[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
olyan meleg tél van, hogy szinte mindenki bele fog férni a kvótába!
az én ismeretségi körömben senki nem fért még bele...ha 80-as években vagy korábban épült, kicsit nagyobb (90-120 nm) körüli cirkós házban lakik valaki, akkor az kizárt hogy beleférjen normális 20 fok fenntartása mellett. Ilyen épület bőven akad Budapesten, meg az agglomerációjában, de vidéken is - pl. "több generációs házak", csak épp a több generációból a legutóbbi már máshol pl. külföldön van...

Szerintem semmi köze az "átlaghoz" annak, hogy hol húzták meg a limitet. Egyszerűen kimatekozták, hogy mennyi fér bele a büdzsébe, húztak egy vonalat és ráfogták hogy ez az átlag!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
az én ismeretségi körömben senki nem fért még bele...ha 80-as években vagy korábban épül kicsit nagyobb (90-120 nm) körüli cirkós házban lakik valaki akkor az kizárt hogy beleférjen normális 20 fok fenntartása mellett. Ilyen épület bőven akada Budapesten, meg az aglomerációban, de vidéken is - pl. "több generációs házak", csak épp a több generációból a legutóbbi már máshol pl. külföldön van...

Szerintem semmi köze az "átlaghoz" annak, hogy hol húzátk meg a limitet. Egyszerűen kimatekozták, hogy mennyi fér bele a büdzsébe, húztak egy vonalat és ráfogták hogy ez az átlag!
De köze van az átlaghoz nyugodj, meg még feljebb is húzták. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
az én ismeretségi körömben senki nem fért még bele...ha 80-as években vagy korábban épült, kicsit nagyobb (90-120 nm) körüli cirkós házban lakik valaki, akkor az kizárt hogy beleférjen normális 20 fok fenntartása mellett. Ilyen épület bőven akad Budapesten, meg az agglomerációjában, de vidéken is - pl. "több generációs házak", csak épp a több generációból a legutóbbi már máshol pl. külföldön van...

Szerintem semmi köze az "átlaghoz" annak, hogy hol húzták meg a limitet. Egyszerűen kimatekozták, hogy mennyi fér bele a büdzsébe, húztak egy vonalat és ráfogták hogy ez az átlag!
Te tavasszal kire szavaztál?Egyébként meg majdnem mindegy.Nézd meg a benyát .El törölték a 480-at? El. Rohadt Orbán!Cserébe Meg kínálták MOLt 95% os adóval.A Ényeg ,hogy a lóvé az országhatáron belül maradjon,még ha "át is van cimkézve".
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
Csupán arra az ellentmondásra szeretnék rávilágítani, hogy a kampányban nem erről volt szó, noha tudható volt hogy a nem fenntartható a "rezsicsökkentés".
Persze, hogy az alapjaiban megváltozott körülmények között nem fenntartható, legalábbis eredeti formájában. Az sincs kizárva, hogy teljesen el lesz vmikor törölve, de ez a körülményektől függ. A kampányban pedig ne várja senki, hogy a kormány, majd maga kezd előre aggodalmaskodni, hogy emberek, lehet ám, hogy szar kerül majd esetleg a palacsintába az idióta eu szankciók meg egy elhúzódó (usa miatt) háború folyományaként. Amúgy a néprémítgetés az ellenzék feladata, ezt pedig becsületesen el is végezték.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Ez lett a szabadságharcból: Navracsics azt kérdezi Brüsszeltől, milyen területeken kell még retorzióktól tartani
Forrás: https://kuruc.info/r/2/253973/
Szerintem nagyon helyes, hogy megkérdzte mert, ha azt mondják, hogy
  • semmi: akkor nyert ügyünk van. (Ez lenne a jogállami)
  • felsorolnak valamit: kiderül, hogy mivel van gondjuk és mást utána már elméletileg nem mondhatnak. Nyilván LMBTQ dolgokat fognak mondani.

Szóval szerintem helyes lépés kicsalogatni őket, de szomorú, hogy erre egyáltalán szükség van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Szerintem nagyon helyes, hogy megkérdzte mert, ha azt mondják, hogy
  • semmi: akkor nyert ügyünk van. (Ez lenne a jogállami)
  • felsorolnak valamit: kiderül, hogy mivel van gondjuk és mást utána már elméletileg nem mondhatnak. Nyilván LMBTQ dolgokat fognak mondani.

Szóval szerintem helyes lépés kicsalogatni őket, de szomorú, hogy erre egyáltalán szükség van.
A második ponton már túl vagyunk. Már ellenlépéseket kellene tenni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szerintem nagyon helyes, hogy megkérdzte mert, ha azt mondják, hogy
  • semmi: akkor nyert ügyünk van. (Ez lenne a jogállami)
  • felsorolnak valamit: kiderül, hogy mivel van gondjuk és mást utána már elméletileg nem mondhatnak. Nyilván LMBTQ dolgokat fognak mondani.

Szóval szerintem helyes lépés kicsalogatni őket, de szomorú, hogy erre egyáltalán szükség van.

Nehéz úgy tárgyalni, hogy előtte éveken át "ordítjuk", hogy Európával tartunk bármi is lesz!
Még nehezebb úgy tárgyalni, hogy olyan kiszolgáltatott helyzetbe manőverezzük magunkat (gazdaságilag), hogy nincs is más választásunk mint bármit mondanak: El kell fogadnunk!

Azt a primitív, ezer(+) éves, de bevált "több-lábon-állás"-t alkalmazni meghaladta a képességünket???
...itt is ??? Szomorú!

Az a "kora meghatározó politikusa" történelmi értékelés fénysebességgel távolodik!

"B@sszusss!!!" Nem örülök!!! :(

-
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Nehéz úgy tárgyalni, hogy előtte éveken át "ordítjuk", hogy Európával tartunk bármi is lesz!
Még nehezebb úgy tárgyalni, hogy olyan kiszolgáltatott helyzetbe manőverezzük magunkat (gazdaságilag), hogy nincs is más választásunk mint bármit mondanak: El kell fogadnunk!

Azt a primitív, ezer(+) éves, de bevált "több-lábon-állás"-t alkalmazni meghaladta a képességünket???
...itt is ??? Szomorú!

Az a "kora meghatározó politikusa" történelmi értékelés fénysebességgel távolodik!

"B@sszusss!!!" Nem örülök!!! :(

-
Én nem akarok senkit elkeseríteni, de ha Ukrajna megmarad, az ukránok először elintézik a megmaradt kárpátaljai magyarokat, aztán minket, pl. robbantás egy 2026os választási nagygyűlés alatt, március 15-én, áprilisban bukta, jönnek a hazaárulók, majd kezdődik minden elölről amikor elindul visszaszerezni mindent a saját NATO-tagsága és NATO általi felfegyverzése után...

Ha nem marad meg, ugyan mit fog csinálni egy háborús gazdaságra átállt, tökig felfegyverzett Oroszország? Mivel a NATO fegyvert adott az ukránoknak, nekikmegy, és bedarál mindenkit akit 1945ben is, oszt lehet vele egyezkedni. Velünk és a horvátokkal max később végez, vagy utoljára, esetleg hagyja, hogy létrehozzuk a szintén nem ugráló osztrákokkal ismét az Osztrák-Magyar Monarchiát. Mindenhol máshol pusztaság, oroszok. És még atom se kell hozzá.

Ha megvan, kb. senkit se fog érdekelni, hogy vajon Brüsszel a füstölgő romok alatt vajon milyen lmbtq és egyéb baromságokat kért számon rajtunk három évvel ezelőtt, mielőtt csak romok maradtak belőle ...

Szóval, nyugi, Orbán még mindig "kora meghatározó politikusa". ;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
"Túl azon, hogy e politikusok jellemzően nem Magyarország kis Monacóit kormányozzák – tehát az a régi ellenzéki tézis, mely szerint a jómód kormányellenességgel jár együtt, felülvizsgálatra vagy minimum kiegészítésre szorul –, mi köti össze a stabil ellenzéki városvezetőket? Igen szembetűnő néhány dolog.

Egyrészt: ezeknek a politikusoknak eszükbe nem jutna helyben tökéletesen irreleváns pótcselekvésekkel múlatni az időt,
mint hogy magas harcértékű állásfoglalásaikkal eldöntsék az ukrán-orosz háborút, Kelet-Nyugat vitát folytassanak, rezsi- illetve járványszakértsenek, vagy megharcoljanak a melegjogokért a pacalpatriarchátussal.

Másrészt: olyan tempóban driftelnek elfelé az intézményesült budapesti ellenzéktől, hogy szegény Ken Block, ha élne, sofőrkesztyűje tíz ujját megnyalná utána.

Harmadrészt: első dolguk volt lezárni őrgrófságuk határait Gyurcsány Ferenc és papjai előtt. Mindezek érvényesek mindenkire, aki ma Budapesten kívül sikeres ellenzéki politikus Magyarországon.

Ezek után a recept melyik része nem világos?

A Fidesz összes nagy, átfogó nemzetstratégiai iránya – a gyermekvállalás bőkezű ösztönzése, az illegális migrációnak való ellenállás, Magyarország megőrzése woke- és LMBTQ-mentesnek, az energiabeszerzési lehetőségek nyitvatartása, az ukrán-orosz háborúban elfoglalt békepárti álláspont, az olykor-olykor unortodox gazdaságpolitika, a munkaalapú társadalom – találkozik a magyar választók többségének ízlésével (és, ha hozzátehetem: feltehetőleg a fent nevezett polgármesterekével is). A Fideszt makroszinten nem lehet megverni – leginkább azért nem, mert erre semmiféle igény nem mutatkozik.
A Fidesz minden hibája mikroszintű, nem a mitben, hanem a hogyanban leledzik: kevés a szakértelme ehhez vagy ahhoz a szakpolitikai területhez, itt-ott hoz egy-egy rossz személyügyi döntést. Épp ezért az önkormányzatokban, a helyi országgyűlési képviselők között annak van bármi esélye, aki mikroszinten kínál hozzáértőbb, okosabb, jobb alternatívát.

Világmegváltókat (Zuglón kívül, nekik egészségükre) nem igényelnek helyi pozíciókban a magyarok."

 
  • Tetszik
Reactions: hete
Status
Not open for further replies.