Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Így nézne ki egy akkugyár víz- és szennyvíz kezelésének az egyeztetési blokkvázlata... Nem a végleges verzió.... Sok sebből vérzik, de azért több, mint a semmi, vagy azok a hírek, amik a médiákban megjelennek...


Ui: a képen a saját kézírásom is látható...
 
K

Kopi2000

Guest
Így nézne ki egy akkugyár víz- és szennyvíz kezelésének az egyeztetési blokkvázlata... Nem a végleges verzió.... Sok sebből vérzik, de azért több, mint a semmi, vagy azok a hírek, amik a médiákban megjelennek...


Ui: a képen a saját kézírásom is látható...
Ha eggyaltlam itt, erdetiben, konkret infok ez ugyben, amiben nemm vagyok biztos, hogy ere3llik a nagyertelmu kozons4get, mivel a fideszes jobbert nen erdeklik a konkret megodsok...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Ha eggyaltlam itt, erdetiben, konkret infok ez ugyben, amiben nemm vagyok biztos, hogy ere3llik a nagyertelmu kozons4get, mivel a fideszes jobbert nen erdeklik a konkret megodsok...
Engem mondjuk érdekelne ha leírnád mi micsoda és mi a baj vele, mert az ábrát hiába nézem nekem nem mond semmit.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Engem mondjuk érdekelne ha leírnád mi micsoda és mi a baj vele, mert az ábrát hiába nézem nekem nem mond semmit.
Hát igen az ábra, ami nem mond semmit... Direkt ilyet tettem fel, mert ha mindenki tudna róla azonnal mindent, akkor én üzleti titkot sértenék, amit én nem tehetek meg, folyó ügyekben... Majd később, ha megvalósul....Viszont ez egy valóságos egyeztetési ábra... Úgy jön ez össze, hogy már korábban írtam, csináltam egy tanulmánytervnek csúfolt dolgot, amiben minden le lett méretezve, a technológiai folyamat egészére... Tulajdonképpen átfogja a teljes vertikumot... Ezután, a szegből készül (készítek) egy blokkvázlatot, amin, ha szerencsém van, feltüntetek minden fontos kapcsolatot. Itt néhány dolgot lehagytam, ezért írtam, hogy a torka véres a rajznak.... De egyeztetni jó volt, voltak kérdések, amiket felírtam, a mai munkám az lesz, hogy válaszolok rájuk...
 
K

Kopi2000

Guest
Engem mondjuk érdekelne ha leírnád mi micsoda és mi a baj vele, mert az ábrát hiába nézem nekem nem mond semmit.
Amit leírhatok az az, hogy a befektetők komplett, meglévő, máshol már működtetett technológiát hoznak a Távol Keletről. Ami megdöbbentő, azzal kapcsolatosan vannak elvárások, hogy pld. ízoldalon minek kell bemennie, de arról tudják a legkevesebbet,, mi jön ki a technológiából, mint hulladék melléktermék, azaz szennyezett víz... Bár a komplett üzemhez hoznak komplett tisztítási technológiát is, itt kezdődnek a bajok......Én nem tudom, hogy náluk milyen normákat kell teljesíteni, de az biztos, hogy amit hoznak, az nem képes teljesíteni a magyar határértékeket. (Erről nekem vannak friss és jó adataim, mivel 2022-ben végeztettem egy meglévő gyárba teljeskörű elemzést.. amit a gyárvezetés is hasznosnak gondolt.... mert legalább Ők is tudják, mi an a vizükben és mit kell kiszedni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Hát igen az ábra, ami nem mond semmit... Direkt ilyet tettem fel, mert ha mindenki tudna róla azonnal mindent, akkor én üzleti titkot sértenék, amit én nem tehetek meg, folyó ügyekben...
Szerintem aki ért hozzá és érdekelt benne, az tudja értelmezni az ábrát és mivel szerintem ezekre jelentős részt kész ipari termékek vannak, ezért el tudja képzelni. Aki meg nem ért hozzá, annak egy halom folyamat és rövidítés -de nekik meg tök mindegy, hisz nem fogják ellopni a munkádat. :)
 
K

Kopi2000

Guest
Engem mondjuk érdekelne ha leírnád mi micsoda és mi a baj vele, mert az ábrát hiába nézem nekem nem mond semmit.
Eljutottunk oda, hogy mi van a rajzon... Hát a bemeneti vízkezelés, a szennyíz utókezelés, meg az a vízkezelés, ami lehetővé teszi a hulladékvizek kb. 25-33 %-ának a visszaforgatását. Nos ezeket én tervezgetem....

