[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 195
92 591
113
Nehezen tudom elképzelni, hogy a mi A4-eseink anynira különbözzenek a cseh A4-ektől, hogy nekünk titkolni kelljen a küzdőteret...

Egyébként részben különbözik. Ha jól értettem, mivel a svájci-cseh Leopardokat nem a KMW gyártotta, ezért belül fordított, más kialakítású több szempontból mint a KMW A7.
De értem, nem ez volt a lényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 263
67 163
113
Nehezen tudom elképzelni, hogy a mi A4-eseink anynira különbözzenek a cseh A4-ektől, hogy nekünk titkolni kelljen a küzdőteret...

A miénk szuper titkos....
A harckocsizó azt mondta nekem a Vàrosligetben, hogy kb. 70% az egyezés az A7HU-va belül lévén arra képeznek vele. Hogy ez mit takar pontosan azt annyira nem tudom, lévén C2 nincs benne, az optikàk a régiek. A DM11 kezelése tiszta sor volt eddig is. Ràdiók?
Egyébként részben különbözik. Ha jól értettem, mivel a svájci-cseh Leopardokat nem a KMW gyártotta, ezért belül fordított, más kialakítású több szempontból mint a KMW A7.
De értem, nem ez volt a lényeg.
Hogy lenne fordított? :eek:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 195
92 591
113
A harckocsizó azt mondta nekem a Vàrosligetben, hogy kb. 70% az egyezés az A7HU-va belül lévén arra képeznek vele. Hogy ez mit takar pontosan azt annyira nem tudom, lévén C2 nincs benne, az optikàk a régiek. A DM11 kezelése tiszta sor volt eddig is. Ràdiók?

Hogy lenne fordított? :eek:
A fordított lehet faszság az emlékezetem....
A cseh Leopárdok Svájcban gyártott Leopárdok.

A Rheinmetall által a múltban különböző ügyfelek számára gyártott és/vagy korszerűsített tartályok és a KMW által gyártott és korszerűsített tartályok között meglehetősen jelentős különbségek vannak a Rheinmetallra a KMW engedélyével kötött korlátozások miatt. A különbségek elsősorban a belső térben jelentősek; és várható, hogy a sajátos, volt svájci elrendezésű tankok, amelyeken Düsseldorfban a Rheinmetall módosított, eltérnek a KMW Münchenben gyártott új járműveitől annyiban, hogy az átálláskor a legénység és a műszaki karbantartó személyzet átképzése szükséges. a 2A7+ változathoz.

És ebből a szempontból Magyarországnak talán könnyebb lesz a helyzete, mint Csehországnak, hiszen a német kormányon keresztül a gyártótól, azaz a KMW-től vásárolta meg Leopardjait. A tartályok korszerűsítésére természetesen minden kapacitása megvan, és szintén csak a gyártó tud frissíteni a legmodernebb változatra, ami jelenleg a 2A7+ (és ennek magyar alváltozata a 2A7HU). A KMW közvetlen tapasztalattal rendelkezik ezzel az eljárással kapcsolatban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 263
67 163
113
A fordított lehet faszság az emlékezetem....
A cseh Leopárdok Svájcban gyártott Leopárdok.

A Rheinmetall által a múltban különböző ügyfelek számára gyártott és/vagy korszerűsített tartályok és a KMW által gyártott és korszerűsített tartályok között meglehetősen jelentős különbségek vannak a Rheinmetallra a KMW engedélyével kötött korlátozások miatt. A különbségek elsősorban a belső térben jelentősek; és várható, hogy a sajátos, volt svájci elrendezésű tankok, amelyeken Düsseldorfban a Rheinmetall módosított, eltérnek a KMW Münchenben gyártott új járműveitől annyiban, hogy az átálláskor a legénység és a műszaki karbantartó személyzet átképzése szükséges. a 2A7+ változathoz.

És ebből a szempontból Magyarországnak talán könnyebb lesz a helyzete, mint Csehországnak, hiszen a német kormányon keresztül a gyártótól, azaz a KMW-től vásárolta meg Leopardjait. A tartályok korszerűsítésére természetesen minden kapacitása megvan, és szintén csak a gyártó tud frissíteni a legmodernebb változatra, ami jelenleg a 2A7+ (és ennek magyar alváltozata a 2A7HU). A KMW közvetlen tapasztalattal rendelkezik ezzel az eljárással kapcsolatban.
Ez igen zagyva valami. Az A4-ek azok A4-ek. Minimàlis az eltérés gyàrtótól függôen. Fôleg egyes elektronikai elemek, ràdió, vagy épp az oldalsó szoknyàk formàja. A svàjci Leopardok sem jelentôsen eltérôk ha az A4-Pz87 szinten vesszük. Az, hogy az A7+ eltér, hàt ezen nincs mit csodàlkozni. Az, hogy az A7(V, +, HU) KMW termék, tehàt a KMW tudja közelítô szintre hozni az A4-et, megint magàtól értetôdô, de ezt akkor is meg tudnà tenni, ha RM vagy svàjci építésû az adott gép. Ahogy az RM vagy a RUAG is àt tudnà bàrmelyiket építeni a sajàt modernizàciós csomagjàval.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 571
28 808
113
Nekem az az érdekes hogy 2024 közepére fel is állna a teljes keret egy még fejlesztés alatt álló cuccból, amikor ami A7eseink még el se kezdtek szállíngózni pedig már 3 éve megrendeltük.... wtf!!
Mert mi kértük, hogy ilyen későn szállítsák, mivel nem volt hol tárolni... de már 100x le lett írva....
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
697
1 918
93
Ja ami ázik befelé :oops:
Gyakorlatilag több ezer tankot befogadni képes üres raktárak vannak szerteszét az országban.. Meg olyanok is amik nem áznak be. Nem azt mondom, hogy mind a Honvédség, de üres hűtőhazak, üres gyárak, üres csarnokok pusztulnak mindenfelé. Engedjétek már el ezt a nincs hangár témát.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Gyakorlatilag több ezer tankot befogadni képes üres raktárak vannak szerteszét az országban.. Meg olyanok is amik nem áznak be. Nem azt mondom, hogy mind a Honvédség, de üres hűtőhazak, üres gyárak, üres csarnokok pusztulnak mindenfelé. Engedjétek már el ezt a nincs hangár témát.
Akkor most ezeket az üres csarnokokat, gyárakat el kellene költöztetni egy katonai bázis mellé vagy a bázist ezek mellé?! Ezekben az üres hütöhazakban, gyárakban minden adott kiszolgalni ezeket a modern cuccokat?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Gyakorlatilag több ezer tankot befogadni képes üres raktárak vannak szerteszét az országban.. Meg olyanok is amik nem áznak be. Nem azt mondom, hogy mind a Honvédség, de üres hűtőhazak, üres gyárak, üres csarnokok pusztulnak mindenfelé. Engedjétek már el ezt a nincs hangár témát.
Engem nem nagyon érdekel mi alatt tárolják csak kene meg legalább 44db :oops:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 077
54 380
113
Akkor most ezeket az üres csarnokokat, gyárakat el kellene költöztetni egy katonai bázis mellé vagy a bázist ezek mellé?! Ezekben az üres hütöhazakban, gyárakban minden adott kiszolgalni ezeket a modern cuccokat?



Persze, milyen extra cucc kellene ezekhez, ami egy tgk,egyéb gépjavító telepen nincs?
Max egy lapos a diaghoz.