Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem ilyen van:

De lehet ez a penge jobb lenne, a hegye nekem 2-3 használat után letört mindnek


Szerintem élességben össze se lehet hasonlítani egy snitzert egy rendes szikével.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Én keskeny pengéjű snitzert használok szinte mindenre makettezéskor...
Szerintem élességben össze se lehet hasonlítani egy snitzert egy rendes szikével.


A 125 milist szerelgetem, illeszkedne is, csak azonban bezavarnak azok a kampók / csapok, amik tartották a készletben a helyén, ezek leszedésével foglalkozok, meg más alkatrészeknél is jól jön ez.

MpsmZXD.jpg

rtdhuH9.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen
T

Törölt tag 1711

Guest
A 125 milist szerelgetem, illeszkedne is, csak azonban bezavarnak azok a kampók / csapok, amik tartották a készletben a helyén, ezek leszedésével foglalkozok, meg más alkatrészeknél is jól jön ez.

MpsmZXD.jpg

rtdhuH9.jpg

Jahh, azt szikével simán lekapod.

Keretről a nagyobb cuccokat oldalvágóval szedem le, kisebbeket szikével.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
A 125 milist szerelgetem, illeszkedne is, csak azonban bezavarnak azok a kampók / csapok, amik tartották a készletben a helyén, ezek leszedésével foglalkozok, meg más alkatrészeknél is jól jön ez.

MpsmZXD.jpg

rtdhuH9.jpg
csak vigyázz hogy ne vágj túl mélyre, mert lyukas lesz a cső oldala a végén!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Többféle csiszoló is van, melyiket vegyem ?





 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Többféle csiszoló is van, melyiket vegyem ?





Ez az utolsó nekem is meg van - jó cucc és nem drága! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Ezek a számok milyen finomságot jelentenek, melyik a legfinomabb, és melyik a legdurvább ?
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Bő 30 éve, amikor az első modellboltokban már jó minőségű figurákat lehetett kapni különféle méretarányokban, szomorúan sóvárogtam magyar katonák után. Hiába, a piacot akkor (és még jó sokáig) a német, brit, amerikai és szovjet haderők figurái uralták, nagy néha esetleg japán vagy ausztrál egzotikumokkal fűszerezve. (Nem beszélve a klasszikus napóleoni, amerikai polgárháborús, újkori, és középkori tematikájú készletekről.)

Nem vagyok otthon a témában, de a sivár múlthoz képest különösen váratlanul ért, hogy egy gyártó nemcsak hogy gyárt magyar vitézeket, de többféle kivitelben is, ráadásul meglepő részletességgel és meglepően jó minőségben - bár nem a klasszikus méretarányokban.

"Hapsburg Empire, Szent László Division, Ludovica Military Academy..." :rolleyes:

402217401-Hungarian-Army-Honved-Division-section_GW3_RTE_back.jpg

402217407-Hungarian-Army-Support-Group_GW3_RTE_back.jpg

402217406-Hungarian-Army-Parachute-Assault-section_GW3_RTE_back.jpg



Ha jól értelmezem, ezek a figurák valamiféle stratégiai játékhoz készültek, mindenesetre szerintem kifejezetten tetszetős darabok.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem vagyok otthon a témában, de a sivár múlthoz képest különösen váratlanul ért, hogy egy gyártó nemcsak hogy gyárt magyar vitézeket, de többféle kivitelben is, ráadásul meglepő részletességgel és meglepően jó minőségben - bár nem a klasszikus méretarányokban.


Pedig 28mm-esnél klasszikusabb méretarány nem nagyon van.

Nekem tőlük vannak a brit gyarmati csapataim.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and endre

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Ez az utolsó nekem is meg van - jó cucc és nem drága! :)

Amúgy ne hagyd magad behúzni mindenféle makett gyártós drága termékkel. Sok mindent meg tudsz venni jóval olcsóbban nem makettboltban. Én 600,800,1000,1200-es csiszolópapír íveket festékboltban veszek, nagyobb méret is, és sokkal olcsóbb is, mint pl a linkelt tamiya csomag.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 097
113
Interaktív modellem lesz, a teknő felső íve az levehető, visszarakható, meg a torony is, azt nem ragasztom be a helyére.

Sőt a karusszel is kivehető lesz a helyéről.

