A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nem tudom, mi az érdekes ennek a tartalékpsnak a sírásán..Ez nem katona, legfeljebb, csak anyámasszony katonája... Mi Mikor 85-86-ban sorozott bakák voltunk Nagyatádon, hát nem volt kajával elkényeztetve a csernobili robbanásig. a csapat. Azután viszont rengeteg salátát, zöldságet, tejet kaptunk...Jellemző volt a azázadok között az ökölpárbaj (persze parancsnoki felszólításra) az ételosztásnál, normál laktanyai körülmények között. A tisztek élvezték, mi enni akartunk. A játék lényege az volt, hogy az alulmaradó alegység aznap nem vacsorázik. Persze kaja volt mindenki részére, amit egy férgekkel teli moslékos depóba dobtak. Persze kifigyeltük a konyhások ténykedését, és vasvillival lehalásztuk a felszínt, ami alatt 20-30 cm-es giliszták, férgek uralták a terepet. Vasvillával mentettük a fótt virslit, amit a mosdóban lemostunk, aztán csajkában melegítettúnk. arany életünk akkor ért végert, mikor tisztjeink megneszelték, hogy mi a moslékból étkezünk. Ekkortól fegyveres őr, éles tölténnyel vigyázott a moslékra... Persze két pár pondróktól megkímélt vírsliért ö is szemet húnyt az élelrmszerzó akcióinkra...Akkor most mondja meg valaki, Én akkor egy SF katona voltam, vagy csak egy balek... Annyi posztraumás dolog maradt bennem, hogy azóta is, akár a földről is bármit megeszem...Pedig ez kb. 30 éve volt és azóta mérnöllényt dolgozom, új dolgokat tervezek... Dudi és Kriss, ezt vettétek?,?? T: LG

Ezért utólag 10+ év letöltendő járna akár speciális katonák voltatok akár nem.
Ha a nevek megvannak nyugodtan elégtételt tudsz venni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 953
113
Sosem felejtem el mikor a Saváriában voltam olyan éhes voltam hogy megettem azt a kiflit is amire az egyik konyhás rálépett és a koszos surranó talpának lenyomata rajta volt a kiflin. Simán kiadták vacsorára az ablakon. Csak onnéttól lett jobb sorom mikor
Van egy olyan érzésem, hogy a magyar Honvédség fejlesztésének első lépcsője, hogy kirúgnak mindenkit alezredestől fölfelé. Meg persze az HM-ből.


https://444.hu/2017/06/20/elkepeszt...asrol-irt-panaszt-a-hatarra-kivezenyelt-tiszt
Menjen már a faxomba a tiszt úr.... Bezzeg előtte 25 évig nem zavarta a dolog. A sorállomány ugyanezt kapta annak idején ez meg osztotta a parancsokat nekik. Hol volt ez katona 25 évig a Hilton hotelban? Most jött rá hogy xar a ruha,meg az olajkályha+sátor kombó xart se ér? Meg mi az hogy gulyásleves mellé a péksütemény nem megfelelő? Mit akart még utána rántott húst? Egytálétel, sehol nem adnak utána mást.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Szerintem térjünk vissza a kulacs+csajka témához. Ez számomra meglepetés. Ha már rendszeresítik igazán hozzátehetnék a fedőt is meg azt a "kályhát" is ami pászol rá.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Ilyeneken nem szoktak gondolkodni a beszerzési részlegnél....
Ezért is olyan minden amilyen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Mondjuk ezeket külön is meg lehet hozzájuk venni, de a vicc az egészben, hogy ezek mintha az elmúl években háttérbe szorultak volna. Hírtelen arra gondoltam, hogy azokat az "igazi" csajkákat hozzák vissza, amikbe kaját lehet pakolni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 953
113
Akkor ez a csajka dolog is olyan magyar MH-s lett. Mint repülőgép fegyver nélkül,helikopter infracsapda nélkül.:)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nem tudom, mi az érdekes ennek a tartalékpsnak a sírásán..Ez nem katona, legfeljebb, csak anyámasszony katonája... Mi Mikor 85-86-ban sorozott bakák voltunk Nagyatádon, hát nem volt kajával elkényeztetve a csernobili robbanásig. a csapat. Azután viszont rengeteg salátát, zöldságet, tejet kaptunk...Jellemző volt a azázadok között az ökölpárbaj (persze parancsnoki felszólításra) az ételosztásnál, normál laktanyai körülmények között. A tisztek élvezték, mi enni akartunk. A játék lényege az volt, hogy az alulmaradó alegység aznap nem vacsorázik. Persze kaja volt mindenki részére, amit egy férgekkel teli moslékos depóba dobtak. Persze kifigyeltük a konyhások ténykedését, és vasvillival lehalásztuk a felszínt, ami alatt 20-30 cm-es giliszták, férgek uralták a terepet. Vasvillával mentettük a fótt virslit, amit a mosdóban lemostunk, aztán csajkában melegítettúnk. arany életünk akkor ért végert, mikor tisztjeink megneszelték, hogy mi a moslékból étkezünk. Ekkortól fegyveres őr, éles tölténnyel vigyázott a moslékra... Persze két pár pondróktól megkímélt vírsliért ö is szemet húnyt az élelrmszerzó akcióinkra...Akkor most mondja meg valaki, Én akkor egy SF katona voltam, vagy csak egy balek... Annyi posztraumás dolog maradt bennem, hogy azóta is, akár a földről is bármit megeszem...Pedig ez kb. 30 éve volt és azóta mérnöllényt dolgozom, új dolgokat tervezek... Dudi és Kriss, ezt vettétek?,?? T: LG

