Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 327
13 836
113
Ti el nem hiszitek milyen szigorúság van más fórumokon. Molni is mondta meg még többen is, hogy egyszerüen azért raknak ki végleg, mert megkérdőjelezed a moderátor döntését.
A helyez az, hogy lassan itt is ez lesz. Én személy szerint a fokozatosság mellett döntöttem, ha emlékeztek az első két hónapban csak azt magyaráztam, hogy mit szeretnék. Tettem mindezt azért mert úgy éreztem, hogy időt kell adnom a tagságnak és nem ugrunk fejest a mélyvízbe.
Azt is mondtam, hogy az agitrpop huszárok ideje lejár. Így vagy úgy de vége lesz. Vagy konformálódnak vagy repülnek.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 501
113
Ti el nem hiszitek milyen szigorúság van más fórumokon. Molni is mondta meg még többen is, hogy egyszerüen azért raknak ki végleg, mert megkérdőjelezed a moderátor döntését.
A helyez az, hogy lassan itt is ez lesz. Én személy szerint a fokozatosság mellett döntöttem, ha emlékeztek az első két hónapban csak azt magyaráztam, hogy mit szeretnék. Tettem mindezt azért mert úgy éreztem, hogy időt kell adnom a tagságnak és nem ugrunk fejest a mélyvízbe.
Azt is mondtam, hogy az agitrpop huszárok ideje lejár. Így vagy úgy de vége lesz. Vagy konformálódnak vagy repülnek.
A törekvésedet értem és megértem. Viszont jelenleg úgy fest, hogy a fürdővízzel együtt kiöntöd a gyereket is. De csak az oroszt...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Még egyszer:
a Braduel termésátlaga európai, középkori adat, az 1200-1300 az évekből, kétnyomásos gazdálkodás mellett jött ki az 1:8.

1. A tömeges gabona exporthoz kellett egy vasútépítés és folyamszabályozás. Szóval 1800-as évek második felétől. A szarvasmarha valóban fontos volt az 1500-as évektől. Az 1300-as évektől aranyat exportáltunk európai léptékben.
2. A házunk otthon egy marha nagy aranykoronas fekete föld kupacon áll. Dinnyét termesztettek benne. Pár utcával odébb pl mocsár van, mert az már lejjebb van (ős-Maros), 8 km-vel odébb meg mindenre alkalmatlan szikes puszta. Összes másik irányban vastag feketeföld, búza-napraforgó-kukorica vegetációval. Bárhová megyek az országban, csak hitványabb talajok vannak. Ez van, 300 évre visszavezethetően vagyok paraszt ;) (jó, az őőősöket kihajította a pápista földesúr a Dunántúlról és a falu átköltözött telepesnek emide, mert az új helyen jobban hízik a disznó és magasabb a napsütéses órák meg az egy főre eső viharok száma)
3. Amerikában. Én a középkorról beszéltem. Amikor itt még nem ismerték a paprikás krumplit. Mert marhára nem tudtak átkelni a naaagy vízen.
4. Pont nem. Fószer volt olyan beteg állat, hogy erre áldozta az életét. Még a hadifogoly táborban is azt a könyvet írta. Bőcsészek... Normális ember nem túr önként levéltárat, hátha összefut középkori adószedési papírokkal. Ő meg szépen kigyűjtötte több országra, több időszakra, majd ütköztette más kontinensek adataival. És ez csak egy fejezet. Olykor hasznos olvasni ilyet is, csak úgy árad a tudás az ember fejébe.
(mondjuk nem tudom, mi a betegebb, hogy ő megírta, vagy én elolvastam. Bár itt is fennforgott egy barna hajú hegyes orrú női személy... meg olyan, amelyiknek nem hegyes az orra... meg egy szőke is... :rolleyes:)
Szememet szúrta a kukorica az ezerkétszázas években..:hadonaszos:
De, ha visszaolvasod az írásod, Te is kevered a századokat!
Nemhiába nők körül kering a világ.:confused:
Ja, Makláron is feketeföld van!
 
