1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pisztolyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. joker

joker Well-Known Member

Én nem látom a különséget, nem is hiszem, hogy van:
    Erre írják, hogy HP
    Erre meg hogy expanzív:

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mit jelent a bandita?
    Nem jogászkodom,de elvileg a rendvédelmi szervek az adott ország saját bűnözőit kell elfogják,ott elsődleges cél az elfogás,nem a megölés.Ha ugye háború,harci helyzet van,az jellemzően nem saját állampolgár csinálja,hanem idegen,de ott meg a Hágai egyezmények tiltják/tiltanák,igazából ennek a vadászoknál,meg a speciális erőknél lenne létjogosultsága,ahol cél az ölés.
    Ocsmány egy dolog szerintem.

3. joker

joker Well-Known Member

Elfogásnál legtöbbször nincs fegyverhasználat max előveszik, meg mutatják, az arc lenyugszik tőle, megbilincselik, aztán beviszik a céghez. Ha fegyveres az elkövető akkor meg ajánlott megölni vagy súlyosan megsebesíteni, főleg ha előzőleg használta is a fegyverét. Fogd fel úgy a lőszerkérdést, mint a könnygáz témát. Vegyifegyver kategória, háborúban nem használható, de 10 éve október magasságában Budapest utcáin is szívhattál belőle, vagy ha valami focidrukkeres vidámságba keveredtél. Ha már felhoztam a témát, azt nem értem hogy van a CS ami "civil" cucc és van a CR ami katonai, na de akkor miért létezik a CR ha úgyis tiltott?!

4. dudi

dudi Well-Known Member

Ami nem esik szét az úgy működik,hogy a testben kinyílik de a hossztengely körüli forgás nem áll meg szóval mint egy propeller halad továb a testben.Tehát nem kell szétesnie ahhoz,hogy fájjon.

5. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Láttam fel
    Láttam felnégyelt végűt (nem emberben), hát az szétszakadt.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Marha egyszerű ez.Ha teljesköpenyes lőszert használsz van esély,hogy ártatlanoknak is bajuk esik mert nem áll meg a lövedék az elkövetőben.Namármost ha választani lehet,hogy a bűnöző sérül csak meg de nagyon (az expanzív lőszer hatásától)vagy vagy teszem azt anyukád is megsérül meg a bűnöző is kicsit(mert teljes köpenyes lőszert használnak a rendőrök) akkor én az előbbit választom!

fishbed likes this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Már mint elejűt(a lövedék eleje az amelyik menetirány szerint elöl van).Ha szétesik akkor szétesik azzal nincs mit tenni.

silurusglanis likes this.
  8. Luthero

Luthero Well-Known Member

Nekem tetszene ha végre valahára a PA-63 lecserélnék. Mondjuk a Stryk-B re.

Remélem ismerik a mondást "nem zörög a haraszt".

wolfram likes this.
  9. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

10. ornagy

ornagy Well-Known Member

Gyonyoru lassitott felvetel, talan ide illik a legjobban, sajnaltam volna, ha valahova nem tudom berakni :D

LMzek, misinator, Luthero and 4 others like this.
  11. ornagy

ornagy Well-Known Member

Hat ebbol a szempontbol igy igen, viszont ha mellemegy, na akkor az artatlanok igencsak megszivjak. Szoval ezzel csak azt akartam jelezni, hogy ketelu fegyver ez...

12. blogen

blogen Well-Known Member

Megéri a kockázatot, ugyanis a teljesköppenyesnek a megállítóereje is csekély. Magyarán nagy az esélye, hogy tíz méternél kisebb távolságokból használva nem tudsz eleget belelőnyi a támadóba ahhoz, hogy megállítsad! Szar az, ha rohannak feléd baltával és te már a negyediket lövöd bele, de az csak jön töretlenül és ebből a szempontból lényegtelen, hogy eltalálod e a szívét, vagy sem, a szívlövés se állít meg azonnal, hiszen akkor is a keringés leállása fog megölni percben mérhető módon később, csak a fejlövés a biztos, de azt meg találd el, akárcsak tíz méterről is!

Nem szabad teljesköppenyest rendvédelemben lövészeten kívül használni, mert a rendvédelmi dolgozó veszélyeztetése.

13. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

15. Luthero

Durva lőszer a 7.5mm FK . És egy tesz.

És a hozzátartózó fegyver arany árban.

endre, svajcibeka and antigonosz like this.
  16. Luthero

Még egy videó az odabaszos 7,5FK ról.

endre likes this.
  17. Luthero

Még egy megerősités , hogy milyen brutális a 7.5 Fk

fishbed likes this.
  18. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ezért kellene sokkal, de sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni a rendvédelmi szervek lőkiképzésére. Az nem elég, hogy tudja használni a fegyverét, a részeként kell hogy érezze. Szerintem maroklőfegyvrrel egy rendőrnek jobban kellene tudnia bánni mint egy pro katonának, ezzel drasztikusan lehetne csökkenteni az ártatlanok sérülési esélyét

19. boki

boki Well-Known Member

Cseh VZ.15

20. Shed

Shed Well-Known Member

Nincs szükség rendvédelemben fmj löszerre, csak olyanra ami megáll az elsö emberben és kemény tárgyon nem gurulatot kap, nem átmegy, hanem megakad benne. az emberen átszalado löszer városban rendörnek csak átok. csak sajnos selejtes civil gondolkodás jellemzi a döntésre jogosultakat.

szuvorov, Telak2 and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása