Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Nem a jármű a lényeg, hanem a löveganyag. Van tüzérségi ágyú és harckocsiágyú. Amibe harckocsiágyút raksz az nem lehet tüzérségi eszköz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Mi más? Ha ágyú és nincs egy dedikált harckocsiba beszerelve, akkor tüzérség.
Továbbmegyek. Vannak másodvonalas hatckocsiaid, mint jelenleg a Leopard 1. Átadod őket a tüzérségnek, és onnan kezdve mint tüzérségi eszközöket használják közvetlen tűztámogatásra. Ebben az esetben, hogy divatos szóhasználattal éljek "elveszítik harckocsi jellegüket" és tüzérségi eszközökké válnak.
Tűztámogató jármű. Pont mint ahogy senki sem sorolja be a tüzér alegységeibe ezeket a gépeket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nem a jármű a lényeg, hanem a löveganyag. Van tüzérségi ágyú és harckocsiágyú. Amibe harckocsiágyút raksz az nem lehet tüzérségi eszköz.
A military-today ezek szerint hibásan oda sorolta.
Tűztámogató jármű. Pont mint ahogy senki sem sorolja be a tüzér alegységeibe ezeket a gépeket.
Ezek szerint vannak kivételek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Hát a centaurók nem tüzérdandárnál vannak, hanem külön században lövészdandárnál.
Na és? Zászlóaljt kiegészíthetsz valamilyen páncéltörő/légvédeli rakétás akármivel. Attól az még páncéltörő/légvédelmi tüzérségi eszköz lesz. Ha jól tudom az aknavető is tüzérségi eszköz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Na és? Zászlóaljt kiegészíthetsz valamilyen páncéltörő/légvédeli rakétás akármivel. Attól az még páncéltörő/légvédelmi tüzérségi eszköz lesz. Ha jól tudom az aknavető is tüzérségi eszköz.
120 mm felett. Addig lövészfegyvernek van sorolva.

Én úgy tudom, hogy ezek az eszközök nincsenek tüzérségi eszközökhöz sorolva, az olaszoknál sem tüzérnek hívják a Centauro kezelőit. Velük tudtam beszélgetni pár hete. Szóval nem tudom.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 148
113
Nem. Mondj harckocsiágyús rohamlöveget.

ZTL-11​

Kerekes, úszóképes harckocsiágyús rohamlöveg
ztl-11.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
120 mm felett. Addig lövészfegyvernek van sorolva.

Én úgy tudom, hogy ezek az eszközök nincsenek tüzérségi eszközökhöz sorolva, az olaszoknál sem tüzérnek hívják a Centauro kezelőit. Velük tudtam beszélgetni pár hete. Szóval nem tudom.
Ezért egy mocsár az egész.
De redben, legyen akkor más kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Majd erről egyszer írnak egy könyvet valamerre :D Ezért mondtam, hogy jelenleg szerintem ez a terminológia éppen átalakulóban van.
Ha könyvet nem is írtak róla, de könyvben írnak róla, egy bizonyos Dr. számvéber Norbert alezredes. Én sem a kisujjamból szoptam ki, hogy mi a különbség a páncélvadász, a vadászpáncélos és az önjáró löveg közt.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
a páncélvadászok osztályszervezetbe dolgoztak.
páncéloselhárítás.
önjáró páncéltörő ágyú
rohamlöveg
alapvetően páncéltörő tüzérség önálló vagy támogató szerepkörben.
a páncélvadász defenzív (vadászik)
a rohamlöveg attacktív (rohamoz)
de alapvetően páncélelhárító / páncéltörő tüzérség
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
A 100 - és 105 - miliseknek elvileg lehet feladata. A korszerű gyhj-k kibírják egymás 30-40 mm-eseit, legalábbi szemből. Ha jelentős aktív védelem is lesz rajtuk, akkor rakétával se nagyon bírnak el velük. Ellenben egy 100mm-essel le lehet küzdeni őket. Persze ekkor is felmerül a kérdés, hogy érdemes-e emiatt 100-ast tartaniuk, vagy ha már van olyan, akkor miért nem 120mm-es, és akkor már hk ellen is jó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
A 100 - és 105 - miliseknek elvileg lehet feladata. A korszerű gyhj-k kibírják egymás 30-40 mm-eseit, legalábbi szemből. Ha jelentős aktív védelem is lesz rajtuk, akkor rakétával se nagyon bírnak el velük. Ellenben egy 100mm-essel le lehet küzdeni őket. Persze ekkor is felmerül a kérdés, hogy érdemes-e emiatt 100-ast tartaniuk, vagy ha már van olyan, akkor miért nem 120mm-es, és akkor már hk ellen is jó.
A 30,ast max, a 40-es átlő mindent.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 215
113
Amúgy a Leopard 1-esekre rá kellene tenni egy NATO szabvány 120-as tornyot (cockerill vagy Hitfact)......
Ez volt a Leo1A6. Proto, igaz saját toronnyal. Senki sem fog Leo1-t hekkelni azért, hogy ingyér adja az ukránoknak. A fejlesztési és gyártási költség? Hol csinálod? Ki veszi meg? Mikorra lesz kész. Kell csapatpróbától elkezdve sok minden... A gyártó aki végzi és utána gyorsan kilövik őket, nem biztos hogy tapsikolna. A németek sem mert a médiaának (és a politikusoknak) a Leo az Leo, a faszt értenek a típusváltozatokhoz..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Belgium sok évvel ezelőtt eladta utolsó tankjait is, de most vissza akarja vásárolni őket...

A magas ár viszont probléma: "Akár 500 000 eurót is elkérnek egy tankért, amelyet 15 000 euróért adtunk el" - mondja Ludivine Dedonder (PS) védelmi miniszter.

A szakértők szerint azonban az ukrán frontra küldéshez szükséges módosítások is jelentős pénzbe kerülnek: "New tracks? 120,000 euros. Have the engine checked? 185,000 euros. New shock absorbers? 36,000 euros. Fire control system? 500,000 euros.

Az eladott harcjárművek nagy része soha nem hagyta el Belgiumot. Például egy Tournai-i (/Doornik-i) raktárban több száz katonai jármű található, köztük több tucat Leopard 1 tank, amelyeket Freddy Versluys fegyverkereskedő vásárolt meg a belga hadseregtől.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 148
113
Belgium sok évvel ezelőtt eladta utolsó tankjait is, de most vissza akarja vásárolni őket...

A magas ár viszont probléma: "Akár 500 000 eurót is elkérnek egy tankért, amelyet 15 000 euróért adtunk el" - mondja Ludivine Dedonder (PS) védelmi miniszter.

A szakértők szerint azonban az ukrán frontra küldéshez szükséges módosítások is jelentős pénzbe kerülnek: "New tracks? 120,000 euros. Have the engine checked? 185,000 euros. New shock absorbers? 36,000 euros. Fire control system? 500,000 euros.

Az eladott harcjárművek nagy része soha nem hagyta el Belgiumot. Például egy Tournai-i (/Doornik-i) raktárban több száz katonai jármű található, köztük több tucat Leopard 1 tank, amelyeket Freddy Versluys fegyverkereskedő vásárolt meg a belga hadseregtől.
1675204283-temp-Kcpokl_cover@2x.jpg


itt állnak.