  • Tetszik
Reactions: koplarovics

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Ti el nem hiszitek milyen szigorúság van más fórumokon. Molni is mondta meg még többen is, hogy egyszerüen azért raknak ki végleg, mert megkérdőjelezed a moderátor döntését.
A helyez az, hogy lassan itt is ez lesz. Én személy szerint a fokozatosság mellett döntöttem, ha emlékeztek az első két hónapban csak azt magyaráztam, hogy mit szeretnék. Tettem mindezt azért mert úgy éreztem, hogy időt kell adnom a tagságnak és nem ugrunk fejest a mélyvízbe.
Azt is mondtam, hogy az agitrpop huszárok ideje lejár. Így vagy úgy de vége lesz. Vagy konformálódnak vagy repülnek.

Ezt úgy kell akkor érteni, hogy boki és closed society ideiglenes kitiltása "agitprop huszárság" okán történt? De ha mégsem, akkor kikre célzol amikor "agitprop huszárokat" emlegetsz?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ahhoz kellett egy oktatási reform, amit manapság tettek tönkre, mert a "porosz" rendszer.. Kérdez ki egy mai általános iskolás harmadik osztályt végzettet a szorzótáblából! Még matyinak is jó volt, hát még a janinak!
Manapság rehabilitálták a megalkotójának nevét, de piszkosul züllesztik a tudást. Manapság, mire kell a sok értelmetlen, sok egyetemi és főiskolai végzettségű semmire kelő? Nem célzás akart lenni!
Hát ööö szorzótáblából anno én is pocsék voltam, fejszámolásból azóta is. Viszont pont ezért megtanultam helyesen algoritmizálni a problémákat, hogy az okos Matlab megoldja szépen. A felsőbb matematika (az a kis része amit felfogok belőle azaz ami kell a munkához) nem a numerikzs képességekre épít, hanem arra, hogy összelegózz dolgokat és ismerd fel a kihasználható szabályszerűségeket. De ezt még egyetemen is borzasztó rosszul tanítják, ha matamatikus tanítja földi halandóknak. A Molni biztos élvezte meg még néhány fórumtag, de életem nagy megvilágosodása volt, amikor az egyetemi valszámkönyv leesett és a 70 oldalnál szívemnek tetsző eloszlásokat találtam - ahelyett, hogy hányféle módon lehet beülni a k###va vízibicsiglibe. Legutóbb talán januárban küldtem el egy naaagy cég helyi kisfőnökét telefonon a picsába, amikor olyan marhasággal akart "felvételizetni", hogy kockát dobálunk 3x és hogy jön ki 5 (ha egy pénzügyi tervet erre alapozunk, akkor holnap jön a Matolcsy és bezáratja a boltot gyagyások! Én meg azon izzadok minden szimulációnál, hogy milyen vastagfarkú eloszlást hogyan paraméterezzek, ő meg itt jön a uniform random sz##rjával). Utána inkább szólt a főnöke, hogy bármikor akarok menni, menjek egyenesen hozzá, hogyjuk a HR-t meg az ilyesmit...:oops:
A közoktatásból én csak azt látom, ami elém kerül. És az nagyon vegyes. Olyan 150 főt szóbeliztetek félévente és látok külföldit is (sokfelől). Az a baj, hogy nem tudnak érvelni (lásd kiinduló probléma), meg beszélni. Van, amikor tök kellemes intellektuális élmény, de van, hogy kövi alkalom, mert engem ne égessen, ha sörözés közben felbukkan a téma és lövése sincs róla. Ami nagy baj az a történelem tudás ékes hiánya. Már a saját korosztályomnál is. Utolsó két évben volt egy marha jó töritanárunk, imádtam az óráit. Na egyszer kitalálta, hogy bírósági tárgyalás lészen, ahol én védem Ferenc Józsefet háborús bűnök tárgyában (1849). Én, aki erősen gyűlölöm a Habsburgokat (és nincs túl jó véleményem a jogászokról), majdnem megvedtem azt a gyökeret, mert olyan szinten buta volt a vád (ebből azóta lett pár jogááász). Innentől elég nehéz gazdasági válságokról és azok tanulságairól merengeni, ha azt se tudják mi volt. És lusták utána olvasni.
Külföldiek esetében érdekes, pl távol-keletiek pont olyan bénán próbálnak puskázni mint a magyarok és pont olyan kukán ülnek. Volt persze olyan mongol csajszi vagy laoszi gyerek, akivel kellemesen lehetett beszélgetni a témáról. A közel-keletiek azok szeretnek beszélni, fel is kell kötnöm a gatyámat, mert ott elég sok munkatapasztalat után jönnek ki és tudnak jó kérdéseket feltenni. Afrikaiak esetében kicsi és nem reprezentatív a mintám, de van most egy baromi jó fiatalember, akitől én tanultam egy csomót - meg remélhetőleg ő is valamit tőlem.
Én amit hiányolok az ifjonti állományban az a foslapátolás. Én is utálom, ő is utálja, de nem lehet mindig napsütés, valamikor azt a halom trágyát is odébb kell tolni. Nem lehet mindent csilivili web 5-ös interaktív bulibigyó módon, mert az alapokat össze kell rakni és rá kell fordítani az időt.

