[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Állítottál valamit, amit meg sem próbálsz bizonyítani. Ennyi!
Nem vagyon és politikailag elég képzett ehhez. Amúgy olvass Origo-t, és rájössz. Főleg ha össze is tudnád hasonlítani a Fidesz érás Origo-t és az ezt megelőző Origo-val. Amúgy halálra röhögtem magam, hogy az orosz támadás után míg kormányunk oldalt nem választott, az Origo az Eu-s narratívát fújta, Ukránokat fejbe lövöldöző Oroszokkal. Aztán hirtelen átváltottak "gyűlöletes Ukránok hajrá Oroszok" véleményre.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and kw3v865

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 974
7 062
113
+A háborús,gazdasági válságos, Eu-s perpatvar meg az "új világrend nyertesei" törekvés, hogy idézzem Orbánt, nem szolgál felmentésként. Sok hibájuk van és kevés pozitívumuk.. ezért kell, egy remélhetőleg jó ellensúly.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Nem vagyon és politikailag elég képzett ehhez. Amúgy olvass Origo-t, és rájössz. Főleg ha össze is tudnád hasonlítani a Fidesz érás Origo-t és az ezt megelőző Origo-val. Amúgy halálra röhögtem magam, hogy az orosz támadás után míg kormányunk oldalt nem választott, az Origo az Eu-s narratívát fújta, Ukránokat fejbe lövöldöző Oroszokkal. Aztán hirtelen átváltottak "gyűlöletes Ukránok hajrá Oroszok" véleményre.
Origo, 24.hu egy kutya. Ha te ilyen forrásokból szűröd le a véleményed akkor a buborék nem szűnik meg körülötted.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Origo, 24.hu egy kutya. Ha te ilyen forrásokból szűröd le a véleményed akkor a buborék nem szűnik meg körülötted.
A királyi TV is ilyen volt, amíg néztem. Amúgy honnan származzon az ember szubjektív véleménye azokról a dolgokról, amit nem tud személyesen megtapasztalni, ha nem a médiából? Az meg Magyarországon zömmel Fideszes, és a kormánypropaganda, amit közvetít, enyhén szólva nekem nem pozitív?
Most akkor Mészáros Lőrincet kéne titkosszolgálati eszközökkel figyelnem, hogy bizonyítékot szerezzek az adóforintjaink hűtlen kezelésére, vagy micsoda?
Amit meg személyesen tapasztalok, ha körülnézek:
1. honnan a fenéből jött össze a Fidesznek 2/3 mikor itt szinte senki sem szavazott rájuk?
2. 12 éve nem csinált semmit nálunk, max. némi COVIDos tűzoltást, de azt kommunikálja, hogy minden csodaszép, max. az igavonók hülyék?
 
  • Imádom
Reactions: Kopi2000

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 352
113
Nem vagyon és politikailag elég képzett ehhez. Amúgy olvass Origo-t, és rájössz. Főleg ha össze is tudnád hasonlítani a Fidesz érás Origo-t és az ezt megelőző Origo-val. Amúgy halálra röhögtem magam, hogy az orosz támadás után míg kormányunk oldalt nem választott, az Origo az Eu-s narratívát fújta, Ukránokat fejbe lövöldöző Oroszokkal. Aztán hirtelen átváltottak "gyűlöletes Ukránok hajrá Oroszok" véleményre.

Teljesen érthető, ha valaki nem szurkol az ukránoknak.
Juval Noah Harari, még az elején: "Most minden az ukrán nép bátorságán múlik" - nos, ha ez a WEF-es "nemleszsemmidésboldogleszel" banda szurkol az ukránoknak, amikor a szokásos társaság a szivárványos és BLM-es zászlókat cserélte le - vagy csak egészítette ki - kék-sárga zászlócskával, akkor normális embernek semmi oka ezeknek szurkolni. Az ukránok akár tudják, akár nem, az ezek által képviselt "Új Világrendért" harcolnak, halnak. Persze a "náci" ukránok nyilván nem ezért, hanem oroszgyűlöletből. A többség meg egyszerűen a jobb életet remélte az EU- és NATO-tagságtól, azt hogy majd eljön a nyugat és elhozza a jólétet. Csak bizonyítani kell az iránta való odaadást.

Reálpolitikailag meg Mo-nak rohadtul nem volt érdeke ez a háború, és egy dicsőséges ukrán győzelem nem érdeke, a teljes orosz győzelem sem, de ennek nincs realitása. Putyin is lemondott róla régen. Most már csak az a célja, hogy az elfoglalt területeket megtarthassa. A nyugat viszont csak teljes kapitulációról hajlandó tárgyalni az oroszokkal továbbra is. A Krím visszatérése Ukrajnához, a jóvátétel sőt az orosz vezetők bíróság elé állítása a feltételeik. Ahogy Lavrov mondta, a "nyugat" (valójában az angolszász hatalmak és kelet-közép-európai csicskáik) célja egy oroszországi forradalom, rezsimváltás, Így pedig még sokáig eltarthat a háború. Ha az ukránok vissza is foglalnak további területeket, akkor sem lesz vége.