De a sofőr pilótafülkéje, vagy a 125 milis, meg a toronyban levők ülései, műszerei beragasztottak lesznek.
Nyilván, különben hol mernetek fip-el a pancelvastagsagokat dudi-nak.
Kurva jó lesz, majd tegyél fel nekünk képeket ide.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Pedig 28mm-esnél klasszikusabb méretarány nem nagyon van.

Nekem tőlük vannak a brit gyarmati csapataim.
Nekem az 1:72 meg az 1:35 jelentette a "klasszikust". Főleg az előbbi, mert abból lehetett igazán tömeghadseregeket összeszedni.
A 90-es évek elején, gyerekként, ami csak megjelent, már vettük is meg, ókori barbároktól a brit huszárokon át a vadnyugati pisztolyhősökön keresztül a vietnámi kommandóig, na meg persze a világháborús csapatokat. Meglehetősen eklektikus háborúkat vívtunk, a pöpec, de nehezen összerakható és törékeny 1:72-es tankok helyett többnyire inkább szovjet fém harcjárművekkel súlyosbítva a harctéri helyzetet... :D:D:D

2410246.jpg


Érdekes, hogy ezek mellett párhuzamosan kiadtak 1:76 és 1:32 méretarányban is figurákat, pl. a Revell / Matchbox ANZAC készlete az egyik legjobban sikerült kit:

P8240104.JPG


De ezekről a kamerádokról is szép, gyerekkori emlékeim vannak... :D

very-rare-matchbox-1-32-afrika-korps-15-pieces-32-94507189.jpeg


Na ezekhez képest, így 30 év távlatából volt (eddig) számomra ismeretlen a "28 mm-es" (1:64-es?) kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem az 1:72 meg az 1:35 jelentette a "klasszikust". Főleg az előbbi, mert abból lehetett igazán tömeghadseregeket összeszedni.
A 90-es évek elején, gyerekként, ami csak megjelent, már vettük is meg, ókori barbároktól a brit huszárokon át a vadnyugati pisztolyhősökön keresztül a vietnámi kommandóig, na meg persze a világháborús csapatokat. Meglehetősen eklektikus háborúkat vívtunk, a pöpec, de nehezen összerakható és törékeny 1:72-es tankok helyett többnyire inkább szovjet fém harcjárművekkel súlyosbítva a harctéri helyzetet... :D:D:D



Érdekes, hogy ezek mellett párhuzamosan kiadtak 1:76 és 1:32 méretarányban is figurákat, pl. a Revell / Matchbox ANZAC készlete az egyik legjobban sikerült kit:



De ezekről a kamerádokról is szép, gyerekkori emlékeim vannak... :D



Na ezekhez képest, így 30 év távlatából volt (eddig) számomra ismeretlen a "28 mm-es" (1:64-es?) kategória.

1:56.
Klasszikus ólomfigura méretarány ami átöröklődött wargame-ekbe.
20191024_234919.jpg

CxyvXCO.jpg




8LserFf.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 048
113
Ajánlom, az AK-tól a "Kezdő Makettezők Kézikönyve"-t, amelyik a haladóknak is tartogathat újdonságokat. Nagyon szépen végig vezet a különböző eszközökön keresztül a folyamatokig.
64819188_1162596640596362_7174299769076973568_n.jpg

Szikéből a cserélhető fejűeket ajánlom, komplett készletek vannak, pl. ez az OBI-ban kapható, BD Modellező késkészlet, 4.604 Ft. nekem egy régebbi van.
bd450_010_mig_1200_800_fit.png

Persze, vannak olcsóbbak is, ez a "Precízios modellezős szike készlet" 1.609 Ft. Ezekkel a készletekkel szinte mindent meg lehet oldani.
A csiszolók: 400-tól 1.000-ig vannak finom csiszolók,
set-papel-de-lija-rugoso-400-600-y-1000-mr-hobb_1024x1024.jpg

de nekem van egy készlet 6.000 és 8.000 finomságú is. A köztes 2.400 és 4.000 is létezik. Ezek szigorúan vizes csiszolók.
Mr. laplos polishing cloth
MrLaplos_Polishingcloth_60008000_1024x1024.jpg

TB1KDcLm0nJ8KJjSszdXXaxuFXa__0-item_pic.jpg

A 400 és 600 méretűeket a barkács boltokban, illetve festék boltokban érdemesebb venni.
Csak rajtad múlik, hogy az adott feladatokhoz melyik eszközöket választod. A lehetőségek bőven vannak.
A reszelőkből van gyémánt bevonatú készlet az 5 féle formával.