Hogy mi szükség erre? Tekintettel arra, hogy a cégek a régióban és azon túl is már lábon, diploma előtt felveszik és magukhoz édesgetik őket, én azt szűröm le, hogy kellenek. Nem azt mondom, hogy mindenki dilomas legyen (mondom, mosz olyan 20% a fiatalok között, ami lóf###), de a középfokú szakképzésben meg rettenetesen nem tanítanak meg semmit, "majd a cégnél mögtanulod" jeligével. Hegeszteni nem tudnak rendesen az eddigi anyázasok alapján (közép-dunántúli régió).

Az más kérdés, hogy a felsőoktatásban is komoly gondok vannak, utánpótlas és emberi fronton. Az országban 10 éven belül kihal az akadémiai doktorok túlnyomó része, mert az elmúlt 20 évben a fos bérek miatt mindenki elmenekült a versenyszférába és xsak a hülyék meg az őrültek maradtak. Plusz olyan műintézmények futnak 5 hallgatókkal, amiket már rég be kellett volna zárni, de a Pötyike párt Terikéjének az izéje, szóval lapátolják bele a pénzt nulla minőség mellett. Na azokat be kéne zárni, de úgyse fogják, helyette inkább lecsökkentik a finanszírozást és majd pályázati pénz, illetve folyamatosan szigorodnak a szabályok. Mi szépen termelgetünk, megfelelünk a szabályoknak úgy, hogy tényleg jó alaposan meg vagyunk analizálva, az ilyen büfé ruhatár izék meg valamiért ugyanúgy megkapják a papírt, mert jaj hát a Józsi a főnök és hát... Na ezert nem leszek vezető sosem, mert masodik nap lángszóróval mennék egy ilyen finom emberes megbeszélésre (hm... volt rá példa, de csak metaforikusan... nagyjából, de már régen volt :cool:)

Szóval ez volt Castro beszedje a Bannán görbületi szögéről.
(taps)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 391
113
Szememet szúrta a kukorica az ezerkétszázas években..:hadonaszos:
De, ha visszaolvasod az írásod, Te is kevered a századokat!
Nemhiába nők körül kering a világ.:confused:
Ja, Makláron is feketeföld van!

Volt kukorica, csak ugye másik kontinensen: ott komplett birodalmak épültek rá legjobb tudomásom szerint.

Földügyileg meg valami geológust kellene megkérdezni, de szerintem és legjob tudomásom szerint a Tisza szabályozása (és azon túl még rengeteg, de tényleg rengeteg terült szabályozása/lecsapolása) totálisan átrajzolta Magyrország térképét, termőföldügyielg is.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A törekvésedet értem és megértem. Viszont jelenleg úgy fest, hogy a fürdővízzel együtt kiöntöd a gyereket is. De csak az oroszt...