Levezették már itt tavasszal többen, mit jelentene egy ukrán győzelem Mo-nak, a mozgástér teljes megszűnését, azt, hogy Washington és Brüsszel diktátumaival szemben nem tehetünk többé semmit. Már most sem nagyon persze. Berlin egy szerencsétlen taszigált hülyegyerekként viselkedik, nem állhat ki a valós érdekeiért és nem is fog már soha. Sőt extrém esetben egy NATO-tag vagy de facto NATO-tag, állig felfegyverzett Ukrajna katonai fenyegetést is jelenthet Magyarországra. Az meg már biztos, hogy Kárpátalján írmagját sem hagyják majd a magyarságnak, emlékműveit is eltakarítják és így tovább.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Teljesen érthető, ha valaki nem szurkol az ukránoknak.
Juval Noah Harari, még az elején: "Most minden az ukrán nép bátorságán múlik" - nos, ha ez a WEF-es "nemleszsemmidésboldogleszel" banda szurkol az ukránoknak, amikor a szokásos társaság a szivárványos és BLM-es zászlókat cserélte le - vagy csak egészítette ki - kék-sárga zászlócskával, akkor normális embernek semmi oka ezeknek szurkolni. Az ukránok akár tudják, akár nem, az ezek által képviselt "Új Világrendért" harcolnak, halnak. Persze a "náci" ukránok nyilván nem ezért, hanem oroszgyűlöletből. A többség meg egyszerűen a jobb életet remélte az EU- és NATO-tagságtól, azt hogy majd eljön a nyugat és elhozza a jólétet. Csak bizonyítani kell az iránta való odaadást.

Reálpolitikailag meg Mo-nak rohadtul nem volt érdeke ez a háború, és egy dicsőséges ukrán győzelem nem érdeke, a teljes orosz győzelem sem, de ennek nincs realitása. Putyin is lemondott róla régen. Most már csak az a célja, hogy az elfoglalt területeket megtarthassa. A nyugat viszont csak teljes kapitulációról hajlandó tárgyalni az oroszokkal továbbra is. A Krím visszatérése Ukrajnához, a jóvátétel sőt az orosz vezetők bíróság elé állítása a feltételeik. Ahogy Lavrov mondta, a "nyugat" (valójában az angolszász hatalmak és kelet-közép-európai csicskáik) célja egy oroszországi forradalom, rezsimváltás, Így pedig még sokáig eltarthat a háború. Ha az ukránok vissza is foglalnak további területeket, akkor sem lesz vége.

Levezették már itt tavasszal többen, mit jelentene egy ukrán győzelem Mo-nak, a mozgástér teljes megszűnését, azt, hogy Washington és Brüsszel diktátumaival szemben nem tehetünk többé semmit. Már most sem nagyon persze. Berlin egy szerencsétlen taszigált hülyegyerekként viselkedik, nem állhat ki a valós érdekeiért és nem is fog már soha. Sőt extrém esetben egy NATO-tag vagy de facto NATO-tag, állig felfegyverzett Ukrajna katonai fenyegetést is jelenthet Magyarországra. Az meg már biztos, hogy Kárpátalján írmagját sem hagyják majd a magyarságnak, emlékműveit is eltakarítják és így tovább.
Ezt hívják figyelem elterelésnek. Nem foglaltam állást az Ukrán-Orosz háborúról, a kormánypropagandát "dícsértem".
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Gyurcsány, migráncs, Soros, Ballibsi, Eu, minden egyéb ellenzék, LMBTQ? Nem mondom, nagyon ügyesek, mert ebből néhányan valóban nem túl szimpatikusak. Ja, és majd elfelejtettem: Ukrajna, USA, NATO...
A felsoroltak közül, melyik nem ellenséges a kormánnyal?
És még így sem gyűlöletkeltés folyik ellenük, csupán be van mutatva "áldásos" tevékenységük.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A felsoroltak közül, melyik nem ellenséges a kormánnyal?
És még így sem gyűlöletkeltés folyik ellenük, csupán be van mutatva "áldásos" tevékenységük.
Nálam az nem indokol nemtetszést, ha valaki nem szimpatizál pártunkkal és kormányunkkal... Ez az egyik fő baj: a Fidesz-hívők a pártot és a kormányt védik, nem az országot. Mert náluk a párt és az Ország egy. Nekem ez ijesztő, nem szimpatikus.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
A királyi TV is ilyen volt, amíg néztem. Amúgy honnan származzon az ember szubjektív véleménye azokról a dolgokról, amit nem tud személyesen megtapasztalni, ha nem a médiából? Az meg Magyarországon zömmel Fideszes, és a kormánypropaganda, amit közvetít, enyhén szólva nekem nem pozitív?
Most akkor Mészáros Lőrincet kéne titkosszolgálati eszközökkel figyelnem, hogy bizonyítékot szerezzek az adóforintjaink hűtlen kezelésére, vagy micsoda?
Amit meg személyesen tapasztalok, ha körülnézek:
1. honnan a fenéből jött össze a Fidesznek 2/3 mikor itt szinte senki sem szavazott rájuk?
2. 12 éve nem csinált semmit nálunk, max. némi COVIDos tűzoltást, de azt kommunikálja, hogy minden csodaszép, max. az igavonók hülyék?
Ez nyilván attól függ, milyen környezetben vagy. Ha 24.hu/444.hu/Telex/Diétás Magyar Múzsa/Vakmajom/Kard blog tengelyen mozogsz (nem tudom, csak egy példa), akkor nagyon könnyen véleménybuborékba tudod magad zárni, és ilyenkor 4 évente mindig jön a döbbent pislogás, hogy a fenébe lett megint FIDESZ 2/3. Én Nyíregyházán élek, itt kb. a lakosság 60%-a Fideszes, a kisebb városokban 70-80%, a falvakban ez felmegy 90% fölé. Nyilván a budapestiek számára ez nehezen érthető, de rajtuk kivűl más is él ebben az országban. Persze én is ismerek Nyíregyházán pl. több Momentum szavazót is, de ez ritka.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Nálam az nem indokol nemtetszést, ha valaki nem szimpatizál pártunkkal és kormányunkkal... Ez az egyik fő baj: a Fidesz-hívők a pártot és a kormányt védik, nem az országot. Mert náluk a párt és az Ország egy. Nekem ez ijesztő, nem szimpatikus.
Általánosságban nézve, válaszod helyes. Most azonban konkrét országról, konkrét helyzetről beszélünk, ahol a kormány 100%-ban az ország érdekeit képviseli. Ebben az esetben tehát az ország és a kormány védelme egybe esik.
Ez pedig csupán egy vélemény, a 9 800 000 közül.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and Bleroka

