[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 457
34 413
113
hozzáteszem a fenti amit linkeltem 10 éves termék vagy teknológia... több milliót legyártottak belőlle harcjárműbe vadászgépbe fegyverekbe kisrepüllőgépekbe hajókba halászcsónakokig munkagépekbe színte mindenbe bekerült. és bevált termék de számos másik is van a piacon... az ára százeres tétel (megrendelt mennyiségtől függ) és késsz csatlakoztatható bármilyen számítógéphez csak intalállni kell (cd-t is adnak hozzá az újakhoz pendriwét de online is hozzáférhető ahogy a javítási útmutatója is)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 175
32 894
113
hozzáteszem a fenti amit linkeltem 10 éves termék vagy teknológia... több milliót legyártottak belőlle harcjárműbe vadászgépbe fegyverekbe kisrepüllőgépekbe hajókba halászcsónakokig munkagépekbe színte mindenbe bekerült. és bevált termék de számos másik is van a piacon... az ára százeres tétel (megrendelt mennyiségtől függ) és késsz csatlakoztatható bármilyen számítógéphez csak intalállni kell (cd-t is adnak hozzá az újakhoz pendriwét de online is hozzáférhető ahogy a javítási útmutatója is)

Na de a drónban vagy a telódban nem ilyen van :D az egy egyszerű gyorsulásérzékelő.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 457
34 413
113
Na de a drónban vagy a telódban nem ilyen van :D az egy egyszerű gyorsulásérzékelő.
a lézeres giroszkóp ma már egy teljesen általános eszköz. a pörgettyűs még komplikáélt volt nagy tűréssel kellett dolgoni nagy fordulatszámot elviselni és kopásálónak lenni nagy precizitással kidolgova és öösszeszerelve.

ma a lézeres giroszkópok töredéke energiabefektetést igényelnek. üdv a digitális világba. írom mégegyszer linkelem is. https://aerospace.honeywell.com/us/...sensors/gg1320an-digital-ring-laser-gyroscope százezres tétel hogy sok százezer vagy kevés százezer az a megrendelt mennyiségtől függ az egyszerű földmunkagépektől a vadászgépekig sok mindenbe beépítették.
harcjárművekbe is ezt a típust de uasszálítókba és kisrepülőgépekbe is. nem kell túlbonyolítani mert nem túl bonyolult van bőven a piacon elérhető kiváló minőségbe olyan áron termék ami egy harcjármű esetében kerekítési hiba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 457
34 413
113
értem én ami 2015 be megfelelt az amerikai hadsereg harcjárműveibe az nem elég modern 2024 be nekünk hogy beépítsük esetlegesen a kiöregedett btr ekbe... néha tényleg azt hiszem hogy csak a problémák vannak keresve és nem a megoldás. és nagyon sok minden túl van gondolva ami haditeknika. nem kell a legújabb model pláne nem erre a célra. ha 2015 be jó volt a strykerbe akkor az ma is megfelel egy btr be... ha a 72 esek pörgyettyűse lenne beépítve az is jó lenne mert előrrelépés a semmihez képest.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 528
121 340
113
értem én ami 2015 be megfelelt az amerikai hadsereg harcjárműveibe az nem elég modern 2024 be nekünk hogy beépítsük esetlegesen a kiöregedett btr ekbe... néha tényleg azt hiszem hogy csak a problémák vannak keresve és nem a megoldás. és nagyon sok minden túl van gondolva ami haditeknika. nem kell a legújabb model pláne nem erre a célra. ha 2015 be jó volt a strykerbe akkor az ma is megfelel egy btr be... ha a 72 esek pörgyettyűse lenne beépítve az is jó lenne mert előrrelépés a semmihez képest.
És ez 50 dodó?
(Ebayen a felújított 1000 dodó)
Én az 50 dollárra mondtam, hogy szokásos módon teljesen valótlan.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 175
32 894
113
És ez 50 dodó?
(Ebayen a felújított 1000 dodó)
Én az 50 dollárra mondtam, hogy szokásos módon teljesen valótlan.

