[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Én kimutatást nem tudok, de szemre kevesebb 4-6 gyerekes orgonasíp cigány családot látok mint 10 éve, vagy az előtt. Egyszerűen már NEKIK nem éri meg... Nincs látható bruttó bérük, pláne ha van is, az sem magas, baszhatják az adójóváírást. Ezért is mondom azt többek közt, hogy ennek az országnak az eddigiek közül, a Fideszé a legjobb családpolitikája a rendszerváltás óta, és a legrosszabb lenne a liberális agybaj, az alanyi jogon járó alapjövedelem. Az megint szaporítás lenne, nagyüzemben.

Ha országos szinten nem is, de Kelet-Mo.-n helyi szinten rengeteg kedvezményt kapnak, láttam én már letelepedés után 9 évvel 8 gyereket terelő lényt is.
Kedvezményes lakásvásárlás (önkormányzati ingatlan 500.000ft kedvezményes hitelért amit a jövedelméből kellene téríteni).
Ingyen étkezés a családnak 3 gyerek felett.
Ingyen gyógyszerellátás.
Ingyen iskoláztatás.
Karácsonyra/Mikulásra ingyen ajándék a gyerekeknek.
Áramot meg lopják...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Ha országos szinten nem is, de Kelet-Mo.-n helyi szinten rengeteg kedvezményt kapnak, láttam én már letelepedés után 9 évvel 8 gyereket terelő lényt is.
Kedvezményes lakásvásárlás (önkormányzati ingatlan 500.000ft kedvezményes hitelért amit a jövedelméből kellene téríteni).
Ingyen étkezés a családnak 3 gyerek felett.
Ingyen gyógyszerellátás.
Ingyen iskoláztatás.
Karácsonyra/Mikulásra ingyen ajándék a gyerekeknek.
Áramot meg lopják...
Ez mind igaz, de amikor régen a család legnagyobb bevétele volt a gyerekek utáni zseton, az már a múlté. Abból apuka nem dobál bele pénzt a félkarúba, meg nem issza el azt, hogy a gyerekei a suliban ingyen esznek, meg ingyen van a tábor...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ez mind igaz, de amikor régen a család legnagyobb bevétele volt a gyerekek utáni zseton, az már a múlté. Abból apuka nem dobál bele pénzt a félkarúba, meg nem issza el azt, hogy a gyerekei a suliban ingyen esznek, meg ingyen van a tábor...