Szipp szipp:
144je_suis_boki_M497_653x.jpg


:D:D:D (Mind hiányoljuk a komisszárt)

Amúgy az beszarás hogy még a visszajelzések topikot is képesek vagytok szétoffolni a búza terméshozamával. :D

Én azt mondom Mack jól végzi a dolgát még akkor is ha hibázik, azok az idők nem hiányoznak amikor a ruszki oldal szinte kisajátította a fórumot és közös erővel lehurrogtak minden övéktől különböző hangot. Engem is megesz az ideg némely kozmopolita és kozmopolitaság után vágyakozó társunk hozzászólásától, de valójában ti vagytok gügyék hogy nem privátba szidjátok őket amikor rátok jön. Szerintem az nincs moderálva.
view.php
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 742
113
Ti el nem hiszitek milyen szigorúság van más fórumokon. Molni is mondta meg még többen is, hogy egyszerüen azért raknak ki végleg, mert megkérdőjelezed a moderátor döntését.
A helyez az, hogy lassan itt is ez lesz. Én személy szerint a fokozatosság mellett döntöttem, ha emlékeztek az első két hónapban csak azt magyaráztam, hogy mit szeretnék. Tettem mindezt azért mert úgy éreztem, hogy időt kell adnom a tagságnak és nem ugrunk fejest a mélyvízbe.
Azt is mondtam, hogy az agitrpop huszárok ideje lejár. Így vagy úgy de vége lesz. Vagy konformálódnak vagy repülnek.

Látod ez a baj. Hogy te egy személyben így döntöttél, mert neked így tetszik. De szerintem te ezt nem is érted.

Máshol ha hülyék is, de legalább valamiféle moderátori/adminisztrátori kollektíva lefektetett elvei alapján hülyék.

Persze erről elsősorban az tejet, aki ezt a hatalmat a kezedbe adta.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 742
113
Hát én azért nem lennék ebben olyan biztos. Az a baj, hogy azokon a térképeken csak középértéket használnak, de se szórás, se ferdeség, se csúcsosság. Anélkül meg nehéz megállapítani, hogy ez az "átlagos iq" mennyire reprezentálja a sokaságot, inkább alatts vagy fölötte van nagyobb tömeg és csak az extrémebb értékek viszik félre. A matematikus énem (ezen a téren alkotok) ezt montja.
A pszichológus (ebből kevesebb van) meg azt, hogy sosincs odaírva, hogy milyen mintán vették fel a tesztet, valóban ugyanaz-e a teszt, milyen validációval egyáltalán mit mértek meg? Amit én láttam, azon csak oda volt rakva, hogy "average iq", de a pszichomókus barátaim kivágnának az ablakon, ha ilyen tartalmatlan számokkal kerülnék elébük (hm... pedig akkor jártunk be mindig a Nikihez, aki magas, barna, hosszú hajú és nagyon dekoratív leányzó volt :rolleyes:).
Másik dolog, amit megtanultam még azalatt a 3 év alatt (nem igazán a Nikitől :oops: ), az, hogy egy közösség működését az érzelmi intelligencia (EQ) inkább meghatározza. Pl lehet valaki tök magas IQ-val mérnök, ha az alacsony EQ-ja miatt képtelen közösségben viselkedni. Az intézmény rendszer és a jog hatalmának működését meg inkább ez határozza meg, hogy az egyének mennyire a szabályok szerint játszanak és mennyire kerülik meg őket.
Emiatt a kultúra kutatásoknak (pl Hofstede) már több értelme, jobb összehasonlíthatósága van mint az ilyen iq cuccoknak. Méréstani és relevancia szempontjából is.

Személy szerint nem vagyon elájulva ettől a különbségtől sem, ha bele megyünk az iq-ba. Mióta minimális az analfabetizmus itthon? Az 1920-as évek óta úgy, hogy már Mária Terézia fel akarta számolni? Az Európai Unióban még mindig az emberek 10%-a nem fejezi be a 8 általánost és erre programokat kell indítani 2017-ben?! Nincs legalább a népesség harmadának legalább főiskolai végzettsége (Mo kb 20% masszív munkaerőhiány mellett az ilyen állasoknál)?! Hát pont nem érdekel az, hogy random afrikai országban, ahol még vezetékes víz meg áram sincs nem tudják rendesen oktatni a népességüket, mert mi sem :hadonaszos:


Adott etnikai csoporton - tehát nem országon - belül általában egy haranggörbe jellemzi legjobban az IQ eloszlást.

Ami az EU-s felvetésedet illeti, Magyarországon tudjuk, hogy leginkább cigányok hagyják el idő előtt az iskolarendszert,ahogy nyilván több keleti EU-s tagállamban is.

Nyugaton meg gondolom javarészt a harmadik világbeli betelepülők.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Röviden kellene összefoglalni, hogy mi a baj a moderálással mert ezzel láthatóan sem Mackensen sem Tcat nem tud mit kezdeni. Ha sikerül megjavítani a laptopom a napokban hozok egy rövid szösszenetet ami elnagyoltan bemutatná hogyan értékeli a hasonló fórumok és alternatív tematikus közösségek szerepét a jelen és jövő konfliktusaiban az amerikai haderő.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Adott etnikai csoporton - tehát nem országon - belül általában egy haranggörbe jellemzi legjobban az IQ eloszlást.
Haranggaörbe, haranggörbe, de azt is két érték mentén kalibrálod: középérték és szórás. A tírkípen meg csak az egyik van... Továbbá ezzel felteszed, hogy normális eloszlású, ami meg filozofikusan feltételezi, hogy véletlenszerűen oszlik el az okosság a buksikban (egyáltalán: hathat-e az iskolarendszer az iq szintre, vagy közömbös? Biztos van erről cikk, de ahhoz fel kéne kelni, bekapcsolni a gépet, csupa fáradtságos dolog). Nem különösebben érdekelt eddig a dolog, mert nem idősoros probléma -csak ilyen sokaság (pfejj, elemezgessék csak a márketingesek meg a pszicho és szociomókusok). De igencsak érdekelne, hogy tesztelte-e egyáltalán bárki Kolmogorov teszttel a normalitást, vagy csak rácsaptak, hogy jáúvan. Valami rémlik kérdőív validálásról, hogy amúgy illik ilyesmit csinálni, de akkor már bele voltam szerelmesedve az idősorokba (meg a barna magas hegyesorrúba), szóval passz. De azért a jóérzés azt diktálná, hogy egy Student-t eloszlást rakjunk már rája, hátha vannak itt extrém iq-jú emberek a mintaban nagyobb tömegben mint ahogyan azt a normalitás engedné...
(sirdavegd esti sétája után perverzkedik című rovatunkat olvashatják)
 
M

molnibalage

Guest
Látod ez a baj. Hogy te egy személyben így döntöttél, mert neked így tetszik. De szerintem te ezt nem is érted.

Máshol ha hülyék is, de legalább valamiféle moderátori/adminisztrátori kollektíva lefektetett elvei alapján hülyék.

Persze erről elsősorban az tejet, aki ezt a hatalmat a kezedbe adta.
Hányszor kell még elmagyarázni, hogy Mack azért modi, mert az oldal üzemeltetői tették meg annak és nem azért, mert forradalmat csinált és megölte a HTKA stábját. Ha nem tetszene tevékenykedése, akkor leváltanák. Jó lenne abbahagyni már a sírást. Uncsi. Főleg, hogy ennyire 2x2 és faék egyszerűségű dolgot nem vagy képes megérteni.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Mack azért modi, mert az oldal üzemeltetői tették meg annak és nem azért, mert forradalmat csinált és megölte a HTKA stábját.
Honnan tudod? Lehet, hogy Mack a Smith ügynök vagy a Samaritan, és már csak ketten írogatunk egymásnak, mert minden más nick ő?
(le kéne csapni ezt a szúnyogot ami itt röpköd)
 
Status
Not open for further replies.