[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 887
4 936
113
vagy csak egyszerűen nem lövésszálítonak használni.
simán lehetbe darut telepíteni földmunka szerszámokat máris lennének speciális páncéélozott munkagépek....látható milyen fontos tud lenni a műszaki zárás.
különböző variációkból 70 db simán elférne

műszaki vontatóból színtén 30-40 db

kilehet alakítani belőlle aknaszóró járművet ebből sem ártana jó néhány db ez is több tucatos db szám akár 30-40 jármű is átalakítható lenne különböző aknák különböző modozatainak telepítésére.

máris ott tartunk hogy a sima 80 asok fele máris hasznos. és nem erőltettem meg magam túlságosan semmi olyan ami nem lehetne megvalósítani semmi olyan ami milliárdos befektetést igényelne és semmi olyat nem írtam ami integrálása évekbe tellene vagy meghaladná egy nagyobb gépműhely képességeit.
Remélem lesz annyi esze valamelyik döntéshozónak, hogyha már mindenképpen ki akarják dobni a KUB lérak komplexumokat akkor legalább a jármű alvázakat meghagyják és átépítik műszaki mentő/támogató járműnek. Kodiak-hoz hasonló járműből minnél több kellene. Ez a feladat még a Currusnak is megugorható lenne.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Ohh és mennyi melot adnak nekünk amikor kiderül hogy nem arra használtak fel x milliókat az emberek hogy felújítsák a lakást hanem vett belőle egy új kocsit mert úgye a magyar nagyon ügyesen ki tudja játszani a rendszert és indulhat a sok költségvetési csalás bűncselekmény utáni nyomozás és az okozott kar a vagyon biztosítás…lesz meg sírás mikor megjelenünk
Kamrába méterszer két méteres salgópolc 3 millióért, de kérdésre azt mondom, hogy hadiipari, azé' olyan drága, az belefér? :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Remélem lesz annyi esze valamelyik döntéshozónak, hogyha már mindenképpen ki akarják dobni a KUB lérak komplexumokat akkor legalább a jármű alvázakat meghagyják és átépítik műszaki mentő/támogató járműnek. Kodiak-hoz hasonló járműből minnél több kellene. Ez a feladat még a Currusnak is megugorható lenne.
Én páncéltörő ágyúkat önjárósítanék vele. De remélem lesz ennyi eszük, ugyankkor persze tudom, hogy nem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 035
66 525
113
A szimpla ágyúsakat bírná a duplát nem (ha oldalra tüzelsz a tűzgyorsaság miatt a két 30-as gépágyú átborítja ha hosszabb a sorozat) . Sikerült most előszörre olyan tornyot kinézned ami még alkalmazható is lenne (bár az eredeti toronygyűrűt meg kéne nagyobbítani ha jól tudom a BMP toronynak nagyobb az átmérője de ebben nem vagyok teljesen biztos)
Pár hete láttam Bmp tornyos BTR-t vagy fordítva, és olyan taborias körülmények közt pakolgattak rá tornyot. De már a részletekre pontosan nem emlékszem.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Annak jó része azért visszajön adóban.