Hát én erre nem vennék mérget. Öcsémék csepelen laknak és ennek pont az ellenkezőjét mesélik. Onnan tudja, hogy megjött a családi pótlék, hogy a cigányok sorban állnak az autómatánál és 3-4 napig megy a buli a környéken. Emlékszel, hogy mekkora hisztéria volt hogy Dániában csökkentették a betolakodóknak adott juttatásokat? Én nem emlékszem ilyen hisztire a cigányok kapcsán, ezért nem is hiszem, hogy bármi változás lenne purdéjgyártó fronton.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Ok, ez igaz, van ami nyilvános, de nem tudjuk a végösszeget, a hitel feltételeket, és azért az oroszoknak tartozni nem egy jó ötlet.
Plusz a kormány is elismeri hogy a Paks által termelt áram drágább lesz a jelenleg ismert és tervezett számokkal.
Tehát a mostani árakkal számolva Paks 2 masszívan veszteséges lesz.
Ez azért nem biztató.
Kinek tartozni lenne jo otlet?Templetonnak?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Hát én erre nem vennék mérget. Öcsémék csepelen laknak és ennek pont az ellenkezőjét mesélik. Onnan tudja, hogy megjött a családi pótlék, hogy a cigányok sorban állnak az autómatánál és 3-4 napig megy a buli a környéken. Emlékszel, hogy mekkora hisztéria volt hogy Dániában csökkentették a betolakodóknak adott juttatásokat? Én nem emlékszem ilyen hisztire a cigányok kapcsán, ezért nem is hiszem, hogy bármi változás lenne purdéjgyártó fronton.
Volt hiszti pedig, csak nem durvult el. Mikor bevezették az adójóváírásos rendszert, a régi, gyerekek után progresszívan növekvő családi pótlék helyett, dobálták egy kicsit magukat, csak ez már jó pár éve volt, és nagy vihart nem zavart. Simán elhiszem amit írsz egyébként, ha belegondolsz, ma is 4-5 gyerek után azért jön annyi CSP, hogy el lehet bulizni belőle egy pár napot, csak régen meg annyit kaptak, hogy 42' es lapostévét lehetett belőle venni, minden hónapban, az összes juttatásból, amit megkaptak puszira csak és kizárólag mondjuk az 5 gyerek jogán, főleg ha sikerült egy-kettőt bármilyen fogyatékkal a világra hozni...
Ez az egyik jó dolog, amin változtatott a jelenlegi kormány. Aztán mondok mást, bár ezt is mondtam már: SAJÁT fülemmel hallottam, szememmel láttam egy küzdősport edzésen, ahol két csúnya - rosszarcú tetovált cigányember azon sopánkodott az öltőzőben, mikor lejöttek megnézni az edzést, hogy "jááááj devla, ez a három csapás vazze ez nagyon szar TESA, mer' most csinálsz egy kis garázdaságot, asztán összejön a 3, és megrohadsz bent guggova' tesa! Nagyon figyeni kő má tesa! Jáááj, há' nem jó ez így tesa!" Na ott mosolyodtam egyet, és mondtam magamban, hogy nekem akkor ettől több pozitív visszacsatolás szerintem nem is kell... Ez a dolog is odaver ám nekik jó sok helyen, 3 pofozkodás/rablás, azt utána jön a 3 csapás alkalmazása.

ÉN az ördögre is szavaznék, csak tegyen rendet az országban, szigorítsa a BTK-t, csináljon jó családpolitikát, ami a MAGAMFAJTÁT segíti a szaporodásban(lehet felőlem cigány-zsidó-tót bárki, csak dolgozzon tisztességgel, és adózzon!), valamint NE terelje rá az ORSZÁGOMAT, NÉPEMET a vágóhídra, külpolitikai vonalon.

Nincsenek nagy igényeim. MÁR nincsenek, tudom hogy lopni fog mind, ahogy eddig is lopott, meg saját haveri körnek tolják ki a zsíros projecteket...

HA a Jobbik hitelesen ettől többet ígér majd, mint amit a Fidesz elért, akkor fogok rájuk szavazni, egyelőre dönteni nem tudok, de ahogy írtam figyelek. Mindenképpen jobb ez az eddigi eltelt pár év narancsban, mint az előtte lévő balliberális szaporításos, nyugat valagába önmagunktól vállig benyalós, idegenszívű és mindenre legyintős "de hát ez az öregezés csak diákcsíny vót' szerecsenmosdatós rémálom.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Volt hiszti pedig, csak nem durvult el. Mikor bevezették az adójóváírásos rendszert, a régi, gyerekek után progresszívan növekvő családi pótlék helyett, dobálták egy kicsit magukat, csak ez már jó pár éve volt, és nagy vihart nem zavart. Simán elhiszem amit írsz egyébként, ha belegondolsz, ma is 4-5 gyerek után azért jön annyi CSP, hogy el lehet bulizni belőle egy pár napot, csak régen meg annyit kaptak, hogy 42' es lapostévét lehetett belőle venni, minden hónapban, az összes juttatásból, amit megkaptak puszira csak és kizárólag mondjuk az 5 gyerek jogán, főleg ha sikerült egy-kettőt bármilyen fogyatékkal a világra hozni...
Ez az egyik jó dolog, amin változtatott a jelenlegi kormány. Aztán mondok mást, bár ezt is mondtam már: SAJÁT fülemmel hallottam, szememmel láttam egy küzdősport edzésen, ahol két csúnya - rosszarcú tetovált cigányember azon sopánkodott az öltőzőben, mikor lejöttek megnézni az edzést, hogy "jááááj devla, ez a három csapás vazze ez nagyon szar TESA, mer' most csinálsz egy kis garázdaságot, asztán összejön a 3, és megrohadsz bent guggova' tesa! Nagyon figyeni kő má tesa! Jáááj, há' nem jó ez így tesa!" Na ott mosolyodtam egyet, és mondtam magamban, hogy nekem akkor ettől több pozitív visszacsatolás szerintem nem is kell... Ez a dolog is odaver ám nekik jó sok helyen, 3 pofozkodás/rablás, azt utána jön a 3 csapás alkalmazása.

