Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nem tudom errefele hogy van, de amerikában előszeretettel használják a rendvédelmisek a szétnyíló lövedékeket, mert sokkal nagyobb a megállító ereje és valószínűleg épületfalon is nehezebben megy át egy egyben maradó lövedékhez képest. Egyszerűen alkalmasabb erre a célra.
A hollow point nem expanzív. A késsel négyfelé osztott lövedék szét is szakad, amit a jenki rendőrök használnak az nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
A hollow point nem expanzív. A késsel négyfelé osztott lövedék szét is szakad, amit a jenki rendőrök használnak az nem.
Én nem látom a különséget, nem is hiszem, hogy van:
Erre írják, hogy HP
.38_Special_mushrooming_side_view.jpg

40SW.jpg

Erre meg hogy expanzív:
Expanding_bullet_after_firing.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Vagy a rendőr a banditát...


Mit jelent a bandita?
Nem jogászkodom,de elvileg a rendvédelmi szervek az adott ország saját bűnözőit kell elfogják,ott elsődleges cél az elfogás,nem a megölés.Ha ugye háború,harci helyzet van,az jellemzően nem saját állampolgár csinálja,hanem idegen,de ott meg a Hágai egyezmények tiltják/tiltanák,igazából ennek a vadászoknál,meg a speciális erőknél lenne létjogosultsága,ahol cél az ölés.
Ocsmány egy dolog szerintem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Mit jelent a bandita?
Nem jogászkodom,de elvileg a rendvédelmi szervek az adott ország saját bűnözőit kell elfogják,ott elsődleges cél az elfogás,nem a megölés.Ha ugye háború,harci helyzet van,az jellemzően nem saját állampolgár csinálja,hanem idegen,de ott meg a Hágai egyezmények tiltják/tiltanák,igazából ennek a vadászoknál,meg a speciális erőknél lenne létjogosultsága,ahol cél az ölés.
Ocsmány egy dolog szerintem.
Elfogásnál legtöbbször nincs fegyverhasználat max előveszik, meg mutatják, az arc lenyugszik tőle, megbilincselik, aztán beviszik a céghez. Ha fegyveres az elkövető akkor meg ajánlott megölni vagy súlyosan megsebesíteni, főleg ha előzőleg használta is a fegyverét. Fogd fel úgy a lőszerkérdést, mint a könnygáz témát. Vegyifegyver kategória, háborúban nem használható, de 10 éve október magasságában Budapest utcáin is szívhattál belőle, vagy ha valami focidrukkeres vidámságba keveredtél. Ha már felhoztam a témát, azt nem értem hogy van a CS ami "civil" cucc és van a CR ami katonai, na de akkor miért létezik a CR ha úgyis tiltott?!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
A hollow point nem expanzív. A késsel négyfelé osztott lövedék szét is szakad, amit a jenki rendőrök használnak az nem.

Ami nem esik szét az úgy működik,hogy a testben kinyílik de a hossztengely körüli forgás nem áll meg szóval mint egy propeller halad továb a testben.Tehát nem kell szétesnie ahhoz,hogy fájjon.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Láttam fel
Ami nem esik szét az úgy működik,hogy a testben kinyílik de a hossztengely körüli forgás nem áll meg szóval mint egy propeller halad továb a testben.Tehát nem kell szétesnie ahhoz,hogy fájjon.
Láttam felnégyelt végűt (nem emberben), hát az szétszakadt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
Marha egyszerű ez.Ha teljesköpenyes lőszert használsz van esély,hogy ártatlanoknak is bajuk esik mert nem áll meg a lövedék az elkövetőben.Namármost ha választani lehet,hogy a bűnöző sérül csak meg de nagyon (az expanzív lőszer hatásától)vagy vagy teszem azt anyukád is megsérül meg a bűnöző is kicsit(mert teljes köpenyes lőszert használnak a rendőrök) akkor én az előbbit választom!
 
  • Tetszik
Reactions: bel and fishbed

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113

Nekem tetszene ha végre valahára a PA-63 lecserélnék. Mondjuk a Stryk-B re.

Remélem ismerik a mondást "nem zörög a haraszt".

20170120_135622-600x600.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Marha egyszerű ez.Ha teljesköpenyes lőszert használsz van esély,hogy ártatlanoknak is bajuk esik mert nem áll meg a lövedék az elkövetőben.Namármost ha választani lehet,hogy a bűnöző sérül csak meg de nagyon (az expanzív lőszer hatásától)vagy vagy teszem azt anyukád is megsérül meg a bűnöző is kicsit(mert teljes köpenyes lőszert használnak a rendőrök) akkor én az előbbit választom!

Hat ebbol a szempontbol igy igen, viszont ha mellemegy, na akkor az artatlanok igencsak megszivjak. Szoval ezzel csak azt akartam jelezni, hogy ketelu fegyver ez...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Hat ebbol a szempontbol igy igen, viszont ha mellemegy, na akkor az artatlanok igencsak megszivjak. Szoval ezzel csak azt akartam jelezni, hogy ketelu fegyver ez...

Megéri a kockázatot, ugyanis a teljesköppenyesnek a megállítóereje is csekély. Magyarán nagy az esélye, hogy tíz méternél kisebb távolságokból használva nem tudsz eleget belelőnyi a támadóba ahhoz, hogy megállítsad! Szar az, ha rohannak feléd baltával és te már a negyediket lövöd bele, de az csak jön töretlenül és ebből a szempontból lényegtelen, hogy eltalálod e a szívét, vagy sem, a szívlövés se állít meg azonnal, hiszen akkor is a keringés leállása fog megölni percben mérhető módon később, csak a fejlövés a biztos, de azt meg találd el, akárcsak tíz méterről is!

Nem szabad teljesköppenyest rendvédelemben lövészeten kívül használni, mert a rendvédelmi dolgozó veszélyeztetése.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Hat ebbol a szempontbol igy igen, viszont ha mellemegy, na akkor az artatlanok igencsak megszivjak. Szoval ezzel csak azt akartam jelezni, hogy ketelu fegyver ez...

Ezért kellene sokkal, de sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni a rendvédelmi szervek lőkiképzésére. Az nem elég, hogy tudja használni a fegyverét, a részeként kell hogy érezze. Szerintem maroklőfegyvrrel egy rendőrnek jobban kellene tudnia bánni mint egy pro katonának, ezzel drasztikusan lehetne csökkenteni az ártatlanok sérülési esélyét