T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 029
54 073
113




Ippeg akartam Linkelni a felső videót,ahol egységesen,szépen,zsíros,kormos feketén füstölgött mina 3 ,ahogy elindult, de a gyaktéren,meg kb sehol.máshol nem látni,hogy ilyen pipecül pamacsolnak,nekem gyanús,hogy van egy harci beállítás hozzájuk,ahol rá van tekerve a keró,ill nem is kopog be,az előtöltés is módosítva lehet,gyanúsan így nem is 1130 pacival gazdálkodhat a pilóta a harctéren.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 521
77 312
113
Ippeg akartam Linkelni a felső videót,ahol egységesen,szépen,zsíros,kormos feketén füstölgött mina 3 ,ahogy elindult, de a gyaktéren,meg kb sehol.máshol nem látni,hogy ilyen pipecül pamacsolnak,nekem gyanús,hogy van egy harci beállítás hozzájuk,ahol rá van tekerve a keró,ill nem is kopog be,az előtöltés is módosítva lehet,gyanúsan így nem is 1130 pacival gazdálkodhat a pilóta a harctéren.
Minden harckocsi így indul.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Ippeg akartam Linkelni a felső videót,ahol egységesen,szépen,zsíros,kormos feketén füstölgött mina 3 ,ahogy elindult, de a gyaktéren,meg kb sehol.máshol nem látni,hogy ilyen pipecül pamacsolnak,nekem gyanús,hogy van egy harci beállítás hozzájuk,ahol rá van tekerve a keró,ill nem is kopog be,az előtöltés is módosítva lehet,gyanúsan így nem is 1130 pacival gazdálkodhat a pilóta a harctéren.
Papa, Te tényleg nem láttál még életben működő harckocsit? Én libsi vagyok, de láttam már ilyet!!!!
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Ippeg akartam Linkelni a felső videót,ahol egységesen,szépen,zsíros,kormos feketén füstölgött mina 3 ,ahogy elindult, de a gyaktéren,meg kb sehol.máshol nem látni,hogy ilyen pipecül pamacsolnak,nekem gyanús,hogy van egy harci beállítás hozzájuk,ahol rá van tekerve a keró,ill nem is kopog be,az előtöltés is módosítva lehet,gyanúsan így nem is 1130 pacival gazdálkodhat a pilóta a harctéren.
Nem is annyival gazdálkodik, mivel a T90MS és a T90M között van számos (kényszerszülte) különbség.

Lőszermennyiség:
-T90MS: 40 db
-T90M: 43db (tippre a külső tároló méretét növelhették meg, így belefért +3 lövedék és kivető töltet)

RCWS űrméret:
-T90MS: 7,62mm
-T90M: 12,7 mm (az MS fegyverét gyengének találhatták a harckocsizók, erősebbre cserélték)

Motor/harcjármű tömeg:
-T90MS: V92S2F: 1130 Le / 48 tonna (23,5 Le/T)
-T90M: V92S2 1000Le / 46,5 tonna (21,5 Le/T)

Vagy nem tudják kellő mennyiségben gyártani az erősebb V92S2F verziót, vagy problémák vannak az erősebb verzió megbízhatóságával.
A csökkent tömeg valószínűleg kevesebb kiegészítő páncélt jelent, hogy ne romoljon számottevően a jármű mozgékonysága, terepjáró képessége a gyengébb motor miatt. Cserébe megjelent az RPG védő háló (ami szerintem kb. a halottnak a csók szintje).

Ami egyik verzión sincs továbbra sem: APS (ez mind közül a legkritikusabb szerintem).

A tűzvezető rendszer/optikák stb. elvileg mindkét típusban ugyanaz, ahhoz nem nyúltak a mérnökök. Valószínűleg a mérnökök és a katonák is úgy látták, hogy az MS-be pakolt cucc a kötelező minimum a 2020-as évtizedben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 521
77 312
113
Nem is annyival gazdálkodik, mivel a T90MS és a T90M között van számos (kényszerszülte) különbség.

Lőszermennyiség:
-T90MS: 40 db
-T90M: 43db (tippre a külső tároló méretét növelhették meg, így belefért +3 lövedék és kivető töltet)

RCWS űrméret:
-T90MS: 7,62mm
-T90M: 12,7 mm (az MS fegyverét gyengének találhatták a harckocsizók, erősebbre cserélték)

Motor/harcjármű tömeg:
-T90MS: V92S2F: 1130 Le / 48 tonna (23,5 Le/T)
-T90M: V92S2 1000Le / 46,5 tonna (21,5 Le/T)

Vagy nem tudják kellő mennyiségben gyártani az erősebb V92S2F verziót, vagy problémák vannak az erősebb verzió megbízhatóságával.
A csökkent tömeg valószínűleg kevesebb kiegészítő páncélt jelent, hogy ne romoljon számottevően a jármű mozgékonysága, terepjáró képessége a gyengébb motor miatt. Cserébe megjelent az RPG védő háló (ami szerintem kb. a halottnak a csók szintje).

Ami egyik verzión sincs továbbra sem: APS (ez mind közül a legkritikusabb szerintem).

A tűzvezető rendszer/optikák stb. elvileg mindkét típusban ugyanaz, ahhoz nem nyúltak a mérnökök. Valószínűleg a mérnökök és a katonák is úgy látták, hogy az MS-be pakolt cucc a kötelező minimum a 2020-as évtizedben.
Az M-ben SOSNA-U van akárcsak a T-72B3-ban...
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Az M-ben SOSNA-U van akárcsak a T-72B3-ban...
Igen, és az MS-ben is SOSNA-U volt a gunner view. Mivel a T90M Prorvy-3, a T72B3 (2016) és a B3M (2022) adja majd a harckocsierők gerincét, logikus és szükséges a belső rendszerek minél nagyobb egységesítése a logisztika egyszerűsítése miatt.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 537
13 553
113

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
A T-80BVM-ben is Szoszna-U van.



És az ukrán / kisorosz katonáknak is. :)

Amennyire tudom a 80BVM-et elsősorban a sarkvidék közeli egységek kapják, mivel a gázturbina indítása sokkal kevésbé problémás hideg környezetben, mint a dízel motoré. Nem tudom mennyi ideig tart bepöccinteni egy gázturbinát -40 fokon (majd a harckocsizók megmondják), de biztos sokkal gyorsabb, mint fél órán át melegíteni a szabadban álló dízelmotor teknőjét és váltóművét, hogy kiengedjen a bedermedt olaj.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 029
54 073
113
Amennyire tudom a 80BVM-et elsősorban a sarkvidék közeli egységek kapják, mivel a gázturbina indítása sokkal kevésbé problémás hideg környezetben, mint a dízel motoré. Nem tudom mennyi ideig tart bepöccinteni egy gázturbinát -40 fokon (majd a harckocsizók megmondják), de biztos sokkal gyorsabb, mint fél órán át melegíteni a szabadban álló dízelmotor teknőjét és váltóművét, hogy kiengedjen a bedermedt olaj.




Öhmm,attól, hogy a turbina elindul hidegen,pont annyi olaj tartozik hozzá a teknőjébe,ami keni, mint a dízelmotorhoz,és a gt-hez is tartozik sebességváltó,mint a dízelhez.
Egyébiránt vannak ilyen esetekre igazított olajok,így nem igényel több melegítést,a dízel,mint a gt,amennyiben fel van készítve a hidegre.
50 éve a tsz-ben is volt téli kenyőce a szovjet masinákhoz,meg nyári.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 296
113
Öhmm,attól, hogy a turbina elindul hidegen,pont annyi olaj tartozik hozzá a teknőjébe,ami keni, mint a dízelmotorhoz,és a gt-hez is tartozik sebességváltó,mint a dízelhez.
Egyébiránt vannak ilyen esetekre igazított olajok,így nem igényel több melegítést,a dízel,mint a gt,amennyiben fel van készítve a hidegre.
50 éve a tsz-ben is volt téli kenyőce a szovjet masinákhoz,meg nyári.

Azért az oroszoknál kicsit más a hideg, mint nálunk. Ott akár -40 vagy az alatti hőmérséklet is előfordulhat.
Nincs erről manuálom, de sok helyen olvastam, hogy a dízel járműveket 30-40 perc beindítani abban a hidegben. A GT-s tankokat 3-5 perc körül írták.
Az jelentős különbség.
De ezeket csak olvastam az adott témában. Nem láttam róla hivatalos kezelési utasítást. Próbálni meg nem próbáltam :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 350
113
Az egyik orosz feliratkozóm küldte a videót, aki mozgósítottként ott van a fronton. :
Szvjatovo-Kremennaja térsége,ahol a T-90M Proriv megerősített ukrán állásokat lőtt szét. Mikor az ukránok ATGM-et lőttek a tankra a védelmi rendszere automatikusan bekapcsolta a ködgránátok kilövését. A legénység sértetlen, folytatják a harcot.