ÉN az ördögre is szavaznék, csak tegyen rendet az országban, szigorítsa a BTK-t, csináljon jó családpolitikát, ami a MAGAMFAJTÁT segíti a szaporodásban(lehet felőlem cigány-zsidó-tót bárki, csak dolgozzon tisztességgel, és adózzon!), valamint NE terelje rá az ORSZÁGOMAT, NÉPEMET a vágóhídra, külpolitikai vonalon.

Nincsenek nagy igényeim. MÁR nincsenek, tudom hogy lopni fog mind, ahogy eddig is lopott, meg saját haveri körnek tolják ki a zsíros projecteket...

HA a Jobbik hitelesen ettől többet ígér majd, mint amit a Fidesz elért, akkor fogok rájuk szavazni, egyelőre dönteni nem tudok, de ahogy írtam figyelek. Mindenképpen jobb ez az eddigi eltelt pár év narancsban, mint az előtte lévő balliberális szaporításos, nyugat valagába önmagunktól vállig benyalós, idegenszívű és mindenre legyintős "de hát ez az öregezés csak diákcsíny vót' szerecsenmosdatós rémálom.


A jobbik szerintem felejtős,gabijuk beqrta a botot küllők közé a következő 1-2 választásra minimum.
Kövezzetek meg, de nekem ez túl simán ment,le volt ez vajazva,nagy meglepetésre gyakorlatilag ellenfél nélkül maradtak viktorék,ill. nem kevés " mérsékelt" jobbikos fog a fideszre voksolni,micsoda fatális véletlen...
Micsoda példátlan dolog,hogy hirzelen feltűnik a semmiből egy radikális párt,felszívja a csellengőket,minden fasza,bejutnak,majd a csúcson a vezér tökönrúgja a tagságot,mert hirtelen rákívánt egy koalícióra azokkal,akikkel szemben létrejött....
Fűzzétek már össze.
:rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
A jobbik szerintem felejtős,gabijuk beqrta a botot küllők közé a következő 1-2 választásra minimum.
Kövezzetek meg, de nekem ez túl simán ment,le volt ez vajazva,nagy meglepetésre gyakorlatilag ellenfél nélkül maradtak viktorék,ill. nem kevés " mérsékelt" jobbikos fog a fideszre voksolni,micsoda fatális véletlen...
Micsoda példátlan dolog,hogy hirzelen feltűnik a semmiből egy radikális párt,felszívja a csellengőket,minden fasza,bejutnak,majd a csúcson a vezér tökönrúgja a tagságot,mert hirtelen rákívánt egy koalícióra azokkal,akikkel szemben létrejött....
Fűzzétek már össze.
:rolleyes:
Össze lehet fűzni így is, nyilván vannak olyan hangok is, akik azt sugallják hogy az Mszp hozta létre, hogy elszívja a Fideszeseket, megossza a jobb oldalt. Nem akarok én már összefűzni semmit, aki jobb dolgokat ígér hitelesen, vagy jobb dolgokat csinál mint az előzőek csináltak, arra szavazok, jobbat nem tudok. A Fidesz-ballib közül tudom már hogy melyik nekem a jobb, a Fidesz - Jobbik közül meg még nem, más meg nincs. Figyelő üzemmód, szemem a Jobbikon tartom, azt majd meglátjuk. Egyelőre sajnos nem vagyok elájulva tőlük, az utóbbi időben...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
"A vallás/hit az, ami hatékony gátat képes emelni az emberi gyarlóságnak."

Ezt mar csak bizonyitani kene:)

"Vélhetően a vallás volt az alapja a stabil társadalmak/civilizációk létrejöttének"
A stabilitas mindig illuzio tarsadalmi leptekben. A stabil rendszerek ismerve az, hogy alkalmazkodasra kepesek, lereagaljak a valtozasokat, de tudas alapon es szinte valos idoben.
Na, ilyen rendszer tarsadalmi leptekben meg nem volt. Nem is lesz.

Nézz szét Nyugaton.
Ezer és egy deviancia ütötte fel a fejét, szemtanúi lehetünk, hogy egy idegen faj százezres nagyságrendben áramlik be és ott kezd ámokfutásba. Németországban már-már faji diktatúra van. Csak éppen az őslakosok az elnyomottak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nézz szét Nyugaton.
Ezer és egy deviancia ütötte fel a fejét, szemtanúi lehetünk, hogy egy idegen faj százezres nagyságrendben áramlik be és ott kezd ámokfutásba. Németországban már-már faji diktatúra van. Csak éppen az őslakosok az elnyomottak.

Nem ertem az osszefuggest. A tortenelemben ez sokszor megtortent.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
A vallások mentén kéretik nem szerveződni,mert hazudik az összes,tudatosan ferdít,csúsztat,részeket " kifelejt" stb.
Amiket hirdetnek,hogy majd ők megváltanak,megmagyarázzák a teremtést,isten-ember kapcsolatot,ippeg az ellen dolgoznak,hiszen ha egyszer is elmondanák az igazat,mindjárt semmi szükséged se lenne rájuk.
Akkora paradoxonok vannak bennük,hogy a derék markolós a saját rágószervével tépkedi fel a nyaki ütőerét,pont azért,hogy fentartsák az igényt magukra,mert majd ők tudják...
o_O
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and 2ndt

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
A vallások mentén kéretik nem szerveződni,mert hazudik az összes,tudatosan ferdít,csúsztat,részeket " kifelejt" stb.
Amiket hirdetnek,hogy majd ők megváltanak,megmagyarázzák a teremtést,isten-ember kapcsolatot,ippeg az ellen dolgoznak,hiszen ha egyszer is elmondanák az igazat,mindjárt semmi szükséged se lenne rájuk.
Akkora paradoxonok vannak bennük,hogy a derék markolós a saját rágószervével tépkedi fel a nyaki ütőerét,pont azért,hogy fentartsák az igényt magukra,mert majd ők tudják...
o_O

És mindeközben iskolákat, óvodákat, idősotthonok garmadáját tartják fenn, ahol befogadó a közeg ott erős közösségek is szerveződnek köréjük. A határontúli magyarság megmaradásában elévülhetetlen érdemeik vannak. Az sem véletlen, hogy a parasztság eltüntetésével egy időben zajlott a papság és maga az egyház pusztítása is a judeo bolsevista diktatúrák idején, bármelyik országot is vesszük gorcső alá. Mivel a vallássaltalansággal egy szervező erővel lettünk kevesebbek, ezért ne csodálkozz, ha az utcán beverik az arcok és senki nem segít, max lefényképez.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and borisz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
mindeközben iskolákat, óvodákat, idősotthonok garmadáját tartják fenn
Nem mintha barmi kozuk is lenne a pedagogiahoz, vagy az orvostudomanyhoz. Egyszeruen csak a fogekony (gyenge) embereket keresik. :oops:
A határontúli magyarság megmaradásában elévülhetetlen érdemeik vannak.
Ahogy az orszag szeteseben is. Csak ezt rendre elfelejtik megemliteni. o_O
vallássaltalansággal egy szervező erővel lettünk kevesebbek, ezért ne csodálkozz, ha az utcán beverik az arcok és senki nem segít, max lefényképez.
Valamifele vallasi tanitasra van szukseg ahhoz, hogy segitsunk a masikon? Valaki gyorsan szoljon mar tuzoltoknak meg az orvosoknak, hogy a rossz iskolat vegeztek el. :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Milyen szervező erő az,amelyikből semmi sem igaz?
Olyan nincs,hogy az egyház tart fent bármit,mert nincs salyát pénze,hanem az államét költi,ami a tied,vagy a hívőkét,ami szintén nem az övé.
Merj(etek) a dolgok mögé nézni,mert különben csak hülyére vesznek.
Attól,hogy régota hazudnak sokan,sokszor,még hazugság marad.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem mintha barmi kozuk is lenne a pedagogiahoz, vagy az orvostudomanyhoz. Egyszeruen csak a fogekony (gyenge) embereket keresik.

Gondolom amikor ezt leírtad, akkor végig futott az agyadon, hogy pl a piaristák, ferencesek, vagy maga a református egyház, mióta léteznek, száz, meg száz iskolát, óvodát és egyetemet alapítottak ezáltal rengeteg koponyával hozzájárulva a tudományok fejlődéséhez is. Mellesleg az első európai iskolák, mind egyházi fenntartásúak voltak, így lehet, hogy van némi nemű közük a pedagógiához példának okáért annak ellenére, hogy te ezzel nem vagy tisztában. Édesanyám egyházi iskolában tanít és az öcsém is egyházi iskolában végzett, én állami iskolában nyomtam, ezért van némi összehasonlítási alapom. Nem gyengébbek akik odajárnak, mint bárki más.
Ahogy az orszag szeteseben is. Csak ezt rendre elfelejtik megemliteni.
gondolom itt az izraelitákra gondolsz elsősorban, csak a pollkorrektség miatt ezt nem akartad így leírni. vagy esetleg arra a nyomorult hoch jánosra gondolsz? kb az egyetlen magyar származásúra károlyin kívül a károlyi kormányban?
Valamifele vallasi tanitasra van szukseg ahhoz, hogy segitsunk a masikon? Valaki gyorsan szoljon mar tuzoltoknak meg az orvosoknak, hogy a rossz iskolat vegeztek el. :eek:
Én úgy tudtam, hogy a tűzoltók és az orvosok ezért pénzt kapnak és többek között azért segítenek másokon, mert ez a szakmájuk. (az önkéntes tűzoltók más eset) De a te érvelésed szerint akkor ide tartozhatnak még a bútorszállítók, a kőművesek és minden alkotó szakma. Hisz mindegyik segít neked abban, hogy valahogy könnyebb és jobb legyen neked. (persze jó pénzért)

Amúgy pedig lehet itt ilyen okos dolgokat reflektálni csípőből, előhozni a 45 után beragasztott beidegződéseket, de az tény, hogy a ma is uralkodó erkölcs (már ami megmaradt belőle) az mind egyházi alapokra épül.

+1, hogy érezd milyen hülyeséget írtál az egyház, tudomány és pedagógia triumvirátus kapcsán:
Jedlik Ányos (Szímő, 1800. január 11.Győr, 1895. december 13.) magyar természettudós, feltaláló, bencés szerzetes, kiváló oktató.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and borisz

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Milyen szervező erő az,amelyikből semmi sem igaz?
Olyan nincs,hogy az egyház tart fent bármit,mert nincs salyát pénze,hanem az államét költi,ami a tied,vagy a hívőkét,ami szintén nem az övé.
Merj(etek) a dolgok mögé nézni,mert különben csak hülyére vesznek.
Attól,hogy régota hazudnak sokan,sokszor,még hazugság marad.

