vannak amit oldalról átlősz egy 12,7-es nehéz-géppuskával is, tehát csak IFV szerepkörre alkalmatlanok.
Értem én, hogy villanymotor, de... Továbbra is arról beszélünk, hogy van egy mozgékony, jól védett nagy tuzereju loveged, ami tank. Ezt a loveget használni akarod, meg akkor is, ha van más is már a környéken, IFV, vagy CG, vagy bármi.
Megfelezem a kiszabatot, 10, AP, 10 he... Kicsit kontakt van, valamelyik (leginkább a he) percek alatt elfogy.
Vagy azt mondjuk, hogy dedikált pancelvadasz , mert a loveg majdnem overkill, de...de.
Egész egyszerűen kell a lőszer, így is mindenütt kompromisszumok vannak, ami mondjuk taliban ellen meg elment, de komoly esetben nem érzem az erőt ebben a koncepcióban, de legalábbis nálunk tuti nem, ahol garantált, hogy nem fog hegyekben állni a legitamogatas meg a másik panceloszaszloalj.
(Vagy ugye merkava- ahol évtizedekig ment hogy hát tud deszantot is vinni, közbe meg a könnyebb malhazhatosat. Vagy Irak 1 de akár 2 loszerfelhasznalas.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 329
113
Ukrajnában pedig azért látod azt amit, mert az oroszoknak olyan IFV-ik vannak amit oldalról átlősz egy 12,7-es nehéz-géppuskával is, tehát csak IFV szerepkörre alkalmatlanok.

A valóság meg ezzel szemben az, hogy már mindenkinek van kézi páncéltörő fegyvere, ráadásul annyi, mint a szemét.
Az IFV-k ilyen jellegű védelme meg szar. Szóval maradnak a tankok....
Bár rám cáfolhatnának. Küldjenek a németek Mardereket, mutassák meg, hogy nincs igazam! ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 558
77 394
113
Értem én, hogy villanymotor, de... Továbbra is arról beszélünk, hogy van egy mozgékony, jól védett nagy tuzereju loveged, ami tank. Ezt a loveget használni akarod, meg akkor is, ha van más is már a környéken, IFV, vagy CG, vagy bármi.
Megfelezem a kiszabatot, 10, AP, 10 he... Kicsit kontakt van, valamelyik (leginkább a he) percek alatt elfogy.
Vagy azt mondjuk, hogy dedikált pancelvadasz , mert a loveg majdnem overkill, de...de.
Egész egyszerűen kell a lőszer, így is mindenütt kompromisszumok vannak, ami mondjuk taliban ellen meg elment, de komoly esetben nem érzem az erőt ebben a koncepcióban, de legalábbis nálunk tuti nem, ahol garantált, hogy nem fog hegyekben állni a legitamogatas meg a másik panceloszaszloalj.
(Vagy ugye merkava- ahol évtizedekig ment hogy hát tud deszantot is vinni, közbe meg a könnyebb malhazhatosat. Vagy Irak 1 de akár 2 loszerfelhasznalas.)
Nem érted. Kevés a harminc lőszer (de ezt is leírtam, nem is értem miről beszélsz amúgy), de nem a II.vh-hoz képest, mert az a fent leírt miatt nem jó példa.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 558
77 394
113
A valóság meg ezzel szemben az, hogy már mindenkinek van kézi páncéltörő fegyvere, ráadásul annyi, mint a szemét.
Az IFV-k ilyen jellegű védelme meg szar. Szóval maradnak a tankok....
Bár rám cáfolhatnának. Küldjenek a németek Mardereket, mutassák meg, hogy nincs igazam! ;)
Megin jössz a süket dumával. 5-10mm vastag páncélzató viccekről beszélünk, mentegetheted őket de felesleges.
Igen a páncéltörő eszközökkel szemben sebezhetőbbek az IFV-k, de egy modern IFV azért mégiscsak klasszisokkal nagyobb eséllyel harcol mint az orosz IFV-k. Ezentúl az orosz hadseregben még ma is a lófasz hatótávolságú RPG-7V és LV a legelterjedtebb kézi páncéltörő eszköz. Ellőbbi azért nagyon kérdéses hatékonyságú akárcsak egy közepesen modern IFV-vel szemben is, az utóbbinak meg 200 méter vagy annyi se (a PG-7V gránát 500 mélteres hatásos lőtávolsága is erősen megmosolyogtató, érdemben 300 méterrél nincs értelme lőni vele) a hatótávolsága, mert a tandem harci rész bizony jelentősen megdobta a tömeget, úgy, hogy a kivetőtöltet és rakétahajtómű egy dekát sem változott.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 157
2 378
113
Nem érted. Kevés a harminc lőszer (de ezt is leírtam, nem is értem miről beszélsz amúgy), de nem a II.vh-hoz képest, mert az a fent leírt miatt nem jó példa.
Ahhh. Jó, leesett.
Az alapok nem sokat változtak ahhoz képest, de lényegtelen - lőni akarnak a loveggel és slussz. Nem is ertemy miről vitazunk, le kell tennem a bort.