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
ahol a kormány 100%-ban az ország érdekeit képviseli.
Hú, ez súlyos. Ugye az ország mi lennénk, az állampolgárok. És egy elég nagy részünket eléggé elhanyagolja pártunk és kormányunk és átvitt értelemben azokat is, akiknek szolgáltatnánk valamilyen értéket. Szóval ne emlegess 100%ot, mert ez biztosan nem igaz.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
Szerintem alapvetően arról van szó, hogy pártunk és kormányunk radikalizálta az országot gyűlöletkeltéssel és összeesküvés-elméletek terjesztésével hogy a valóságot elfedje és a saját hatalmát növelje.

Szerintem nem erről van szó. A jelenlegi kormány pontosan ugyanazt csinálja, mint bármelyik másik kormány bárhol.

A háború kirobbanásakor én ukrán párti voltam. Egy hónap kellett hozzá, hogy az ukránok és az EU orosz pártit csináljon belőlem.

Érdemes kettőt hátralépni, és megnézni a kommunikációt, nekem az jön le, hogy egy felnőtt (oroszok) beszélget egy durcás gyerekkel (ukránok + EU).

Mert válasszuk szét az elveket és azt, hogy mások elveit próbálják rám erőszakolni. Én liberális vagyok, és GYŰLÖLÖM a "liberálisokat". A paradoxont pedig az oldja fel, hogy a mai "liberális" társadalom olyan szinten képtelen elfogadni a másik oldal véleményét, hogy elveszíti saját értékeit.

Itt a fórumon is látszik, hogy a liberális nézeteket felvállalók elenyésző százaléka képes a saját kis buborékából kinézni és átgondolni, a másik oldal álláspontját. Ez természetesen igaz a másik oldalra is, a különbség az, hogy ők nem tűzték zászlajukra az "elfogadást" és emiatt ritkábban hazudoznak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 352
113
Ezt hívják figyelem elterelésnek. Nem foglaltam állást az Ukrán-Orosz háborúról, a kormánypropagandát "dícsértem".

Szerintem a kormánypárti sajtó csak igazodott a közvéleménykutatási mérésekhez. Nemigen vannak lelkes ukránpártiak a kormánypárti szavazók között, legfeljebb olyanok, akik nem rajonganak egyik oldalért sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Orosz - ukrán után a magyar geopolitika lehetőségei


Az első 20 perc után.
Nagyon indulatos, személyeskedő vita.

Puzsér hangos, felművelt, indulatos hangja bántó. A szadi modernizált hangja.
Schifferrel lehetne nemzeti minimum, még az atom és kapitalizmus naivitása is szimpatikus, tudom tolerálni bár ellentétes a véleményem, és megnyugtatna ha ő képviselné az ellenzéket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 957
82 782
113
Orosz - ukrán után a magyar geopolitika lehetőségei


Az első 20 perc után.
Nagyon indulatos, személyeskedő vita.

Puzsér hangos, felművelt, indulatos hangja bántó. A szadi modernizált hangja.
Schifferrel lehetne nemzeti minimum, még az atom és kapitalizmus naivitása is szimpatikus, tudom tolerálni bár ellentétes a véleményem, és megnyugtatna ha ő képviselné az ellenzéket.
Ha nem ismerném Schiffert, még azt is mondanám, hogy lehetne, de sajnos ... viszont tény, hogy ő a többihez képest üdítően értelmes társaság tud lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113