[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2017/01/meggyilkoltak-az-orosz-konzult-gorogorszagban/
"A görögországi orosz nagykövetség megerősítette, hogy meggyilkolták az orosz konzult Athénban. A liberális sajtó nem ítéli el a diplomaták ellen elkövetett merényleteket.
A görög sajtó a nap folyamán számolt be arról, hogy meggyilkolták Andrej Malanint (55); a Protothema hírportál információi szerint az orosz diplomatát otthonában holtan találták. Reggel már nem érkezett be a követségre, és nem válaszolt a telefonhívásokra, emiatt kollégái rendőri támogatással kiérkeztek a lakhelyére, ahol a belülről kulccsal bezárt ajtót kinyitották és behatoltak az épületbe, majd a holttestet megtalálták. A rendőrök azt nyilatkozták a helyszínre kiérkező újságíróknak, hogy a konzul természetes halált halt. Az ügy kivizsgálása folyamatban van..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Más miét nem hozta le ezt a konzulos esetet? Vagy már nem hír eg halott orosz diplomata?



Az interfax még 9-én este ezt írta.
http://www.interfax.ru/russia/544635
Athénban meghalt az orosz nagykövetség konzuli osztályának a vezetője Andrej Malanin. . Az orvosszakértők szerint természetes okoból kifolyólag halt meg.

http://rusvesna.su/news/1483989422
(09.01.2017 - 22:17 ) Athénban meghalt az 55 éves orosz konzul. Az orosz nagykövetség megerősítette a diplomata halálát... A diplomata nem ment dolgozni reggel, és nem válaszolt a hívásokra. A kollégái a rendőrséggel közösen kimentek hozzá, kinyitották a lakása ajtaját, ami belülről volt kulcsra zárva. A rendőrségi forrás azt mondta, a konzul halála természetes okok miatt történt. A vizsgálat folyamatban.


Sem az interfaxon sem a rusvesnán nem volt róla azóta hír. ( Ennél bővebben nem néztem utána)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Más miét nem hozta le ezt a konzulos esetet? Vagy már nem hír eg halott orosz diplomata?

Az interfax még 9-én este ezt írta.
http://www.interfax.ru/russia/544635
Athénban meghalt az orosz nagykövetség konzuli osztályának a vezetője Andrej Malanin. . Az orvosszakértők szerint természetes okoból kifolyólag halt meg.

http://rusvesna.su/news/1483989422
(09.01.2017 - 22:17 ) Athénban meghalt az 55 éves orosz konzul. Az orosz nagykövetség megerősítette a diplomata halálát... A diplomata nem ment dolgozni reggel, és nem válaszolt a hívásokra. A kollégái a rendőrséggel közösen kimentek hozzá, kinyitották a lakása ajtaját, ami belülről volt kulcsra zárva. A rendőrségi forrás azt mondta, a konzul halála természetes okok miatt történt. A vizsgálat folyamatban.


Sem az interfaxon sem a rusvesnán nem volt róla azóta hír. ( Ennél bővebben nem néztem utána)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Sz.V. Taraszkin "ideiglenes szovjet elnök" sajtótájékoztatója Szocsiban 2016.12.28-án

1.rész

2.rész

3.rész
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én fejleszteném az orosz nyelvtudásom, de nem tudok ciril betűs billentyűzetet szerezni.
Én ugyanígy jártam a koreai billentyűzettel. Megoldás ebay-ről kb 1600 ft egy jó minőségű matrica szet és kb 2000 ft itthon egy normálisabb angol vagy magyar billentyűzet. Kell még hozzá kb fél óra meg egy műszerész vagy szemöldök csipesz.

Amúgy meg nehogymár nincs orosz nyelvű tankönyv az országban. Még nekem is volt, de rablóvátásnál hatalmas vigyorral vágtam ki. :)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Sz.V. Taraszkin "ideiglenes szovjet elnök" sajtótájékoztatója Szocsiban 2016.12.28-án

1.rész

2.rész

3.rész

Mindenkinek, de elsősorban neked küldöm. Ebből teljesen nyilvánvalóvá válik, hogy Dugin abszolút nem bolsevik, hanem szlavofil, és azt tartja elsődleges eszmei alapnak.

Szerintem érdekes a videó egésze, ezért az oroszul nem beszélőknek röviden összefoglalva:

A bolsevik forradalom kapcsán arról beszél, hogy a százéves évforduló kapcsán már ideje tisztázni, megérteni hogy mi is történt valójában, kik voltak a szereplők, mert enélkül nem tudnak továbblépni.
Dugin arra is reflektál, hogy sokan vörös-fehér kiegyezést akarnak Oroszországban, ő viszont ezt nem tartja aktuálisnak, mert klasszikus értelemben szerinte már nincsenek vörösök és fehérek.
Viszont tesz egy szerintem egészen logikus felosztást annak kapcsán, hogy kikből tevődtek össze a fehérek és kikből a vörösök, ami talán nemcsak nekem teszi sokkal érthetőbbé a polgárháború időszakát.
A fehéreket szerinte alapvetően két, egymással nem sok ideológiai egyezést mutató tábor alkotta: 1. a konzervatív, monarchista, tradicionalista szlavofilek, 2. nyugatos, antantbarát, jelentős részben szabadkőműves liberálisok.
A vörösöket három csoportra osztja: 1. marxista kommunisták, 2. oroszellenes idegen elemek (az ő utódaik a mai oroszországi liberálisok), 3. narodnyikok, elsősorban eszerek, akik a bolsevikok tömegét, a mozgalmi szárnyat képezték, őket Dugin baloldali szlavofileknek tartja.

Dugin semmi esetre sem tart lehetségesnek kiegyezést a vörösökhöz sorolt 1. és 2. csoporttal, ezeket egyértelműen káros, ellenséges elemeknek tartja.

Viszont mint a felosztásból kiderül, úgy véli, történt egy hatalmas, és tragikus szakadás a XX. század első elején a döntő részben a "szlavofil szentháromságra" (önkényuralom vagy cárizmus, pravoszlávia, népiség) épülő orosz társadalomban: szétváltak monarchista, konzervatív, a cárhoz hű, pravoszláv jobboldali szlavofilekre, akik a fehér táborának bázisát képezték, valamint a népiségre épülő és a szociális ügyeket képviselő baloldali szlavofilekre. Lényegében ennek a két tábornak a tömege között zajlott szerinte a polgárháború a liberálisok, szabadkőművesek, russzofóbok legnagyobb örömére. Dugin szerint tehát alapvetően egy szlavofilek közti testvérháborúnak tekinthető a polgárháború, olyanok között zajlott, akiknek egy oldalon lett volna a helye.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 165
113
Érdekes meglátás, de mondjuk ki nyíltan, hogy a polgárháború után a vörös 1. és 2. csoportból került ki a hetven évig uralkodó szovjet elit.
Baskír, zsidó, grúz, örmény, ukrán, volgai német, miegyéb. Ne eufemizáljunk, mondjuk ki, az "oroszellenes idegen elemek" (liberálisok) a zsidók, a marxistának mondott kommunisták meg lényegében az előbb említett összes többi, így Dugin népi megfigyelése nem más, mint egy jó kis kincstári antiszemitizmussal átitatott sovinizmus.
Ehhez egyébként minden joga megvan, de látni kell, hogy az utolsó orosz cár és családja kiirtásával a huszadik századi orosz történelemben lényegében kizárták az oroszokat a Kremlből és ezt valahol saját maguknak is köszönhetik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Spengler használt ehhez hasonló kategóriákat. Ő pszeudomorfózisról beszélt az orosz civilizáció kapcsán, tehát olyan folymatról, amely Nagy Péter óta az orosztól idegen, a nyugattól kölcsönzött kulturális formákban kényszerítette az orosz népi alkotóerőt. Spenglernél alapvetően két rétege van az orosz világnak:

1. nyugatos, a néplélektől elszakadt elemek, akik idegen formákkal fejezik ki magukat (klasszikus képviselő a kultúrában Tolsztoj)
2. orosz elemek, akik az eurázsiai formákat képviselik (klasszikus képviselő a kultúrában Dosztojevszkij)

Ebben a szituációban a bolsevik forradalom egy hatalmas lázadás volt a nyugatosság ellen, amely alapvetően eltörölte a nyugatos elemeket azzal a fenntartással, hogy a Dugin által marxista kommunistáknak nevezet tisztán nyugati eszmeiséget képviselő kaszt megmaradt és bizonyos mértékű hatást is gyakorolt a péteri művet teljesen és joggal, az oroszság védelmében elpusztítani akaró nyugatellenes bolsevizmusra.

Azt nem tudom csak, hogy Dugin mit nevez cárizmusnak. Az önkényuralom és az orosz népiség egyértelműen eurázsiai (az egykori cári birodalom területe lefedi az eurázsiai civilizáció területét, a közép-ázsiai török, az orosz, fehérorosz és ukrán népek tartoznak ide megkérdőjelezhetetlenül). Ha a cárizmus a forma, akkor abban inkább Spenglernek van igaza, hogy a péteri örökség minden, csak nem orosz. Ha a cárizmus mint népi ide az atyáról, a gazdáról, akkor az orosz.

Sztálin ebben az értelemben egyértelműen orosz volt, a szlavofilizmus netovábbja.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Spengler használt ehhez hasonló kategóriákat. Ő pszeudomorfózisról beszélt az orosz civilizáció kapcsán, tehát olyan folymatról, amely Nagy Péter óta az orosztól idegen, a nyugattól kölcsönzött kulturális formákban kényszerítette az orosz népi alkotóerőt. Spenglernél alapvetően két rétege van az orosz világnak:

1. nyugatos, a néplélektől elszakadt elemek, akik idegen formákkal fejezik ki magukat (klasszikus képviselő a kultúrában Tolsztoj)
2. orosz elemek, akik az eurázsiai formákat képviselik (klasszikus képviselő a kultúrában Dosztojevszkij)

Ebben a szituációban a bolsevik forradalom egy hatalmas lázadás volt a nyugatosság ellen, amely alapvetően eltörölte a nyugatos elemeket azzal a fenntartással, hogy a Dugin által marxista kommunistáknak nevezet tisztán nyugati eszmeiséget képviselő kaszt megmaradt és bizonyos mértékű hatást is gyakorolt a péteri művet teljesen és joggal, az oroszság védelmében elpusztítani akaró nyugatellenes bolsevizmusra.

Azt nem tudom csak, hogy Dugin mit nevez cárizmusnak. Az önkényuralom és az orosz népiség egyértelműen eurázsiai (az egykori cári birodalom területe lefedi az eurázsiai civilizáció területét, a közép-ázsiai török, az orosz, fehérorosz és ukrán népek tartoznak ide megkérdőjelezhetetlenül). Ha a cárizmus a forma, akkor abban inkább Spenglernek van igaza, hogy a péteri örökség minden, csak nem orosz. Ha a cárizmus mint népi ide az atyáról, a gazdáról, akkor az orosz.

Sztálin ebben az értelemben egyértelműen orosz volt, a szlavofilizmus netovábbja.

Ő az önkényuralom szót használja általában, a "cárizmus" szót én biggyesztettem oda, mivel a "szlavofil szentháromság" egyik elemét ezzel az elnevezéssel is szokták illetni. A lényege a cár isteni eredetű, korlátlan hatalma fenntartásának fontosságába vetett hit.

A klasszikus szlavofil gondolkodók mélyebb megismerésére ezt ajánlom: http://antikva.hu/images/item_image/644/221544.jpg

Spengler felosztását szerintem széles körben osztják, bár szerintem Puskin legalább annyira klasszikus képviselője a kultúrában a nyugatosoknak, mint Tolsztoj.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja
Status
Not open for further replies.