T-54 / T-55 (Szovjetunió) / Type 59 (Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 067
13 444
113
Fél éve írták hogy az oroszok főharckocsija hamarosan a t-34-lesz ! Háááátt ! még lesz belőle valami ! :D
Azokból csak kb 30 darabjuk van, melyeket valahonnan Laoszból kellet vásárolniuk és csehszovák eredetuek. :cool: Viszont T-10M még elég esélyes lehet. :oops:
De ha kihozzák Kubinkából a Turán II-est és ráhegesztenek Kontakt-5-ost, na az lesz majd a vég. :D
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Azokból csak kb 30 darabjuk van, melyeket valahonnan Laoszból kellet vásárolniuk és csehszovák eredetuek. :cool: Viszont T-10M még elég esélyes lehet. :oops:
De ha kihozzák Kubinkából a Turán II-est és ráhegesztenek Kontakt-5-ost, na az lesz majd a vég. :D
A T-10-est megnézném.:) Viszont annak 122-es lőszere van, szóval nem hiszem, hogy olyanból sokat összetudnának guberálni. Szóval szerintem az nem annyira esélyes.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 897
113

Amennyire "innen" meg tudom ítélni, MBT szerepben a T-55 csak gyenge töltelék lesz a "húsdarálóban", hatákony MBT-nek feljavítani aránytalanul --sőt szerintem gazdaságtalanul-- sokba kerülne,
viszont: MBTR/RAMKA/Terminator szerepre felhozni alig több erőforrást igényelne, mint a T-72-t.
...ami T-72-őkre viszont sokkal nagyobb szükségük lenne MBT-ként .

A T-55 teknő védelmét "felhúzni" a T-72=>RAMKA/Terminator szintre statisztikai tűrés szintű különbség --orosz kapacitások szintjén--, a torony/fegyverzet pedig ugyanaz a modul!
Nekem/"innen".
...és az UVZ "legendás lobbi-erejét" sem tudom megbecsülni ez ügyben! :oops:

Mindezeket tisztán technika és erőforrás és a létrejött képesség szempontjából, néztem:
költség-hatékonyság",
+ a minőség és mennyiség klasszikus egyensúlya!

.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Amennyire "innen" meg tudom ítélni, MBT szerepben a T-55 csak gyenge töltelék lesz a "húsdarálóban", hatákony MBT-nek feljavítani aránytalanul --sőt szerintem gazdaságtalanul-- sokba kerülne,
viszont: MBTR/RAMKA/Terminator szerepre felhozni alig több erőforrást igényelne, mint a T-72-t.
...ami T-72-őkre viszont sokkal nagyobb szükségük lenne MBT-ként .

A T-55 teknő védelmét "felhúzni" a T-72=>RAMKA/Terminator szintre statisztikai tűrés szintű különbség --orosz kapacitások szintjén--, a torony/fegyverzet pedig ugyanaz a modul!
Nekem/"innen".
...és az UVZ "legendás lobbi-erejét" sem tudom megbecsülni ez ügyben! :oops:

Mindezeket tisztán technika és erőforrás és a létrejött képesség szempontjából, néztem:
költség-hatékonyság",
+ a minőség és mennyiség klasszikus egyensúlya!


.

Egy olcsósított Terminátor kijöhet belőlük, Sok van olcsón, "takarítani" kvázi tökéletes, sokkal jobb védelme van a teknőnek mint BTR,BMP.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 082
24 953
113
Itt néhányan örömködnek a régi cuccok elővételén. Szerintem nem kellene. A tapasztalatok mellett a régi cuccokkal olcsón, gyorsan lehet kevésbé fontos területeken eredményeket elérni, akár más szerepkörökben alkalmazva őket. A végén még ezek is padlóra teszik az ukrán/NATO-s egységeket, nem kellenek ahhoz szuper fegyverek.
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
803
93
Itt néhányan örömködnek a régi cuccok elővételén. Szerintem nem kellene. A tapasztalatok mellett a régi cuccokkal olcsón, gyorsan lehet kevésbé fontos területeken eredményeket elérni, akár más szerepkörökben alkalmazva őket. A végén még ezek is padlóra teszik az ukrán/NATO-s egységeket, nem kellenek ahhoz szuper fegyverek.
Ennél sokkal komolyabb fegyverek sem tudtak padlóra kuldeni az ukrán egységeket. Miből gondolod, hogy pont ezek fogjak?
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 101
113
Én oroszok helyében amúgy algír mintára csinálnék az 55-ösökből BMPT-55-t egy BMP-2M-es Berezsok toronnyal
bmpt-62-algeria.webp

Lőszer és tűzerő akkor megoldva plusz lehet hasznosítani aztán nagyobb eredményességgel
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Amennyire "innen" meg tudom ítélni, MBT szerepben a T-55 csak gyenge töltelék lesz a "húsdarálóban", hatákony MBT-nek feljavítani aránytalanul --sőt szerintem gazdaságtalanul-- sokba kerülne,
viszont: MBTR/RAMKA/Terminator szerepre felhozni alig több erőforrást igényelne, mint a T-72-t.
...ami T-72-őkre viszont sokkal nagyobb szükségük lenne MBT-ként .

A T-55 teknő védelmét "felhúzni" a T-72=>RAMKA/Terminator szintre statisztikai tűrés szintű különbség --orosz kapacitások szintjén--, a torony/fegyverzet pedig ugyanaz a modul!
Nekem/"innen".
...és az UVZ "legendás lobbi-erejét" sem tudom megbecsülni ez ügyben! :oops:

Mindezeket tisztán technika és erőforrás és a létrejött képesség szempontjából, néztem:
költség-hatékonyság",
+ a minőség és mennyiség klasszikus egyensúlya!

.
Vagy kiástak valami elfeledett raktárat, levágták róla a rozsdás lakatot, és találtak benn 5milió T-55 lőszert.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 397
113
Inkább védelemben látom értelmét a T-55 harckocsik újbóli megjelenésének az orosz hadrendben. Nyilván fogy a tank nekik, az iparuk lépést tartani nem tud a veszteségekkel. Illetve, a 100 mm-es ágyúhoz lehet lőszer milliószám, valamint ehhez tudnak behozni Koreából, Kínából lőszert, meg minden honnan, ahol ezt a tankot hadrendben tartották.
Szerintem inkább lesz önjáró páncéltörő, mint támadást vezető harckocsi, az új szerepe.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 397
113
Én oroszok helyében amúgy algír mintára csinálnék az 55-ösökből BMPT-55-t egy BMP-2M-es Berezsok toronnyal
bmpt-62-algeria.webp

Lőszer és tűzerő akkor megoldva plusz lehet hasznosítani aztán nagyobb eredményességgel

Mintha maguk az oroszok mondták volna ki, hogy az ukrajnai tapasztalatok alapján, épp ennek a fegyvernek nincs sok értelme. Hiányzik mégis csak a harckocsiágyú, így nincs meg a megfelelő tűzerő. Ez is inkább egy önjáró páncéltörő a védelemben, mintsem támadást segítő harceszköz.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Robur

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 082
24 953
113
Védelemben, mélységben, nagy mennyiségben lehetnek hasznosak a sok gyalogsági jármű ellen, mert az ukránoknak inkább az van. Nem mondtam, hogy ezek fogják megnyerni az oroszoknak a háborút, de még hasznosak lehetnek, bár ki tudja, hogy egyáltalán bevetik-e őket. Az oroszok szerintem tudják pótolni a harckocsi veszteségeket, sőt magasabb minőség kerül a frontra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 996
113
0eqppqWLG24.jpg


Az elavult harckocsik modernizálásának egyik példája a T-55M5.
A T-55 már nem áll szolgálatban az Orosz Föderációban, és ezeket a projekteket a fejlődő országoknak kínálják felszereléseik harci hatékonyságának növelésére. Például Szíria 2015-ben körülbelül 200 T-55 harckocsival volt felfegyverkezve különféle fejlesztési lehetőségekben.