Én csak arra írtam, hogy a lézergiroszkópnál az okostelót belekeverted. A kis drónokban meg mechanikus giroszkóp van, ami gyorsulásmérőkkel van kombinálva. Az ilyen, nyákba ültethető "chipeket" MEMS-nek (micro electro mechanical system) hívják. Így néznek ki:

 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 457
34 413
113
És ez 50 dodó?
(Ebayen a felújított 1000 dodó)
Én az 50 dollárra mondtam, hogy szokásos módon teljesen valótlan.
nagytételbe 1000 dollár közepes kistételbe ez kúszik fel. ha viszonteladótól történne a beszerzés akkor sem haladja meg az új ára a 2500 dollárt (kiskereskedelmi ára persze elérheti a 3000 et de nem 1 db osával kellene a beszerzést elvégezni a kereskedelmi lánc legvégéről ahva béla a lánctalpas kotrókezelő szokott járni alkatrészt venni mert csinos az eladólány és jó a segge.)
Én csak arra írtam, hogy a lézergiroszkópnál az okostelót belekeverted. A kis drónokban meg mechanikus giroszkóp van, ami gyorsulásmérőkkel van kombinálva. Az ilyen, nyákba ültethető "chipeket" MEMS-nek (micro electro mechanical system) hívják. Így néznek ki:

az ilyen eszközökbe levő alkatrészek csak pl volt az elterjedésre és hogy a teknológia hol tart hogy ma már ezek nem több milliós eszközök.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 066
66 770
113
6 másodperc alatt bent voltak ketten, nem rossz idő szerintem pláne hogy nyitották és zártak is az ajtót.
Rosszabbra számítottam jóval, pillanatok alatt zártak az ajtót.
Ráadásul ugye nincs az a veszély hogy letolatja a deszantot a vezető, mint ahogy azt többször láttuk már, mert oldalt szállnak ki.
Linxel mennyi idő alatt történik meg ez rámpa nyitastol zárásig, gondolom már azért fel volt mérve?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 038
78 474
113
6 másodperc alatt bent voltak ketten, nem rossz idő szerintem pláne hogy nyitották és zártak is az ajtót.
Rosszabbra számítottam jóval, pillanatok alatt zártak az ajtót.
Ráadásul ugye nincs az a veszély hogy letolatja a deszantot a vezető, mint ahogy azt többször láttuk már, mert oldalt szállnak ki.
Linxel mennyi idő alatt történik meg ez rámpa nyitastol zárásig, gondolom már azért fel volt mérve?
A Lyinxnél nem vagy tűz alatt amikor ki vagy beszállsz, mert hátul van a rámpa ami olyan dolgokat is lehetővé tesz, mint pl a sebesült szállítás (egyébként két gépkarabélyos katona szállt be oda ahová 3 embernek kéne úgy, hogy az egyik oldalon egy géppuskás van két gépkarabélyossal, a másikon meg egy géppuskás és egy rpg-s és egy gépkarabélyos).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 066
66 770
113
A Lyinxnél nem vagy tűz alatt amikor ki vagy beszállsz, mert hátul van a rámpa ami olyan dolgokat is lehetővé tesz, mint pl a sebesült szállítás (egyébként két gépkarabélyos katona szállt be oda ahová 3 embernek kéne úgy, hogy az egyik oldalon egy géppuskás van két gépkarabélyossal, a másikon meg egy géppuskás és egy rpg-s és egy gépkarabélyos).
A harmadikat akkor biztos lelőttek...
Szerintem ha tűz alatt vagy akkor már olyan mindegy. 10 másodperc alatt ezek megcsinaljak a teljes deszantolast,az elég kevés reakcioido. Linxel mennyi ideig tart a deszantolas rámpa nyitastol zárásig? Remélem egyszer megtudjuk.
Egyebkent az sincs eloirva hogy csak pontosan szemből lohetnek rájuk, ráadásul egy dronnak pont tökmindegy.
Örökké nem lehet a Linx segge mögött sem bujkálni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 038
78 474
113
A harmadikat akkor biztos lelőttek...
Szerintem ha tűz alatt vagy akkor már olyan mindegy. 10 másodperc alatt ezek megcsinaljak a teljes deszantolast,az elég kevés reakcioido. Linxel mennyi ideig tart a deszantolas rámpa nyitastol zárásig? Remélem egyszer megtudjuk.
Egyebkent az sincs eloirva hogy csak pontosan szemből lohetnek rájuk, ráadásul egy dronnak pont tökmindegy.
Örökké nem lehet a Linx segge mögött sem bujkálni.
Egy képzett katonának nyílt irányzékkal kb 3sec a célleküzdés...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 066
66 770
113
AK- gépkarabéllyal, vagy PKM géppuskával.
Ezért írtam hogy gondolom nem a nyílt placcon akarsz deszantolni a puszta közepén Btr-bol 200m-re az ellenséges vonalaktol. Távolabbról egyrészt ezek már nem jelentenek akkora problémát, az meg ne legyen furcsa hogy egy katonara lőnek.
Továbbá nem mindig szemből lohetnek, néha akar 45-90 fokban oldalról is. A deszantolasi idő inkább problémás szerintem, ezért ugráltak ki belole menet kozben régen.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 025
36 243
113