A bemenő ipari víznek gyakorlatilag sómentesnek kell lennie, a felhasználás előtt kétfokozatú RO (reverz ozmózisos) sótalanítással, de az azt megelőző lépéseket felesleges most leírnom.... De már itt keletkezik sós szennyíz, aminek a kezelése, többszáz m3nap drága lenne (pld. bepárlása), ezért hozzákeverjük az utótisztított vízhez...

A másik jelentős egység a rajzon, az az utótisztító egység, ami azt a célt szolgálja, hogy a gyári technológiából lejövő, tisztított, de rossz minőségű vizet megtisztítja annyira, hogy ne legyen problémás a elszíni befogadóba való engedése.... Erről bővebbet nem írnék, mert ez a rész tényleg kényes, üzleti titok. De, ha már ilyen jelentősen utótisztítottuk a vizeket, akkor megéri rátenni a rendszerre egy utolsó, ultraszűrős tisztítási fokozatot, így vissza sikerül a vízkorábban, általam megadott részét forgatni a vízelőkészítés elejére, így a teljes létesítménynek csökken a nyersíz igénye.... Szerintem, így kiegészítve a kapott technológiát, eléggé jól el lehet majd működtetni a gyárat....
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem aki ért hozzá és érdekelt benne, az tudja értelmezni az ábrát és mivel szerintem ezekre jelentős részt kész ipari termékek vannak, ezért el tudja képzelni. Aki meg nem ért hozzá, annak egy halom folyamat és rövidítés -de nekik meg tök mindegy, hisz nem fogják ellopni a munkádat. :)
Phaidros, Te ott tévedsz, hogy azt hiszed, amit az ábrán látsz, az nagyobb, meglévő technológiai egységek adaptációja. Pedig nem. Itt a nagyobb darabok is egyedi tervezésűek, azaz a saját kacsómmal rajzolom meg azokat, milyenek legyenek. Persze elhasználunk, ha kaphatóak kész részegységeket is, pld. nyomástartó edények, RO sótalanító...., de nem ez a jellemző, hanem az, hogy szivattyúkból, szelepekből, vegyszeradagolókból legózzuk össze az egészet.... (Jellemzően nyugati alapanyagokból és gépészeti termékekből.) Azaz, elég magas hozzáadott érték van benne... Nem attól félek, hogy valaki ellopja, hanem attól, hogy olyan infót adok meg, amit már nem lenne szabad kiadnom....
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem aki ért hozzá és érdekelt benne, az tudja értelmezni az ábrát és mivel szerintem ezekre jelentős részt kész ipari termékek vannak, ezért el tudja képzelni. Aki meg nem ért hozzá, annak egy halom folyamat és rövidítés -de nekik meg tök mindegy, hisz nem fogják ellopni a munkádat. :)
Ha emlékszik még itt valaki arra, hogy hogyan álltam ennek neki, milyen célokat tűztem ki az első, sok hónappal ezelőtti egyeztetések során, akkor látszik, hogy sikerült meggyőzni a beruházót arról, hogy a fenntartható működés (utótisztítás azért, hogy ne szennyezzük a felszíni vízolyásokat) és a víztakarékos működés (hulladékvizek részleges recirkulációja), ennél a nagyságrendnél már annyira fontos, hogy meg kell valósítani. hiszen a vízigény magasabb itt is, mint a városi vízmű kapacitása.....
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Mondom, manusként tolja a szóját az akinek két anyja van... Megnő a csöcsöd/mellbimbód megdagadhat tőle manusként ha sokáig eszed nagy mennyiségben, olyat aromatizál.

Egye a kurva anyja, az !
Jó, azért én úgy látom hogy Németh Sziszinek is megnőtt a csőcse pedig szerintem ő zsírt eszik mint te javasolod, és nem szóját :)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Eljutottunk oda, hogy mi van a rajzon... Hát a bemeneti vízkezelés, a szennyíz utókezelés, meg az a vízkezelés, ami lehetővé teszi a hulladékvizek kb. 25-33 %-ának a visszaforgatását. Nos ezeket én tervezgetem....

