[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 565
113
azért azt tudod hogy a import-munkás gazdaság hova vezetett Németországban és a többi Ny. Ejrópai országban ? És hogy a magyarok születés száma hol tart..
Ettől az átlag magyar gazdagabb nem lesz, több gyerek nem fog születni...de cserébe lesz kva sok Ukrán meg miegyébb ami ide fial.
"Ide fial"
A jellem mutatja meg, hogy mi érsz.
Ez egy idézet, nem én találtam ki.
 
  • Vicces
Reactions: L.O.B

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 466
113
Mint Gödön?
Azt kéne már felfognotok, hogy van egy állatorvosi lovunk, ami lassan szétkúrja a dunakanyar vízháztartását. De biztos jó ötlet máshol, ahol még duna sincs
A gödit ki kell vizsgálni, de mi köze ennek Debrecenhez?
Azért ne legyen Debrecenben beruházás, mert esetleg valamit elrontottak Gödön?
Nooooormális? :)
Ha a szomszédod szemetel, te ne kapd meg az építési engedélyt?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 466
113
A gyár vízigényére vonatkozó kérdésre Tóth Roland szakértő elmondta, hogy a napi 3 ezer köbméternyi vízigény 85 százaléka a hűtésre kell és mindössze 125 köbméternyi víz érintkezik nehézfémekkel a gyártás során. Az ebből keletkező szennyvizet előtisztítás után engedik majd a debreceni szennyvíztelepre.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 466
113
Nolimpia érzésem van. :(
Ha sikerül innen elkergetni a gyárat, akkor másnap bejelentik Németországban vagy Franciaországban, ahol örülnek majd neki.
Aki ellenzi, attól azért megvonnám az állami támogatásokat és a nyugdíjat se emelném. Mert ezeket az itteni cégek adóiból tudja fizetni az állam.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 889
113
Nolimpia érzésem van. :(
Ha sikerül innen elkergetni a gyárat, akkor másnap bejelentik Németországban vagy Franciaországban, ahol örülnek majd neki.
Aki ellenzi, attól azért megvonnám az állami támogatásokat és a nyugdíjat se emelném. Mert ezeket az itteni cégek adóiból tudja fizetni az állam.
Ha ez meg is történne, szerinted meddig tűrnék a Franciák vagy a Németek a kva hangos zajokat ?Hogy, nem tudnak este aludni rendszeresen, vagy hogy nappal nem értik egymás szavát?

Ezért jönnének Magyarországra mert itt nem felelnek semmiért és olcsón építhetik fel a gyárat nem törődve a kibírhatatlan zaj generálással és víz szennyezéssel amiért kibasznák nyugatról.

Lezt jól is csinálni. Csak azt nem az occsó kínai fogja. Vagy a mindent tellibeszaró FIDESZ akik bármit beáldoznak..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Ha ez meg is történne, szerinted meddig tűrnék a Franciák vagy a Németek a kva hangos zajokat ?Hogy, nem tudnak este aludni rendszeresen, vagy hogy nappal nem értik egymás szavát?

Ezért jönnének Magyarországra mert itt nem felelnek semmiért és olcsón építhetik fel a gyárat nem törődve a kibírhatatlan zaj generálással és víz szennyezéssel amiért kibasznák nyugatról.

Azért erre nézz rá, hol mennyi akkumulátor gyartó kapa lesz



orsz%C3%A1gos%20bont%C3%A1s.png



Lítium-ion akkumulátorok gyártási kapacitása és kereslete
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
És az időt ki fogja? :rolleyes:

Senki. Ezt majd azokkal kell megbeszélni akik leszerződtek az RM-el a kb. soha ide nem érő tankora.

Miért Ukrajna felszereléséért rajong egy rakás elméletileg nem ukrán ember kicsiny fórumunkon? Miért akarják odaküldeni amire itt szükség lenne?

Ismered az álláspontomat. Még most is úgy állnak a dolgok, hogy lenne használt technika, ami ugyan annyi idő alatt érne ide, mint az 1000 éve megrendelt új technikánk, valószínűleg fele annyi pénzért.
A másik oldala a dolognak az, hogy én például azért szurkolok a fölösleges NATO technika ukrajnában való elégetésének, mert ott jelentik Európa békéjére a legkevesebb veszélyt.
Ha elfogynak ezek a betárolt tankkészletek, egyszerűen nem lesz mivel háborúzni, és akkor háború sem lesz a NATO és az Oroszok között.
És ha az ukránok használják ezeket a cuccokat az kevésbé hatékony, mintha a lengyelek tennék azt NATO légierő mellet.
Szóval én stratégiai érdeknek gondolom azt, hogy:
1. Ukrajna szűnjön meg az Oroszok által.
2. A Lengyeleknek ne legyen pillanatnyilag a világbékére veszélyes haderejük.
3. Ebből kifolyólag küldjék csak a nehéz technikát ukrajnába. Égjen el ott apránként.
4. Tegyék ezt a többi értéktelen EU-s nehéztechnikával is (pl. Marder, Leo 2A4)
5. Miután ez megtörtént, idő ezeket pótolni, vagyis csökken a NATO-Orosz háború esélye.
6. Új technika beszerzése válik szükségessé, vagyis kénytelen az Európai hadipar fejlődni. Gondolok itt az EMBT-re vagy hasonló projektekre.

Hazánk szempontjából ami fontos, hogy:
1. Ne létezzen ukrajna
2. Ne legyen szlovák, cseh, román nehéztechnika. Menjen szépen ukrajnába.
3. A lengyeleknek ne legyen eszközük a megőrülésre.
4. A német technikáról derüljön ki az igazság a fronton, és ez hátha okoz valami épelméjű változást a magyar fegyverbeszerzésekben.
Persze itt már sok minden véglegesen el van k*rva, de néhány dologban látok esélyt a korrekcióra.

Én így látom. Nem azt jelenti, hogy nekem van igazam, de ez az én logikám ez ügyben. :)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
A gyár vízigényére vonatkozó kérdésre Tóth Roland szakértő elmondta, hogy a napi 3 ezer köbméternyi vízigény 85 százaléka a hűtésre kell és mindössze 125 köbméternyi víz érintkezik nehézfémekkel a gyártás során. Az ebből keletkező szennyvizet előtisztítás után engedik majd a debreceni szennyvíztelepre.
Köszönöm én csak erre voltam kíváncsi. :cool: Ilyen gyárból van Debrecenben is egy jópár és innentől nem értem mi a sok proli problémája.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Ha ez meg is történne, szerinted meddig tűrnék a Franciák vagy a Németek a kva hangos zajokat ?Hogy, nem tudnak este aludni rendszeresen, vagy hogy nappal nem értik egymás szavát?

Ezért jönnének Magyarországra mert itt nem felelnek semmiért és olcsón építhetik fel a gyárat nem törődve a kibírhatatlan zaj generálással és víz szennyezéssel amiért kibasznák nyugatról.

Lezt jól is csinálni. Csak azt nem az occsó kínai fogja. Vagy a mindent tellibeszaró FIDESZ akik bármit beáldoznak..
Ha a déli ipari park beruházásra gondolsz mint akkupark, az legalább 2,5 km-re van Debrecentől... A reptér meg konkrétan Debrecen seggében van. Zaj aha....
Btw, én is benne voltam a semcorp alállomás tervezésében és kábeles összeköttetés létesítésének tervezésében. Nem tudom az a kurva nagy gyár ami már a területen van az nem zavarja a kedves ott lakókat?
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Ha a déli ipari park beruházásra gondolsz mint akkupark, az legalább 2,5 km-re van Debrecentől... A reptér meg konkrétan Debrecen seggében van. Zaj aha....
Btw, én is benne voltam a semcorp alállomás tervezésében és kábeles összeköttetés létesítésének tervezésében. Nem tudom az a kurva nagy gyár ami már a területen van az nem zavarja a kedves ott lakókat?
Ne idegesítsd magad rajta soha Debrecen közelében nem járt csak nyomja itt a hülyeséget amit valahol felkapott.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 345
113
Senki. Ezt majd azokkal kell megbeszélni akik leszerződtek az RM-el a kb. soha ide nem érő tankora.



Ismered az álláspontomat. Még most is úgy állnak a dolgok, hogy lenne használt technika, ami ugyan annyi idő alatt érne ide, mint az 1000 éve megrendelt új technikánk, valószínűleg fele annyi pénzért.
A másik oldala a dolognak az, hogy én például azért szurkolok a fölösleges NATO technika ukrajnában való elégetésének, mert ott jelentik Európa békéjére a legkevesebb veszélyt.
Ha elfogynak ezek a betárolt tankkészletek, egyszerűen nem lesz mivel háborúzni, és akkor háború sem lesz a NATO és az Oroszok között.
És ha az ukránok használják ezeket a cuccokat az kevésbé hatékony, mintha a lengyelek tennék azt NATO légierő mellet.
Szóval én stratégiai érdeknek gondolom azt, hogy:
1. Ukrajna szűnjön meg az Oroszok által.
2. A Lengyeleknek ne legyen pillanatnyilag a világbékére veszélyes haderejük.
3. Ebből kifolyólag küldjék csak a nehéz technikát ukrajnába. Égjen el ott apránként.
4. Tegyék ezt a többi értéktelen EU-s nehéztechnikával is (pl. Marder, Leo 2A4)
5. Miután ez megtörtént, idő ezeket pótolni, vagyis csökken a NATO-Orosz háború esélye.
6. Új technika beszerzése válik szükségessé, vagyis kénytelen az Európai hadipar fejlődni. Gondolok itt az EMBT-re vagy hasonló projektekre.

Hazánk szempontjából ami fontos, hogy:
1. Ne létezzen ukrajna
2. Ne legyen szlovák, cseh, román nehéztechnika. Menjen szépen ukrajnába.
3. A lengyeleknek ne legyen eszközük a megőrülésre.
4. A német technikáról derüljön ki az igazság a fronton, és ez hátha okoz valami épelméjű változást a magyar fegyverbeszerzésekben.
Persze itt már sok minden véglegesen el van k*rva, de néhány dologban látok esélyt a korrekcióra.

Én így látom. Nem azt jelenti, hogy nekem van igazam, de ez az én logikám ez ügyben. :)

Nagyon jó összefoglalója annak amit már kb. egy éve mondunk(részletekben) 3-4-en !


U,I,: A SzU összeomlását is előre látták a Szakértők! Jaaa: NEM!

...de a 2008-as válságot "kristály-tisztáőn" megmondták a "hivatalos Szakértők"! Jaaa: NEM!!!



Most is "Szakértők" véleménye alapján születtek a Zrínyi-terv döntései!!! :oops:


.
 
Last edited:
W

Wilson

Guest
Senki. Ezt majd azokkal kell megbeszélni akik leszerződtek az RM-el a kb. soha ide nem érő tankora.



Ismered az álláspontomat. Még most is úgy állnak a dolgok, hogy lenne használt technika, ami ugyan annyi idő alatt érne ide, mint az 1000 éve megrendelt új technikánk, valószínűleg fele annyi pénzért.
A másik oldala a dolognak az, hogy én például azért szurkolok a fölösleges NATO technika ukrajnában való elégetésének, mert ott jelentik Európa békéjére a legkevesebb veszélyt.
Ha elfogynak ezek a betárolt tankkészletek, egyszerűen nem lesz mivel háborúzni, és akkor háború sem lesz a NATO és az Oroszok között.
És ha az ukránok használják ezeket a cuccokat az kevésbé hatékony, mintha a lengyelek tennék azt NATO légierő mellet.
Szóval én stratégiai érdeknek gondolom azt, hogy:
1. Ukrajna szűnjön meg az Oroszok által.
2. A Lengyeleknek ne legyen pillanatnyilag a világbékére veszélyes haderejük.
3. Ebből kifolyólag küldjék csak a nehéz technikát ukrajnába. Égjen el ott apránként.
4. Tegyék ezt a többi értéktelen EU-s nehéztechnikával is (pl. Marder, Leo 2A4)
5. Miután ez megtörtént, idő ezeket pótolni, vagyis csökken a NATO-Orosz háború esélye.
6. Új technika beszerzése válik szükségessé, vagyis kénytelen az Európai hadipar fejlődni. Gondolok itt az EMBT-re vagy hasonló projektekre.

Hazánk szempontjából ami fontos, hogy:
1. Ne létezzen ukrajna
2. Ne legyen szlovák, cseh, román nehéztechnika. Menjen szépen ukrajnába.
3. A lengyeleknek ne legyen eszközük a megőrülésre.
4. A német technikáról derüljön ki az igazság a fronton, és ez hátha okoz valami épelméjű változást a magyar fegyverbeszerzésekben.
Persze itt már sok minden véglegesen el van k*rva, de néhány dologban látok esélyt a korrekcióra.

Én így látom. Nem azt jelenti, hogy nekem van igazam, de ez az én logikám ez ügyben. :)
Nem akarlak megbántani, de ezek a jelenlegi realitásokat figyelembe véve vágyálmok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ha ez meg is történne, szerinted meddig tűrnék a Franciák vagy a Németek a kva hangos zajokat ?Hogy, nem tudnak este aludni rendszeresen, vagy hogy nappal nem értik egymás szavát?

Ezért jönnének Magyarországra mert itt nem felelnek semmiért és olcsón építhetik fel a gyárat nem törődve a kibírhatatlan zaj generálással és víz szennyezéssel amiért kibasznák nyugatról.

Lezt jól is csinálni. Csak azt nem az occsó kínai fogja. Vagy a mindent tellibeszaró FIDESZ akik bármit beáldoznak..
Az nem zavar, hogy Németországban sokkal több aku'-gyár van? Sőt, épp ugyan ilyen kínai is.
Vagy egyáltalán, bármiféle gyárból is több van. Szerinted a bajor alpesi legelők termelték meg a német jólétet?
Sőt, ami nekem kicsit megdöbbentő volt, mikor kamionos videókat néztem, hogy sok kisebb üzem simán bent van a község központjában. Sőt, van, hogy viszonylag nagy tehenészet is bent van a faluban, vagy a falu mellett. Mégse halnak bele.
Ez csak itthon divat, hogy legyen jólét, de ne legyen sehol semmi. Esze megáll az embernek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 179
113
Senki. Ezt majd azokkal kell megbeszélni akik leszerződtek az RM-el a kb. soha ide nem érő tankora.



Ismered az álláspontomat. Még most is úgy állnak a dolgok, hogy lenne használt technika, ami ugyan annyi idő alatt érne ide, mint az 1000 éve megrendelt új technikánk, valószínűleg fele annyi pénzért.
A másik oldala a dolognak az, hogy én például azért szurkolok a fölösleges NATO technika ukrajnában való elégetésének, mert ott jelentik Európa békéjére a legkevesebb veszélyt.
Ha elfogynak ezek a betárolt tankkészletek, egyszerűen nem lesz mivel háborúzni, és akkor háború sem lesz a NATO és az Oroszok között.
És ha az ukránok használják ezeket a cuccokat az kevésbé hatékony, mintha a lengyelek tennék azt NATO légierő mellet.
Szóval én stratégiai érdeknek gondolom azt, hogy:
1. Ukrajna szűnjön meg az Oroszok által.
2. A Lengyeleknek ne legyen pillanatnyilag a világbékére veszélyes haderejük.
3. Ebből kifolyólag küldjék csak a nehéz technikát ukrajnába. Égjen el ott apránként.
4. Tegyék ezt a többi értéktelen EU-s nehéztechnikával is (pl. Marder, Leo 2A4)
5. Miután ez megtörtént, idő ezeket pótolni, vagyis csökken a NATO-Orosz háború esélye.
6. Új technika beszerzése válik szükségessé, vagyis kénytelen az Európai hadipar fejlődni. Gondolok itt az EMBT-re vagy hasonló projektekre.

Hazánk szempontjából ami fontos, hogy:
1. Ne létezzen ukrajna
2. Ne legyen szlovák, cseh, román nehéztechnika. Menjen szépen ukrajnába.
3. A lengyeleknek ne legyen eszközük a megőrülésre.
4. A német technikáról derüljön ki az igazság a fronton, és ez hátha okoz valami épelméjű változást a magyar fegyverbeszerzésekben.
Persze itt már sok minden véglegesen el van k*rva, de néhány dologban látok esélyt a korrekcióra.

Én így látom. Nem azt jelenti, hogy nekem van igazam, de ez az én logikám ez ügyben. :)
Szerintem meg az a jó nekünk hogy léteik valamekkora Ukrajna, ami távol tartja tőlünk az oroszokat. Az orosz fenyegetettség meg arra kényszeríti Ukrajnát, hogy komplett haderejét a keleti határain állomásoztassa non-stop, így ránk sem jelentenek veszélyt.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 889
113
Az nem zavar, hogy Németországban sokkal több aku'-gyár van? Sőt, épp ugyan ilyen kínai is.
s a német lakkosság is ugyan úgy panaszkodik mint a Gödiek? Nem zavar hogy nem arról beszéltem hogy van e vagy nincs hanem arról hogy mit engednek meg nekik és mit nem?