Milyen szervező erő? Olyan, amely Kapisztrán János keze alá szervezett egy paraszti keresztes sereget ami Hunyadi tiltása ellenére (kapisztrán visszaemlékezése szerint isteni sugallatra) megindult és felmentette Dur al Jihad azaz Nándorfehérvárt, ugyanis a törökök meglepettségét kihasználva János urunk kitört és izzé porrá verte őket. pl egy ilyen szervező erő. Vannak egyházi földek még mindig. Amúgy pedig vannak egyházi adók, mi fizetünk egyházfenntartói járulékot, külön nekik, plusz perselypénz még ezen felül. Vannak egyházi fenntartású iskolák és óvodák, ám abban igazad van, hogy az onnan kikerülő mérnökök, azok az ország hasznára is vannak többek között ezért kapnak erre állami pénzt is. Mellesleg rengeteg állami iskolát lepasszoltak nekik, mert kormány barátunknak drága volt őket fenntartani. Íyg lett a fidesz által a történelmi egyházak közé emelt hit gyülekezetének is saját iskolája.
Merj te is a dolgok mögé nézni és merd meglátni, hogy miért verték szét az egyháza a judeo bolsevista éra alatt Oroszroszágtól Németországig.
Merj levonni következtetéseket arra vonatkozóan, hogy a lelki szellemi lezüllésünk az honnan datálható pl az abortusz törvényünket, 1956 június 4én kaptuk Rosenfeld Mátyás (Rákosi) egyik utolsó ajándékaként. Becslések szerint azóta 11 millió magyart húztunk le a wc-n.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Gondolom amikor ezt leírtad, akkor végig futott az agyadon, ...
Nem. Egyaltalan nem azokra gondoltam amiket te leirtal. Te csak a rozsaszin kodot vagy hajlando latni.
Peldaul arra gondoltam, hogy a romaiak utan mennyire lecsokkent az irastudo emberek szama. Az egyhaz a dogmatikus vallasaval evszazodokon at csak vergodott. Hatalmas nepbutitas volt az egesz. Csak a konyvnyomtatas fejlodesevel emelkedett (vissza) egy magasabb ertelmi szintre az ember. A tudosok sem a kereszteny tudomanyra epitkeztek (mert olyan nincs is :p), hanem visszanyultak egeszen a romaiakig illetve a gorogokig. Az erkolcs, etika, epiteszet, matematika, fizika stb eseten is.
Sajnos nagyon elbeszelunk egymas mellett. :(

Vannak egyházi földek még mindig
Eleg nagy baj az. Kotelezo volt fizetni a tizedet. Ne tegyel mar ugy, mintha ok ezert megdolgoztak volna.
Vannak egyházi fenntartású iskolák és óvodák
Ez is nagy baj. Alig van mar vilagi iskolank. Ha az ember nem akarja a gyereket valamilyen szektatagnak nevelni akkor csak messze talal iskolat. KDNP!? A kedves vezetojuk szerint az evolucio sem letezik... ************************** <-- itt karomkodasfilter tulorazott.
Mellesleg rengeteg állami iskolát lepasszoltak nekik, mert kormány barátunknak drága volt őket fenntartani.
Ez csak kamu szoveg. Az egyhazak nyilvan nem tesznek bele egy fillert sem (ami nem terul meg nekik...). Az egesz csak a vallasos konzervativok tulkapasa. Es ezzel a kormanyra szavazok tobbsege sem ertett egyet.
Merj levonni következtetéseket arra vonatkozóan, hogy a lelki szellemi lezüllésünk az honnan datálható pl az abortusz törvényünket, 1956 június 4én kaptuk Rosenfeld Mátyás (Rákosi) egyik utolsó ajándékaként. Becslések szerint azóta 11 millió magyart húztunk le a wc-n.
Nem a wc-n huzzak le oket... Az ilyen kikozosito es megszegyenito dumat pedig be lehet fejezni. :mad: Elobb szepen beszelgess el a szeretett noi rokonaiddal. Talan kesobb maskent fogod latni a vilagot.
Ha abortuszt vegeztetnek akkor azt okkal teszik. Senki sem szorakozasbol csinalja. Pesten az egyik egyhazi fenntartasu (o_O) korhazban a minap eltoroltek az abortuszt. WTF?! Azt pedig csak hallkan jegyzem meg, hogy az ilyen huzasaik kontraproduktivak es a szavazoik sem ertenek egyet ezzel.

Mindig kis szines szemelyes tortenetekkel dobod fel az ervelesed. Akkor engedd meg, hogy most en is igy tegyek.
Harom (katolikus) papot ismertem. Az egyik egy alkesz volt. A masik mostanaban eppen anyam baratnojet dongeti. A harmadik pedig hamar otthagyta az egyhazi iskolat es elment tanarnak. Tul sok volt neki az a beteg es perverz kozeg... Szoval le lehet szallni a magas lorol. Ok lennenek az utolsok akiktol erkolcsot kellene tanulnia barkinek is. Tok utolso, manipulativ bagazs az egesz.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem. Egyaltalan nem azokra gondoltam amiket te leirtal. Te csak a rozsaszin kodot vagy hajlando latni.

Én nem akarom a rózsaszín ködöt látni, én régen utáltam templomba járni, muszájból konfirmáltam le, mert a konzervatív szüleim ezt akarták (14 voltam). A két itt szolgáló református papot szívből utáltam, mert mint embereket, mint oktatókat egy hulladéknak tartottam. Utáltam az egészet és a vallást is egy hülyeségnek tartottam. De hittem Istenben, hittem a nagyobb szervező erőben. Csak egy éve járok minden vasárnap templomba, mert egy éve döntöttem úgy, hogy el fogok járni a szabadságtéri templomba, a Hegedűs Lóránthoz és nem bántam meg. Engem ez az oldal (HTKA) erősített meg abban, hogy jó döntést hoztam. Ugyanis azt látom, hogy azok a közösségek az erősek itt európában pl, akiket a vallás is összeköt. (arabok) Ez az individualizmusnak nevezett ?a "felvilágosodással" beinduló folyamat oda vezetett, hogy felbomlottak a közösségeink és nem tudunk hatékonyan védekezni ellenük. Egyre nagyobb és nagyobb teret hódítanak meg maguknak. Nem tudjuk integrálni őket, már egy cigányt sem tudunk integrálni, pedig a kultúrális különbség észveszejtően nagy, még sem megy. Őket a vallásuk "védi" meg elsősorban a mi halálkultúránktól.
Az egyhaz a dogmatikus vallasaval evszazodokon at csak vergodott. Hatalmas nepbutitas volt az egesz.
Azért tegyük ehhez hozzá, hogy a római birodalom utáni káosz szervező ereje az egyház lett. Az akkori kor tudományos műhelyei, pedig a kolostorok. Az első gazdasági húzóágazat a mezőgazdaság technikái is mind ilyen helyekről kerültek ki. És ahhoz képest, hogy milyen dogmatikus volt az egyház a 15 századra ágyúkat használtunk és elindultunk felfedezni amerikát, mert indiát már megtaláltuk. Gondolom a kardtól az ágyúig van némi technológiai fejlődés.
Csak a konyvnyomtatas fejlodesevel emelkedett (vissza) egy magasabb ertelmi szintre az ember.
Mi volt az első könyv amit kinyomtattak? (Gutemberg találmánya a könyvnyomtatás és Biblia helyes válasz)

Ez is nagy baj. Alig van mar vilagi iskolank. Ha az ember nem akarja a gyereket valamilyen szektatagnak nevelni akkor csak messze talal iskolat. KDNP!? A kedves vezetojuk szerint az evolucio sem letezik... ************************** <-- itt karomkodasfilter tulorazott.