OFF




Miért, az előzőnél kellett?
Utófinanszírozott volt, helyszíni ellenőrzés nélkül. Azt meg nem hiszem, hogy a Tébára rálátott a NAV.
Költségvetési csalások után kutatva érdemes lenne nagyobb projektek számlarészletezőit nézegetni a megvalósítással együtt, mert az a hír járja, hogy a műszaki ellenőrök szarnak ellenőrizni.
csak egyszer mondom el mindenki jól figyeljen A NAV ARRA LÁT RÁ AMIRE CSAK AKAR és tisztában vagyunk vele ki mivel csal de nem vagyunk elegen ehhez, a régi pénzügyőrség 10ezer fős volt most kb ennek meg felese míg a feladatok nőttek szóval gondolhatod mire sorra kerül mindenki az idő
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 443
120 807
113
Pár hete láttam Bmp tornyos BTR-t vagy fordítva, és olyan taborias körülmények közt pakolgattak rá tornyot. De már a részletekre pontosan nem emlékszem.
Az szerintem btr tornyos bmp lesz.
Az oroszok berakták a btr-82a tornyát.
bmp-1am-line1.gif
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 965
36 027
113
A BTR-80 alapján Törökországban létrehozott egy "önjáró aknavetőt"
Ez a cég gyárt alkatrészeket a btr 60 és a btr 80-as-okhoz is, gumikat is, ugyanis a törököknek is van egy rahedli belőle.
Ami engem dühït, hogy nekünk is van belőle rengeteg, a currus csinált valami modernizációt rajtuk, ez még a szocik alatt történt 2010-ig azóta semmi.
Mi itt letárgyaltuk pl, hogy lehetne felszerelni egy stabilizátorral a 30 mm-es gépágyúját, amivel nagyot nőne a harcértéke. Meg fel lehetne hegeszteni a toronyra kétoldalt egy egy tankelhárító rakéta indítót is, meg egy korszerűbb célzóberendezést beépíteni, aknavetős változatot is lehetett volna belőle faragni, ahogy a törökök csinálták.
Erre össze lehetett volna hozni egy szakembergárdát, egy új műhelyt, ha a Currust nem szerették, de valamiért nem csinálták meg, ehelyet lett gidránnal tökölés amiből 5 év után 50 db jött be az országba, meg elkezdik majd gyártani valamikor, de ez más kategória és a btr- eknek nincs váltótípusa, rendszerben tartják még jó pár évig, modernizáció nélkül!!!! Háború esetén az a néhány amúgy is késve beérkezett hiúz nem fogja megváltani a világot! Általános mozgósítás lesz, és mivel fognak a legtöbben harcba menni, hát a lesajnált, egyesek álltak kohóba kívánt btr- ekkel!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 662
46 662
113
A BTR-80 alapján Törökországban létrehozott egy "önjáró aknavetőt"
Ez a cég gyárt alkatrészeket a btr 60 és a btr 80-as-okhoz is, gumikat is, ugyanis a törököknek is van egy rahedli belőle.
Ami engem dühït, hogy nekünk is van belőle rengeteg, a currus csinált valami modernizációt rajtuk, ez még a szocik alatt történt 2010-ig azóta semmi.
Mi itt letárgyaltuk pl, hogy lehetne felszerelni egy stabilizátorral a 30 mm-es gépágyúját, amivel nagyot nőne a harcértéke. Meg fel lehetne hegeszteni a toronyra kétoldalt egy egy tankelhárító rakéta indítót is, meg egy korszerűbb célzóberendezést beépíteni, aknavetős változatot is lehetett volna belőle faragni, ahogy a törökök csinálták.
Erre össze lehetett volna hozni egy szakembergárdát, egy új műhelyt, ha a Currust nem szerették, de valamiért nem csinálták meg, ehelyet lett gidránnal tökölés amiből 5 év után 50 db jött be az országba, meg elkezdik majd gyártani valamikor, de ez más kategória és a btr- eknek nincs váltótípusa, rendszerben tartják még jó pár évig, modernizáció nélkül!!!! Háború esetén az a néhány amúgy is késve beérkezett hiúz nem fogja megváltani a világot! Általános mozgósítás lesz, és mivel fognak a legtöbben harcba menni, hát a lesajnált, egyesek álltak kohóba kívánt btr- ekkel!
Az jó, ha mi itt letárgyaltuk! :)
Még egy megjegyzés: a stabilizator hiánya és ennek belehenkölése nem oldja meg a típussal - és annak harcértékével - kapcsolatos problémakat.
Ez nagyjából annyi, mint amikor azzal próbálod a labtörést gyógyítani, hogy kifested a paciens labkörmét. Esetleg ráírsz a gipszre...:D
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 447
31 856
113
Az szerintem btr tornyos bmp lesz.
Az oroszok berakták a btr-82a tornyát.
bmp-1am-line1.gif
BTR60 rá rakták ra a BMP1 tornyat a kubaiak.De ők eleg sok mindent csináltak mindenből.
Lakasyamogatas meg azokat támogatja,akiknek van penzuk.Kozben az egbe nyomtak vele az ingatlanarakat.Ezzel az stlag melos fiatalt gyakorlatilag konyirtak.Eselyuk sincs az önálló otthonteremresre.De ok fizetik az adoikkal-mar amig ki nem vandorolnak.....
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Remélem lesz annyi esze valamelyik döntéshozónak, hogyha már mindenképpen ki akarják dobni a KUB lérak komplexumokat akkor legalább a jármű alvázakat meghagyják és átépítik műszaki mentő/támogató járműnek. Kodiak-hoz hasonló járműből minnél több kellene. Ez a feladat még a Currusnak is megugorható lenne.
A kolléga 20eves félig elrohadt Mazdája jobb állapotban van mint a Kub alvaza néhányan itt meg látnak sírva fakadnanak :) :) Örüljünk hogy a szerbek meg látnak benne fantáziát es meg vettek amit akartak és kellett nekik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 035
66 525
113
BTR60 rá rakták ra a BMP1 tornyat a kubaiak.De ők eleg sok mindent csináltak mindenből.
Lakasyamogatas meg azokat támogatja,akiknek van penzuk.Kozben az egbe nyomtak vele az ingatlanarakat.Ezzel az stlag melos fiatalt gyakorlatilag konyirtak.Eselyuk sincs az önálló otthonteremresre.De ok fizetik az adoikkal-mar amig ki nem vandorolnak.....
A fiatalok nem igazán fizetnek adót...
Gyakorlatilag akkora adokedvezmenyt kapnak kb mint egy 3 gyerekes család.
A lakastamogatasokat inkább ki sem fejtem, nézz utána inkább.
Az viszont biztos hogy haromszorosara nőttek az ingatlanarak az élhető helyeken legalább. Bár van 10 millió alatt is sok lakás és családi ház ami lakható állapotban van.
De még a cégek is sok helyen kifizeti az albérletet helyetted vagy egy részét ha úgy van.
Mondjuk akinek tenyleg nem tetszik kimehet, aztán vehet 4-500000 euróért is nyugaton gipszkartont házat ha itt nem tetszik. El lehet menni nyugodtan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 443
120 807
113
Ez jó kis összefoglaló. Egyedül azt hiányolom belőle, hogy az aknavédelemre nem tér ki. Ha jól láttam a Gidrán kerékjárataiban is kevlár betét van, valami olyasmi talán jelentene némi védelmet. SzVSz én az úszóképességet megtartanám, mert elég nagy taktikai előnyt jelenthet. (Persze csak akkor, ha valós képesség, és gyakorolják is.)
Azt ahogy a belső tér kevlározását nem írtam bele mert nekem egyértemű volt magában így kifelejtettem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 443
120 807
113
Beszarás hogy ebbe ennyi energiát öltèl. :eek:

Akkora súly valószínű nem nyerhető amivel a páncèlzat igazán növelhető.
Aknavèdelem akkor is lófasz.
Retkes gidránnal1.5 ève baszakszanak. Ès nem motort, váltót cserèlnek benne.
Ez mikorra lenne meg.o_O
Ki csinálná?

Èrtem èn hogy megy az ötletelès, de ennek van bármifèle realitása?
Csak meg akartam mutatni a barkács szakkörnek, hogy is kéne ezen értelmezhetően elgondolkodni.
A toronycserével konkrétan tonnákat nyersz (a 80-as esetében)