A lényeg az hogy megváltótok a fidesz a "hogyan"-t jól elbaszta.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Lassan rájuk dől a teljes kupleráj, a saját népük legszívesebben kukázná őket, de keménykedve minket fenyegetnek:

Ezer éve vagyunk ott, ahol. Sok Banderista stílusú, neonáci-nacionalista elemekkel megtámasztott junta volt már mellettünk. Volt ...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
s a német lakkosság is ugyan úgy panaszkodik mint a Gödiek? Nem zavar hogy nem arról beszéltem hogy van e vagy nincs hanem arról hogy mit engednek meg nekik és mit nem?

A lényeg az hogy megváltótok a fidesz a "hogyan"-t jól elbaszta.
Hadjad már ezt az ürülék dumát, hogy kinek mi a megváltója. Amúgy is nekem Jézus Krisztus és nem a "fidesz".
Szerinted Németországban más tevékenységeket végeznek a gyárakban? Vagy itt direkt lebasszák mondjuk a kamionról, hogy hagyszójjjon, mert megtehetjük, mert NER, meg kutyafüle?

És nem, nem azért jönnek, mert mit engednek meg nekik. Azért, mert itt még mindig több munkaerő van, mint tőlünk Nyugatabbra; vannak autógyárak, akik értelemszerűen a potenciális felhasználói a termékeknek; vannak nem harmadikvilágbeli szakembereink (akik tudnak "külföldiül" és érdekes mód az angol után legtöbben németül); rövidek a távolságok még kontinensen belül is; jó az infrastruktúra. És egyéb ilyen hülyeségek szólnak amellett, hogy ide jöjjön néhány gyár. De nyilván csak is azért jön ide, mert hangoskodhat és szennyezhet.

Az a gond, hogy csak idegből, meg politikai indulatból képesek sokan hozzászólni, még egy gyár kérdéséhez is. Pedig úgy gondolom, illetve azt tapasztaltam, hogy még a hülyeségek sem pártpolitikai kérdések.

De egyébként jóval vitázol, én nem támogatom az akkumulátor gyárakat sem, és egy marha nagy ludita vagyok; de valahogy érdekes, hogy milyen sokszor egybe esik, hogy a 'szar a megélhetés'-t mantrázók és a 'rossz-gyárak'-at mantrázók, sőt még a zöldek is egy közös metszetet adnak ki. De ilyen érdekes közösségek a engedjük be a papír nélküli bevándorlót - és a ne jöjjenek vendégmunkások és külföldi tőke (de magyar se, mert az meg már NER-lovag és "oliharga") emberek is.

Jó, mindenki maradjon a seggén, én nagyon támogatom; de akkor ennek a következményeit is el kell fogadni és nem ér ám mutogatni, hogy bezzeg a német-osztrák életszínvonal, meg dzsídípí és haderő ésésés...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Nolimpia érzésem van. :(
Ha sikerül innen elkergetni a gyárat, akkor másnap bejelentik Németországban vagy Franciaországban, ahol örülnek majd neki.
Aki ellenzi, attól azért megvonnám az állami támogatásokat és a nyugdíjat se emelném. Mert ezeket az itteni cégek adóiból tudja fizetni az állam.
Persze hogy az, felheccelték a hasznos idiótákat mint a legtöbb ilyen esetben, beröffentették a média hadsereget megrendelésre aztán a politikai haszonlesők rámennek azért a kis figyelemért amit amúgy nem kapnának meg mert egy épkézláb ötletük nincsen.
Mint amikor az olaszoknál a fegyvergyár előtt addig tüntettek az idióták hogy felmondta a szerződést a szaudiakkal mert azok embert ölnek a fegyverekkel!!! felháborító, fegyverrel ölni.... azóta is ugyan úgy bombáznak csak más gyártól veszik meg. A legtöbb ilyen odakötözzük magunkat és kiállunk érte erről szól,valakik hasznot húznak belőle, anyagit meg politikait.
Nem az a baj hogy átláthatóságot követelnek az emberek, ez így helyes, és elfogadható,sőt szükséges a sikerhez ,de a sok hülye élhetetlen kimászik a jurtából rátelepszik minden konteóra és rombol, nem tudom melyikre haragudjak jobban, a nyíltan nemzetellenesre, vagy arra amelyik nemzetiszínbe bugyolálva árt a hazának ahol tud ezzel taszítva magától azokat a nemzetieket akik nem csak ellenséget látnak a világban, és nem abban látják a jövőt hogy szőrén üljük meg a lovat és sterilizálunk pár százezer embert, hanem ravaszul, kitartóan a modern világnak megfelelően építenék a nemzetet. Szóval politikai kurvulás ez, külső megrendelésre meg szereplési vágy megélésére.