Hát nem tudom, ilyesminek híre lett volna akkoriban. Én sosem hallottam ilyesmiről. Szombathelyen elég jó volt az ellátás, de szerintem minden laktanyában 2 menü volt, amiből választani lehetett. Reggeli, vacsora is ok. Sőt öreg katonaként, sokszor ilyesmiért le sem mentünk. Hozattunk fel a századszintre kaját. Gyakorlatokon, étkezési pótlék is járt, amit meg is kaptunk. Ez felvágott, kolbász, konzerv, dzsem, méz, stb., szokott lenni, amolyan kiegészítő. Kenyérből kimeríthetetlen volt a mennyiség. Amit leírtál azért feljelentést kellett volna tenni. Politikai tisztek nem voltak ott ? :) Az ő feladatuk lett volna elvben, az ilyesmit rendezni. Már ha nincs az élelemellátás rendben.
Bennem a kiképzések "fáradalmain túl", a szd. pk. felfogása maradt meg, aki egyébként egy jó fej volt. Azonban a kiképzésekkel kapcsolatban ezt vallotta: "a katona nem ember".
Ma ezzel a gondolkodással nem tudom mire jutna, de akkoriban nem hinném hogy bárki nyafogott volna bármiért is. A nehezebb dolgok hozzá tartoztak a katonaélethez.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Amúgy jellemző, hogy a dagadt tartalékos "tiszt" hisztizik. Főleg hogy ő a "jó részén" még az első fél évben ott sem volt. Szar volt az elhelyezés de a képek alapján amik a cikkhez voltak még mindig a jobb részekre került.... menjen a p---ba az ilyen.

Biztosan voltak/vannak hiányosságok, amiket illene orvosolni, de nekem az a rész tetszett a legjobban, amikor kiakadt azon, hogy Urallal szállították őket, amiről az idősebbek leestek felkapaszkodás közben és 8 napon belüli sérülést szenvedtek (gondolom ő is köztük lehetett). Kérdem én, hogy mi a fenét keres a hadseregben egy olyan katona, aki nem képes felmászni egy Uralra?
A lövészárkot is csak fél méteresre fogja ásni, hogy ki tudjon mászni belőle. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 953
113
Hát nem tudom, ilyesminek híre lett volna akkoriban. Én sosem hallottam ilyesmiről. Szombathelyen elég jó volt az ellátás, de szerintem minden laktanyában 2 menü volt, amiből választani lehetett. Reggeli, vacsora is ok. Sőt öreg katonaként, sokszor ilyesmiért le sem mentünk. Hozattunk fel a századszintre kaját. Gyakorlatokon, étkezési pótlék is járt, amit meg is kaptunk. Ez felvágott, kolbász, konzerv, dzsem, méz, stb., szokott lenni, amolyan kiegészítő. Kenyérből kimeríthetetlen volt a mennyiség. Amit leírtál azért feljelentést kellett volna tenni. Politikai tisztek nem voltak ott ? :) Az ő feladatuk lett volna elvben, az ilyesmit rendezni. Már ha nincs az élelemellátás rendben.
Bennem a kiképzések "fáradalmain túl", a szd. pk. felfogása maradt meg, aki egyébként egy jó fej volt. Azonban a kiképzésekkel kapcsolatban ezt vallotta: "a katona nem ember".
Ma ezzel a gondolkodással nem tudom mire jutna, de akkoriban nem hinném hogy bárki nyafogott volna bármiért is. A nehezebb dolgok hozzá tartoztak a katonaélethez.
Én kb 10 évvel voltam utánad a Saváriában. Szabályosan éheztem, mondom megettem a megtaposott kiflit is. Volt olyan hogy enni se tudtunk mert egészségükre fel volt miután épp csak leültem. Úgy lett szerencsém hogy az egyik falum beli öreg katona az élelmiszer raktárban volt,és magához vett mikor csellókon voltam. Olyankor telizabáltam magam a raklapszám levő 5literes befőttekből,halkonzervekből. Mikor meg nem voltam csellós adott ki kenyeret ami 1 óra alatt megszáradt a körletben,de legalább volt mit enni.
Tatán ugyanez, az elején az üres akkor még visszaválthatós pet palackokat, meg üvegeket szedtük össze amit beváltottunk a kantinban kukorica konzervre, mert meleg szendvics már nem jutott. Aztán az egyik körlettársunk büntiből állandó csellót kapott, valami 21-et vagy mennyit nyomott zsinórban,de még utána is volt. Ott összespanoskodott ezzel azzal,így a hátsó ajtón ahol a moslékot gyűjtötték meg a tányérakat mosták, na ott adott ki rendszeresen kaját a körletnek, kenyeret,kuglófot, joghurtot ilyeneket. Na meg az volt a szerencsém hogy én szerettem a gyíkhúst ,így aki nem ,attól én bezsebeltem.
Úgy hogy ez a tiszt nem tudom mit rinyál,mert ő akkor még aktív százados lehetett. A híradó századnál voltam, és olyan körletünk volt mint amit lefényképezett+rázott a fal,és télen az olajkályhában eltüzeltük a szekrényeket,tornacipőket,papucsokat hogy ne fagyjunk meg.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74