AMX-10 RC (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
Szerintem esélyes, hogy igen.
Aladinnak is írom.
Sajnos tévedtem, mert az általam rendszeresen olvasott forràsokban nincs adat erről. (Gugliban sem…).:(
Nyilvánvalóan a Marderrel tévesztettem össze a számot. ( Vagy költői vénája eluralkodott rajtam…)
Köszönöm, hogy észrevette Aladdin a tévedést.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Igen, csak a Jaguárban a műszerezettség komoly szintet lépett akár kor arányosan is összeshasonlítva az elődjével.
Van ott minden árbócos hőkamera, aktív-passzív radar és járműre integrált felderítő drón.
Itt már a marha tűzerő és a páncéltörő rakétaképesség csak hab a tortára.
De cserébe legalább a Jaguár is papír, viszont a szenzoros képességei miatt nagyobb távolságból is tud biztonságosan felderíteni.
50 éves konstrukció az RC.Akkor ezek a dolgok nem voltak elérhetőek.Akkoriban ha gyanus volt egy csalit,nem felderitő dront küldtek oda,hanem egy gránátot,és elnevezték a dolgot tűzzel való felderitésnek.....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
50 éves konstrukció az RC.Akkor ezek a dolgok nem voltak elérhetőek.Akkoriban ha gyanus volt egy csalit,nem felderitő dront küldtek oda,hanem egy gránátot,és elnevezték a dolgot tűzzel való felderitésnek.....
Persze, csak azt akarom mondani, hogy az átlagnál jobb műszerezettség, az utódjármű tekintetében szintet lépett egy nagyon kiterjedt felderítő műszerezettség felé és a tűzzel való felderítés képessége és harcfelderítő harceljárás az eszköz alkalmazói repertoárjában hátrább sorolódott a műszeres felderítéshez képest.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Persze, csak azt akarom mondani, hogy az átlagnál jobb műszerezettség, az utódjármű tekintetében szintet lépett egy nagyon kiterjedt felderítő műszerezettség felé és a tűzzel való felderítés képessége és harcfelderítő harceljárás az eszköz alkalmazói repertoárjában hátrább sorolódott a műszeres felderítéshez képest.
Szerintem még ma is lehet feladatot találni az ilyen löveges mozgékony járműveknek.De az már nem annyira a harcfelderitő vállalkozás,hanem a portyázás,meg a biztositási övben való halogató harc.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Szerintem még ma is lehet feladatot találni az ilyen löveges mozgékony járműveknek.De az már nem annyira a harcfelderitő vállalkozás,hanem a portyázás,meg a biztositási övben való halogató harc.
Szerintem remekül fog illeszkedni az ukránok 4x4-es terepjárós "üss és fuss" taktikájához - csak nagyobbat fog ütni, mint az 50-es géppuskával és páncéltörőkkel felszerelt Humweeek...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Kissebb szerintem. Meg lehet, hogy olcsóbb, mint ezt a tornyot egy 8x8-as alapra tenni.
Főleg, hogy ez meg elvileg a Griffonnal van közös alkatrészbázison és akkor máris megkapod az okokat.
Én ezt a teherautós kerékelrendezést hibának tartom rajtuk.Búrok is csúnyán rácsesztek,mikor terepelőkészitett harcmezőn kellet harcolniuk a hasonló futóműves Ratellel.Európában meg jóval gyakoribb lesz az olyasmi,mint Angolában volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Kissebb és jobb a terepjáró képessége.
Alig kisebb mint a VBCI, igazából csak hosszban van jelentős különbség.
VBCI:
32tonna (8x8-as), 7,6m hosszú, 3m magas és 3m széles.
Jaguar:
25tonna(6x6-os) 5,5m hosszú, 2,6m magas, 3m széles.

A Jaguar egy marha nagy dög:

French-Army-first-demonstrates-EBRC-Jaguar-in-National-Day-military-parade-2022.jpg


EWw-Sz-KKXs-AMXf-ZH-1.jpg

(oké kicsit előrébb van, de látszik, hogy mekkora dög)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Én ezt a teherautós kerékelrendezést hibának tartom rajtuk.Búrok is csúnyán rácsesztek,mikor terepelőkészitett harcmezőn kellet harcolniuk a hasonló futóműves Ratellel.Európában meg jóval gyakoribb lesz az olyasmi,mint Angolában volt.
Hát szerintem ezek a gépek még a francia afrikai jelenlétfenntartásra készültek inkább mint európába.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 821
113
Mivel Mandiner, így nem tudjuk tényleg azt mondta-e Demkó, mindenesetre senki nem olyan buta, hogy azt gondolja, hogy majd a franciák odaadják a 10-est, hogy itt van harckocsi, és erre az ukránok megörülnek és egyből nekirongyolnak vele az orosz harckocsiknak. Most már pusztán a tapasztalataik alaján is tudják előre, hogy kb hol, milyen célra használható.

Hagyjuk már ezt a "mivel mandiner biztos meghamisította Demkót" baromságot. A mandiner nem tesz más az ilyeneknél, mint idéz, ez esetben facebook posztot. Linkelhettem volna Demkó facebook posztját is, tessék:

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
De a lényegen ez persze nem változtat, ez nem IFV és még véletlen sem tank.

