Ez az.Én úgy tudom, hogy sima MIG-23 is lelőtte ezeket.
A keresett gép pedig:
![]()
Myasishchev M-55 - Wikipedia
en.wikipedia.org

Biztos, hogy használták a MiG-et.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez az.Én úgy tudom, hogy sima MIG-23 is lelőtte ezeket.
A keresett gép pedig:
![]()
Myasishchev M-55 - Wikipedia
en.wikipedia.org
Úgy tudom, hogy 20 km felett van most a kínai léggömb.
A Szu-ban volt valami spéci gépük is, ami az U-2 mintájára épült és azzal is lövöldöztek rá, meg légkörkutatásra is használták. Nem jut eszembe a neve.
Nem könnyű gépágyúval lelőni, mert nem csinál nagy lyukat, valamint nincs érdemleges infra és radar jele rakettázáshoz.
1 biztos módszer volna: taran.
Az F-22 talán le tudná döngölni.
Sűrűn lakott vidéken meg ki tudja hova zuhan le. Korábban, eszkimóországban kellett volna lelőni, de akkor a kutyát sem érdekelte, vagy nem is vették észre, csak utólag értékelték ki a műholdképeket.
Úgy tudom, hogy 20 km felett van most a kínai léggömb.
A Szu-ban volt valami spéci gépük is, ami az U-2 mintájára épült és azzal is lövöldöztek rá, meg légkörkutatásra is használták. Nem jut eszembe a neve.
Ha annyira lövöldözni akartak volna, már jó pár mérföldön megtehették volna. Csak hát magasan van és nem egyszerű lelőni.
A szél meg biztos kínai, mert nem vitte el.
Ha az oroszoknak MiG-15ösökkel ment, akkor most mi lehet a probléma? Nincs lőszer?Én úgy tudom, hogy a két F-15C elsődlegesen azért volt ott, hogy a Legion Pod-al befogják a célt és azt datalinken átküldjék a Raptorknak.
De rajtuk is volt AIM-9X, ha esetleg szükség lenne rá.
A MiG-15-ös nem 20 ezer méteren levő célpontot támadott és nem 1.3 Mach-al repült rá.Ha az oroszoknak MiG-15ösökkel ment, akkor most mi lehet a probléma? Nincs lőszer?
A magasságon kívül minden a pilótán múlik. Azt hiszem, MiG-19essel már a magasan közlekedő lufikat is lelövöldözték.A MiG-15-ös nem 20 ezer méteren levő célpontot támadott és nem 1.3 Mach-al repült rá.
De még így is volt olyan magyar 15-ös, ami Kalocsától nem messze azért robbant fel, mert az álló ballonnak 8-900km/h-val nekiment.
És az egy felülről történő rácsapásnál, a félig-meddig földháttérben levő célnál történt.
A 17km-en repülő Raptoroknak esélyük se lett volna a célhoz képest ekkora negatív magasságkülönbségnél, de ilyen nagy sebességű ráközelítésnél gépágyút használni.
A 17km-en repülő Raptoroknak esélyük se lett volna a célhoz képest ekkora negatív magasságkülönbségnél, de ilyen nagy sebességű ráközelítésnél gépágyút használni.
1.3 Machnál te nem fogsz pilótabravúrral gépágyúval lelőni egy 20 ezer méteren lebegő ballont, ha csak 17 ezer méteren repülsz.A magasságon kívül minden a pilótán múlik. Azt hiszem, MiG-19essel már a magasan közlekedő lufikat is lelövöldözték.
Én mondjam meg, hogy kell? Az 1,3M sebességet úgy kell magasságra váltani, hogy a lufi alatt 200 méterre fogyjon el. Ennyi.1.3 Machnál te nem fogsz pilótabravúrral gépágyúval lelőni egy 20 ezer méteren lebegő ballont, ha csak 17 ezer méteren repülsz.
Csak a vertikális különbség 3km és a tűzmegnyitás távolságán is túl nagy állásszögre lenne szükség.
Nincs meg a kellő lőtáv és még a lőelemképző sem tudja kiszámítani a rátartást.
Ezt a Sidewindert kb 5-6km-ről indították előre-felfelé úgy, hogy a lehulló darabok miatt azonnal meg kellett kezdeni ferde leborítással a kiválást.
A gépágyúval ilyen ritka levegőben, ilyen hatalmas sebességkülönbségnél még akkor sem próbálkoznak meg a célleküzdéssel, ha amúgy magasságkülönbség nem állna fenn.
Na, csináltam kémballonos topit.A MIG-23P-k mivel lőtték le annak idején az amcsi kémballonokat?
A magyar csávó (Vázsonyi Miklós) pont, hogy nem tudta elfogni MiG-17-essel a Canberrát. MiG-15-össel meg pláne nem, mert egy MiG-17F-el repült 1956 nyarán. Pont ez volt a sztori lényege, hogy a Canberra kifogott az egész VSz légvédelmén.Én mondjam meg, hogy kell? Az 1,3M sebességet úgy kell magasságra váltani, hogy a lufi alatt 200 méterre fogyjon el. Ennyi.
Ha a magyar csávó el tudta fogni MiG-15össel a Canberrát, ez is sikerülne.
A TVC-nek lehetett valami haszna a feladat végrahajtása során?A 17km-en repülő Raptoroknak esélyük se lett volna a célhoz képest ekkora negatív magasságkülönbségnél, de ilyen nagy sebességű ráközelítésnél gépágyút használni.
A TVC-nek lehetett valami haszna a feladat végrahajtása során?
Az ilyen léggömb mivel van töltve? Abban a magasságban kb. -50 C van?
Ami még eszembe jutott a hőképpel kapcsolatban, hogy 1996-ban a kubai légierő R73-assal lőtt le egy Cessnát.
És hogy kb 10 éve egy magyar szakember azt mondta hogy ez dezinformáció, a bombázók/vadászgépek nem is tudnak ilyen magasan repülni és belső fegyvertérből nem lehet fegyvert indítani a kihermetizálódás miatt. De ha tudnának akkor is magassági G ruha kellene hozzá. Volt az F-22 pilótákon magassági ruha?
A belső fegyvertérből már az A-12-es is tudott rakétát indítani ilyen magasságon, de hasonlót tudott az F-106-os is.És hogy kb 10 éve egy magyar szakember azt mondta hogy ez dezinformáció, a bombázók/vadászgépek nem is tudnak ilyen magasan repülni és belső fegyvertérből nem lehet fegyvert indítani a kihermetizálódás miatt. De ha tudnának akkor is magassági G ruha kellene hozzá. Volt az F-22 pilótákon magassági ruha?
Tudom, erre kijelentésre is úgy néztem akkor, mint az "utánégető nélkül nem lehet hangsebesség felett repülni" kijelentésre.A belső fegyvertérből már az A-12-es is tudott rakétát indítani ilyen magasságon, de hasonlót tudott az F-106-os is.
És hogy kb 10 éve egy magyar szakember azt mondta hogy ez dezinformáció, a bombázók/vadászgépek nem is tudnak ilyen magasan repülni és belső fegyvertérből nem lehet fegyvert indítani a kihermetizálódás miatt.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..