Köszönöm :)

Azért ne rugasd ki magad, de én szeretem az ilyen műszaki dolgokat olvasni (főleg mivel nálunk is van egy koreai akkugyár és problémák voltak a vízzel).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 849
18 962
113
De a felelős tervező aláírás az enyém, a tározó ha túlfolyik mondjuk az aluljáróba én leszek a törvényileg elővehető, nem ő.
Huhh de ismerős, de utáltak amikor nem voltam hajlandó egy tesztet aláírni, ami nagyon gázos volt, és nem volt idő kibogozni. Végül sok szinttel felettem valaki vállalta a kockázatot, és utóbb rendbe lett a dolog rakva, de ennek kapcsán sok csontváz esett ki a szekrényből. Jutalmul megkaptam az auditálást. Nekem kellett a csontvázakat előrángatni, nagoyn durva dolgok voltak, ki is rúgtak embereket akik tesztjegyzőkönyv hamisítására fényt derítettem. (autóiparban volt olyan kretén, hogy ilyet csinált, örülhet a balfasz, hogy nem halt meg senki, mert nem nagy hiba volt amit elfedett a linksége).

Szerintem se írj alá, ha tied a felelősség. Én azt voltam anno hajandó aláírni, hogy az alábbi hibákat találtam, amikért feleősséget nem tudok vállalni, egyéb részek megfeleltek.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Nekem azért -ha igaz- kicsit soknak tűnik a 150 főtiszt kibaszása a honvédségből.
Egyrészt nyilván ellenálltak minden, akár hasznos szervezeti átalakításnak, de hát mindig minden szervezet ezt teszi. Mindig, mindegyik. Mert mindenki fél az újtól, ha ezt a miniszter úr nem tudja, akkor egy alkalmatlan idióta.
Másrészt van olyan amikor egy átalakítás szart hoz, és aki ezzel szemben szól azt nem kell kivágni mint a szart, hanem meg kell kérdezni a véleményét.
Nyilván egy 58 éves helikopter pilotát lehet nem kell már árképezni, hanem megköszönve hogy szolgálta a hazát el kell engedni korai nyugdíjba,

(én egy 75 fős tervező-tanácsadó cégnél vagyok tervezőmérnök, és itt is másfél éve megy a baszakodás a szervezetátalakításról, mert rengeteg vita van a felelősségi körökről. Például amikor egy projektvezető bele akar szólni az én csapadékvíz tározó méretezésembe, és én mondom neki hogy ha leírja utasításba megfelezem a medencét a tervekben, viszont a tervet alá nem írom, akkor menten kidől a balhé, és ezt nem mindig tudja a cég kezelni. De a felelős tervező aláírás az enyém, a tározó ha túlfolyik mondjuk az aluljáróba én leszek a törvényileg elővehető, nem ő.
Akár csak a seregben, a miniszter alakítgathatja a rendszert napestig, kirúghatja azokat akik ellenállnak, de ha csak bólogató jánosok maradnak akkor megette a fene az egészet)
Nálatok működik rendesen valamilyen PM módszertan, hogy a PM nem tudja, mi a dolga?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Huhh de ismerős, de utáltak amikor nem voltam hajlandó egy tesztet aláírni, ami nagyon gázos volt, és nem volt idő kibogozni. Végül sok szinttel felettem valaki vállalta a kockázatot, és utóbb rendbe lett a dolog rakva, de ennek kapcsán sok csontváz esett ki a szekrényből. Jutalmul megkaptam az auditálást. Nekem kellett a csontvázakat előrángatni, nagoyn durva dolgok voltak, ki is rúgtak embereket akik tesztjegyzőkönyv hamisítására fényt derítettem. (autóiparban volt olyan kretén, hogy ilyet csinált, örülhet a balfasz, hogy nem halt meg senki, mert nem nagy hiba volt amit elfedett a linksége).

Szerintem se írj alá, ha tied a felelősség. Én azt voltam anno hajandó aláírni, hogy az alábbi hibákat találtam, amikért feleősséget nem tudok vállalni, egyéb részek megfeleltek.
Szintén zenész, a múltkor valami nagyon nagy baromságra már az volt a reakció, h tudom, ezt most írásban kéred.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Köszönöm :)

Azért ne rugasd ki magad, de én szeretem az ilyen műszaki dolgokat olvasni (főleg mivel nálunk is van egy koreai akkugyár és problémák voltak a vízzel).
Nem szeretnem a projektbol kirugtni magam, mert azt mondtk, ha ez jo lesz, akkor az osszes MO-i gyar technologiajat felulvizsgalhatom. Persze, kerdeses, hogy az igeretekbol mi realizalodik....
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky