A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
A futócipő is jobb a mara


A futócipő jobb maraonra tonra, mint a Néphadsereg legendás bőrbakancsa, de terepre nem...

itt egy pozitív hangulatú írás 1986!-ból a .223-ról.

https://www.globalsecurity.org/military/library/report/1986/MVT.htm


ez kb az az időszak, amikor a SASolós fiúkArmagh zöld dombjain előszedték az argiktól zsákmányolt behajtható válltámaszos FN-FAL-okat, majd bevásároltak a a G3 rövid változatából, mert (túlzással ugYAN) DE az M-16 lőszere kb olyan eséllyel állított meg egy járművet, mint egy részeg stoppos....

nem szaksajtó---- ????
ez nem értem hogy jön ide.

Ha a Playboy ír egy cikket/közöl egy meztelen nős képet Pithagorasz tételről, akkor az elveszti talán az érvényességét?

Hehe :D:D:D
Szerintem te most szándékosan hülyítesz....
Ezt irtad:

Khmm.. a 5,56 azért áll rendszerben, mert isten tudja hány millió áll belőle a raktárban---
tele a szaksajtó a hiányosságaival. és az új lőszerfejlesztésekkel...

találomra.
http://www.thedrive.com/the-war-zon...again-looking-to-replace-the-5-56mm-cartridge

Erre én probáltam felhivni a figyelmed hogy a SZAKSAJTÓ nem a Thedrive.Mivel hogy te nem szaksajtót linkeltél,erre ide hánysz egy ilyent?Attól hogy a Playboy lead cikket a pitagorasz tételről,akár meztelen csajos,akár meztelen Pitagoraszos,már matematikai szaklapnak minősül?Akkor ha te politikai szaklapot akarsz olvasni,felcsapod gyorsan a Hócipőt?Ha te ezt ténylegesen igy gondolod,akkor lehetnek gondjaid...
Arról sem volt szó,hogy mikori cikkekről beszélünk,csak arról,hogy kb ugyanannyi cikk van róla pozitiv,mint negativ.A fő probléma az,hogy az 5,56 már akkor is szar volt amikor kitalálták,de jó kis pénzt hozott jónéhány embernek a rendszeresítése.Most vannak megint olyanok,akik arra hivatkozva,hogy az 5,56 szar,új lőszert szeretnének rendszerbe állítani.Még mielött belekötnél,megint leirom,hogy igen,az 5,56 egy rakat szar.De az új lőszer keresgélése nem azért van,mert szeretnék,ha a katonáik megfelelő lőszerrel lennének háborús zónákba küldve,neeeem.Azért van,mert ebből a konstruktőrök megint b@szott nagy pénzeket szipkáznak fel.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
elolvastam.
olyant leírni, minek az optika csak elakad a bozótban....
150 méterről akar lődőzni anélkül?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
nem is beszélve az ERA kazettáiról, amiben ne3m volt robbanóanyag....

Pardon, amennyire én tudom, egy darab Kontakt EDZ tartókkal felszerelt T-72 hk. volt (van?), annak voltak kvázi gyakorló (robbanóanyag nélküli) kazettái.
A többi harckocsin még csak a tartók sincsenek, tehát az opció se létezik, hogy (bő 30 évvel ezelőtti) ERA-val legyenek felszerelve.
Nem mintha annyira bonyolult lenne felhegeszteni a tartókat, de a lényeg az, hogy még azok sincsenek.

Bő 10 éve döbbentem le azon, hogy a(z akkori) harckocsizók még a ködgránátvetőket se használták soha harcjárműveiken (nem volt hozzájuk gránát).

Második vadászgép-század?

Én kérek elnézést, ám szerintem a MH jelenlegi állapotában ekkora orbitális marhaságot még felvetni is sértés.
Majd ha a forgószárnyas és szárazföldi haderő harcjárműveire is költöttek végre valamit (nem, a buszok nem harcjárművek), utána esetleg.

(Csak hogy pozitívat is mondjak: azért annak örülök, hogy mostanában a kiküldetésekre induló / onnan érkező katonáink már egységes egyenruhát viselnek a fotók tanulsága szerint, nem volt olyan régen, hogy hasonló esetben akár 3-4 különböző terepmintás egyenruhában lehetett látni őket...)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Pardon, amennyire én tudom, egy darab Kontakt EDZ tartókkal felszerelt T-72 hk. volt (van?), annak voltak kvázi gyakorló (robbanóanyag nélküli) kazettái.
A többi harckocsin még csak a tartók sincsenek, tehát az opció se létezik, hogy (bő 30 évvel ezelőtti) ERA-val legyenek felszerelve.
Nem mintha annyira bonyolult lenne felhegeszteni a tartókat, de a lényeg az, hogy még azok sincsenek.

Bő 10 éve döbbentem le azon, hogy a(z akkori) harckocsizók még a ködgránátvetőket se használták soha harcjárműveiken (nem volt hozzájuk gránát).

Második vadászgép-század?

Én kérek elnézést, ám szerintem a MH jelenlegi állapotában ekkora orbitális marhaságot még felvetni is sértés.
Majd ha a forgószárnyas és szárazföldi haderő harcjárműveire is költöttek végre valamit (nem, a buszok nem harcjárművek), utána esetleg.

(Csak hogy pozitívat is mondjak: azért annak örülök, hogy mostanában a kiküldetésekre induló / onnan érkező katonáink már egységes egyenruhát viselnek a fotók tanulsága szerint, nem volt olyan régen, hogy hasonló esetben akár 3-4 különböző terepmintás egyenruhában lehetett látni őket...)

Egységes volt régen is.Max annyi különbség volt,hogy amerkai sivatagi mintás vagy boci sivatagi mintás gyakorlót adtak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Azt meg nem akarom elhinni,hogy nem volt ködgránát!A BTR-ek folyaatosan lőttek ködgránátot és ugyan az való bele.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Egységes volt régen is.Max annyi különbség volt,hogy amerkai sivatagi mintás vagy boci sivatagi mintás gyakorlót adtak.

Most hagy ne keressem elő, hogy valamelyik Afganisztáni missziós küldetésre indulókon legalább 3-4 féle minta volt, a két-három sivatagi minta mellett voltak sima 90M-be öltözöttek is.

Azt meg nem akarom elhinni,hogy nem volt ködgránát!A BTR-ek folyaatosan lőttek ködgránátot és ugyan az való bele.

Márpedig a Tatai éleslövészeten valamikor 2005-2007 környékén pontosan ezt mondták a harckocsizók.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Sziasztok!
Én ugy tudttam eddig, hogy 2 vagy 3 darab "Dolly Partonnak" nevezett ERA-s (de robbanószer nélküli kazetákkal ellátott) szerzett be fehéroroszországból a honvédség. Ezek ki is lettek volna (egyet hurcolásznak katonai napokra pld. Budapesten a Ludovika napra, vagy éppen Kecskemétre, Szolnokra stb.)

Más: Azért írtam a Momentumot (mindenféle pártpreferencia nélkül), mert a Jobbikon és LMP kívül úgy látom egyetlen párt (függetlenül méretétől) akinek van programja. Viszont itt voltak egyedül konkrét számok. Ugy gondolom a többiek szintén hasonló számokkal gondolkodnak, mert épeszű ember, nem a várba költözik, meg stadint épít, propaganda és cenzura minsztériumra és látványberuházásokra fordítja az ország pénzért, hanem egészségügy, oktatás, termelő beruházások és nem utolsó sorban honvédelem erősítése.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Sziasztok!
Én ugy tudttam eddig, hogy 2 vagy 3 darab "Dolly Partonnak" nevezett ERA-s (de robbanószer nélküli kazetákkal ellátott) szerzett be fehéroroszországból a honvédség. Ezek ki is lettek volna (egyet hurcolásznak katonai napokra pld. Budapesten a Ludovika napra, vagy éppen Kecskemétre, Szolnokra stb.)

Én erről az egy kiállításra használt példányról tudok.

Volt más ERA-s T-72, legalább egyet a Currus Rt. szerkózott fel anno. Azt promózták az MH-nak (új sebességváltóval, lézer-besugárzás jelzővel, stb.) T-72 felújításra. Persze azon sem éles blokkok voltak. A sorsáról nem tudok semmit...

BIG_0000798592.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Egy kis információ a tartalékos rendszerhez:
Ugye többen említették, hogy mi lesz azokkal a megyékkel, ahol évek óta nincs jelen honvédség pl: Vas, Zala megye...
Vas megyéről van annyi infóm, hogy a héten jártak katonák a körmendi Rendészeti Szakiskolában tárgyalni, hogy ott lesz a tartalékosok képzése, ami ésszerű is, mivel az iskolának van egy szabadtéri lőtere Nádasdon, egyébként valamikor laktanyának is készült, sokan még ma is így hívják a városban. Az iskola sportpályáján pedig jövőre kezdik el építeni a fedett lőteret, tehát valószínű a vasi tartalékosok képzése Körmenden a Rendőrképzőben lesz megvalósítva...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Most hagy ne keressem elő, hogy valamelyik Afganisztáni missziós küldetésre indulókon legalább 3-4 féle minta volt, a két-három sivatagi minta mellett voltak sima 90M-be öltözöttek is.

2 sivatagi minta volt csak rendszerben.



Márpedig a Tatai éleslövészeten valamikor 2005-2007 környékén pontosan ezt mondták a harckocsizók.
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8

Vajk333

New Member
2017. július 2.
4
6
3
Sziasztok!
Ha az emlékezetem nem csak, még 2016-ban a kormány megígért egy helikoptertendert. Most az leszámítva, hogy úgymond felújítottak (repképesé tettek :) ) néhány minyót mi valósult meg belőle? Ha semmi sem, akkor mondjuk a Zrínyi 2026 miről is fog szólni? Az is a semmiről? XD Csak én érzem úgy, hogy ez is egy 2018-as kampányfogás?