Az AMX 10RC nem. De az utódja tűzerő és védettség terén az IFV-k szintjén van. Érzékelők, műszerek terén jobb jóval csak. Úgy látszik megszűnnek a speciális, nagy tűzerejű harcfelderítők.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Az AMX 10RC nem. De az utódja tűzerő és védettség terén az IFV-k szintjén van. Érzékelők, műszerek terén jobb jóval csak. Úgy látszik megszűnnek a speciális, nagy tűzerejű harcfelderítők.
Ne kezeljünk már kategóriákat ilyen szabadon. Hogy lehetne bármi köze egy IFV-hez egy kerekes deszatntot szállítani nem képes járműnek? Arról nem is beszélve, hogy IFV-hez mérten a védettséfe nevetséges. Szemből a 14,5-es elleni védettség 30 éve is vicc lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Én azt a francia nyomorúságot értelmezni sem tudom.
Ez a megfejtés:
Kissebb szerintem. Meg lehet, hogy olcsóbb, mint ezt a tornyot egy 8x8-as alapra tenni.
Főleg, hogy ez meg elvileg a Griffonnal van közös alkatrészbázison és akkor máris megkapod az okokat.
Illetve annyit még hozzátennék, hogy a franciák nagyon képességekben gondolkoznak az SGTIA rendszerükben, és nem járművekben.
A járművek csak a hordozói ezeknek a képességeknek. Ha a Scorpion program egyes elemeinek a képességeit összerakod, akkor összeáll egy szárazföldi haderő teljes spektruma. Aztán ha összeadod a teljes alegység bekerülési költségeit, akkor rájössz, hogy - szerintem - még a felét sem éri el egy hasonló szintű német alegységnek.
Ők úgy gondolkodnak, hogy nem kell minden lövész rajnak rohadt drága felderítő rendszer, meg olyan gépágyú, ami mindent IS szétkap, mint hülye gyerek a mikulás csomagot. De nem kell minden 40-es gépágyús járműbe sem egy teljes lövész raj biztosítani. Minek? Hiszen ott megy nem messze 2-3 Griffon gyalogosokkal.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 783
12 649
113
Sztem nyerő húzások ezek a francőzise kerekesek.... én Pl állandóan kritikust lövök nekik... (rohadjanak meg) és arannyal simán beütnek :D Amíg nincsen kivéve a csatából ez a sok francia szar addig bukta...kurva nagy a látótávjuk is......jah ez nem az a fórum?..... bocs nem ide...
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Hagyjuk már ezt a "mivel mandiner biztos meghamisította Demkót" baromságot. A mandiner nem tesz más az ilyeneknél, mint idéz, ez esetben facebook posztot. Linkelhettem volna Demkó facebook posztját is, tessék:


A Mandiner propagandaoldal. Célja a közvélemény manipulálása. Ezért valójában ki kéne tiltani a HTKA-ról. A manipuláláshoz meg nem kell hírt hamisítania, hanem elég ha szelektíven választ híreket, riportalanyokat, nyilatkozatokat. Ezért mindig utána kell nézni, hogy valójában mi is a hír. De ez nem várható el az olvasótól, így nem is szabadna berakni. És igen, Demkó bejegyzését közvetlenül kellett volna beraknod. Mondjuk szegény Demkó nem járna sokkal jobban, mert azért ő is elfogult politikailag és ez látszik is a bejegyzésén. Úgy állítja be, mintha mindenki hülye lenne a nyugaton, ő meg rámutat, hogy lám itt csak propaganda van. Bár valóban van benne francia önfényezés is, de az ilyen kommunikáció része az orosz béka megfőzésének, vagyis hogy lépésről lépésre egyre táposabb járműveket küldenek Ukrajnának. De egy lépésben sosem ugranak nagyot, hogy ne váltsanak ki heves reakciót. És közösen cselekszenek. Ezért is van az, hogy az AMX mellett pont mostanra derült ki, hogy megy a Bradley és a Marder is.

Amúgy ez a legősibb forrása a hírnek ha jól veszem ki:

Le Monde:


és AP:


A cikkek azt írják kb, hogy könnyű harckocsi, de felderítésre van. Szóval kicsit árnyalja a képet, de szerintem is hibás harckocsinak nevezni. Egyébként a könnyű harckocsik is manapság kb olyan felderítésre jók, mint az AMX 10-RC. Feladatbeli rokonság azért van.

Szerintem is normális, sőt szükség is van olyan írásokra, amik tisztázzák a dolgot, hogy ez a jármű mire való, miért ezt küldik, miért most, hogy ez nem harckocsi, nem arra fogják használni stb. Egyszerű megfogalmazással, mert a pórnépnek kell írni és ki kell hagyni azt a körítést, mely szerint ez már a hanyatló nyugat utolsó rugásainak egyike :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Ez a megfejtés:

Illetve annyit még hozzátennék, hogy a franciák nagyon képességekben gondolkoznak az SGTIA rendszerükben, és nem járművekben.
A járművek csak a hordozói ezeknek a képességeknek. Ha a Scorpion program egyes elemeinek a képességeit összerakod, akkor összeáll egy szárazföldi haderő teljes spektruma. Aztán ha összeadod a teljes alegység bekerülési költségeit, akkor rájössz, hogy - szerintem - még a felét sem éri el egy hasonló szintű német alegységnek.
Ők úgy gondolkodnak, hogy nem kell minden lövész rajnak rohadt drága felderítő rendszer, meg olyan gépágyú, ami mindent IS szétkap, mint hülye gyerek a mikulás csomagot. De nem kell minden 40-es gépágyús járműbe sem egy teljes lövész raj biztosítani. Minek? Hiszen ott megy nem messze 2-3 Griffon gyalogosokkal.
Micsoda? Milyen teljes spektrum?