Hát ezzel a majomból lett az ember dologgal nekem is vannak kételyeim, ezt egyetemen sem tudták megmagyarázni, ugyanis hiányzik az összekötő elem.
Nem nevelik semmilyen szektatagnak. Világi nevelést kapnak, egyházi fűszerrel. Ha a világi nevelés alatt azt érted, hogy 14 évesen úgy néz ki a kislány mint valami kis qrva, miniszoknyában kifestve kivágott felsőben, akkor igen azt nem szeretik. De pl öcséméket instant tanították táncolni,(világi táncokat is tanítottak nekik rumba chachacha,és néptáncot, keringőt, rockyt) amit én nem tanultam soha. Tanultak erkölcsöt és etikát. És felnőtt fejjel én ezt mind hasznos dolognak tartom, amiket később kellett saját magamnak autodidakta módon megtanulni.
Ez csak kamu szoveg. Az egyhazak nyilvan nem tesznek bele egy fillert sem (ami nem terul meg nekik...). Az egesz csak a vallasos konzervativok tulkapasa. Es ezzel a kormanyra szavazok tobbsege sem ertett egyet.
Ez nem kamu szöveg. Amikor a nemzeti kormány bejelentette, hogy az előzetes kampányígéreteivel ellentétben iskolák bezárására készül, többet átvettek a történelmi egyházak a bezárásra ítélt intézmények közül.
Nem a wc-n huzzak le oket... Az ilyen kikozosito es megszegyenito dumat pedig be lehet fejezni. :mad: Elobb szepen beszelgess el a szeretett noi rokonaiddal. Talan kesobb maskent fogod latni a vilagot.
Ha abortuszt vegeztetnek akkor azt okkal teszik. Senki sem szorakozasbol csinalja. Pesten az egyik egyhazi fenntartasu (o_O) korhazban a minap eltoroltek az abortuszt. WTF?! Azt pedig csak hallkan jegyzem meg, hogy az ilyen huzasaik kontraproduktivak es a szavazoik sem ertenek egyet ezzel.

Nézz szét a világban. Jól nyisd ki a szemed! A Fehér ember, elveszítette a kulturális fölényét, ami ide s tova 1500 éve megvolt. Ennek a kulturális (a gazdaságit is épp veszti el) fölénynek az elvesztése, véletlenül egybeesik azzal az aprósággal, hogy elvesztette a hitét, emellett nem is beszélve az életösztön, vagy reprodukciós képesség elvesztésével. Nincs még egy olyan faj (rasz) a világon, ami képes arra, hogy megölje milliószám megölje az utódait. Amióta ez az intézmény rendszer létezik a nyugati világban több mint egy milliárd fehér emberrel végeztünk és a fogamzásgátlás révén mennyi élet meg sem fogant (a fogamzásgátló Cark Djerassi osztrák zsidó kémikus ajándéka a fehér embernek). Egy ilyen személyt sem tudsz az én szememben emberként feltüntetni. Ha megcsinálni képes volt, mer az jó volt, akkor az ezzel járó felelősséget is vállalni kéne. Amióta láttam a "Néma sikoly" cimű filmet el sem tudom mondani mit érzek az ilyen emberekkel szemben és nyugodj meg én is ismerek olyan nőt aki már 3 abortuszon túl van, hisz 28 évesen még mindig túl fiatal ahhoz, hogy édesanya legyen... és ismerek olyat is, aki egyedül, mert a palija egy nyomorult volt bevállalta és nevelgeti a gyermekét. És hogy egy kis tényadattal is megfűszerezzem az új vágányra tévedt beszélgetésünket. 1930-ban az akkori világ 3.5 milliárd lakójának 30%-a volt fehér ember. A mai világ lakosságának mindössze 9%-a fehér ember.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Csak telefonom van,arról nem állok neki pötyög ni,1 jó hét múlva pc-ről kibontom neked a katolikus egyház alapjait,hazugságait,és,hogy kik találták ki kiknek,no meg azt is,hogy miért,ha lesz rá igény.
A hunyadiakat ne keverjük ide,akkor még volt kapcsolatunk a kisfőnökünkkel,hívtuk,jött is,meg még párszor utána is,mármint kollektíve,de annak semmi köze a katolikus egyházhoz.
Van isteni sugallat,de nincs köze a katolikus egyházhoz,egyik ágához sem.
Ne keverjük a dolgokat.